Oh VOGEL* Nieuwe Stichting ”Oh, kom maar eens kijken” in het leven geroepen Jongste (19) sportschoolhoudster opent innovatieve sportschool M o,-»0 BEGINNEN MET MOUNTAINBIKES Zanggroep Inspiration zingt bij opening rijksmonument Heikant 8 Vrijwilligers maken het verschil! F i ets - F it kom maar eens kijken. Vanaf 8 oktober a.s. zijn we gevestigd: KLOOSTERLAAN 2a 5066 AN Moergestel ((NTFU Rabobank smmnno Doe dan mee met Fiets-Fit en krijg in zes weken de basistechnieken mountainbiken onder de knie! Ga samen met andere beginnende mountainbikers de uitdaging aan! Meld je aan op www.fiets-fit.nl en kies voor locatie Moergestel 'Moergestel-Nieuws' krijgt 'n ander redactie-adres. Telefoon en e-mailadres blijven ongewijzigd: T (013) 513 2268 E buro76@planet.nl Grootste spinningruimte ‘op hoogte’ van Nederland in Moergestel Stort’- zoter^9 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2011 Moergestel T: 013 - 513 14 35 In een vroegere sporthal aan het Stokeind in Moergestel opent Trisha Moonen ^GIANT li Rootven 66 Fiets-Fit in Moergestel wordt georganiseerd door Vogels Fiets Sport Rootven 66,5066 AX Moergestel Tijdens de open monumentendag op zondag 11 september werd door zanggroep Inspiration een kort optreden verzorgd bij de inzegening van Erfgoed Logies Den Heijkant van de familie Bierkens. Zingenvinden wij leuk. U ook? Zanggroep Inspiration heeft elke maandag van 20.00 uur tot 22.00 uur repetitie in het parochie centrum van Moergestel. Wie graag mee wil zingen of de sfeer van ons koor wil proeven, is wel kom om te komen kijken, luisteren of mee te doen. Voor meer informatie kunt u kijken op onze website: www.zanggroepinspiration.nl of contact opnemen met Elsbeth Denissen, tel. 513 3401 of Petra van Nuenen, tel. 513 3676. langrijk voor de organisatie. Sterker nog, de hulp en de enthousiaste inzet van hen is niet meer weg te denken! Vrijwilligers kunnen vaak net dat beetje meer aandacht geven waaraan cliën ten behoefte hebben. Deze extra aandacht maakt het verschil tussen goede zorg leveren en écht een thuis bieden voor de cliënten. Amaliazorg, locatie Catharinenberg, Poirters- straat 3, 5061 BG Oisterwijk (ingang aan de Van Kemenadelaan). Meer informatie? Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met Cora Piena, coördinator welzijn, via telefoonnummer 529 4999 of per e-mail: c.piena@amaliazorg.nl Maakt u het verschil? Wij hopen u te zien op 29 september a.s.1 uitstraling, mede door de moderne apparatuur die er wordt gebruikt. Als voorbeeld noemt Trisha Moonen de touchscreens waarmee het eigen sportschema op het scherm kan worden gehaald. Nóg meer tot de verbeelding spreekt het inno vatieve karakter van II Cuore, waaraan onder meer vier ‘hypoxieruimtes’ een bijdrage leve ren. In zo’n zuurstofarme ruimte kunnen hoog te tot bijvoorbeeld 2000 meter of 4000 meter worden nagebootst. Het is te vergelijken met topsporters op hoogtestage waardoor ze met minder zuurstof dezelfde prestatie kunnen leve ren. De spinningruimte ‘op hoogte’ is zelfsTtie grootste van Nederland. “Ook mensen met dia betes, obesita’s, en astma hebben hier baat bij”, verzekert Trisha Moonen. Op wellness-gebied onderscheidt II Cuore zich onder meer door een hypermoderne afslankme thode door elektromagnetische golven. Trisha Moonen: “II Cuore richt zich op alles wat met gezondheid en schoonheid te maken heeft. Een sportschool die zó breed van opzet is, is uniek.” wijk en Moergestel. Volgens de stichting is het wel lastig om een goed beeld te krijgen van de kinderen die het betreffen. Mensen die het zwaarder hebben om rond te komen, lopen hier meestal niet mee te koop. De privacy wil de stichting dan ook zeker respecteren maar ook hoopt men dat er toch zeker een beroep op deze helpende hand wordt gedaan. Met behulp van Charitas en mogelijk ook mensen uit het onderwijs zal de stichting ouders van deze kinderen gaan benaderen. De nieuwe stichting hoeft daarbij zelf niet exact te weten wie het betreffen. “Belangrijkste is”, vol gens Marion van Ierland “dat de verlanglijst jes bij ons komen”. Eind oktober hoopt de stichting een volledig beeld te hebben. De stich ting zal dan gaan zorgen voor cadeautjes zodat die dit jaar ook in de