WINNAAR PUBLIEKSPRIJS 2011 schoenen ING Retail Jaarprijs: House of Shoes Beste Schoenenwinkel 2011 Vereniging Bierproeven Weer Bockspringen in Gèssel De echte bierliefhebbers weten het natuurlijk al: Bockspringen in Gèssel bete kent een gezellig rondje langs de Moergestelse kroegen. Ook dit jaar organiseert de Vereniging Bierproeven op zondag 23 oktober weer samen met de plaatselij ke horecaondernemers een heerlijke proeverij van verschillende bockbieren op 9 verschillende locaties. UJ Rijschool Oisterwijk I INGÜtö RETAIL JAARPRIJS OPENINGSAANBOD: 30 lessen examen 995,- euro in 10 dagen (vanaf 1 november is lessen mogelijk vanaf 161/2 jaar) Alzheimer Café Oisterwijk- Moergestel Lezing ‘Grauwe Klauwier’ 16.000 mensen met MS zoeken 16.000 collectanten Overzichts tentoonstelling Kees Bergman in De Verdieping Voor House of Shoes is de benoeming van Beste Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl DE TELEGRAAF SPITS Net als het vorig jaar kan men ook dit jaar in de betreffende cafés weer een strippenkaart aanschaffen. Deze strippenkaart geeft u in elk café recht op een proefglas (inhoud 15 cl.) bock bier van de tap. En in elk café is er een ander bockbier. Daarnaast krijgt u bij uw bockbier- tje in een lekker hapje geserveerd. Ook aan de deelnemers die niet van bockbier houden is natuurlijk gedacht. Wie geen bokbier wil, kan met de strippenkaart ook een proefglaasje pils of fris bestellen. Iedereen die een strippenkaart aanschaft maakt kans op een prijs. Dan moet u wel uw volledig afgestempelde strippenkaart inleveren bij een van de deelnemende cafés. Afdeling Moergestel (Ook bromfietsrijbewijs -dagopleiding- 250,- euro v.a. 151/2 jaar) PRIMEUR De lokale brouwerij Reuzenbieren BV bekend van Heukelomse Mie, Ermelindis en Peer Paorel en straks ook van Dubbel 800 komt dit jaar met een primeur, hun zogenaamde Reuzenbock. Alle bockbieren op alle evenementen tot nu toe kwamen van allerlei grote en kleine Neder landse brouwers. Nog nooit was er een bock bier uit Moergestel. Maar deze keer dus wel. De IN DE KINDERSCHOENEN Voor Algemeen Directeur Peter Dekker is de prijs voornamelijk een bevestiging dat het merk op de goede weg zit; ‘Het is een enorm com pliment van onze klanten, het stimuleert ons alleen maar om nog beter ons best te doen. In 2010 werden we al genomineerd, hadden we al de hoogste waardering, maar toen kwamen we stemmen tekort, dus gelukkig hebben we nu in 2011 de prijs mogen ontvangen.’ House of Shoes scoort op alle vlakken het beste in de schoenenbranche NIJMEGEN - Tijdens het ING Retail Jaarprijs Excellence Event heeft House of Shoes de prijs van Beste Schoenenwinkel in ontvangst mogen nemen. House of Shoes scoorde het hoogste op alle vlakken, van kwaliteit en service tot sfeer en prijsniveau. Op klantvriendelijkheid scoorde House of Shoes zelfs een 8,4. Met de benoeming is House of Shoes ook genomineerd voor de overall hoofdprijs van Publieksprijs Beste Winkelketen, waarvan de winnaar op 9 november 2011 bekend gemaakt zal worden. lokale brouwers Jos van Breda en Bernard Smits vonden het hun eer te na allerlei bieren te gaan proeven in het eigen dorp terwijl er geen bock- biertje van eigen hand tussen zou staan, van daar. Het wordt voor hun extra spannend. Want dit jaar wordt de proevers gevraagd punten te geven. En ze twee brouwers denken dart hun proefbrouwsels hoge ogen gaat gooien. Als dat zo is komen ze volgend jaar misschien wel met een definitief bockbier op de markt. In ieder geval is hun recept anders dan anders. In plaats van een basis met pilsmout, is er gekozen voor een donkere mout, de zogeheten Munichmout. Hun handelsmerk is immers "smaakvolle karakterbieren”. Wilt u hun Reuzenbock proe ven zorg dan dat u er snel bij bent, want er zijn maar twee vaatjes van 20 liter van. Het is te ver krijgen bij De Veerkes. Reuzenbieren gunde Mark Rijnen de primeur omdat hij al jarenlang namens de horeca de kar trekt bij het Bock- springen. Wij verwelkomen u graag in Moergestel op zondag 23 oktober! Vereniging Bierproeven Moergestel FINALE Op 9 november wordt bekendgemaakt welke categoriewinnaar de overall hoofdprijs ‘Pu blieksprijs Beste Winkelketen’ in ontvangst mag nemen. Tijdens het gala in Studio 21 in Hilversum zal uit alle categoriewinnaars één retailer worden gekozen die zich de Beste Win kelketen mag gaan noemen. Consumenten kun nen vanaf 5 oktober stemmen door een Top 5 samen te stellen uit de lijst van 26 categoriewin naars. Op dinsdag 18 oktober is er weer een Alzhei mer Café Met als thema: Diagnostiek rond om dementie. Als Gastspreker deze avond: Ralf Vingerhoets klinisch geriater Twee Ste den Ziekenhuis. I Het Alzheimer Café is een trefpunt voor men- sen met dementie jong en oud, familie, vrien den, hulp en dienstverleners en andere belang stellende zijn van harte welkom. De gasten pra ten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de mogelijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, mocht u vragen hebben stel ze gerust. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00-22.00 in De Coppele te Oisterwijk. Voor meer info: Jeanne Verberk tel. 528 4571. BOETSEREN BIJ DE KBO Al een heel aantal jaren is een groepje dames actief met het bewerken van klei onder beheer van de KBO. Vrijdagmorgens zijn ze in Den Boogaard bezig met het bedenken en maken van werkstukken. Heb je zelf geen idee, dan krijg je natuurlijk hulp. Iedereen kan met weinig moeite vorm aan de klei geven en als die kleivorm gedroogd is wordt die gebakken op zo’n 900 graden. Klei is een bijzonder materiaal, al in vroegere eeu wen ontdekte men dat met een plastisch mate riaal klei op en gemakkelijke manier met de han den gebruiksceramiek kon vormen, zoals pot ten en kruiken. Tegenwoordig maakt menig amateur leuke beeldjes van klei. Tijdens de vakantieweken hebt u in onze bibliotheek een aantal werkstukken kunnen bewonderen van onze kleiclub. Er zijn verschillende mogelijk heden om de vorm af te werken bv glazuren waardoor de vorm een mooie kleur krijgt. Zo ontstaan hele persoonlijke, unieke werkstukken. Zoals gezegd; iedereen kan zo beginnen bij ons kleiclubje, want ieder werkt op zijn eigen niveau. Minstens zo belangrijk is het sociale aspect; ons groepje is in de loop der jaren uitgegroeid tot een groep met een hechte band. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, heeft u interesse, bel dan Maria van de Sande tel. 513 1472 of kom gewoon eens kijken bij Den Boogaard op vrijdagmor gen. Daar zijn we vanaf 14 oktober tussen half tien en half twaalf bezig. Gewoon doen! Tot ziens! HOUSE OF SHOES House of Shoes werd zo’n 107 jaar geleden opgericht als fabriek van kinderschoenen. Al snel volgden er schoenenwinkels door heel Nederland. Kinderschoenen hebben vanaf dag één centraal gestaan. Inmiddels is de collectie uitgebreid met dames- en herenschoenen. Vandaag de dag is House of Shoes een ervaren specialist als het gaat om kinderschoenen en wil zij het families zo plezierig en comfortabel mogelijk maken om te shoppen voor schoe nen. Naast de 41 fysieke winkels lanceerde House of Shoes in 2010 daarom de webshop www.houseofshoes.nl FW NIEUW! NIEUW! NIEUW! VOOR AL UW RIJLESSEN GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 13 oktober muzikale mid dag met het seniorenorkest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie uit Tilburg in Park Sta nislaus. We beginnen om 14.30 uur met een kopje kof fie of thee. Om 15.00 uur begint het orkest en zal verschillende bekende melodiën spelen. Rond de klok van 17.00 uur sluiten wij de mid dag af. Bent u niet woonachtig in Park Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen of bent u slecht ter been, u bent van harte welkom. Laat ons weten of u gehaald wilt worden, dan gaan we dit regelen. Graag op tijd bellen naar: Jacqueline 513 2523, Gina 513 2007 of Ricky 513 6086. Tot donderdag 13 oktober 14.30 uur. MAANDELIJKSE BINGO Donderdagmiddag 20 oktober bent u weer van harte welkom op onze gezellige bingo. Aan vang 14.00 uur in de bovenzaal van Den Boogaard. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spelen. Ook als u geen lid bent van de KBO bent u van harte welkom. Er worden 6 rondes gespeeld en een kopje kof fie wordt u door ons aangeboden. Graag tot ziens in Den Boogaard. Uw spelleidsters Addy en Joke. De bingo voor de maand november is op 17 november 2011, aanvang 14.00 uur. De Grauwe Klauwier is een vogel die hier tot de jaren zestig regelmatig als broedvogel te zien was. Door de schaalvergroting in de landbouw en het verlies aan natuurlijk open landschap is hij uit onze omgeving verdwenen. Deze vogel houdt van ruige struwelen met o.a. bramens truiken in een kleinschalig landschap met een rijk insectenleven. Waar vind je deze land- schapstypen nog? Sinds 1997 is deze vogelsoort weer ontdekt in Zuid-Limburg. Intussen zijn ook in Brabant weer een paar broedgevallen van deze interes sante vogel waargenomen. Ruud van Dongen uit Vught bestudeert al enkele jaren de Grauwe Klauwier. Wij hebben hem bereid gevonden om zijn belevenissen en zijn verhaal hierover met ons te delen. Ruud houdt