OEF! Fiets-Fit nieuws Terugblik op de Toer-Mee van 2011 Middelpunt gemeente Oisterwijk ligt in Moergestel Audacia- ■I Doe mee met Fiets- Fit! Zondagmiddagconcert in Zonnewende Stiltewandeling, om relatief snel tot rust te komen s.v. AUDACIA JEUGD ROEF! KORFBAL Bank van Natuurmonumenten nabij ’t Stokske markeert tweede Moergestels middelpunt ROEF! HANDBAL PAGINA 7 fisch middelpunt van de Benelux in Moergestel. Later claimde ook Chaam dit middelpunt. Dit leidde tot een vermakelijke controverse waar heel de Nederlandse pers zich mee bemoeide. Er is echter slechts één officieel middelpunt en dat ligt in Moergestel. Dit is berekend door het Kadaster, de officiële meetinstantie van Nederland. De opheft over het Benelux-mid- delpunt inspireerde het Brabants Dagblad tot een serie over de middelpunten van de gemeen ten in Midden-Brabant. Deze middelpunten zijn ook door het Kadaster berekend. Het toeval wil dat het geografisch middelpunt .Vertrek 12.30 .Vertrek 13.00 .Vertrek 11.45 .09.15 uur .09.15 uur ...Vertrek 8.30 Aanw. 8.15 Aanw. 8.15 Aanw. 8.30 ...Vertrek 9.00 Aanw. 9.45 Aanw. 9.45 Aanw. 9.45 ...Aanw. 10.45 .Vertrek 11.00 ...Aanw. 10.45 .Vertrek 10.00 Zaterdag 17 september Audacia Al - Jong Brabant Al ...Aanw. 00.00 St.M.Gestel A2 - Audacia A2 ....Vertrek 13.30 SC ’t zand B2 - Audacia BI SVSOS BI-Audacia B2 RKDSV Cl -Audacia Cl Audacia C2 - SVSOS ClAanw. 11.45 Audacia C3 - Nevelo C3Aanw. 11.45 Willem 11/RKC D3 - Audacia Dl Vertrek 9.30 VOAB D6 - Audacia D2Vertrek 9.00 GSBW D2-Audacia D3 Audacia D4 - Taxandria D3... Audacia El - Nemelaer El Audacia E2 - Baardwijk E2 WSC E6-Audacia E3 Audacia E4 - TSV Gudok E7 Audacia E5 - GSBW E5 Audacia Fl - Riel F1 Audacia F2-VOAB F3 RKTW F2-Audacia F3 Audacia F4 - TSV Gudok F7 VOAB F8 - Audacia F5 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. Zondag 18 september a.s. zal er 's middags in Zonnewende weer een huisconcert worden ge geven. Er zal worden opgetreden door Gerard Spronk, viool en Daniël Kramer, piano. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (internatio nale muziekconcoursen. Datum 18 september 14.15 uur in Zonnewende, Tilburgseweg 54. Kaarten te bestellen bij het Secretariaat van Stichting SOKA te Amsterdam: 020 - 679 36 50 of: e-mail: muziek@soka.nl Prijs: 12,50,-p.p. (kinderen t/m 16 jaar gratis). informatie: www.soka.nl ONDANKS NEDERLAAG PRIMA SEIZOENSTART Verliezen en dan van een prima seizoenstart spreken lijkt erg tegenstrijdig. Niets is echter minder waar. Spelen tegen een geroutineerde ploeg als Rosoio is zonder meer al een opgave, met meerdere nieuwe speelsters (deels zonder korfbalervaring) en een gewijzigde vakinde- ling lijkt dit vooraf een onmogelijke klus. Maar Roef gaat vanaf de start vol de strijd aan en neemt brutaal door doelpunten van Anita Tim mermans en Aniek Denissen een 2-0 voor sprong. Rosoio komt beter in haar spel en komt gelijk. Roef toont echter veerkracht en via twee doelpunten van wederom Anita wordt de voorsprong 4-2. Rosoio weet weer gelijk te komen. Daarna neemt de tegenstander via twee afstandschoten de voorsprong. De ruststand komt daarmee op 4 - 6. Na rust gaat de erva ring van de tegenstander Roef! parten spelen en Rosoio weet nog 3x te scoren. De eindstand wordt 4-9. Een prima gespeelde wedstrijd, die voldoende aanknopingspunten biedt voor de toekomst. Volgende week de uitwedstrijd tegen DDW in Hooge Mierde, dus toeschouwers jullie zijn van harte welkom. Dit gelezen hebbend lijkt korfbal (weer) jouw sport, kom eens meetrainen. De trainingen worden gegeven op het Roef!