^nformatie DANKBETUIGING Gonny van de Wouw-van de Wal (013) 513 1504 Ziekenzalving Protestantse gemeente Oisterwijk Lezing ‘Sex, ouders en dromen’ Pft/MCM MARCEL, SJAK, MARIEKE, CLAUDIA, ERNIE ^Misy ren en parochievrijwiïligers van bestaande en 0/ Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Graag willen wij u heel erg bedanken voor uw medeleven, warmte en belangstelling die we hebben gekregen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder en oma Een woord, een gebaar, een kaartje, dat jullie er waren, het heeft ons enorm gesteund! Een speciaal woord van dank aan huisarts P. Terwindt en Thebe buurtteam Moergestel voor het begeleiden van ons mam gedurende haar ziekte. Ook dank aan Pastor Theo te Wierik en uitvaartverzorging Will Pellis voor de meer dan waardige manier waarop we van ons mam afscheid hebben kunnen nemen! Met vriendelijke groet, de Werkgroep Ziekenpastoraat Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Ik, Donderdag 6 oktober kunt u om 19.00 uur kijken naar weer een nieuwe MTV-uitzen- ding. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna deze aansluitend steeds wordt her haald. Op zaterdag 8 oktober vanaf 13.00 uur, kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten het dorp, die ook MTV wil kijken! MTV Radio MTV radio is er, zoals elke week, op de zon dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. ZM, een luchtig ontwaakprogramma met actuele onderwerpen, sport, cultuur, de uitagenda, de BOOMgast, achtergronden bij het plaat selijke nieuws en natuurlijk muziek. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Nieuwe Parochies in het bisdom. Bijgaand treft u het programma aan van de workshops die dag. Deelnemers kunnen zich inschrijven via www.bisdomdenbosch.nl ‘netwerkdag’, dat is de button aan de linkerkant op de website. Hier vindt u ook meer informatie. Er zijn diverse workshops zoals: - Huwelijk en gezin - Vrijwilligerszorg in de parochie in beleid én uitvoering - Jongeren en Diaconie - Parochiemissie - Samenwerken met team en vrijwilligers - Veel kleuren in één potje (Parochieontwik- keling) - Wereldjongerendagen als instrument voor jongerenpastoraat in de NP - Een bestuur (be)stuurt” - Groeien in gezamenlijk gevierd geloof OKTOBER BEDEVAART De Gerardus feestweek in de H. Gerardus Majel- la in Weebosch Bergeijk is van 16 tot 23 okto ber. Het programma vindt u op: www.rk-bergeijk.nl OECUMENISCHE LIEDDAG Op 29 oktober is er in de Catharinakerk in Eindhoven een oecumenische lieddag volgens het concept van de Stichting Leerhuis Liturgie. Opgave uiterlijk 15 oktober via: sove@dse.nl of040 2444078, betaling 20,- p.p.) via bankrek. 1570 70 204 t.n.v. SOV Eindhoven, graag met vermelding: lieddag 29 oktober. Meer info vindt u op: www.sove.dse.nl Bezoek aan Sant Egidio in Antwerpen in december Na twee eerdere bezoeken zijn we opnieuw welkom bij deze groep van overwegend jong vol wassenen die (wereldwijd) enorm veel goed doen voor, met name, kansarmen. De laatste keer mocht de groep uit Moergestel meehelpen om ruim 240 dak- en thuislozen in Antwerpen© een warme maaltijd (en douche) te geven. Pastor Theo te Wierik/Ria Willems - secretariaat ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 OKTOBER 2011 Parochie St. Jans Onthoofding wtiri 'Pftww - 29e WEEK DOOR HET JAAR Week van 8-15 oktober 2011 ZATERDAG 8 oktober Park Stanislaus, 17.30 uur: H. Mis met samenzang Parochiekerk, 19.00 uur: Themaviering met Zanggroep Inspiration Overl. familie Swinkels-Verouden, kinderen en schoonzonen; verj. Koos Heijkants e.v. Piëta van Elderen. ZONDAG 9 oktober, Parochiekerk 10.00 uur: Op maandag 17 oktober a.s. om 19.00 uur vindt er in Park Stanislaus een algemene Ziekenzal ving plaats. Pastor Theo te Wierik zal voorgaan in de Eucharistieviering, tijdens die Eucharistie viering zal de algemene Ziekenzalving plaats vinden. Een algemene Ziekenzalving is een gezamenlijke viering die - zo is uit de afgelo pen jaren gebleken - door velen op prijs wordt gesteld. Natuurlijke is ook de directe familie welkom bij deze viering. Als u al eens eerder de Ziekenzalving hebt ontvangen en u wilt dit jaar deelnemen aan de algemene Ziekenzalving bent u ook van harte welkom. U dient wel voor eigen vervoer te