29e Blaoskapellenfestival Mt1 Silsplace houdt Open Dag aan het Rootven DE ZONNEBLOEM Aphrodite H Het doek valt voor de ’Ster’ van Die Naemloose Speelers Oisterwijk Theatermiddag van de Zonnebloem Anno 2007. 9 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Uw Gemeente»/en tri op www.oisterwijk.nl Silsplace is een jong en leuk bedrijf dat sinds kort ook een workshopruimte heeft in Moer gestel. In het atelier van Sil kun je allerlei leuke workshops volgen. Van taarten en cup cakes maken tot bonbons maken, van tassen pimpen tot memoborden maken tot mozaïe- Gelukkig, het is weer herfst. Die regenbuien en koude voeten nemen we voor lief, we krijgen er immers een heleboel gezellige dagen voor terug. Om te beginnen met de 29e Muzikaalste Zondag van het Zuiden. FEEST Zondag 16 oktober 2011 zal het in de dorps kern van Moergestel weer wemelen van kleur rijke en vrolijke blaoskapellen. Een trompet tist met knalrode kleding of een als banaan ver klede drummer. Muziekgroepen die veel van elkaar verschillen, maar in ieder geval één ding gemeen hebben: ze kunnen verschrikkelijk goed feest vieren. En soms verrassend muzi kaal uit de hoek komen. 24 BLAOSKAPELLEN Vanuit heel Noord-Brabant en zelfs daarbui ten komen zo’n 24 kapellen naar ons dorp om hun kunsten te vertonen. Sommige hebben de hele zomer doorgespeeld op terrasjes en buitenfestivals, andere starten hun voorberei ding op de hoogmis onder de feesten, carna- Workshops kinderfeestjes informatie hierover vind je op verschillende posters en affiches op de dag zelf. De kapel met de meeste stemmen krijgt de Publieksprijs uit gereikt. Bovendien zal elke 100e sms’er wor den verblijd met een lekkere prijs. AGENDA Zin in een gezellig oktoberfeest? Dweil dan 16 oktober 2011 met C.V de Pierewaaiers mee en ontdek dat de derde zondag van oktober niet voor niets de onvolprezen opening van het Moergestelse carnavalsseizoen is. EMAILADRES Tot onze spijt is in eerdere berichten een fou tief e-mailadres geplaatst. Wil je meer informa tie over het Blaoskapellenfestival of je aanmel den als vrijwilliger? Stuur dan een berichtje naar blaoskapellenfestival@hotmail.com Muzikale groeten, Danielle, Jeannine, Johan en Stephan Blaoskapellencommissie val. Van 13:30 uur tot en met 18:30 uur zullen Café HierNeffe, Herberg De Veerkes, Café ’t Centrum, Café De Klaore, Tapperij De Schouw, Den Boogaard en Café de Brouwer in totaal 8 podia vormen voor de circa 400 muzikanten, waarna om 18:30 uur de dag in de zaal van Café de Brouwer wordt afgesloten met een span nende prijsuitreiking, een grandioze finale en een oergezellig feest. PUBLIEKSPRIJS Net als de voorbije 2 jaar is er ook dit festival ruimte voor een stem van het publiek. Word je extreem blij van dat sympathieke bandje jonge knapen ofben je onder de indruk van die gezellig swingende en saxofoon spelende dames? Dan kun je een blijk van waardering geven door een simpel sms’je te sturen. Meer Siïvie houdt zaterdag 22 oktober Open Dag op het Rootven 60. ken en workshops zeepkettingen en High Tea workshops. Ook voor kinderfeestjes kun je bij Sil terecht. Vooral het tassen pimpen is erg in trek bij de kids. Omdat de workshops erg goed lopen was Sil al een tijdje op zoek naar een extra workshop- Carnavalsseizoen 2011-2012 van start ruimte naast haar ruimte in Tilburg op de Westermarkt. Een paar maanden geleden koch ten Sil en haar man het witte huis aan het Rootven in Moergestel. De ene helft van het huis is nu woonhuis en in de andere helft wor den de workshops en kinderfeestjes gegeven. Zaterdag 22 oktober van 10.00 tot 14.00 uur is er een Open Dag waar je van harte welkom bent om te zien wat je allemaal kunt doen bij Silsplace. Je kunt rustig binnen lopen op de Rootven 60 en de koffie en thee staan klaar. De workshop taarten en cupcakes is momen teel echt een rage, maar ook de workshop bon bons maken en memoborden maken zijn popu lair. Dus ben je op zoek naar een leuk uitje voor een bedrijfsfeest, een vrijgezellenfeest, een familiedag, kinderfeestje of gewoon voor jezelf kijk dan eens op www.silsplace.nl Op dinsdag 22 november gaat de Zonnebloem weer naar Bladel voor een leuke en