ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Park Stanislaus: een warm ’thuis’ f KVO if Tafelvrienden Dag van Ouderen succesvol! I Dansparade met Factorium! Cabaretpoel terug in Den Boogaard Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Gastvouw Lya de Haas met begeleider Hennie Korsten. Zaterdag 8 oktober gestel, opende de reeks van sprekers. Zij be schreef het jarenlange proces van voorberei dingen. Ze dankte ook alle instanties en de gemeente Oisterwijk die hebben meegewerkt aan de realisatie van het geheel. Er bestond een goede samenwerking met het bouwteam. Met een mooi ontwerp kon er een degelijk en mooi gebouw worden neergezet. Ook de Zusters van Liefde, die van oudsher vanuit het oude Sta-nis- laus bezig waren met ouderenzorg, werden gememoreerd. De heer Wim Corsten, voorzitter van de Raad van Bestuur van Thebe staat stil bij de grond- Binnenkort toveren onze danscursisten de straten van Oisterwijk en Goirle om tot één groot feest! Kom op 8 oktober kijken naar de dansparade van Factorium! De cursisten lopen een route door de straten van Goirle en Oisterwijk en geven onderweg dans- shows weg! Kom kijken en geniet in de bui tenlucht van een spectaculair optreden. De dansparade is zaterdag 8 oktober van 11.00 tot 11.55 uur in Goirle te zien en van 14.00 tot 15.00 uur kun je onze cursisten in Oisterwijk komen bewonderen. a.s. Vrijdag 7 oktober om 13.00 uur vanaf car- poolplaats, Schoolstraat 73. U bent welkom om mee te wandelen. Denk aan goede schoenen en koffie/thee voor eigen rekening. WONING VftN Pt WttKI talent van de toekomst. Wie weet ziet u wel de toekomstige Theo Maassen of de nieuwe Youp van 't Hek. In ieder geval ziet u vier keer iets nieuws! Het afgelopen seizoen was dit bijzondere caba retproject ook al te zien in Moergestel. Toen speelden onder andere Poolvogel en Jasper van Kuijk in De Cabaretpoel. Het afgelopen jaar won Poolvogel de tweede prijs op het Amsterdams Kleinkunst Festival 2011. Zij spelen hun avond vullende voorstelling op 7 april 2012 in Den Boogaard. Jasper van Kuijk won met overtui ging de jury- en publieksprijs op Cameretten 2010. Bent u benieuwd naar zijn avondvullen de voorstelling? In Moergestel kan dat op 26 november 2011. Voorstelling: Cabaretpoel - Vier keer leuk! Zaterdag 15 oktober, Den Boogaard. Aanvang 20.30 uur. Reserveren via tel. 521 7220. 17 September jongstleden heeft de Stichting Voor en Door Moergestel haar 2de inzamelavond gehouden. Onder de term “Tafelvrienden van de dag van de Oude ren” heeft de tweede culinaire avond afgelopen zaterdag plaatsgevonden. Ook dit jaar is de financiële doelstelling gehaald, maar het definitieve resultaat weet men pas wanneer alle kosten in beeld zijn. Cabaretliefhebbers opgelet! Deze voorstelling mag u niet missen. In de Cabaretpoel spelen vier nieuwe aanstormende cabarettalenten elk een voorstelling van ongeveer 25 minuten. U ziet finalisten en prijswinnaars van diverse cabaret festivals. De Cabaretpoel, een nieuw initiatief voor aanstormend cabarettalent om zich aan het publiek te presenteren. Het is een soort rei zend cabaretfestival, maar dan zonder compe- titie-element. Een avondje Cabaretpoel is een echte beleve nis. Het is een zeer afwisselende avond met vier uiteenlopende cabaretgenres. Vier caba retvoorstellingen voor de prijs van één, met voor elk wat wils. Laat uzelf verrassen door het niet alleen op de avond maar ook tijdens de voorbereidingen. Het locale bier hebben we in het hoofdgerecht verwerkt”. Frans Kools: “we hadden voor het vervoer tussen de locaties de Oisterwijk Express geregeld. Een geweldig ver voermiddel met vrijwilligers”. Voor de aankle ding en diner heeft de Stichting weer erg veel medewerking gehad. Veel partijen hebben gra tis spullen en ingrediënten beschikbaar gesteld waardoor het doel voor 2011 zeker bereikt gaat worden. Chris van den Bijgaart: “Het is altijd prettig om veel medewerking te krijgen, zeker binnen zo’n kleine gemeenschap als Moergestel. Eerlijkheid gebiedt te zeggen dat er ook mede werking is verkregen van buiten ons dorp.” Als blijk van waardering plaatst de stichting een advertentie in Moergestel Nieuws om dona teurs en sponsors te bedanken. Monique van den Bijgaart: “een bedankadvertentie maken en plaatsen geeft ons het gevoel iets terug te doen voor alles wat we, zowel financieel als in mid delen, toegestopt hebben gekregen”. Laten we voor ons dorp hopen dat dit initiatief een ver volg gaat krijgen en dat de stichting volgend jaar opnieuw een goed doel kan gaan steunen. Cees van Dal: “De website die we enkele maanden geleden hebben gelanceerd is bedoeld om terug te kijken op onze activiteiten, maar zeker ook om initiatieven te ontlokken voor zowel nieu we goede doelen als ook een volgende versie van “Tafelvrienden vanIk ben benieuwd wat we hier volgend jaar achter kunnen zetten na Wendy van der Zanden en de Dag van de Ou deren”. Stichting Voor en Door