OEF! ZILT nieuws Scoutingvrijwilligers de boom in! Audacia- Studio 17 stelt voor... Nationale Kringloop- dag op 1 oktober Piramideverschieting Skeeleraar John Schepens verovert titel Toerkei 2011 Theaters Oisterwijk Moergestel s.v. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Familiesoftbaltoernooi Hollandse Nieuwe: 1,95 perstuk: 4 VOOf 7,50 ACTIE Kersverse Kabeljauwfilet Prijs voor 500 gr. €9,95 f PIETER SMIT Nuttige overwinning ROEF! HANDBAL AUDACIA JEUGD Verse Vis Traiteur Catering 1 i i t r L t r Al onze Vis, Schaal- en Schelpdieren komen dagelijks vers via onze eigen Zeevis Groothandel Sigma Seafood te Oisterwijk (van hieruit leveren wij dagelijks aan restaurants in heel Brabant 's nachts nog geleverd vanaf de Visafslag! Verser? Dan zwemmen ze nog! t i s Dorpsstraat 6 te Oisterwijk op donderdag op de markt Tel. (013) 528 2344 www.ziltvis.nl K d r Al meer dan 50 jaar wekelijks met Verse Vis in Moergestel! Woensdagochtend vrijdagmiddag op ‘t Sint Jansplein: een vertrouwd adres: altijd vers kwaliteit by Pieter Smit PAGINA 7 Mijn naam is Anne Buijs. Ik ben 19 jaar en woon in Loon op Zand. SVSSS - Audacia0 - 1 Blij met het kampioenschap en de promotie naar de vierde klasse is Audacia wel zo reëel dat handhaving het hoofddoel moet zijn in deze competitie. Het vermoeden bestond al dat tegen WSJ gewonnen kon worden en tegen Gudok (moet nog uitgespeeld worden) en Jong Brabant de schade beperkt moest blijven. Échte belang stelling ging uit naar de vierde ontmoeting, hoe staat Audacia ervoor tegen een club als SVSSS uit Udenhout... en dat pakte goed uit. In eerste vijf minuten had Audacia al kansen om op voorsprong te komen, maar die gingen teloor. Even daarna belandde een inzet van SSS op de paal en had het initiatief van Audacia een kanteling kunnen krijgen, maar het beste van het spel bleef bij hen. In de 25e minuut kreeg Joost Wolfs een vrije trap te nemen op rechts een paar meter van de cornervlag, waarvoor enkele koppers uit de defensie naar voren kwa men. Joost bereikte de kopsterke Remco Op ’t Hoog en bij diens inzet moest de keeper een rebound weggeven, waarmee Coen Schollen wel raad wist: 0-1. Hoewel Audacia best nog kansen kreeg op een grotere voorsprong stond het resterende gedeelte van de wedstrijd in het teken van een thuisploeg dat naarstig op zoek ging naar een beter resultaat. Audacia bleef fier overeind, de verdediging ruimde veel op en Op zondag 9 oktober wordt er op de velden van Roef! in Moergestel weer als afsluiting van het seizoen een familietoernooi softbal gehouden. Je kunt een team opgeven voor de volgende klassen: gevorderden, half gevorderden, begin ners en veteranen. Een team moet minimaal uit 9 spelers bestaan, dit mogen collega’s, vrienden, buren, familie zijn het maakt niet uit. Het is een toernooi wat vooral voor de gezelligheid wordt gespeeld. Voor kinderen willen we een aparte poule maken, met 6 kinderen kun je al een team vor men. Een combinatie team met ouders en kin deren is natuurlijk ook mogelijk. Je kunt je opgeven voor vrijdag 30 september bijAnnie Hekker liefst per e-mail: Lhekker@ home.nl of via een briefje in de bus bij Burg. Poortstraat 22, 5066GG Moergestel. Vermeld er even bij hoe de naam van je team is en hoe de samenstelling is. ons clubgebouw Den Donk waar u ze altijd een keer kunt komen kijken. Na deze geweldi ge middag, bedankt activiteitengroep, gingen we weer naar ons clubgebouw waar we genoten hebben van een voortreffelijke barbecue