gezellige middag. Harry Slinger, Mariska van Kolck en Heddy Lester verzorgen voor u een show met het motto; “Circus Monetti”. De kosten voor deelname inclusief vervoer zijn 17,- euro. Hierbij is ook inbegrepen kof fie of thee met iets erbij en een consumptie in de pauze. U kunt zich opgeven bij Joke van Beers, tel. 513 2368 of Det Boogaers, tel. 513 1775 voor 1 november. U krijgt dan de informatie over vertrektijd en plaats. Afgelopen vrijdag 7 oktober hebben wij samen met haar dierbaren en vrienden afscheid moeten nemen van een van onze langst spelende leden, Stella de Beer. Stella was de dochter van Ad de Beer, wij len sterspeler en erelid van onze vereniging en Nell, jarenlang als souffleuse actief, ter wijl ook broer Erwin ons enkele jaren tech nisch ondersteunde, een heuse Naemloose familie dus. Met Stella verliezen wij en de kinderen van Moergestel en omstreken nog een groot aantal personages, die zij zo treffend en met overgave op de planken wist te zetten. In veel gedaantes speelde ze zij aan zij met haar vader. We denken dan bv. aan Pierewiet, de slimmerd, die Koning Faldera via de maan weer aan het lachen hielp of Neeltje, dochter van de Rijke Man, of Sabimba, dochter van de Sultan. Ook als heks kon ze (vreemd genoeg) overtuigen of als vogel verschrikker bij de Avondvierdaagse, maar evenzeer als sjieke zwangere dame in onze Geboorte-act of als jonkvrouw Charlotte van Centebak in ‘Het Koninklijk Kunstge bit’ of wat eigenzinnige freule in onze onver getelijke Gèsselse film ’t Waaike naar het script van haar vader, die haar kennelijk goed kende... Ook in ‘De Scharensliep’, ver tolkte zij nog een mooie rol als deftige dame. Binnenkort zouden we samen vieren dat zij 25 jaar als lid aan de vereniging verbon den is geweest, een warme felicitatie waard! In 24 producties van velerlei aard bespeel de zij met ons het publiek tot groot (weder zijds) genoegen en kende gewoonlijk als eerste haar rol. Ze was ook best bereid een keer te souffleren, of -zoals vorig jaar in de ‘Kikker Prinses’- toch nog als stem in de spiegel op te treden, al was ze fysiek helaas te zwak om mee te doen. Ze kende weinig plankenvrees en stelde anderen op hun ge mak voor de voorstellingen. Dan ben je dus echt uit het goede (toneel)hout gesneden... Haar laatste rol speelde ze in 2009 als Prinses Hermelientje in ‘Drakenstreken’, een meis je waar alle kinderen (en de regisseur...) meteen verzot op waren. Daarna werd het voor Stella steeds moeilijker om mee te spe len, al wilde ze daar eigenlijk niet van weten. Heel verrast waren we dan ook toen ze ge woon lekker mee wilde doen bij ons laatste optreden met ons Zigeunerkampje op de Pierenberg dit voorjaar tijdens de familie fietstocht. Ze las spannende verhaaltjes voor of toverde uit de vuist weg voor de kinde ren. Haar lichaam wilde niet in alles meer meedenken, maar ze negeerde dat bijna en sprak vol hoop over herstel. Met grote be wondering keken we toe hoe ze omging met haar toch moeilijke situatie en dat gold evenzeer voor haar man Bart, die haar vro lijk kwam brengen en weer ophalen. Nu weten we dat deze mooie zigeunerin haar laatste rol met ons speelde en dat bedroeft ons zeer. Stella, onze ‘Ster’, is niet meer. Zij was met verve een van Die Naemloosen, maar naam loos zal zij niet zijn, want in veel gedaanten zal zij voortleven in de annalen van onze ver eniging! Stella speelde in 1995 de hoofdrol van Jan- neke in het stuk ‘Stel je eens voor dat...’ Het toeval wil dat we dit jaar dit stuk op nieuw zullen opvoeren begin november. We willen deze optredens graag opdragen, ter nagedachtenis, aan onze ster Stella en haar eigen vaste fans, Bart, Tom en Suzanne. We leven zeer met hen mee! Namens allen, Jan van den Hurk, voorzitter HuidverzorgingsinstitL1"1 Huidverzorgingsinstituut J ws Weekblad voor Moergestel WWW.CVCCPIEREWAAIERlS.NL WOENSDAG 12 OKTOBER 2011 36e JAARGANG Nr. 1633 gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel, (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur ü!/J Nationale Vereniging Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 qi R7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1