zorgen. Als u wilt deelnemen aan deze gezamenlijke Ziekenzalving kunt u het formulier dat vanaf a.s. weekend achter in de kerk ligt invullen en voor zondag 16 oktober afgeven op het parochiecentrum. Het parochie centrum is iedere werkdag van 10.00 t/m 12.00 uur geopend. Zondag 9 oktober - ds. Jannie van der Zee- Vroegindewei Er is kindemevendienst en creche. Het leesrooster leest verder in Matteüs 22: 1- 14. Een gelijkenis over een bruiloftsmaal tijd door de koning voor zijn zoon. De gasten wilde niet komen, na de tweede uitnodiging nog steeds niet. De koning wordt boos en laat de gas ten ombrengen... Maar alles staat klaar voor de ren naar hun dienst en zij komen vóór het maaltijd, dus de dienaren mogen nu iedereen begin van het tafelgebed terug. Dit is een ver- uitnodigen die ze tegenkomen. Die mensen zoek van meerdere parochianen. Als er een komen wel - ze moeten verbaasd zijn geweest dat zij ‘gewone’ mensen, zowel goede als slech te staat er in de tekst, uitgenodigd worden voor een feest van de koning, maar ze zijn gekomen, - het feest kan eindelijk plaatsvinden, tot de koning iemand ziet die niet mooi aangekleed is voor het feest. Hardhandig wordt hij er uit gegooid. Er worden twee beelden gebruikt: het profetische beeld van het bruiloftsmaal en het beeld van de feestkleren. En daar dwars door heen klinkt de vraag: wie is bereid om Gods feest mee te vieren? Om 12.15 uur is er een Kerk op Schootviering voor kinderen van 0-4 jaar met hun (groot)ou- ders en/of verzorgers. De viering van ongeveer een half uur wil op een laagdrempelige manier de allerjongsten kennis laten maken met kerk en geloof. We zingen veel liedjes (op bekende peutermelodieën)! Van harte welkom! H. Mis m.m.v. gemengd koor. Er is een kin derwoorddienst. Overl. ouders Franciscus en Goverdina Vriens- Horrevorts en Anneke, jgt. Barbara Roosen e.v. Petrus Remunt en overl. kinderen en schoon zonen; jgt. Kees Jansen e.v. Elisabeth van Lie- venoogen, dochter Annie, zonen Dré en Gorris, schoonzoon Leo en kleinzoon Nico; verj. Jan Hendriks e.v. Toke van Kilsdonk. Woensdag 12 oktober, 19.00 uur: H. Mis Park 0900 332 2222 KINDERKOOR ST. JANSZANGERTJES Er zijn weer enkele ‘schaapjes’ over de dam! Het koortje telt intussen 15 kinderen. Repetitie: dinsdags van 18.00 uur tot 19.00 uur in het parochiecentrum. Je mag vrij binnenlopen. Themaviering zaterdagavond 8 oktober 19.00 uur Een vriend In de Dikke van Dale beschreven als: Iemand die door genegenheid verbonden is. Maar een vriend zijn houdt veel meer in. Het houdt in datje elkaar dient te helpen in moeilijke tijden Zoals de vrienden van de lamme dat deden. Dus onthoud: Vrienden helpen elkaar in tijd van nood. Jezus zal een vriend van je zijn en zal je helpen als je Hem dat vraagt. Graag nodigen wij U/jullie uit op zaterdag 8 oktober om 19:00 uur in de parochiekerk. Muzikaal wordt de viering verzorgd door zang groep Inspiration met als dirigent: Petra Moors. Begeleid door Dila (piano). U bent/jullie zijn van harte welkom. De viering heeft als thema: Daar heb je vrien den voor. En natuurlijk vragen we aandacht voor onze eigen initiatieven... - Kennismaken met de Bijbel - Bezoek kapucijnenklooster (8 oktober 10.00 -12.00 uur) - Zaterdag 5 november de zeer indrukwekken de film: Des Hommes et Des Dieux (Filmzaal Industrieweg om 19.00 uur) - 28 november 20.00 uur: Bezoek medewer kers Novadic Kentron voor ouders van kinde ren uit groep 8 en andere belangstellenden. Wie kan mij helpen aan babykleding voor vluchtelingen? Deze moeders hebben gebrek aan van alles, zoals ledikantjes, kinderstoeltjes, badjes, boxen etc. Hebt u zede op zolder liggen voor breng ze a.u.b. naar het parochiecentrum of geef ze af bij Ans Hosli, Krijtestraat 24. Alles van baby- of kinderkleding, speelgoed is welkom. Alvast bedankt namens de vluchtelingen. Groeiende kerk - Missiemaand oktober Deze maand wordt onze aandacht gevraagd voor de Kerk in Vietnam. Vietnam heeft onze steun nodig. Hoewel het Vietnam in econo misch opzicht beter gaat, is de kloof tussen arm en rijk alleen maar toegenomen. In het noorden van het land en in de berggebieden heerst nog veel armoede. Vietnam is nog steeds een van de armste landen van Azië. Steun de katholieke geloofsgemeenschap in