en met een glaasje fris of bier hebben we daarna nog wat andere spelen gedaan en kunnen we terug kijken op een geslaagde dag. Het geeft weer energie om er weer een jaar tegenaan te gaan om onze jeugd uit Moergestel wekelijks van de scoutingactiviteiten te laten genieten. Afgelopen zaterdag was het geweldig weer en had onze activiteitengroep een dagje uit geor ganiseerd voor alle vrijwilligers die bij scou ting een steentje bijdragen. Omdat natuurlijk ook deze vrijwilligers een scouting gevoel hebben, in hun hart, is het bezig zijn met een gezamenlijke activiteit een geweldig moment. Dit jaar was gekozen voor het Outdoor Park Reusel waar we met zijn allen letterlijk de boom in konden. Is het helemaal vanzelfsprekend dat iedereen dat doet. Eigenlijk wel maar als je dan op de hoogte staat van ruim 9 meter blijf je, in mijn geval, liever foto’s maken en een stukje schrijven voor in Moer- gestelNieuws. Het is genieten als je ziet hoe som mige doodsangsten uitstaan maar zich niet wil len laten kennen. Gelukkig is niets verplicht en als je niet durft kun je ook naar een lagere touw- baan van 3 meter. Deze is wel lager maar veel moeilijker dan degene die op 9 meter hoog zit. Jammer dat niet alle foto’s bij dit stukje tekst kunnen komen dus die hangen we maar op in De uitslagen van de laatste veldwedstrijden zijn als volgt: GD Roef-Aristos 6-1MCJ Roef- Elshout 7-6; MBJ Roef-Mixed-up 13-9. De jeugdteams hebben het goed gedaan in de veldcompetitie. De le helft zit erop en de stan den spreken voor zich. Gemengde-D-jeugdle plaats Meisjes-C-jeugd:3e plaats Meisjes-B-jeugd:3e plaats Dames-A-jeugd: gedeelde 3e plaats. Volgende week begint de zaalcompetitie. Ko mend weekend zijn we vrij. Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen.Op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513 3103 Franky. Handbal is altijd raak! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2011 ‘Kringlopen is nog nooit zo leuk geweest!’ Afgedankte spullen nieuw leven inblazen geeft een goed gevoel èn is goed voor het milieu. Die boodschap staat centraal tijdens de Natio nale Kringloopdag (NKD) op a.s. zaterdag 1 oktober. Kringloopbedrijven door het hele land, aangesloten bij de Branchevereniging Kring loopbedrijven Nederland (BKN), organiseren een feestelijk Open Huis met activiteiten voor een breed publiek. Het jaarlijkse evenement vindt in 2011 voor de derde keer plaats. Niet alleen tweedehands kleding, maar ook twee dehandse meubels zijn een trend. Vooral kleding en meubels vinden gretig aftrek Een steeds breder publiek vindt de weg naar kringloopwinkels. Behalve voor de portemon nee, is dat ook goed voor ons milieu: hergebruik van spullen helpt de wereldwijde afvalberg te verkleinen en daarmee de CO2-uitstoot te ver minderen. Harry Slotema, directeur van de BKN: “We nodigen graag de hele buurt uit voor ons fees telijk Open Huis op zaterdag 1 oktober a.s. De kringloopwinkels laten je beleven dat Kring lopen nog nooit zo leuk is geweest!” Activiteiten voor breed publiek De derde Nationale Kringloopdag op 1 okto ber biedt activiteiten voor een breed publiek. Kringloopwinkels door het hele land zetten hun deur open voor bezoekers. Mensen kun nen deelnemen aan diverse Oud-Hollandse gezelschaps- en kansspelen en maken daarbij kans op leuke prijzen. Sla je slag bijvoorbeeld bij het Rad van Kringlopen. Bij een aankoop van 10,- euro mag je aan het rad draaien en maak je kans op diverse kortingen of zelfs een