STEN EN VIERINGEN: Alles is gratis toegankelijk! WieKent Feesten en Vieringen 23, 24 en 25 september 2011 Fietsbelconcert: doe mee en bel mee Pastor Theo te Wierik vertelt in de kerk over kerkelijke feesten Feesten van de Zusters van Liefde Dierenvriendschap is een feest Over een paar dagen (4 oktober) is het Werelddierendag, de feestdag van Franciscus van Assisie. De mooie ma nege van Fevior aan de Heiligenboom staat helemaal in het teken van We relddierendag en de vriendschap tus sen mens en dier. De activiteiten bij Fevior richten zich in het bijzonder op kinderen en gezinnen. Kinderen kunnen bijvoor beeld hun lievelingsdier laten zien aan dierenarts Yola Charpentier. De Dierenambulance is aanwezig. Politiehonden vereniging De Veiligheid verzorgt demonstraties. En kinderen kunnen zich een dierengezicht laten schminken door Roline de Laat. Boek over feesten in Moergestel voor slechts 4 euro te koop Oostenrijks vakantiefeest aan de Oisterwijkseweg PAGINA 6 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2011 Organisatie: Stichting WieKentKunst Moergestel Speciale activiteiten: Dansgroep Mie Katoen, meerdere optredens vanaf 13.45 uur. Abraham en Sarah: 14.00 uur Opa en Omadag: 15.00 uur Tentoonstellingen Optocht: 16.00 uur Fietsbelconcert: 17.00 uur (o.l.v. Willy van Maasakkers) Miniatuur kermisattracties en spookslot: John Steijger en H. Sandig Kermistentoonstelling Nederlands Centrum voor Volkscultuur Tentoonstelling 'Van Spijkerschrift tot e-reader', Henk van Helvert Feestmis om 10.00 uur Bezichtiging toren: 12.30 uur, 13.30 uur, 14.30 uur, 15.30 uur. In de kerk: Lezing presentatie door pastor Theo te Wierik Wild Breidragen Locaties: Molen in feeststand. Deze is geopend en in gebruik. Er wordt dus graan gemalen en de molenaar geeft tekst en uitleg. St.-Jansplein, B.S. De Bienekebolders aan de Bosstraat, St.-Jansplein. Basisschool de Bienekebolders. Ermelindisbeeld bij de kerk. Waterpomp hoek Raadhuisstraat - Kloosterlaan. Beeld generaal Barber bij de Reusel. Kunstobject hoek Rootven - Krijtestraat. Als de culturele optocht voorbij is, sluit WieKentKunst 'feesten en vieringen' af met een Fietsbelconcert. Dit staat onder leiding van Willy van Maasakkers. De dirigent van de slagwerkgroep van harmonie Prinses Juliana heeft er speciaal een muziekstuk voor gecomponeerd. Op het St.-Jansplein zijn fietsbellen beschikbaar, gesponsord door Jan de Laat BV en Frank Vogels. Er wordt samen even gerepeteerd en het unieke Moergestelse Fietsbelconcert kan in première gaan. Doe mee! Bel mee! Na de feestmis om 10.00 uur vertelt pastor Theo te Wierik vanaf 12.00 uur elk vol uur over feesten en vieringen in de kerk. Na elke vertelling is er mooie muziek, kan een kaarsje opgestoken worden etc. Met oktober (Missiemaand) in zicht gaat Theo te Wierik vooral in op de missie en hij vertelt daar zeer bijzondere verhalen over. Zoals over pater Kees Meuwese die de Papoe's er van wist te weerhouden nog langer koppen te snellen. In plaats daarvan organiseerde pater Kees het 'RK Koppensnellersfeest'. Een bijzondere activiteit in de kapel van de Nieuwenhof. De Zusters van Liefde vertellen zelf over de feesten en vieringen in het klooster. Met name gaat het over de professiefeesten. Voorwerpen uit het museum van de zusters in Tilburg worden tentoongesteld. Twee tafels zijn gedekt met originele voorwerpen: een tafel zoals dagelijks werd gegeten en een tafel tijdens feestmaaltijden. Oisterwijkseweg 5 Activiteiten: Oostenrijks Vakantiefeest Feestbier en landelijke Brouwerijdag Fevior Activiteiten: In kader van Wereld Dierendag: springen, kuur op muziek, ponyrijles. Dierenarts Yola Charpentier met rariteiten, demonstratiemateriaal Dierenambulance Tilburg: demonstratie en uitleg Dierenspeciaalzaak Discus: diverse materialen Grime door Roline de Laat Politiehondenvereniging De Veiligheid: demonstr. 13.00 15.00 uur Samensteller is Moergestelaar Paul Spapens WieKentKunst heeft er een goede gewoonte van gemaakt om elk jaar een boekje uit te brengen. Ook over het thema 'feesten en vieringen' verschijnt een boek. Het is geschreven door Paul Spapens en het is bijna 90 pagina's dik. Het kost slechts 4 euro en het is het hele weekeinde te koop in de stand van de VW in Den Boogaard. WieKentKunst richt zich sterk op het immaterieel erfgoed van de Moergestel- aren. Daarvoor is de stichting dan ook onderscheiden met een provinciale prijs. Het erfgoed wordt vastgelegd in boekjes over onder meer de spelletjes die kinderen vroeger en nu spelen. Ook gaf WieKentKunst een Moergestels kookboek uit en nu is er dan een boek over feesten en vieringen. De inhoud is zeer verrassend. Zo staat er een verhaal in over het feit dat ook de Zusters van Liefde goed kunnen feesten. Een Moergestels boerenechtpaar mocht vroeger na de huwelijksnacht slechts één keer uitslapen. Sinterklaas zegt dat in Moergestel uitsluitend 'brave' kinderen wonen. Carnaval ontwikkelde zich in ene halve eeuw van niets tot een geweldig feest. En zo zijn er nog vele meer 'feest'onderwerpen. In het boek staan veel mooie foto's. M KAPEL NIEUWENHOF Activiteiten: Professiefeesten in woord, beeld en tentoonstelling. MOLEN Activiteiten: KERK Activiteiten: PAROCHIECENTRUM Activiteiten: Presentatie 'Gedenken en vieren' door Joost Wagenmakers en het gebruik van symbolen en rituelen hierbij. Tentoonstelling, demonstratie en uitleg door: "Doodgewoonanders'; Atelier Het Glazen Nest, Elisabeth Kübler Ross-Huis, Linda Hasselaar met Troostkorfjes, div. ander materiaal. Tentoonstelling Geboorte en Dood NCV. Het leven van de Moergestelaar kent veel feesten. Een tamelijk nieuw 'feest' is 'op vakantie gaan'. Voor iedereen is dat een feest. Toos en Peter Swinkels zijn helemaal verkikkerd op Oostenrijk. Achter hun woning aan de Oisterwijkseweg 5 bouwen ze samen met de bezoekers een Oostenrijks vakantiefeest. De feestvreugde wordt verhoogd door de Moergestelse bierbrouwers Jos van Breda en Bernard Smits. Zij zetten met een Moergestels feestbier de landelijke Brouwerijdag luister bij. Proost! DEN BOOGAARD Activiteiten: OSm IS UH FEEST Nederlands Centrum voor Volkscultuur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7