Nieuwe kwis MTV: Sauwelaars organiseren Sauwelacademie 7e Speelgoed- en kinderkledingmarkt Open dagen op vrijdag 30 september en zaterdag 1 oktober I Feest van de gemoedelijkheid I Aphrodite “Quies’twel” I 'Moergestel-Nieuws' krijgt 'n ander redactie-adres. Vanaf 8 oktober a.s. zijn we gevestigd: KLOOSTERLAAN 2a 5066 AN Moergestel Oisterwijk Weekblad voor Moergestel een kopje koffie klaar voor alle bezoekers. Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Telefoon en e-mailadres blijven ongewijzigd: T (013) 513 2268 E buro76@planet.nl Wie wil er in de ton of wie helpt mee schrijven? Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbaar speelgoed of kinderkleding “En volgend jaar weer”, zei voorzitter Hennie zondag aan het eind van de middag. Moer gestel was toen moe, maar voldaan. dag 29 december 2011. Wil jij met jouw vrienden en vriendinnen gaan voor de (toepasselijke!) hoofdprijs en eeuwige roem verwerven als Moergestel-kenner die het op kan nemen tegen de rest van Moergestel, geef je dan zo snel mogelijk op: tjgverbakel@het net.nl of 06 28489795 (na 18.00 uur) WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2011 36e JAARGANG Nr. 1631 Omadag waarbij kleinkinderen de zaterdag gemaakte cadeautjes aan de grootouders overhandigen. Will Habraken zong het feest lied ‘Omaatje Lief...’ Kinderen genoten van de altijd maar draaien de mallenmolen. Een orgel strooide muziek rond, in Moergestel tegenwoordig een zeld zaam geluid. Er werden voor kinderen muziek instrumenten gemaakt. Reuzen en dweilor- kestjes trokken rond. Er werden pannenkoe ken feesteten) gebakken en bussen gegooid, er werd gezongen, gedanst, bier gedronken, gelachen, gebuurt. En zaterdag lieten de kinderen zien dat ze al helemaal in dezelfde traditie staan. Wie- KentKunst begon vrijdagavond met een Moer- gestels Boekenbal. In Den Boogaard was het volle bak. Zij die er bij waren weten dat ze een nooit te vergeten ervaring hebben gehad. Maar eigenlijk geldt dat voor héél WieKentKunst. Zondag 2 oktober Op zondag 2 oktober a.s. organiseert Scouting St. Jan Moer gestel alweer voor de zevende keer een speelgoed- en kinder kledingmarkt. De markt vindt zoals gebruikelijk plaats in Den Donk aan de Bosstraat van 10.00-14.00 uur. Alle beschikbare tafels zijn verhuurd, waardoor weer sprake is van een gevarieerd aanbod van speelgoed en kinderkleding voor een zeer vrien delijke prijs. De opbrengst van de markt komt volledig ten goede aan Scouting Moergestel. Scouting Moergestel nodigt u daarom van harte uit de markt te bezoeken. Voor de entree prijs hoeft u het niet te laten, want die bedraagt slechts 1 euro. Kinderen tot 12 jaar hebben gra tis toegang. over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 1 oktober vanaf 13.00 uur bren gen bij Den Donk. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande nummers. Wij maken dan een andere afspraak met u of halen de spullen gra tis bij u op. Wij hopen dat de markt net zo suc cesvol wordt als die van vorig jaar! Voor info of afspraak: Peter van de Wouw 06- 22171727; Jan Jonkers 06-23932361 (na 17.00 uur) of e-mail: speelgoedmarkt.scouting@ gmail.com Officiële opening Park Stanislaus Vandaag wordt woonzorgcentrum Park Stanislaus officieel geopend door burgemees ter Hans Janssen van Oisterwijk. De dagen daarop staan bol van festiviteiten, zoals een feestmiddag voor bewoners, open dagen en de inzegening van het gebouw door hulpbisschop Mutsaers. OPEN HUIS Vrijdag 30 september en zaterdag 1 oktober kunnen alle belangstellenden uit Moergestel en omgeving een kijkje komen nemen in Park Stanislaus. Van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen van harte welkom in het woonzorgcentrum. Het is mogelijk een rondje door het gebouw te maken, een aantal appartementen te bekijken en informatie te krijgen over Thebe en Woon- stichting Leystromen. Natuurlijk staat er ook n te zinvolle en vooral leerzame avonden. Na afloop blijkt er misschien wel een goede tekst schrijver in de groep te zitten of juist een gewel dige sauwelaar die de tekst van iemand anders ten gehore kan brengen. Dit is je kans, niets moet en alles is nog moge lijk. Doe mee en laat je zien/horen op woens dag 26 oktober (en woensdagen 9 en 23 novem ber) om 20.30 uur in ‘Hiemeffe’ aan het St. Jans- plein. Laat je even weten of je komt? Dus graag even ’n berichtje naar Maikel Denissen, 06- 16646181 of maikel.denissenfu ziggo.nlJe kunt bij hem ook terecht voor meer informa tie. En o ja... dochters mogen ook hun vaders (moeders) opgeven. WieKentKunst ’Feesten en Vieringen’ zonovergoten en zeer geslaagd In de culturele optocht van WieKentKunst zondag aan het eind van de middag werd een bord meegedragen waarop stond: ‘Van gouden korenaren schiep God de Moergestelaren.’ Nog zo’n tegeltjeswijsheid luidt: ‘Je krijgt het weer dat je toekomt.’ Op dit gezegde heeft de klimaatverandering blijkbaar geen invloed gehad, want het afgelopen weekeinde waarin Feesten en Vieringen van WieKentKunst werd gehou den, was zonovergoten. Onze Lieve Heer had het met deze schitterende nazomer enorm getroffen met de Moergestelaren. Niet voor niets stond boven het program ma dat in MoergestelNieuws was afgedrukt dat het leven in Moergestel een feest is. Wat WieKentKunst Moergestel voorschotel de was een feest, een feest van de gemoedelijk heid. Zoals het er overal aan toeging, van de manege van Fevior tot de kapel van de Nieu wenhof van de Zusters van Liefde, van de kerk en de toren en het parochiecentrum, de ‘Oosten rijkse vakantie’ aan de Oisterwijkseweg tot Den Boogaard en het St.-Jansplein - Moergestel was een oord van gemoedelijkheid. WieKent Kunst was een feest van gewoon met elkaar optrekken, passend bij de kleinschaligheid van een dorp. Een feest dat eindigde met een fietsbelcon- cert dat werd begeleid door de harmonie waarvan terecht werd opgemerkt dat het voor de muzikanten ook een feestje was. Im mers, Prinses Juliana viert dit jaar het eeuw feest. Het was een feest de harmonie voor op te horen gaan in de culturele optocht. De vijftigjarigen hadden hun hulde inmiddels al over zich heen laten komen. Ze keerden huiswaarts met een potje Gèèselse Biermos- terd, vanaf deze week onder meer te koop bij de VW. Hartverwarmend was de Opa en Alweer vier jaar geleden kreeg ik van mijn dochter een deelnameformulier voor de sauwelacademie. Ik denk ‘wat kan het mij schelen, doen’. Inmiddels heb ik alweer vier jaar op een rij in de ton gestaan. Ik heb hier nog nooit spijt van gehad. Erg leuk om te doen. De geweldig leuke reacties die je op die avond krijgt en uiteraard de dagen erna zijn met geen pen te beschrijven. En het genieten duurt dagen daarna nog voort... Na afloop horen we dan ook regelmatig, “mis schien is het iets voor mij om eens mee te doen”. Of de opmerking, “ik zou wel tekst kunnen schrijven maar ga voor geen goud in die ton”. Of juist omgekeerd, “ik durf/wil wel in de ton maar laat mij geen teksten schrijven”. Welnu: naar deze mensen zijn we nu juist op zoek. We willen weer ‘n drie avonden duren de sauwelacademie opzetten omdat we weten dat er heel veel potentiële kandidaten zijn in ons Moergestelse maar dat deze mensen even een steuntje in de rug nodig hebben. Drie avonden onder het genot van een drank je eens praten. Wat is sauwelen, wat is de rode draad hierin, wat kan wel en wat juist niet? Alle Moergestelse sauwelaars zullen hierbij aanwe zig zijn om samen te komen tot een interessan- Huidverzorgingsinstituut Bi n 7n Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 INZEGENING VAN HET GEBOUW De festiviteiten worden zondag 2 oktober afge sloten met het inzegenen van het nieuwe woon zorgcentrum door hulpbisschop Mutsaers. Vooraf aan de inzegening vindt om 10.30 uur een Heilige Mis plaats in de kapel, waarbij de bisschop geassisteerd wordt door pastor Theo te Wierik. Binnenkort start MTV met de opnames van een nieuwe kwis onder de titel “Qui es’twel”. Het wordt een kwis waarin het draait om kennis van Moergestelse wee tjes en behendigheid Er zijn vragenrondes aan de hand van oud en nieuw beeld materiaal. Daarbij wordt de kennis getest van tradities, dagelijks leven, dialect, oude voorwerpen etcetera. Ook zijn er vragen over oude filmbeelden en foto’s. Verder is er een actief spelmoment waarin kandidaten het tegen elkaar opnemen in het beoefenen van een behendigheidspel. Deelnemen kan in ploegen van vier personen. Dat mogen vriendengroepen zijn in de ruims te zin van het woord, dus buurtgenoten, col lega’s van het werk, vrienden uit een vereni ging of een maatschappelijke organisatie. Vanwege de gevarieerde vragen en spelletjes in de kwis, doen de aspirant-deelnemers er natuur lijk verstandig aan om in hun ploeg zowel den kers als doeners op te nemen. Er hebben zich al mensen aangemeld bij MTV maar er is nog plaats voor enkele ploegen. De deelnemers moeten rekening houden met één opnameavond per persoon, waarbij de opnames voor het kennis-gedeelte en het doe-gedeelte apart plaatsvinden.Uiteraard mogen de ande re ploegleden daarbij aanwezig zijn om te sup porteren. De twee beste ploegen komen tegen elkaar uit in de spectaculaire finale van “Quies’t wel”. Deze wordt live uitgezonden op donder- ló ws Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur gemeente ij Ui lirluarznrninncinctiti ii it ld

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1