schoenen komen van deze kinderen. Dit eerste jaar wil de stichting goed onderzoe ken op welke manier de gezinnen benaderd kunnen worden en is dan ook erg blij met alle steun die ze krijgen. Als het dit jaar een succes gaat worden, zal het zeker een vervolg krijgen. De nieuwe stichting is nog druk op zoek naar gulle gevers. Gelukkig zijn de eerste donaties binnen maar de stichting hoopt dat er organi saties zijn die de mooie en warme Sinterklaas traditie ook in dit doel herkennen en wellicht acties voor de stichting op touw willen zetten. Natuurlijk zijn ook individuele giften van harte welkom. Hiervoor is een apart rekeningnum mer geopend: 1362.66.282 t.n.v. St. Oh, kom maar eens kijken. Wilt u informatie, heeft u een vraag of hebt u een goed advies, dan kunt u een mail stu ren naar hulpsintoisterwijk@hotmail.com. Het is gebruikelijk dat op 6 december kinde ren op school hun mooiste cadeau laten zien. Soms zijn kinderen juist die dag ziek omdat ze weinig te tonen hebben. Dat zal dit jaar veran deren. Uit ervaring blijkt dat Sinterklaas er jammer genoeg niet altijd in slaagt om alle kinderen op 5 december een goed gevulde schoen te bezor gen. Dit is vooral bij de kinderen die op of net boven bijstandsniveau opgroeien. In Oisterwijk zijn dit ongeveer 250 kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 12 jaar. Erg jammer en het past ook niet in de mooie en warme Sinterklaastraditie. Een aantal inwoners van Oisterwijk en Moer gestel heeft daarom het initiatief genomen om Sinterklaas hiermee te gaan helpen. Het stichtingsbestuur bestaat uit Marion van lerland-Wolfs (Moergestel), Godfried van Gestel, Daisy Groenland, Jolanda van Kem pen, Ton van Houtert en Frans van Venrooij (allen uit Oisterwijk). Zij gaan proberen geld in te zamelen, verlanglijstjes te vergaren en in samenwerking met Sinterklaas en zijn pie ten deze kinderen een extra mooie Sinter klaasavond te bezorgen. Hierbij kan de stich ting gelukkig ook rekenen op de ervaring en steun van Charitas Oisterwijk, het onderwijs en de stichtingen “Sint-Nicolaas” van Oister- PAGINA 11 in ceil vrucgcrc spjuriiidi ddii iici olukciiiu 111 iviocrgcbici ujjciii iribiid ïviuuiicii op 22 september de nieuwe sportschool II Cuore. Met haar 19 jaar is ze een van de jongste en mogelijk de aller jongste sportschoolhouder van Nederland. Haar jeugdige elan is terug te vinden in de opzet van II Cuore - dat ‘het hart’ in het Italiaans betekent. “Het is een moderne en vooral innovatieve sportschool met een wellness-gedeelte”, zoals ze II Cuore typeert. J Na de officiële opening volgen drie opendagen waarop belangstellenden zelf kunnen beoor delen of de omschrijving ‘modem en innova tief’ wel in overeenstemming is met de werke lijkheid. Trisha Moonen komt uit een familie van onder- nemers, wat ze als verklaring aanvoert voor het feit dat ze als 19-jarige deze stap durft te zet ten. “Mijn opa in Oisterwijk had negen kinde ren. Zes van hen zijn zelfstandig ondernemer geworden. Mijn vader was een van hen”, geeft ze een inkijkje in haar familiegeschiedenis. Leeftijdgenoten regeerde in eerste instantie vol ongeloof toen ze te kennen gaf met een eigen sportschool te willen beginnen. Nu zegt ze vanuit haar vriendengeroep veel hulp te heb ben gekregen en bovendien weten ook jonge ren de weg naar II Cuore goed te vinden. De voormalige sporthal waarin II Cuore is gevestigd is gedurende het laatste driekwart jaar eigenhandig en met veel hulp van fami lie, vrienden en bekenden verbouwd tot een fraaie sportschool. Het bedrijf heeft een jonge Op donderdag 29 september a.s. houden de medewerkers van woonzorgcentrum Cathari nenberg in Oirschot van 19.00 tot 21.00 uur een voorlichtingsavond over het werken als vrijwil liger bij Amaliazorg. Wij zoeken vrijwilligers die een paar uurtjes per week of per maand ac tief willen zijn met onze cliënten. U bent van harte uitgenodigd deze avond te komen luisteren en een kijkje te nemen op onze bijzondere locatie. Catharinenberg is een kleinschalige woonvoor ziening voor demente ouderen en is onderdeel van Amaliazorg. Amaliazorg werkt al jaren met vrijwilligers. Vrijwilligers zijn ontzettend be-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 11