ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ VOGELS Moergestelse wildbreiers van 8 tot 94 jaar =3b BEGINNEN MET MOUNTAINBIKEN? Erfgoedlogies Den Heijkant houdt open huis! Zote Studio 17 Kappers opent haar deuren! KBO-Brabant ’Vurhaai’ houdt garage verkoop! Fiets-Fit rdaG 09 Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, I .00 Rabobank smmano Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Initiatief WieKentKunst grijpt om zich heen Doe dan mee met Fiets-Fit en krijg in zes weken de basistechnieken mountainbiken onder de knie! Ga samen met andere beginnende mountainbikers de uitdaging aan! Meld je aan op www.fiets-fit.nl en kies voor locatie Moergestel Stoï Op dinsdag 13 september opent Studio 17 Kappers haar deuren in het nieuwe pand aan de Raadhuisstraat nr. 17. Vorige week hebben we u uitgebreid kennis laten maken van Remco Schapendonk die er de scepter gaat zwaaien. Graag nodigt hij iedereen uit een kijkje te ko men nemen bij Studio 17 Kappers, de nieuw ste aanwinst binnen Moergestel. Voor de vol ledigheid geven we nog even de openingstijden die door een misverstand vorige week verkeerd in de krant zijn gekomen. Studio 17 Kappers is geopend ma. t/m do. van 9.00-18.00 uur, vrij, van 9.00-20.00 uur en za. van 8.00-16.00 uur en is telefonisch bereikbaar op (013) 889 8638. www.studio17kappers.nl a.s. Zondag 11 september bent u tussen 13.30 en 16.30 uur van harte welkom om er een kijkje te komen nemen. En dat alles onder het motto: ‘Un schóón plekske dè zuukte op Den Heijkant’. Moergestel heeft er weer iets nieuws bij, ga er maar eens kijken... Afdeling Moergestel (NTFU Sgiant Erfgoedlogies Den Heijkant: Heikant 8. Zondag 11 september a.s. zet Erfgoedlogies Den Heijkant haar deuren wagenwijd open voor degenen die graag een kijkje willen komen nemen. U vindt de prach tig verbouwde historische boerderij, met daarin een gastenverblijf, op het adres Heikant 8. Den Heijkant is een mooie, historische boer derij, gelegen in het buitengebied van Moer gestel. De boerderij behoort al sinds het mid den van de 17 de eeuw toe aan de familie Bier- kens. Ook nu woont er nog steeds de familie Bierkens. Dit bijzondere historisch erfgoed is een Rijksmonument. Het bestaat uit een boer derij, een graanschuur, een karreschop en een schaapskooi. De boerderij staat fier in het Moergestelse land- schap, omringd door landerijen, bossen en ven nen. Op het bijbehorende landbouwperceel van 10 hectare kan er tussen de akkerbloemen heerlijk gewandeld worden. Op zaterdag 24 september vindt een ’garagever- koop’ plaats in buurtvereniging "De Vurhaai". Deelnemende straten zijn: Oisterwijkseweg, Industrieweg en Tilburgseweg. Deze verkoop is voor iedereen toegankelijk. Zolders en schuren worden leeggehaald en/of opgeruimd, dus er is ongetwijfeld een grote collectie van-alles-en-nog-wat. Er zal zeker iets tussen zitten wat u kunt gebruiken. Zaterdag 24 september a.s. van 11.00 tot 16.00 uur! KBO-BINGO Wij gaan weer beginnen!!! Donderdag 15 september 2011 gaan we weer starten met de maandelijkse bingo. Aanvang 14.00 uur in de bovenzaal van Den Boogaard. Kom gezellig met een vriend of vriendin. Er staat een kopje koffie voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart betaalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Wij zorgen weer voor leuke prijzen! Uw spel- leidsters Addy en Joke. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 8 september a.s. zullen wij een gra tis bingo middag verzorgen in Park Stanislaus. Iedereen is welkom. We beginnen om 14.00 uur met een kopje koffie of thee. We starten de bingo om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Heeft u geen eigen vervoer laat het ons tijdig weten, dan regelen wij dat. Een telefoontje naar Jacqueline 513 2523, Ricky 513 6086, Gina 513 2007 of Corry 513 3295. Dit voorjaar werd de laatste hand gelegd aan een veelomvattende restauratie. Daarbij kregen de graanschuur, het karreschop en de schaapskooi een nieuwe bestemming als Erfgoedlogies. Erfgoedlogies Den Heijkant wordt uitgebaat door Kees en Tonnie Bierkens. Ook een oom van Kees, 94 jaar oud, woont bij hen. Kees en Tonnie hebben drie zonen en ze runnen een akkerbouw- en melkveebedrijf. Op de web site vertelt Tonnie: ‘Verder lopen er bij ons een haan, vier kippen en twee honden rond.’ Kees Bierkens is geboren en getogen Moerges- telnaar. Zijn vrouw Tonnie komt uit Spoordonk. Samen hadden ze een bedrijf aan de Heuvel straat maar dat is nu bijna helemaal naar Den Heijkant verplaatst. En daar ontvangen ze nu met plezier gasten in de daar gecreëerde appar tementen. Tonnie: ‘Wij kochten de boerderij en 10 ha. grond in 1996, van twee ooms van Kees. We ver bouwen wortelen, bieten en asperges en een deel is grasland. Tien jaar geleden werden alle gebouwen op Den Heijkant aangemerkt als Rijksmonument. We hebben na veel wikken en wegen hebben we besloten een Erfgoedlogies te beginnen.’ Ze vervolgt: ‘We zijn in 2009 begonnen met het zorgvuldig slopen en daarna ook weer opbou wen van de gebouwen. Nu twee jaar later heb ben we alle vier de gebouwen gerestaureerd. Dat betekende keihard werken, zowel door de week als in het weekend! Wij zijn best trots op ons zelf, en op het resultaat. Wij genieten van deze Moergestelse parel om ons heen!’ Erfgoedlogies Den Heijkant biedt o.a. Een overdekt terras met rustige zithoek Een hoogstam-fruitboomgaard, waar gespeeld, geluierd en gewandeld kan worden Een jeu de boules-baan En over de appartementen: Elk appartement beschikt over een luxe keu ken, voorzien van koelkast met vriesvak, com bimagnetron, vaatwasser. Het serviesgoed en bestek is uit grootmoeders tijd; Wasmachine en droger; Een TV- en Internetaansluiting; Een zeer ruime douche, wastafel en toilet; over een bedstee; Elk appartement heeft een eigen terras. Deze foto laat zien dat het zeker niet alleen meisjes van basisschool Bienekebolders zijn die aan het uild- breien meedoen. De jongens links en rechts zijn aan het vingerbreien. Tweede van rechts is nog net Bo Heeffer te zien, met haar acht jaar de jongste wildbreier van Moergestel. Het door WieKentKunst in gang gezette wildbreien grijpt om zich heen. Meldde Moergestelnieuws enige tijd geleden dat bewoners van Stanislaus onder leiding van Corrie Hurkmans aan het wildbreien zijn geslagen, nu heeft zich daar ook een twintigtal kinderen van basisschool Bienekebolders gevoegd. De oudste Stanislaus-breister is 94 jaar, de jongste van Bienekebolders heet Bo Heeffer en ze is acht jaar. Overigens zijn ook andere mensen en organisaties momenteel aan het wildbreien. De mensen van het RIBW bijvoorbeeld gaan het Ermelindisbeeld naast de kerk versieren. Wildbreien is een zeer eigentijdse vorm van cre ativiteit. Allerlei straatmeubilair, bomen, lan taarnpalen, kunstwerken en andere objecten langs de straat worden versierd met breiwerk jes. Het resultaat van alle Moergestelse wildbrei- sels wordt onthuld op woensdagmiddag 21 sep tember. Dat is twee dagen voor het begin van WieKentKunst, dat dit jaar het thema ‘feesten en vieringen’ heeft. Om de feestvreugde te ver groten wordt het centrum van Moergestel met wildbreisels versierd. De jeugd van Bienekebolders wordt begeleid door activiteitenbegeleidster Ankie Wessels- Beljaars. Vorige week vrijdag waren onder meer Corrie Hurkmans en een delegatie van Wie KentKunst naar de school gekomen om tekst en uitleg te geven. De wildbreiers van Biene kebolders leggen zich toe op vingerbreien. Mogelijk gaan de kinderen op zaterdagmid dag 24 september in Den Boogaard als onder deel van WieKentKunst een cursus vingerbrei en geven. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG? SEPTEMBER 2011 1 ld HOPVELD 17, MOERGESTEL Fiets-Fit in Moergestel wordt georganiseerd door Vogels Fiets Sport Rootven 66,5066 AX Moergestel Belangenorganisatie voor senioren Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 Iwww.allroundmdkeladrdij.nl renI rw PAGINA 5 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5