zijn lezing op 20 oktober aanstaan de in Gemeenschapshuis Gastenbosch, Kastan- jelaan 17 te Helvoirt. Aanvang: 20.00 uur. De toegang is gratis. Bezoekers wordt een vrijwil lige bijdrage gevraagd om beide natuurvereni- gingen te steunen. ING RETAIL JAARPRIJS De ING Retail Jaarprijzen worden al sinds 1996 uitgereikt en de verkiezing vond dit jaar voor de 16de keer plaats. De ING Retail Jaarprijs staat onder auspiciën van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel en is de belangrijkste onderschei ding voor de Nederlandse Detailhandel. De Stichting Retail Jaarprijs zet zich in voor het imago van de retail en de kennisverbreiding en inspiratie in de branche, www.retailjaarprijs.com Schoenenwinkel een bekroning op het werk van alle 253 medewerkers. De winkelketen maakte de afgelopen jaren een stabiele groei door en is altijd gefocust gebleven op kinderen en gezinnen. Dit blijkt vooral uit de nieuwste voetmeetapparatuur, het kindertoilet en de grote collectie A-merken in de winkels en de webshop. Eén op de duizend mensen in Nederland krijgt de diagnose Multiple Sclerose, een niet te gene zen ziekte van het centrale zenuwstelsel. De diagnose wordt vaak gesteld bij mensen tussen de 20 en 40 jaar, in een tijd dat je op het punt staat een studie te volgen of aan gezinsuitbrei ding denkt. Opeens is de toekomst niet meer zeker. Wat kun je wel blijven doen en wat niet meer? Het streven is om voor elke MS-patiënt, een col lectant op straat te zien tijdens de MS collec teweek. 16.000 mensen met Multiple Sclerose verdienen net zoveel collectanten. De zoektocht naar 6.100 extra collectanten start nu! Doe mee! De collecteweek is van 21 t/m 26 november. Het Nationaal MS Fonds zet zich in voor men sen met MS. Naast voorlichting en patiënten ondersteuning verricht zij onderzoek naar de ziekte en de problemen die mensen met MS ervaren. Het Fonds kan haar werk alleen doen dankzij giften. De huis aan huis collecte in november is de belangrijkste inkomstenbron. U kunt het Nationaal MS Fonds ook steunen door een gift over te maken naar giro 5057 te Maassluis. Wilt u meer informatie? Kijk op www.natio- naalmsfonds.nl of bel met 010-5919839. Uit nagenoeg zijn hele periode, maar ook veel nieuwe werken, zijn vanaf 15 tot en met 30 oktober te zien in Galerie de Verdieping, Industrieweg 16. Openingstijden zaterdag: 13.00-17.00 uur; zondag: 11.00-17.00 uur ”Mag ik dat ook eens proberen?” Met deze woorden ging de hobby van Kees Bergman in 1976 van start. Van zwager Kees Horvers kreeg Kees verf, penselen en een palet en zo begon hij - totaal niet bekend met deze materialen - te experimenteren, nog niet op linnen maar op plaatjes zachtboard en triplex panelen. Van deze eerste werken is niets bewaard gebleven. Op zondag werden overal tentoonstellingen en galeries bezocht om te kijken en inspiratie op te doen. Vooral werken in de trant van de Haagse school waren in die tijd erg populair. Al in november 1976 deed Kees mee aan een expositie met vijf andere Oisterwijkse schil ders in wijkgebouw De Waterhoef in Oisterwijk. In de beginjaren werden allerlei onderwerpen geschilderd zoals landschappen met koeien, boerderijen, boeren interieurs, zeegezichten en stillevens. In het begin van de jaren tachtig schilderde Kees landschappen in zeer donkere kleuren met het paletmes. Deze kleuren kwamen later nog maar zelden in zijn schilderijen terug. Vanaf 1984 begon Kees in veel lichtere kleuren i te schilderen. Ook werden vanaf die tijd de onderwerpen gezocht in dorps-, stads- en haven gezichten, waarbij Dordrecht, Rotterdam, Willemstad, Enkhuizen en Amsterdam voor veel inspiratie zorgde. Tevens werden in die tijd veel winterlandschappen vervaardigd. In de jaren negentig werd Kees geïnspireerd door de Franse impressionisten, waarvan Monet zijn absolute favoriet is geworden. Vanaf het einde van de jaren negentig zijn er veel bloemenschilderijen en stillevens ontstaan, deels met penseel en deels met paletmes vervaar digd. Maar ook hele periodes werd alleen met het paletmes geschilderd. In deze 35 jaar heeft Kees vele schilderijen ver vaardigd, maar door steeds meer zelfkritiek heeft hij een groot aantal schilderijen waar hij niet meer achter stond (vooral uit de beginja ren) vernietigd. PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 12 OKTOBER2011 Tel. (013) 889 4765 telangenorganrsatie voor senioren Gemullehoekenweg 37 info@rijschooloisterwijk.com 5061 MB Oisterwijk Tel. (013) 889 4765 www.rijschooloisterwijk.com

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3