ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Gèèselse Ermelindis meter ^°!r!est!! van Vlaamse reus Aanvang: 11.00 uur, toegang gratis 1 1 J li ik DE ZONNEBLOEM (1 I kw Opnieuw vier generaties Ireen Wüst IJsbaan Tilburg open vanaf 1 oktober Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Activiteiten bibliotheek Oisterwijk Bedevaart Kevelaer 17 september 45,- - Schaatsles voor volwassenen lie in... I Tarieven seizoen 2011/2012 inclusief lidmaatschap Schaatsclub "De Vennen": incl. verenigingsabonnement 178,50 t/m 17 jaar 144,75 Les op maandag 20.00-22.00 uur (3 okt. t/m 5 maart) Nadere informatie/opgeven op www.devennenmoergestel.nl of bel (013) 513 1888 of 06 - 23 86 23 96 Lf e Vennen Op zondag 18 september 2011 is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Helene van Kempen van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Boekverkoop in bibliotheek Moergestel In de bibliotheek van Moergestel start op woens dag 14 september de boekverkoop! Ieder jaar kunt u voor een vriendelijk prijsje uw slag slaan tijdens de verkoop van afgeschreven materialen. De prijzen van de boeken variëren van 0.70 tot 1.20. Ér is vast iets van uw gading bij. De verkoop is tot en met woensdag 28 septem ber 2011. Tijdens openingstijden van de bibli otheek, bent u van harte welkom: Maandag 14.00 uur - 17.30 uur Woensdag 14.00 uur - 17.30 uur Donderdag 14.00 uur - 17.30 uur Vrijdag 14.00 uur - 20.00 uur - Schaatsles voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar Zaterdag 16.00-17.00 uur (8 okt. t/m 10 maart) tie van voorzitter van het Nederlands Reuzenge nootschap gevraagd als ‘getuige’ bij de doop op te treden. Hij maakte van de gelegenheid ge bruik om woonplaats Moergestel van reuzin Ermelindis aan een groot publiek voor te stel len als een dorp waar men trots is op de Brabant se eigenheid. Daarna fleurde de vaste muziek groep FC NOTT een reuzenreceptie op. Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eer ste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een syna goge gebouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begraven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoonnummer 013- 5288352. Kosten 5,- euro pp waarvan de helft bestemd is voor de Vereniging Israëlitische Begraafplaats Oisterwijk voor de instandhouding van de begraafplaats. Met plezier ruimden we deze week een plekje voor deze fami- 17.00 uur verkoop van afgeschreven boeken. Een ruime selectie van informatieve boeken, romans en heel veel kinderboeken. De Zonnebloem organiseert een ten een reus te bouwen en bestaan er plannen in Goirle. Bij de doop van de nieuwe Vlaamse reus Hen drik van Wassenaer had Moergestelaar Paul Spapens een hoofdrol. Hem was in zijn func- dagen van 13.30 tot 15.30 uur. Voorleesvoorstelling voor kinderen tot 8 jaar Kom kijken en luisteren naar een verhaal bij de kraam van Bibliotheek Oisterwijk in de foyer van Tiliander. Met behulp van attributen en een vertelkastje wordt een verhaal verteld. Grote verkoop van afgeschreven boeken In de bibliotheek op beide dagen van 11.00 - Tijdens de UITmarkt op 24 en 25 september Boekenhelden - Table top Fotografie voor stoel vriendelijk gastenverblijf. Het ligt tussen ders van Berkel, Enschot-Heukelom en Uden- hout. Het is mogelijk om lid te worden van onze Broederschap tegen een jaarlijkse contributie van 2,- euro per gezin via Rob I lings tel. 06- 55386708. Om mee te gaan met de busreis is het niet noodzakelijk om lid te zijn van de Broe derschap. De kosten voor de bus zijn 15,- euro voor vol wassenen, maar kinderen en bruidjes kunnen natuurlijk gratis mee. De bus vertrekt om 7:30 uur vanaf de kerk te Moergestel. Indien U met ons mee wilt kunt U zich opge- r,a. ven bij Ine Ketelaars-van Spaandonk, Kerk- verdere informatie over vertrektijden en plaats, straat 8, tel. 513 0006. Met de komst van het eerste achterklein kind zijn de vier generaties in deze familie een feit. Overoma Rijnen-van Casteren is er terecht bijzonder trots op. Ze is 84 jaar oud en inmiddels sinds kort woonachtig op Park Stanislaus. De oma op de foto is Regine van Gestel-Rijnen, 56 jaar I oud en woonachtig in Udenhout. Moeder is de 30-jarige Yvette van Gestel en woon achtig in Tilburg. Haar dochtertje Noa van Gestel is geboren op 22 juli 2011. op 17 september omdat het niet gaat over de bedevaart met de fiets op 10 september, maar om de aloude bedevaart met processie naar Kevelaer in Duitsland, welke door Udenhout en Berkel in stand werd gehouden. Beide bedevaarten, dus ook de fietsbedevaart, stammen van de oorspronkelijke bedevaart van i Tilburg en omstreken. In 1888 besloten Oister- j wijk, Udenhout en omliggende dorpen om zelf standig een bedevaart te