Feestelijke opening boordevol activiteiten Monumentenprijs Oisterwijk voor Victor Theeuwes en Michiel de Waard KBO-Brabant KBO-Brabant Gemeentelijke waardering voor Wil Oerlemans Bezoek kapucijnen klooster Tilburg Fietsroute ’Middelpunt Benelux’ is weer gratis beschikbaar Voorzitter commissie Inwonerszaken Evelien Roborgh schudt IVil de hand. Adres: personen meenemen. Tel. nummer: Ik ben wel/niet in het bezit van een auto en kan Officiële opening Park Stanislaus Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Foto: Leo Roosen draaiend houden en daarmee behouden van de standerdmolen, rijksmonument aan de Schoolstraat 65 te Moergestel’. Afdeling Moergestel Afdeling Moergestel Wanneer u belangstelling heeft om mee te gaan kunt u zich opgeven door onderstaand aan- meldstrookje in te vullen en te deponeren in de brievenbus van het parochiecentrum, St. Jans- plein 9 of een e-mailbericht aan secretariaat @parochiemoergestel.nl of een telefoontje naar het secretariaat: 013-513 2774 van maandag tot en met vrijdag tussen 10:00 uur en 12:00 uur. Opgave bezoek aan het Kapucijnenklooster in Tilburg, zaterdag 8 oktober van 10.00 tot 12.00 uur: Werkgroep Hartkracht 7 “Hartkracht 7” wil mensen bewust maken van problemen dichtbij of ver weg. Voor honger, milieu, mensenrechten, verslaving, dak- en thuislozen, criminaliteit, etc. Dit, door het regelmatig organiseren van lezingen, informa tiebijeenkomsten, excursies en filmvertoningen en door bestaande organisaties in contact te brengen met de lokale en regionale gemeen schap. Broeder Franciscus Wie was broeder Franciscus en waarom verkoos hij het leven zoals hij leefde? Wat is de Fran ciscaanse spiritualiteit en waarom sloeg dit zo aan in de 12e en 13e eeuw? Hoe is het met zijn volgelingen? Wat zijn de Kapucijnen voor men sen en wat doen ze zoal? Op al deze vragen krijgen we antwoord. We zien een film over het leven van Franciscus en het schone land Umbrië. Daarna bezoeken we gedeelten van het klooster. Werkgroep “Hartkracht 7” organiseert zater dag 8 oktober van 10.00 tot 12.00 uur een bezoek aan het Kapucijnenklooster, Korvel- seweg 165 te Tilburg. Woensdag 28 september a.s. wordt woonzorgcentrum Park Stanislaus aan de Kloosterdreef officieel geopend door burgemeester Hans Janssen van Oisterwijk. De dagen daarop staan bol van festiviteiten, zoals een feestmiddag voor bewo ners, open dagen en de inzegening van het gebouw door hulpbisschop Mutsaers. De festiviteiten beginnen op woensdagmiddag met de officiële opening van het gebouw door burgemeester Hans Janssen. Op donderdag is het feest voor de bewoners van Park Stanislaus. Zij worden dan getrakteerd op een feestmiddag in restaurant De Reuselhof (vernoemd naar het woonzorgcentrum dat onlangs haar deuren sloot). Vrijdag is er een feestavond voor de me dewerkers en vrijwilligers van Thebe om hen te bedanken voor hun inzet in het afgelopen jaar. OPEN HUIS Vrijdag 30 september en zaterdag 1 oktober kunnen alle belangstellenden uit Moergestel en omgeving een kijkje komen nemen in Park Stanislaus. Van 14.00 uur tot 17.00 uur is ieder een van harte welkom in het woonzorgcen trum. Het is mogelijk een rondje door het gebouw te maken, een aantal appartementen te bekijken en informatie te krijgen over Thebe en Woonstichting Leystromen. Natuurlijk staat De fietsroute van Moergestel naar Chaam met als titel ‘Middelpunt van de Benelux’ is weer verkrijgbaar. Ze zijn op te halen bij Novy aan het Rootvent en bij de VW in Den Boo gaard. Er zijn twee versies van de route: een tje die beknopt is beschreven, en een uitvoe rige variant met foto’s en veel informatie over wat de fietser onderweg tegenkomt. Beide routes zijn gratis verkrijgbaar. Van de fietsroute zijn er sinds het moment van uitkomen ruim 400 verstrekt. De route is een initiatief van de Stichting Oisterwijk 800. De stichting kwam met dit idee naar aanleiding van de ophef die in de zomer ontstond als gevolg van het feit dat