-veld naast sporthal Stokeind elke maandag vanaf 19.15 uur. Wil je meer infor matie bel 06-51530853. Roef Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! van de gemeente Oisterwijk in Moergestel ligt, net als het middelpunt van de Benelux. Het is te vinden aan de Heiligenboom, ter hoogte van huisnummer 16. Daar is echter geen ruimte voor een bank en een informatiebord. In over leg met Frans Kapteijns is besloten de marke ring enkele tientallen meters in de richting van de van Tienhovenlaan op te schuiven. Uit prak tische overwegingen is dit overigens ook gedaan 24 September 2011 begint Vogels Fiets Sport een kennismakingscursus Mountainbike/ racen onder de naam Fiets-Fit. Tijdens deze cursus train je zes weken lang om je fietstech- niek en uithoudingsvermogen te verbeteren. Je hoeft geen ervaren fietser te zijn of over een uitstekende conditie te beschikken om mee te doen aan Fiets-Fit. Het is juist de bedoeling dat je door deelname aan de cursus conditie op bouwt en je de techniek van het trainen eigen maakt. Kortom; Fiets-Fit is plezier in fietsen! Vanaf zaterdag 24 september kun je bij Vogels Fiets Sport zes weken lang kennismaken met mountainbiken/racen. Iedere zaterdag wordt er vanaf 9.00 uur onder professionele begelei ding aandacht besteed aan de verschillende basistechnieken en -vaardigheden. Na deze zes weken heb je de conditie en beheers je de tech niek om mee te doen aan een NTFU-toertocht bij jou in de buurt. Er wordt iedere week ver trokken vanaf Vogels Fiets Sport, Rootven 66 te Moergestel. Meedoen aan Fiets-Fit is leuk, gezellig, lekker bewegen op je eigen niveau, goede begeleiding en je weer fit voelen. Deelname aan Fiets-Fit bij Vogels Fiets Sport kost 37,50 euro. Je kunt je inschrijven op www.fiets-fit.nl. Ga naar “aan melden” en klik op de startlocatie bij jou in de buurt. Ga jij de uitdaging aan? Fiets-Fit is een initiatief van de Nederlandse Toer Fiets Unie (NTFU) en wordt mede moge lijk gemaakt door Shimano, Giant en Bioracer. Niet verwend door het weer van deze zomer kon de 31e ToerMee op zondag 28 augustus droog van start gaan en bleef het lange tijd droog tot rond drie uur plotseling een buitje op kwam zet ten. De vroege deelnemers waren toen al weer terug bij de finishpost op het St. Jansplein. De sponsorfietstocht van 25 of 40 km. voor het straatkinderenproject van pater Theo Raaij- makers in Bolivia voerde langs mooie plekjes in de omgeving. Vooral de route door de Loonse Duinen met de bloeiende heide oogstte veel lof. De reportage is deze week nog te zien bij de uit zendingen van MTV. Dank zij de samenwerking tussen de MOV- groep van Moergestel en de KBO van Berkel- Enschot kon in beide plaatsen worden gestart. Er namen plm. 400 mensen deel aan de fiets tocht. Onderweg kwamen de deelnemers op diverse plaatsen een stempelpost tegen, waar Blessure scheidsrechter maakt wedstrijd onaf Gudok - Audacia 2-1 gestaakt Na de tumultueuze 55e minuut, waarin Gudok op 2 - 0 kwam en Audacia via een overtreding van de keeper en de benutte strafschop door Rogier Op ’t Hoog op 2 - 1 kwam, werd de scheidsrechter in de 57e geveld door een zweep slag en achtte zich niet meer in staat om in goede orde de wedstrijd tot een einde te bren gen. Er werd dus gestaakt. Wat we tot dan toe gezien hadden was een Gudok dat zich een favorietenrol had toebedacht en dat door een snel doelpunt waar wilde maken. Ze stuitten echter op een onverzettelijk