ballon vaart! Kom op zaterdag 1 oktober naar een van de win kels van de Kringlooplijn in Goirle, Nobelstraat 18a of in Oisterwijk aan de Veldweg 8. Op zaterdag 9 september werd de laatste pira mide verschieting van dit jaar gehouden. Dit is een verschieting tussen Gilde St. Joris Oostel- beers, St. Catharina Moergestel en St. Joris Moergestel. Het weer zat de gilden mee want het was een stralende dag. Het schieten was ditmaal bij gilde St. Joris in Moergestel die bij hun gilden- huis een prachtig schietterrein hebben. Het gilde St. Joris uit Oostelbeers schiet bij de oude toren en St. Catharina heeft haar schietonder- komen bij de familie Wolfs aan de Heuvelstraat in Moergestel. De onderlinge verschieting is een verbroedering, waar kameraadschap en gezel lig samenzijn hoog in het vaandel staat. De beste van de 65 schutters van dit jaar was Theo Roosen van het Gilde St. Joris uit Moer gestel. Hij had de maximale score van 45 punten en kreeg een zilveren schildje dat was aangeboden door gildebroeder Ton van Doormaal van gilde St. Joris uit Moergestel. De piramide, waar het uiteindelijk om gaat werd gewonnen door Gilde St. Joris uit Moer gestel met een gemiddelde van 12.803 punten. Tweede werd St. Joris uit Oostelbeers met 12.743 punten en derde St.Catharina uit Moergestel met 12.5897 punten. De verschillen waren dit jaar minimaal. De piramide is voor de derde keer achter elkaar gewonnen door St. Joris uit Moergestel. De piramide is een wisseltrofee die altijd rond blijft gaan. De schietcommissie van Gilde St.Joris Moergestel Op zondag 18 september volbracht John Schepens van Schaatsclub “De Vennen” de skeelertoertocht van ’s Gravenmoer over een afstand van 91 kilometer. Met het uitrijden van deze tocht was John de enige skeeleraar die tijdens alle door de KNSB in Zuid-Neder- land georganiseerde toertochten de maxima le afstand reed. Deze prestatie leverde hem de titel Toerkei 2011 op. In het seizoen 2011 werden er zes skeelertoch- ten georganiseerd. Bij deze tochten was er steeds keuze tussen meerdere afstanden. John Sche pens was de enige deelnemer die achtereenvol gens in Middelburg (80 km), Krabbendijke (85 km), Nieuwkuijk (80 km), Westkapelle (80 km), Boekel (100 km) en ’s Gravenmoer (91) steeds de maximale afstand skeelerde. Op grond van deze prestatie mag John zich Toerkei 2011 van Zuid-Nederland noemen. De tocht op 16 juli in Westkapelle was bijzon der zwaar. Deze werd namelijk gereden bij windkracht zeven en hevige regenval. Met zijn handicap (John heeft slechts één werkend even wichtsorgaan) kostte het erg veel energie om op de spiegelgladde wegen overeind te blijven. Op karakter volbracht hij de tocht over 80 km. Naast de tochten in Zuid-Nederland reed John dit seizoen ook verschillende KNSB-skeeler- tochten elders in het land. Door in de laatste weken van het seizoen nog deel te nemen aan een tocht in Heeten of Staphorst, hoopt John zijn totaal van officiële toertochtkilometers boven de duizend te brengen. Als dit doel gere aliseerd wordt, zal dat tevens goed zijn voor een plaats in de top twintig van het landelijke toer- klassement. John wordt bij zijn skeeleractivi- teiten gesteund door FietsNed, de Pech-Onder- weg-Hulp voor fietsers, waarvan zijn broer Dion dealer is. Mijn interesse in het kappersvak begon al op jonge leeftijd. Op de lagere school had ik veel barbiepoppen waarvan ik het haar knipte en kamde. Toen gaf ik al aan dat ik kapster wilde worden. Na de lagere school heb