OEF! Audacia- nieuws Thomas van Dijk in Zuid-Nederlandse schaatsselectie Familiesoftbaltoernooi J eugdtrainingen St. Sebastiaan en Barbara succesvol Moergestelse Dartcompetitie 2011 KPJ organiseert nieuw feest! Theaters Oisterwijk Moergestel Renate Vermeer reservekampioen dressuur s.v. hoopt Thomas het langebaanschaatsen voorlo pig te kunnen blijven combineren met short- tracken. Ook tijdens shorttrackwedstrijden is hij namelijk erg succesvol, getuige zijn derde plaats op de 500 meter tijdens het Nederlands Kampioenschap Shorttrack in het afgelopen seizoen. Voor club, trainers en sponsor is het jammer dat een topper als Thomas niet meer in de kleuren van De Vennen zal rijden. Anderzijds is dit een ontwikkeling die niet tegengehouden moet worden. Een aantal jaren geleden moest Ijsclub Tilburg haar talent Ireen Wüst ook loslaten, met de ontwikkeling tot wereldtopper als gevolg. .Vertrek 11.15 ...Aanw. 10.00 Aanw. 8.15 .Vertrek 10.30 .Vertrek 11.45 aanw. 8.15 aanw. 8.30 ...Vertrek 9.00 Op zondag 9 oktober wordt er op de velden van Roef! in Moergestel weer als afsluiting van het seizoen een familietoernooi softbal gehouden. Je kunt een team opgeven voor de volgende klassengevorderden, half gevorderden, begin- ners en veteranen. Een team moet minimaal uit 9 spelers bestaan, dit mogen collega’s, vrienden, buren, familie zijn het maakt niet uit. Het is een toernooi wat vooral voor de gezelligheid wordt gespeeld. Voor kinderen willen we een aparte poule ma ken, met 6 kinderen kun je al een team vormen. Een combinatie team met ouders en kinderen is natuurlijk ook mogelijk. Je kunt je opgeven voor donderdag 29 septem ber bijAnnie Hekker liefst per e-mailLhekker @home.nl of via een briefje in de bus bij Burg. Poortstraat 22,5066GG Moergestel. Vermeld er even bij hoe de naam van je team is en de samenstelling. Met het motto “Jong geleerd is oud gedaan” is het Gilde St. Sebastiaan en Barbara voor de zomer gestart met speciale handboogtrainingen voor de jeugd. Het Gilde merkte dat er onder de kinderen van de gildebroeders veel animo was om te willen schieten. Vanuit deze gedach te is het plan geboren om een cursus van 8 les sen te geven. Na een introductie werd het mate riaal geselecteerd zodat de deelnemers het gepas te materiaal kregen. Hiervoor waren aangepas te beschermmiddelen gemaakt. Het veelzijdi ge deelnemersveld omvatte een leeftijd van 8 tot 14 jaar waarvan het enthousiasme afspatte. Om van de deelnemers echte Wilhelm Tells te maken is er zelfs geoefend op echte appels. Onder de deelnemers ontstond een echte strijd maar ook de instructiekant werd niet vergeten. Na 8 lesavonden werd de cursus afgesloten met een certificaat. leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF HONK-, SOFT-, BEEBALL Zaterdag 10 september: Beeball: 10:00u Cardinals-Starlights-Roef! Opgooi jongens: 10:00u Wizards of Boz - Roef! Opgooi meisjes: 10:00u Tilburg - Roef! Hb pup 110:00 en 11:00u Cardinals - Roef! Hb pup 2: 15:00u Roef! 2 - Gryphons 2 Hb jun 14:00u Royals - Roef! Hb 2 17:00u Roef!