Audacia met keep er Phil van Lier als uitstekend sluitstuk. De frus tratie liep op bij Gudok en er moest een zon dagschol van Hans Verheijen op slag van rust aan te pas (overigens fraai in de kruising) komen waar ook voor Phil geen kruid tegen gewassen was om op voorsprong te komen: 1 - 0. De 2 - 0 door Corné Akkerman (wel uit een vlotte aanval) leek de weerstand van Audacia te gaan breken, maar het liep dus anders. Uitslagen zondag 11 september 2011 TSV Gudok 1 - Audacia 1, in 55e m.gestaakt, Audacia 2 - Gloria UC 2:6-4, Audacia 3 - Viola 3:4-1, Audacia 4 - GSBW 4: 2 - 4, Audacia 5 - Willem II 4:0- 3, Riel 4 - Audacia 6:7- 3, Hilvaria 6 - Audacia 7:8-1, Dames: DEES Woensdag 21 september organiseert Groot moeder Aarde weer een stiltewandeling. Dit is een wandeling in het Groene Woud, in de omge ving van Moergestel. Doordat er in stilte wordt gewandeld kun je hierbij in relatief korte tijd helemaal tot jezelf komen. Je kunt het zien als een soort wandelende meditatie in een mooie, rustgevende omgeving. Vanuit mijn praktijk, Grootmoeder Aarde, heb ik veel ervaring opgedaan met het wandelen met een groep mensen in stilte. Het blijkt dat dit een heel goede manier is om even helemaal los te komen uit de drukte van alledag. Het thema van deze stiltewandeling is het begin van de herfst. De zomer loopt ten einde, het oog sten van de gewassen in de velden is in volle gang. Hoe ervaar jij deze overgang van zomer naar herfst op dit moment? De stiltewandeling vindt plaats op woensdag 21 september van 9.00 tot ca. 11.30 uur. De wan deling zelf duurt ongeveer een uur. Daarna pra ten we nog even na, onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname zijn 5,- euro. De stiltewandeling is voor ieder een toegankelijk, maar er wordt wel op onver harde paden gewandeld. Voor meer informatie en aanmelding kun je kijken op: www.groot- moederaarde.nl of bellen met Saskia Basten: 06- 51003388. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2011 met het Benelux-middelpunt. Goed voor de recreatie De door Natuurmonumenten geschonken bank komt te staan nabij de vijfsprong die wordt gevormd door de Heiligenboom, de Van Tien hovenlaan, de Sandsteeg (zandpad), de Lissedijk (zandpad) en het zandpad dat naar het Groot Kolkven voert. Het is een saillant detail dat de vroegere gemeentegrens tussen Oisterwijk en Moergestel hooguit tien meter verder ligt. Vol gens Frans Kapteijns is dit een ideale plek om een bank neer te zetten. “Hier komen veel fiet sers en wandelaars langs.” Natuurmonumenten stelt een bank ter beschik king omdat markante punten interessant zijn voor de recreatie. “En recreatie is voor Natuur monumenten een doel om mensen van de natuur te laten genieten”, aldus Frans Kapteijns. Oisterwijk 800 greep deze kans met beide han den aan. De stichting stelt het samen optrek ken van de inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom centraal. “Déze bank op uitgere kend déze plek symboliseert dat ideaal op een prachtige manier”, aldus Dré van Hal van de Stichting Oisterwijk 800. Dré van Hal (rechts) en Frans Kapteijns nabij de plaats waar een bank het geografisch middelpunt van de gemeente Oisterwijk gaat markeren. In samenwerking met boswachter Frans Kapteijns van Natuurmonumenten gaat de Stichting Oisterwijk 800 het middelpunt van de gemeente Oisterwijk marke ren. Dit geografisch middelpunt is door het Kadaster in opdracht van het Brabants Dagblad berekend en ligt nabij ’t Stokske in de berm van de Heiligenboom