ik op het Dr. Mollercol- lege in Kaatsheuvel gezeten en heb ik het VMBO gevolgd. Daarna ben ik meteen door gestroomd naar de kappersopleiding van het ROC in Tilburg. Hier heb ik de opleidingen ‘junior kapper’ en ‘allround kapper’ gevolgd. Tijdens deze opleiding werd mijn motivatie alleen maar groter doordat ik merkte dat het mij lukte om mensen met een mooie coupe tevre den te maken. Ook het contact met andere mensen en het maken van een praatje gaat me goed af. Gedurende de opleiding heb ik bij 2 verschillende salons stage gelopen. In het le jaar heb ik bij Sjiek Kappers in Loon op Zand gewerkt, en in het 2e en 3e jaar heb ik bij Carré Hair and Beauty gewerkt. Het zijn twee verschil lende salons, dus hierdoor heb ik veel geleerd en ervaring opgedaan door op een andere manier te werken. Tijdens mijn opleiding ben ik in contact geko men met Remco. Er was meteen een goede ‘klik’ tussen ons. Heb met hem en andere leer lingen van school een paar wedstrijden gedaan. Het geeft een kick als je voor vele mensen kan laten zien in een show wat je leuk vindt om te doen. Toen Remco mij vroeg om bij hem te komen werken was ik erg gevleid en zei dus daarom vrijwel meteen ja. Ik vind het een uit daging om een salon vanaf het begin mee op te bouwen tot een goed lopende salon. Ook kan ik fulltime aan de gang, dus 5 dagen per week kan ik mijn creativiteit laten zien. Mijn specialiteiten zijn heren knippen, boblijn knippen en het föhnen/stylen van een coupe. Maar ook de andere werkzaamheden van het kappersvak liggen me. Het communiceren met een klant vind ik leuk, ik houd wel van een praatje. Samen met Remco en Pascalle gaan we Stu dio 17 tot leven brengen. Door onze kwalitei ten en ervaring weet ik zeker dat het een goed lopende salon in Moergestel gaat worden. Mijn motivatie is heel groot dus heb er ook heel veel zin in om er aan te beginnen! Ben je nieuwsgierig en toe aan een andere coupe? Dan zien we je graag bij Studio 17! Evenementen in Tiliander Voor de Leeuwen (try-out) - Sara Kroos Donderdag 6 oktober 2011 20.30 uur Prijs: 18,00 (Inclusief koffie/thee) Evenementen in Den Boogaard Dansavond (50+), DJ Sjefke Zaterdag 8 oktober 2011 20.30 uur Prijs: 2,50 Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren: 521 7220. wist zich gesteund door de uitstekende doelman Phil van Lier. Uitslagen: SVSSS 1-Audacia 10-1, Audacia 2- RKDSV 2: 3-0, Audacia 3-Helvoirt 3: 5-4, Au dacia 4-Nemelaer 6: 3-1, Audacia 5-NOAD 8: 1-10, Reusel Sport 12-Audacia 6: 2-1, Marvil- de9-Audacia7:2-5, D: Sp. Boys-Audacia: 8-0. Programma zondag 2 oktober 2011 Audacia 1 - CHC/Orka 114.00 Geldrop 3 - Audacia 212.30 SC ‘t Zand 5 - Audacia 312.00 RKDSV 4 - Audacia 411.00 Were Di 7 - Audacia 510.30 Audacia 6 - Spoordonkse Boys 511.00 Audacia 7 - Oirschot Vooruit 1010.00 Dames: Audacia - Spoordonkse Boys....12.30 Zaterdag 1 oktober Audacia Al - RWB AlAanw. 00.00 WSC A3 - Audacia A2Vertrek 13.30 Audacia BI - Jong Brabant BI ....Aanw. 11.30 SV Reeshof B3 - Audacia B2Vertrek 13.30 ZIGO C2 - Audacia ClVertrek 12.00 Audacia C2 - GSBW C2Aanw. 11.45 Audacia C3 - SVSSS C3Aanw. 11.45 Sarto D2 - Audacia DlVertrek 11.00 TSV Gudok D3-Audacia D2...Vertrek 11.15 Audacia El - Jong Brabant ElAanw. 9.30 Jong Brabant E3 - Audacia E2....Vertrek 8.30 Audacia F1 - Uno Animo F1Aanw. 10.45 Audacia F2 - Uno Animo F2Aanw. 10.45 Audacia F4 - Jong Brabant F7Aanw. 9.30 J. Brabant Fl 1 - Audacia F6Vertrek 10.45 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7