-Uden Red Sox Sb 115:00 en 17:00u Hoofdd. Pioniers - Roef! Zondag 11 september: Sb pup: 1 l:00u Roef! - Twins Sb 1: 14:00u Roef! - Be Wild/Zuidvogels Sb 2: 11:00u Nuenen - Roef! Sb jun: 10:00u en ll:30u Almere 90 - Roef! Voortvarende start Audacia WSJ ........................................5 0 Was Audacia nu zo goed of WSJ zo slecht? La ten we het voorlopig maar op het laatste hou den. Er werd Audacia geen strobreed in de weg gelegd een weg te banen naar een succesvolle opening van de competitie. Wellicht overrom peld door een 4-0 ruststand zette Audacia het spelritme van de eerste helft niet door en ging mee in het tempo van WSJ en kwam niet tot een monsterscore wat Jong Brabant in Hedel wel deed (0 - 9). Afgetroefd dus om op de ope ningsdag bovenaan te staan. Wat wel een posi tieve in druk achterliet was het feit dat Audacia niet perse een scorende spits nodig heeft om de doelpunten te maken. Toevallig kwam Rogier Op 't Hoog daar niet aan toe en waren het vijf anderen die de doelpunten maakten. In de 6e min. Joost Wolfs de eerste, in de He Sander Heslenfeld de tweede, in de 41e Niek Op 't Hoog de derde, in de 45e Erik Ratelband de vier de en in de 58e Richard van den Meijdenberg de vijfde. Alles bij elkaar toch een leuke opste ker voor Audacia en voor de dragende speler Jos Ligtvoet in zijn strijd om herstel na het vrese lijke ongeluk. Uitslagen zondag 4 september: Audacia 1 - WSJ 15 - 0, Taxandria 2 - Audacia 2: 2 - 2, WSJ 4- Audacia 3:5-4, Beerse Boys 6 - Audacia 4:2-2, Reeshof 6 - Audacia 5:11 Stopt het dan hier? Zeker niet. De deelnemen de groep gaf te kennen graag meer te willen leren en daarom heeft het Gilde besloten een vervolg cursus te geven. Deze cursus bestaat uit een deel voor beginners en een deel voor gevorderde. Mede omdat het Gilde het belangrijk vindt dat de jeugd een kans krijgt zijn er speciaal extra bogen aangeschaft. In het gevorderde deel wordt er ook geschoten met vizier en zal er veel aan dacht zijn voor houding en techniek. Het Gilde wil graag de jeugd in Moergestel de mogelijkheid geven om ook eens deel te nemen aan de cursus handboogschieten. De leeftijd is tot 18 jaar en wordt op woensdag avond gegeven op de schietbaan van Gilde- huis ’t Stokske in de Zandstraat. Er zijn geen kosten verbonden aan het volgen van de cur sus en de aanvang is om 18:45 uur voor begin ners. Het is voor iedereen vrij om te komen kijken maar voor deelname is het fijn om eerst een mailtje te sturen naar chrismoor- man@home.nl of te bellen naar: 513 3430. 10.30 10.00 11.00 10.00 10.00 De MDC is weer voorbij. Vrijdag 2 september was de finaledag in herberg de Veerkes. Triple One I is kampioen geworden gevolgd door de Vrijbuiter en Plok Klaore. Er zijn vier 180 sco res gegooid. Jan van Erven won het beslissen de spel voor de meeste 180 score. De hoogste uitworp is gegooid door Harrie Strijbosch met 103. Kees Kouwenberg heeft het persoonlijk klassement gewonnen. We hopen volgend jaar weer op een mooie opkomst. Op http://mdc.plok.it is alles nog eens terug te vinden. Uitslagen finaledag: 16. de vrijbuiter-Triple One II6-6; MixPlok- Plok Epi 6-6Triple One I - Veerkes JAJA 9-3 Eindstand: l.TripleOnel 12-95; 2. de Vrijbuiter 12-74;3. Plok Klaore 12-72; 4. Veerkes JAJA 12- 70;5.Mix Plok 12-67;6.Triple One II 12-63;6. Plok Epi 12-63 Ranglijst uitworpen: 1. Harrie Strijbosch 103; 2.Leon Viellevoye 102; 3. Eric van Eyl 92 Ranglijst 180 uitworp: 1. Jan van Erven Persoonlijk klassement: l.Kees Kouwenberg; 2.Leon Viellevoye; 3. Dorus de Laat Het bestuur van KPJ Moergestel is be hoorlijk vernieuwd. Het afgelopen jaar zijn er liefst vijf nieuwe jonge vrijwilli- - gets bijgekomen die samen de hele orga nisatie rond KPJ Moergestel gaan run nen. De namen van de volledige groep: Antoon Kastelijn, Neeltje Ketelaars, Freek Op 't Hoog, Jan Ketelaars, Lars Hoffmans, Marc Bierkens, Marian van Hooff en Daniël Moor-man. Zij gaan actief aan de slag om