Moergestel, www.voorendoormoergestel.nl Dat er op 28 september feest was in Park Stanislaus was al bij de ingang te zien. Deze middag werd het geheel vernieuwde woonzorgcentrum aan de Kloosterdreef in Moergestel officieel geopend. Alle bezoekers werden ontvangen over de rode loper, waarlangs enige tijd vertegenwoordigers van de gezamenlijke Moergestelse gilden stonden opgesteld. Iedereen verzamelde zich in het restaurant De Reuselhof (vernoemd naar het woonzorgcen trum dat eerder dit jaar haar deuren sloot). Via de zonovergoten binnenmin waren de bewoners in de aula te bereiken. Onder het genot van kof fie of thee met gebak konden ze het geheel vol gen via een groot beeldscherm. De feestmiddag werd geopend met een optreden van de gilden en vendelzwaaiers. Gastvrouw en verbindende schakel was Lya de Haas, zangeres van Brabantse liedjes en voor velen bekend van Omroep Brabant. Er kwam een reeks van achtereenvolgende sprekers. Allen dankten de bewoners voor hun medewerking tijdens de hele periode van verhuizing. Een aantal van hen moest in die periode twee, soms zelfs drie keer verhuizen. Ook was er natuurlijk hulde aan de medewer kers en verzorgenden, die op de werkvloer alles in goede banen leidden. Respect en trots Na een geweldige nazomer ligt er voor de KVO een interessante herfstwandeling in het voor uitzicht. Het meanderen en het gebied rond de Reusel krijgt de aandacht. Jan Geerts heeft zojuist de cheque in ontvangst genomen. De opzet van de avond was totaal anders dan vorig jaar. Cees van Dal (voorzitter): “vorig jaar waren we eigenlijk verrast door de loven de woorden van de deelnemers. We hadden er wel alles aan gedaan om de schuur van de fami lie Aarts tot een restaurant te verbouwen, maar op zulke enthousiaste reacties hadden we niet gerekend. Als bestuur hadden we gekozen om een geheel andere invulling te geven voor deze editie”. Joke van Dal (penningmeester) vult aan: “je wilt zo weinig mogelijk kosten maken om zoveel mogelijk geld over te houden voor het gekozen goede doel, dus is het wenselijk dat er zo veel mogelijk (bijna) gratis beschikbaar wordt gesteld, wat ook dit jaar weer goed gelukt is”. Ton Aarts (bestuurslid): “In het oude ge meentehuis, waar Chris en Monique (van den Bijgaart, red.) wonen, konden we snel terecht voor het ontvangst en de afsluiting. Ook bij Palingkwekerij/rokerij Reijrink en bij Ermelin- dis (lokale brouwerij, fam. Van Breda) kregen we spontaan alle medewerking en zo was ons programma eigenlijk snel gevormd”. Met het opstellen van het menu was rekening gehouden met de locaties. Theo Jacobs: “Als je besluit om naar Reijrink te gaan, dan kun je niet om paling heen! Niet alleen omdat deze daar gekweekt worden, maar ook het enthousiasme van Harrie en Sia is geweldig. Als je daarbij nog bedenkt dat ze de paling gratis ter beschikking hebben gesteld.Emiel Antonis vult aan: “wanneer je zo nauw betrokken wordt bij zo’n goede doe- lenstichting ervaar je de drive van zowel be stuursleden als mensen hieromheen. Ook bij Ermelindis zijn we met open armen ontvangen, leggers van Park Stanislaus in deze vorm, te weten zr. Dorothée Vink en de heer Leo Kam mers. De naam Stanislaus is ontleend aan de patroon heilige van de novicen, die vanaf 1840 hier wer den opgeleid. Hier hebben de zusters altijd met toewijding en zorg gewerkt. In het huidige Park Stanislaus zal deze toewijding en zorg worden voortgezet, aldus Corsten. De heer Hulsbosch, directeurbestuurder van Leystromen gaf aan dat een groot bedrag was- geïnvesteerd in de nieuwbouw in Park Stanis laus. Dat zou op dit moment niet meer moge lijk zijn. Hij memoreerde de inzet van de oud- bestuurder Johan de Koster om dit project van de grond te krijgen. Het was Corrie van Dijk van de cliëntenraad opgevallen dat het gebouw licht en ruimte uitstraalt. Het geeft een thuis gevoel. Ze hoopt dat de bewoners zich hier ook thuis gaan voelen. zijn de gevoelens die velen voor hen vodden. Hi aansluitend zong Lya de Haas, met Ria Stam, locatiemanager van Thebe in Moer- begelePiding van gitarist Aen’nie KorsteA, het lied “Een eigen huis”, speciaal geschreven voor Park Stanislaus. Voor de officiële opening sprak burgemeester Hans Janssen nog enkele woorden van dank. ‘My home is my castle’ vindt hij van toepassing op Park Stanislaus. Immers alles begon in Kasteel Nieuwenhof. Het huidige Park Stanis laus zal een ‘home’ zijn voor de huidige en toe komstige bewoners. Ter opening van het gebouw werd een groot schilderij van Tiny van Wezel onthuld. Dit schilderij moest, volgens de op drachtgevers, kleurrijk zijn, warm en vrolijk. Net zoals de sfeer in Park Stanislaus! 3.000 Foto's: Harm Detz en Huub Bink I RUIJMHEUVEL 18, MOERGESTEL Gilzerbaan 34 SO37KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 Iwww.allroundmakelaardij.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 OKTOBER 2011 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5