zowel Moergestel als Chaam het geografisch middelpunt van de Benelux clai men. Moergestel heeft de beste papieren omdat dit middelpunt is berekend door het Kadaster, het officiële meetorgaan van Nederland. De fietsroute van Moergestel naar Chaam is uit gezet door Hennie van Schooien uit Moergestel. Zij tekende ook voor een route van Moergestel naar Arendonk. Deze Vlaamse grensplaats viert evenals Oisterwijk volgend jaar acht eeuwen stadsrechten. Ook voor deze route bestaat de nodige belangstelling. Volgens Diny van Berkel van de Moergestelse VW vallen beide routes zeer in de smaak. De gebruikers zijn eveneens enthousiast. Het is zelfs voorgekomen dat fiets ende Moergestelaren elkaar op een terrasje in Chaam troffen. Bij gelegenheid van zijn afscheid van de commissie Inwonerszaken van de gemeente Oisterwijk is aan Wil Oerlemans, de gemeentelijke blijk van waardering toegekend. Burgemeester drs. Hans Janssen reikte de gemeentelijke blijk van waardering afgelopen donderdag uit, voorafgaand aan de commissievergadering Inwonerszaken. Met het terugtreden uit deze commissie heeft Wil definitief afscheid genomen van de politiek. Victor en Michiel met de oorkonde. Afgelopen zondag werd de jaarlijkse Monu mentenprijs bekendgemaakt en uitgereikt. Op voordracht van de gemeentelijke com- misie werd de prijs toegekend aan Victor Theeuwes en Michiel de Waard, de mole naars van de Moergestelse standerdmolen. De oorkonde vermeldt de toekenning als volgt: ‘Deze prijs is bedoeld als blijk van waardering voor de wijze waarop de heren Theeuwes en De Waard zich verdientelijk hebben gemaakt voor het, ook onder bijzondere omstandigheden, Is bridge een nieuwe uitdaging voor U? Bridge is een kaartspel, dat over de gehele wereld als wedstrijdsport wordt beoefend. Men speelt met een vaste partner als paar tegen ande re paren een aantal spellen. Ieder paar speelt deze spellen, zodat aan het einde van de zitting bere kend kan worden wie deze spellen het beste heeft gespeeld. Bridge is door iedereen op zijn/haar niveau te spelen. Een spel met inhoud, waarbij het gaat om bieden en spelen. Men kan het altijd blijven doen, ook op latere leeftijd. Bridge is een mooie vrijetijdsbesteding en geeft geestelijke ontspanning. Als u kaarten leuk vindt dan is dit een nieu we uitdaging voor u en moet u zeker het vol gende overwegen. Voor 2011 wordt bij voldoende deelname weer een begincursus bridge gestart. Deze cursus wordt gegeven door Theo Colsen en bestaat uit 2 delen van ieder 12 avonden. Cursus deel 1 (voor beginners) wordt gehouden op de dinsdagavond van 19.45 uur tot ca 22.45 uur en begint in september 2011 (de datum dient nog te worden bepaald). Iedere dinsdag avond wordt cursus gegeven tot ongeveer eind december 2011De cursus vindt plaats in Den Boogaard. Het minimum aantal deelnemers voor deze cursus dient 12 personen en het maxi mum aantal 20 personen te zijn. De kosten voor cursus deel 1 (beginners) be dragen p.p. 85,- euro inch cursusboek. Indien men (nog) geen lid is van KBO Moerges tel bedragen de cursuskosten 10,- euro extra te voldoen bij de start van deel 1. Zodra cursus deel 1 is afgelopen wordt de plan ning van cursus deel 2 (gevorderde) bekend gemaakt. In de begincursus zal het bieden en afspelen voor de beginnende bridger behandeld wor den, De lesavond zal bestaan uit twee onderde len. Voor de pauze het behandelen van de theo rie en dit zal na de pauze aan de hand van een aantal voorgestoken spellen worden geoefend. Ook krijgt men bij de cursus een bridge boek, zodat men de behandelde stof thuis nog eens kan nalezen en naspelen. Nadat men de cursus heeft beëindigd, kan men het geleerde in praktijk brengen door regel matig thuis te bridgen. Men kan ook op de maandagmiddag van 13.30 uur tot ca 17.00 uur gaan bridgen in den Boogaard. Opgave vóór 22 september bij Theo Colsen. Voorbrugstraat 10, Moergestel. Tel. 513 3847 of via e-mail riatheocolsen@gmail.com of bij Har- rie