allerlei nieuwe acti viteiten te organiseren voor leden en aanhang. Onder de taak van het bestuur viel ook de orga nisatie van het befaamde Touwtrek-weekend. Dat weekend gaat dit jaar niet door. In plaats daarvan wordt, onder de titel ‘Time To Party!’, ‘t Draaiboompje omgetoverd tot een groot Mexicaans FeestWalhalla met natuurlijk Tequila en veel gezelligheid! Het nieuwe bestuur wil vooral een nieuw con cept introduceren en dat is natuurlijk een goede reden, zoals ze zelf zeggen, om een feestje te vie ren! The revolution goes to Mexico. Ze hebben deze naam gekozen omdat ‘de revolutie’ betrek king heeft op het nieuwe bestuur van de KPJ. Mexico leek hen daarbij een perfect thema. The revolution goes to Mexico: zaterdag 10 september om 20.30 uur in ‘t Draaiboompje m.m.v. de Ron Nie Show. Kaarten in de voor verkoop kosten 7,- euro en zijn te koop bij o.a. Boerenbond en Draaiboompje. In Spoordonk bij ’t Kroegske en in Diessen bij Kerkzicht. Aan de zaal kosten de kaarten 10,- euro. Meer weten of voorgenieten? Kijk even naar deze social media: Twitter, Hyves, Facebook of www.kpjmoergestel.nl 50+ dansen gaat weer van start in Den Boogaard Alle Abraham’s Sarah’s opgelet! Wegens groot succes zal op 10 september het 2e seizoen starten van het 50+ dansen. De dansavonden in Den Boogaard zijn doorgaans op de tweede zaterdag van de maand. Vanwege het enthousiasme van de dansers is het programma uitgebreid met een aantal zondag middagen in Moergestel en twee data op de zaterdagavond in Tiliander. Op de dansavonden wordt de muziek ver zorgd door Sjefke en zit de koffie thee bij de entreeprijs inbegrepen. Voor maar 2,50 per persoon kunt u al met de voetjes van de vloer op onderstaande data: In Den Boogaard op zaterdagavond 20.30 uur: 10 september, 8 oktober, 12 november, 10 de cember, 14 januari, 18 februari, 10 maart, 14» april, 12 mei en 9 juni. Op zondagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur: 25 september, 23 oktober, 27 november, 25 maart. Tl mei, 24 juni. In Tiliander op zaterdagavond 3 december en 10 maart om 20.30 uur Kaartverkoop aan de deur. Thomas van Dijk zal in het nieuwe seizoen 2011/2012 geen deel meer uitmaken van de De Vennen-schaatsploeg. Op grond van zijn pres taties in het vorige seizoen is hij gevraagd de overstap te maken naar de Zuid-Nederlandse schaatsselectie. Met Thomas levert de relatief kleine wedstrijd- ploeg van “De Vennen” voor het tweede opeen volgende jaar een talent af aan de Zuid-Neder landse langebaanselectie. Vorig jaar maakte namelijk Dai Dai Ntab een succesvolle overstap. Met podiumplaatsen op de Zuid-Nederlands Kampioenschappen Allround (derde), Super sprint (tweede) en Ploegenachtervolging (eer ste samen met zijn trainingsmaatjes Teu Huij- ben en Joost Hermans van Ijsclub Tilburg) viel Thomas in het seizoen 2010/2011 op bij de KNSB. Gedurende het seizoen resulteerde dit al in een uitnodiging voor deelname aan de Nationale talentendag in Utrecht en aan het einde van het seizoen volgde de overstap naar de Zuid-Nederlandse selectie. Omdat hij graag wil ontdekken hoe ver hij in het langebaan schaatsen kan komen, accepteerde Thomas deze uitnodiging. Gevolg is dat de trainingsin- tensiteit voor hem aanzienlijk toeneemt. Waar bij “De Vennen” drie keer per week werd ge traind, zal hij nu dagelijks trainen. Desondanks ping. Ze scoorde een nette 6e plaats en mocht weer een ronde verder, naar de NK. In de aanloop naar deze kampioenschappen werd de combinatie steeds beter en