organiseren. In 1905 zijn Berkel en Udenhout samen gegaan en daar is in 2010 Enschot bijgekomen. De bedevaart van Oisterwijk en omliggende dorpen werd tot onze grote verbazing in 2011 opgeheven. Wij als organisatoren van de bedevaart van Uden- I hout, Biezenmortel, Helvoirt en Berkel-Enschot menen dat dit ten onrechte is gebeurd en heb- i ben besloten Heukelom, Moergestel en ook Oisterwijk bij onze bedevaart te betrekken. Onze Broederschap organiseert de bedevaart op l - zaterdag 17 september onder leiding van pas- Ultstapje naar de Manahoeve toor Pieter Scheepers met een heilige Mis in de Op het landgoed Mariahoeve in Leende staat basiliek van Kevelaer. De bedevaart zal dit jaar een graanschuur die verbouwd is tot een rol- worden opgeluisterd door een 30 tal gildebroe- c+zxzal T’rian rial i ilz oorton vorkl i if T-Tot lirrl tiiccon Dor-lzol PH TT/4f»n_ de bossen en vennen met prachtige wandelpa den. Het beschikt ook over rolstoelen en zelfs plaids en regenkleding. De Zonnebloem gaat daar op 6 oktober (dus niet op 8 oktober) een hele dag naar toe. Er wordt voor koffie en vlaai en een lunch gezorgd. Er kan gewandeld worden en bij slecht weer is er ook voor binnen een programma. De kosten voor deze dag waarbij de bus [ook voor rolstoelen} is inbegrepen zijn 15,- euro per persoon. U kunt zich opgeven bij Lies de Laat (tel. 513 3251) en bij Riet Janssen (513 1816). Dat kan tot 15 september en van hen krijgt u Meneer pastoor’ en zijn ‘misdienaars’ bij de dopeling Hendrik van Wassenaer. Deze nieuwe reus wordt geflankeerd door Gèèselse Ermelindis, Peer Paorel en Heukelomse Mie. De Moergestelse reuzin Ermelindis is de meter van de nieuwe reus Hendrik van Wassenaer uit de Belgisch-Limburgse plaats Gruitrode (nabij Peer). Voor het doop-feest waren de drie reuzen van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom als enige Nederlandse organisatie uitgenodigd. Het reuzengilde knoopt steeds intensiever buitenlandse relaties aan. De meeste optredens vinden tegenwoordig in het bui tenland plaats. Daar worden Gèèselse Ermelindis, Peer Paorel en Heukelomse Mie en hun tientallen begeleiders uit alle drie de dorpen gewaardeerd als een van de mooiste reuzengildes van Nederland. Binnen de internationale reuzenfamilie is het de gewoonte dat nieuwe reuzen worden gedoopt en worden ingeschreven in het bevolkingregis ter. Dat is ook gebeurd met de drie reuzen van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. De plech tigheid had plaats eind 1999. De reuzen zijn immers op de wereld gezet in het kader van de millenniumwisseling. Vanaf dat moment zijn veel vriendschapsbanden aangeknoopt, in Nederland en ver daarbuiten. De reuzen zijn zelfs op bezoek geweest op Mallorca. Toen Tilburg, Udenhout en Berkel-Enschot iedereen reus kregen, hebben de reuzen van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk opgetreden als peter en meter. De doop van de reus Hendrik van Wassenaer voltrok zich op de voorplein van een juweel van een kasteel in Gruitrode. Hierbij was onder meer de gouverneur (commissaris van de konin gin) van Belgisch-Limburg aanwezig. Hij noem de de reuzencultuur van groot belang voor het Reuzengilde knoopt steeds intensiever buitenlandse relaties aan Theaters Oisterwijk T T| Zaterdag 24 zondag 25 september 2011 Locatie: Tiliander Den Boogaard Evenementen in Den Boogaard tot uitdrukking brengen van de identiteit van een gemeenschap. Precies om die reden is des tijds in Moergestel het idee ontstaan om Moergestel, Heukelom en Oisterwijk ieder een reus te geven. Dit idee is niet alleen in Tilburg, Udenhout en Berkel-Enschot overgenomen, maar inmiddels ook in Hilvarenbeek en Hulst in Zeeuwsch-Vlaaanderen. Nu is in Gilze beslo- kinderen vanaf 9 jaar Een voorproefje van de kinderboekenweek! Loop binnen en doe mee! In het Leescafé van de bibliotheek op beide j Culturele Uitmarkt-Tiliander/ Den Boogaard U zult misschien denken op 17 september? Ja, Zaterdag 24 8? znndat» 25 sentemher 201 1 on 17 senrember omdat het niet vaar over de bedevaart met de fiets op 10 september, maar Kevelaer in Duitsland, welke door Udenhout Moergestelse feesten en vieringen - WieKent Kunst Zat. 24 september 12.30 uur toegang gratis Dansmiddag (50+) - DJ Sjefke Zon. 25 september 14.00 uur, toegang gratis Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling. Nu reserveren: 521 7220. L Daarnaast mag met het verenigingsabonnement onbeperkt worden geschaatst tijdens bijna alle openingsuren (www.sportintilburg.nl/schaatsen) ^^^Moergeste! Pieter Burgers Toon Coppens lijmen Smits Nationale Vereniging Gilzerbaan34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2011 PAGINA 5 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5