de Laat, Vinkenberg 10, tel. 513 2330 of e- mail h.de.laat@hetnet.nl Voor inlichtingen over deze cursus kunt u terecht bij de cursus leider Theo Colsen. Op vrijdag 30 september, zoals u intussen via Moergestel Nieuws, MTV en de KBO Nieuwsbrief hebt kunnen vernemen, wordt de Dag van de Senioren door de KBO ge vierd. Deze dag worden alle activiteiten aan alle senioren gratis aangeboden. Met dank aan de Stichting Voor en Door Moergestel voor hun financiële steun. ’s Middags vanaf 13.30 uur is er een uitgebreid programma met van allerlei rond bewegen door senioren. Denk aan uw gezondheid en mobiliteit en doe mee. Om 18.00 uur bieden we u een Brabantse Koffietafel aan in den Boogaard en om 20.00 uur treedt daar Kwart- jesvolk op. Deze groep met humor en Bra bantse liedjes bestaat begin oktober 30 jaar en legt de laatste hand aan een nieuwe CD. Daarvan laten ze ons ook genieten en wat dacht u van het lied ‘Gèssel, blijf wat je bent’. Mocht u nog informatie missen: in den Boogaard kunt u daarvoor terecht. Voor het middagprogramma graag inschrijven voor verschillende onderdelen via het for mulier en toegangskaarten voor de koffie tafel en Kwartjesvolk zijn gratis af te halen in den Boogaard op donderdag 15 septem ber van 9.30 tot 12.00 uur. En vol is vol, op is op. de mogelijkheid geboden om je gevoelens te uiten. En je kunt baat hebben bij de steun en het respect van anderen. In november begint Elkaar Nabij' met een ge spreksgroep voor mensen die ongeveer een half jaar of (veel) langer geleden hun partner verlo ren hebben. Deelname is niet gebonden aan leeftijd noch aan kerkelijke gezindte. Aantal deelnemers: maxi maal acht. Wekelijks op woensdagmiddag (tien bijeenkomsten van plm. twee uur). Plaats: ‘De Voorhof’, Kerkstraat 62, Oisterwijk. Informatie en opgave (vóór 15 oktober 2011): Margriet Krijnen (533 2137, krijnenhingh @kpnplanet.nl of via de website: www.elkaar- nabij.nl We verzamelen om 09.00 uur bij het parochie centrum waar u een kopje koffie/thee krijgt en vertrekken om half 10 naar Tilburg. Er kunnen maximaal 25 personen mee. Inschrijving ge schiedt op volgorde van binnenkomst. Bij vragen en/of onduidelijkheden kunt u telefonisch contact opnemen met Marianne van den Meijdenberg tel: 513 3790 of Petra van Nuenen tel: 513 3676. er ook een kopje koffie klaar voor de bezoekers. INZEGENING VAN HET GEBOUW De festiviteiten worden zondag 2 oktober afge sloten met het inzegenen van het nieuwe woon zorgcentrum door hulpbisschop Mutsaers. Vooraf aan de inzegening vindt om 10.30 uur een Heilige Mis plaats in de kapel, waarbij de bisschop geassisteerd wordt door pastor Theo te Wierik. PARK STANISLAUS In de 120 appartementen van Park Stanislaus wonen mensen met uiteenlopende zorgvragen of zelfs zonder zorgvraag. De vraag van bewo ners kan verschillen van ondersteuning bij het huishoudelijk werk tot intensieve verpleeg huiszorg. Hiernaast zijn er nog drie groepswo ningen voor dementerenden. Het vernieuwde woonzorgcomplex is tot stand gekomen in een samenwerking tussen Woonstichting Leystro men en Thebe. Rouwverwerking bij het verlies van een partner Wanneer je partner je ontvalt verlies je de grond onder je voeten, maar het leven van alledag herneemt weer snel zijn loop. Voor jou zal dat leven echter nooit meer hetzelfde zijn. Je weet vaak niet hoe het nu verder moet, hoe je met je verdriet, eenzaamheid, boosheid, schuld of angst om moet gaan. In een gespreksgroep rouwverwerking wordt je De prijs werd uitgereikt tijdens de feestelijke afsluiting van de Open Monumentendag op het adres Heikant 8 waar de familie Bierkens een erfgoedlogiesboerderij exploiteert. Ook op dat adres was het de hele dag een komen en gaan van bezoekers die er een kijkje wilden komen nemen. PAGINA 3 MHM ielangenorganisatie voor senioren Belangenorganisatie voor senioren ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2011 ELKAAR NABIJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3