waren zowel Renate, als vaste begeleider en ouder Gerrit-Jan Vermeer zeer tevreden. Samen met Lars zette Renate nog de puntjes op de i. Ze liet zaterdag in Ermelo een mooie constan te proef zien, waarover Renate, haar ouders en ook Lars zeer tevreden waren. De jury beaam de dit door de proef te belonen met een score van 66,44%, waarmee ze de titel van reserve- kampioen binnenhaalde. Renate gaat zich nu richten op het wintersei zoen, waar zij met haar pony Isuzu een klasse hoger zal gaan starten, in de klasse Ml. In Ermelo zijn op zaterdag 3 september de Nederlandse Kampioenschappen voor de pony’s georganiseerd. Er werd gestreden om de felbe geerde titel in de dressuur, springen en voltige. De 13-jarige Renate Vermeer heeft met haar pony Isuzu de tweede plaats behaald binnen de individuele dres suur en daarmee de titel van reservekampioen binnenge haald in de klasse L2. Renate, afkomstig uit Moergestel, is lid van PPH 't Wit Paardje uit Haghorst, waar haar pony bij de gelijknamige manege gestald staat Haar ouders, beide gedreven lief hebbers van de paardensport, zor gen ervoor dat ze iedere dag kan trainen. Als jong meisje startte zij met pony-rijden en als snel werd ze lid van de ponyclub. Na haar eerste successen met een manegepony Pimmetje, kreeg zij haar eerste eigen pony Ele gant, waarmee ze eveneens goed scoorde. Echter door een blessure was zij met deze pony uitge schakeld en kreeg ze eind vorig jaar Isuzu. Ook met Isuzu had ze in het begin tegenslagen, door een blessure. Ze reed tijdens het outdoor seizoen de selectie wedstrijden binnen de kring Oirschot en werd tweede bij de Kringkampioenschappen. Hier mee verzekerde ze zich van een startbewijs bij de Brabantse Kampioenschappen op 13 en 14 augustus. Tijdens de vakantie ging ze door met haar trainingen o.l.v. haar vaste instructeur Lars op ’t Hoog. De proef die ze reed in de eer ste selectie tijdens dit kampioenschap leverde de 4e plaats op en een startplaats in de afkam- ROEF! HANDBAL Uitslagen: GDJ Avanti-Roef 3-2; MCJ Wh. demons-Roef 12-4; MBJ HVM3-Roef 7-7. Programma zondag 11 september: GDJ 10.30 uur Roef-Elshout10.00 DA 10.00 uur Roef-Orion9.30 MBJ 11.10 uur Roef-HVM 210.40 Vrijdag/zaterdag 9 en 10 september: Jeugd weekend Zaterdag 10 september: Recreantentoernooi aanwezig 15.30 uur Iedereen die denkt dat handbal ook wel een - 1, Audacia 6 - Bladella 13: 1-7, Audacia 7 vrij, Dames: Audacia - Hoogeloon: 0-8 Programma zondag 11 september 2011 TSV Gudok 1 - Audacia 114.30 Audacia 2 - Gloria UC 212.00 Audacia 3 - Viola 3 Audacia 4 - GSBW 4 Audacia 5 - Willem II 4 Hilvaria 6 - Audacia 7 Dames: DEES - Audacia AUDACIA JEUGD Zaterdag 10 september Audacia Al - Willem 11 AlAanw. 00.00 Wilhelmina A4 - Audacia A2....Vertrek 13.30 Audacia BI - GSBW BIAanw. 11.30 GSBW B2 - Audacia B2Vertrek 13.30 Audacia Cl - Best Vooruit C2Aanw. 11.30 Spoord.Boys Cl - Audacia C2 ...Vertrek 12.00 Were Di C3 - Audacia C3 Audacia Dl - Nemelaer Dl Audacia D2 - Sarto D4 Hilvaria D3 - Audacia D3 RKDSV D3-Audacia D4 Audacia El - Uno Animo El Audacia E2 - DESK E3 Baardwijk E4 - Audacia E3 Audacia E4 - Were Di E3Aanw. 9.45 Hilvaria E7 - Audacia E5Vertrek 8.15 Hilvaria F2 - Audacia F1Vertrek 9.15 EDN’56 F1 - Audacia F2Vertrek 9.15 Audacia F3 - VOAB F6Aanw. 9.45 Audacia F4 - Hilvaria F4Aanw. 10.45 Audacia F5 - Audacia F6Aanw. 10.45 Audacia F5 - Audacia F6Aanw. 10.45 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. II PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7