Vietnam en geef aan de collecte op Missiezondag 23 oktober of stort uw bijdrage op giro 1566 Missio Wereldmissiemaand te Den Haag. Netwerkdag Bisdom ’s-Hertogenbosch Zaterdag 22 oktober 2011 Met het thema ‘Ont-moeten omdat het vrij willig is’ houdt het Bisdom van ’s-Hertogen bosch op zaterdag 22 oktober in het Oisterwijkse 2College een netwerkdag voor parochiebestuur ders, pastorale teams, werkgroepcoördinato- Huis voor Zingeving: Seksualiteit, ouders en dromen... op het eer ste gezicht lijken deze weinig gemeen te heb ben. Maar niets is minder waar. Woensdag 12 oktober verzorgt Sander Videler - auteur, Jun- giaans therapeut en consultant - hierover een lezing bij het Huis voor Zingeving. “Alle drie zijn een spiegel van onze ziel. We zijn niet toevallig bij onze ouders geboren. Je ouders vormen de perfecte 'beeldhouwers' van je ziel: zij zijn als geen ander in staat om je onbewus te te 'triggeren' en zichtbaar te maken.”, aldus Videler. “Wanneer je bewuste gaat slapen, wordt je onbewuste wakker en spreekt tot je via sym bolen in je dromen. Ook in seksualiteit komen alle verborgen conflicten, drijfveren en onbe wuste overtuigingen naar voren. Door bewust je dromen en seksueel gedrag te 'lezen' krijg je een spiegel van je eigen, persoonlijke onbewus te voorgeschoteld. Zo kun je dus je ouders en (onderbewuste) activiteiten als dromen en sek sualiteit gebruiken als wegwijzers op je pad van bewustwording.” In zijn lezing gaat Sander Videler dieper in op de werking van het persoonlijk onbewuste. Aanvang: 20:00 uur(toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl Martien en Joke gaan 'de Vurhaai' verlaten! Stanislaus AGENDA j Dinsdag 11 oktober, 17.00: Eerste communican- 1 ten groep 118.30 uur: Eerste communicanten groep 2; 20.00 uur: Werkgroep Oisterwijk 800. Woensdag 12 oktober, 19.30 uur: Pastoraats- groep Kinderwoorddienst op zondag tijdens de dienst van 10.00 uur Wie wil de werkgroep helpen ondersteunen? Op 1 januari stoppen Rien en Corrie Ceulemans als j leden van de werkgroep. Hun leeftijd speelt hierbij een belangrijke rol. Rien blijft nog wel het rooster maken. We willen vragen of er ouders zijn of opa’s en oma’s die de groep wil len ondersteunen. U hoeft alleen maar aanwe zig te zijn want de huidige leden bereiden de dienst voor. Men moet altijd met twee perso nen zijn! We willen graag iedere zondag, bui ten de vakanties, een kinderwoorddienst hou den. Direct na het kruisteken gaan de kinde- fll maaltijd, dus de dienaren mogen nu iedereen begin van het tafelgebed terug. Dit is grote groep kinderen aanwezig is, dan worden de kinderen uitgenodigd rond het altaar bij het Onze Vader. Meldt u aan a.u.b. U wordt ongeveer 2 a 3 keer in de drie maanden uitge nodigd, afhankelijk van het aantal vrijwilligers m/v secretariaat@parochiemoergestel.nl of telefoon: (013) 513 27 74 PAGINA 2 p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 DE 'URHAAI Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parodiiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d. Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Martien Oerlemans en zijn partner Joke van Asch gaan de Oisterwijkseweg verlaten en daarmee ook buurtvereniging 'de Vurhaai’. We vinden het nodig om daar even bij stil te staan, want zoals jullie alle maal weten zijn zij altijd erg betrokken geweest bij onze buurtvereniging! Zo is Martien jarenlang bestuurslid geweest, waar van 19 jaar lang voorzitter van 'de Vurhaai'. Ook zijn partner Joke toonde al snel interesse in buurt vereniging 'de Vurhaai' en nam eveneens deel aan het bestuur. Bij het 50 jarig bestaan in 2007 was Martien voorzitter van de feestcommissie van dit grandioze weekend en heeft hij bergen werk verzet. En, als klap op de vuurpijl, was het nooit een probleem om boekjes of folders en dergelijke te laten maken. Daarnaast konden we altijd een beroep op hem doen om een artikel te plaatsen in Moergestel Nieuws. Deze samenwerking hebben wij als bestuur van 'de Vurhaai' altijd zeer gewaardeerd en wij hopen dat we in de toekomst een beroep op Martien en Joke mogen blijven doen! We wensen Martien en Joke een fijne en gelukkige tijd in de Kloosterlaan! BESTUUR'DE VURHAAI'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2