op Moergestels grondgebied. Eerder kreeg het middelpunt van de Benelux in Moer gestel landelijke aandacht. De markering van het geografisch middelpunt van de gemeente Oisterwijk bestaat uit een door de firma van Dal uit Esbeek vervaardig de bank. Bij deze bank wordt een informatie bord geplaatst. De bank is een schenking van Natuurmonumenten. Het bord wordt in samen werking met Digitaal Oisterwijk tevens voor zien van een QR-code. “We stellen deze geste zeer op prijs”, aldus het uit Heukelom afkom stige bestuurslid Dré van Hal van de Stichting Oisterwijk 800. In mei van dit jaar onthulde staatssecretaris Ben Knapen van Europese Zaken het geogra- jes uitdeelden, de broodjes smeerden, de soep inschepten en koffie, thee en frisdrank schon ken. We bedanken ook de pastorie in Enschot en de families in Heukelom, Udenhout en Berkel- Enschot, die hun plaats beschikbaar stelden voor de posten, voor hun gastvrijheid. Tevens geldt onze dank voor het muzikale optre den van het trio ‘Elckerlyck’bij de koffiepost, evenzeer de dames Raaijmakers voor de foto tentoonstelling over het werk van hun broer in Bolivia. Tenslotte bedanken we de particuliere sponsors en het bedrijfsleven voor hun gulle medewer king. Mocht u nog niet in de gelegenheid zijn geweest om een bijdrage te geven, hoe klein ook, dit is nog altijd mogelijk op rekeningnr. 1345. 03.589 t.n.v. MOV-groep Moergestel. Wij hopen dat u volgend jaar de laatste zondag van augustus vrij houdt, dan is er weer de Toer Mee. MOV-groep Moergestel tegen betaling van een klein bedrag een kop koffie of thee gedronken, een kop soep en een broodje gegeten en een glaasje fris ge dronken kon worden. De opbrengst van de 31ste Toer-Mee zal meer dan 7.200,- euro bedragen. Moergestel bracht voorlopig 5315,- euro bijeen, waarvan 1900,- euro gesponsord door bedrijven en particulie ren. De opbrengst in Berkel-Enschot bedroeg 1892, - euro. Alles bijeen een mooi resultaat, waarmee pater Theo veel goed werk zal kun nen doen. De M.O.V.-groep wil graag de vrijwilligers bedanken die ervoor zorgden dat de kramen en de overige spullen op tijd op de posten waren, de vrijwilligers die zorgden dat de deelnemers op de gevaarlijke punten veilig konden over steken, en de vrijwilligers die de slagzin op de kaarten invulden bij de posten, de appels en hap- Uitslagen: GDJ Roef-Elshout 3-2; DA Roef- Orion 12-13; MBJ Roef-HVM 2 5-16. Zaterdag 17 september: GDJ 10.00 uur GHV - Roef MCJ 10.00 uur Taxandria - Roef Zondag 18 september: DAJ 11.00 uur GHV - Roef09.15 uur MBJ 12.50 uur RHV 3 - Roef 11.45 uur Vrijdag/zaterdag 9 en 10 september: Jeugd weekend en recreantentoernooi. Wat hebben we geboft met het goede weer. De jeugd heeft een heel leuk weekend gehad en genoten van alle leuke activiteiten. Lekker in tenten geslapen, samen eten klaargemaakt en veel gegeten. Weer een heerlijke start voor het nieuwe handbalseizoen. Ook geldt dit voor de recreanten. We hadden een heel gezellig, relaxed toernooi met leuke en sportieve wedstrijden. Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen.Op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513 3103 Franky. Handbal is altijd raak! - Audacia uitgesteld. Programma zondag 18 september 2011 Audacia 1 - Jong Brabant 1Let op: 14.00 GSBW 2-Audacia 212.00 SVSSS 6 - Audacia 312.00 Uno Animo 4 - Audacia 410.30 Nevelo 10 - Audacia 510.00 Audacia 6 - HMW 710.00 Audacia 7 - RKWO 810.00 Dames: Audacia - Eindhoven12.30

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7