Gevonden: nieuwe kok! ffi Brief va,n Theo TïMaffyyia, Rose Garden Vanaf 15 oktober weer diverse wildgerechten! Boekje over feesten en vieringen aan de vrouw gebracht Muzikaalste Zondag van het Zuiden Schepens Tweewielers kiest voor mobiele service Janus: Dank-je-wel Dit gaan we vieren en daarom hebben we vanaf 1 oktober een nieuwe kaart. Kinderboekenweek in Bibliotheek Moergestel Natuurlijk blijft ons 3-gangen maandmenu voor maar 18,50 en... Chinees Restaurant Afhaal - Restaurant - Catering Naam: Straat: Postcode: Plaats: E-mailadres: Onbeperkt eten van de restaurantkaart voor Voor iedereen die in oktober deze bon volledig ingevuld inlevert, krijgt na de lunch of het diner 2 kopjes koffie of thee GRATIS! 20,- p.p. Voor kinderen t/m 13 jaar 13,75,- p.p. VOORSTELLING JESKA VERSTEGEN C. V. de Pierewaaiers opent carnavalsseizoen I Draaiüoompje eetcafé terras zalen catering PAGINA 3 Martien Oerlemans MMMHM MMH HU Mi Rootven 37 Hild 1, 5066 CL Moergestel, Tel. (013) 513 1315, www.draaiboompje.nl 5066 AT Moergestel TeL; 013-5130099 i i i i i i i i i i l i Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia I I I I I I I I I I I I I Vorige week woensdag nam 'icoon' Janus de Vries afscheid als redacteur van weekblad 'Nieuwsklok' in Oisterwijk. Burgemeester drs. Hans Janssen reikte hem bij die gelegenheid de zilveren leg penning van de gemeente Oisterwijk uit tijdens een informele afscheidsreceptie. 'Moergestel-Nieuws' feliciteert Janus de Vries van harte met deze gemeentelijke erkenning en dankt hem persoonlijk voor de jarenlange fijne samenwerking. In voorkomende gevallen konden we altijd op elkaar rekenen en daar hebben we samen jarenlang plezier van gehad. Janus: zeer bedankt daarvoor en geniet van de welverdiende extra vrije tijd die je gaat krijgen... Moergestel, gratis voor kinderen van 6 t/m 12 jaar VOORLEZEN TIJDENS DE KINDER BOEKENWEEK Tijdens de kinderboekenweek gaan we van start met het nieuwe voorleesseizoen. Op woens dag 5 oktober en donderdag 13 oktober wordt in de bibiotheek voorgelezen voor peuters en kleuters van 15.00-15.30 uur. Voor meer informatie over de kinderboeken week: www.bibliotheekmb.nl AGENDA Heb je zin in een echt Brabants carnavalsfeest in Moergestel? Wals en toeter dan 16 oktober met C.V. de Pierewaaiers mee. Zo begin je het Moergestelse carnavalsseizoen meteen goed en je weet: een goed begin, is het halve werk! Muzikale groeten, Stephan, Danielle, Jeannine en Johan Blaoskapellencommissie voor alles wat jullie voor ons doen, op dit Je bent een supervrouw of man als je écht kij ken kan! Als illustrator en auteur moet je goed kunnen kijken. Details kunnen opmerken. Spe ciale kijkogen moet je hebben, net als superman. Jeska zal de kinderen vertellen hoe ze kijkt naar dingen en waarom ze dan bijzonder wor den. Jeska: "Als je die kleine dingen leert zien, kan je alles weer als nieuw ervaren, alsof je het voor de eerste keer ziet.” Donderdag 6 oktober 16.00 uur Bibliotheek Op 12 maart 2012 bestaat de oudste carnavalsvereniging van Moergestel 50 jaar. In die halve eeuw stond 29 keer het Blaoskapellenfestival op de kalender. Zondag 16 oktober aan staande is het tijd voor die 29e editie. Aan het einde van 2011 zal Schepens Tweewielers zich volledig gaan richten op fietsverhuur en service via haar mo biele werkplaats. Dit betekent dat repa raties vanuit het vertrouwde winkelpand aan de Kerkstraat in Oisterwijk zullen eindigen en verkoop van een nieuwe fiets uitsluitend op afspraak kan. Bij nadere beschouwing is gebleken dat de beste resultaten worden behaald met de nieu we activiteiten fietsverhuur en mobiele servi ce met de FietsNed-bus. Vooral deze laatste is een groot succes. Steeds meer fietsers verzeke ren zich van hulp bij pech onderweg door lid te worden van de landelijke organisatie Fiets Ned, waarvan Schepens Tweewielers dealer voor de regio Oisterwijk-Tilburg e.o. is. Ook niet-leden van FietsNed maken steeds meer gebruik van de mogelijkheid om hun fiets door Schepens Tweewielers aan huis te laten repare ren. Daarnaast heeft de uitverkiezing door de ANWB tot beste fietsverhuurbedrijf van Neder land ook voor veel extra drukte gezorgd. Grote gezelschappen en hotels in de regio weten Schepens Tweewielers te vinden voor het huren van fietsen. Tegenover deze positieve ontwikkelingen staan echter de resultaten van een onlangs door brancheorganisatie BOVAG gehouden onderzoek. Hieruit is gebleken dat het voor de rijwielvakhandel steeds moeilijker wordt om met de traditionele activiteit winkelver- koop de hoge vaste kosten te dekken. Con sumenten kiezen er steeds vaker voor om fietsen en accessoires via branchevreemde kanalen als internet en grootwinkelbedrij ven aan te schaffen. Al deze ontwikkelingen hebben Dion Schepens doen besluiten zich volledig te gaan concentre ren op fietsverhuur en service met zijn mobie le werkplaats. Dit betekent dat leden van Fiets Ned verzekerd blijven van hulp bij pech onder weg. Ook voor niet-leden blijft Schepens Twee- wielers het bedrijf voor reparatie en onder houd. In plaats van dat de fiets naar de werk plaats in de Kerkstraat moet worden gebracht, zal de fiets echter voortaan na telefonische afspraak met de mobiele werkplaats aan huis of op een andere gewenste locatie worden gerepa reerd. Dion Schepens benadrukt daarbij dat klan ten die in het verleden fietsen bij Schepens Tweewielers hebben gekocht, vooralsnog kunnen blijven rekenen op de vertrouwde service. Garantieverplichtingen zullen wor den nagekomen en servicebeurten zullen, tegen de bij de verkoop overeengekomen voorwaarden, voortaan vanuit de mobiele werkplaats worden verricht. Voor afspraken of informatie kunt u bellen naar FietsNED Schepens Tweewielers 06-13180813. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2011 Vanuit heel Noord-Brabant en zelfs daarbuiten komen zo'n 25 kapellen naar ons dorp om hun kunsten te vertonen. De deelnemerslijst telt zowel vertrouwde gezichten, oude bekende en frisse debutanten. Zo is ’t Bèrs Blaos Zooike uit (hoe kan het ook anders) Middelbeers inmid dels een vaste kracht, maken de muzikanten van Stadshofkapel de Eendracht uit Eindhoven hun rentree en zien we de Tilburgers van Kapel De Restantjes voor het eerst op ons festival ten tonele verschijnen. Vanaf 13:30 uur zullen deze bands met nog maximaal 22 andere groepen de Moergestelse kom muzikaal onveilig maken. En als het om 18:30 uur op de meeste plaatsen weer rustig wordt barst, in de zaal van Café de Brouwer de grote finale los. BEGELEIDERS Ieder jaar worden de deelnemers door 1 of 2 Moergestelnaren begeleid op hun weg door het dorp. Dit is niet enkel praktisch, maar ook nog eens erg gezellig voor zowel de muzikanten als de begeleiders. Voor de 29e editie van de Muzikaalste Zondag van het Zuiden is de com missie nog op zoek naar mensen die deze taak op zich willen nemen en een van de oudste Blaoskapellenfestivals uit de regio van dicht bij willen beleven. Heb je hier zin in of wil je een vrijblijvend informatiepakket (lees: e-mail- tje)? Mail even naar blaoskapellencommissie @hotmail.com Het door de Stichting WieKentKunst uitgegeven boekje over feesten en vieringen in Moer gestel is een kleine Moergestelse bestseller. Meteen al na de presentatie tijdens het Moergestels Boekenbal werd het grif gekocht. Op deze foto wordt het door bestuursleden van de Stichting WieKentKunst aan de vrouw gebracht. WieKentKunst geeft jaarlijks een boekje uit. Voor de stichting is het boekje tevens een bron van inkomen. Voor slechts 4 euro is het te koop bij Novy en bij de WV in Den Boogaard. Cochabamba, 12 september 2011 Beste mensen van Moergestel en omstreken, Het is alweer drie weken geleden dat jullie daar voor ons de Toermee hebben verreden, dus het wordt hoog tijd om jullie even te schrijven en te bedanken. Het zou al wel eerder zijn gebeurd, maar we hebben een paar nogal bewogen weken achter de rug. Eén van onze medewerksters van de Nachtopvang, Sandra van 41 jaar, werd j plotseling ziek, ze werd blind, ze ontdekten een tumor in haar hoofd en ook dat ze leuke mie had en binnen een paar weken was het afgelopen. Ze was een alleenstaande vrouw met een dochtertje van zes, Evita, die al een wees kind was.... Het is heel zwaar geweest, vooral voor de familie natuurlijk, maar ook voor ons allemaal; zij was iemand die heel veel werk heeft gedaan op heel veel plaatsen en we heb ben op een hele mooie en goede manier afscheid van haar kunnen nemen. Maar we zijn door alles wel aan beetje de kluts kwijt geweest en achterop geraakt met veel andere dingen, zoals dus bv. het schrij- pai4y boerderij ven naar jullie allen. Maar, dat wil niet zeg gen dat ik het vergeten was of dat ik op de dag van de Toermee niet aanwezig was in Moer gestel in gedachten, en we hebben ook ge vraagd en gebeden om goed weer! Of dat alle maal is uitgekomen weet ik niet, maar ik hoop in elk geval van wel! Beste mensen, ik wil jullie allemaal hartelijk bedanken alweer voor de Toermee, alwéér een jaar meer!Ik zeg ’’allemaal”, want ik wil nie mand vergeten, maar ik wil speciaal wel noe men de M.O.V.-groep, de vrijwillligers en -sters die zich elk jaar weer inzetten, de mensen die weer veel sponsorgeld hebben opgehaald, alle sponsors natuurlijk, alle deelnemers aan de Toermee, de mensen die zich op de posten heb ben ingezet, degenen die de route hebben uit gezet, de mensen die een post bij hun huis heb ben gehad, de mensen van de parochie, enfin, gewoon iedereen die zich ook dit jaar weer heb ben ingezet voor het welslagen van de Toermee! Heel veel dank aan iedereen en in Cochabamba blijven we vertrouwen op de hulp van de men sen uit Moergestel en omstreken, want die heb ben we heel hard nodig! Beste mensen van Moergestel en omstreken, nogmaals heel erg veel dank aan jullie allemaal moment speciaal dank voor de Toermee! We hopen dat we nog heel lang op jullie steun mogen rekenen! Met heel veel groeten en de allerbeste wensen en tot een volgende keer!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3