Oud-pastoor Jos van den Broek 60 jaar priester j TIG! Aphrodite Open Monumentendag in Moergestel voor de eerste keer met QR-codes BRILLEN LENZEN BEL NU! 013- BB 98 838 De Zonnebloem organiseert uitstapje naar de Mariahoeve Oisterwijk Collecte Prinses Beatrix Fonds Kom voor je knip- keurbehandeling en krijg 't knippen It’s A Lifestyle •1 Weekblad voor Moergestel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Uw Gemeenten ieuws op www.oisterwijk.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Aansluitend is er een feestelijke receptie in de Levenskerk waar iedereen Jos kan felici teren en bedanken voor alles wat hij voor onze parochie heeft gedaan. Jos vraagt ieder- WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2011 36e JAARGANG Nr. 1628 De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Op het landgoed Mariahoeve in Leende staat een graanschuur die verbouwd is tot een rol stoel vriendelijk gastenverblijf. Het ligt tussen de bossen en vennen met prachtige wandelpa den. Het beschikt ook over rolstoelen en zelfs plaids en regenkleding. De Zonnebloem gaat daar op 8 oktober een hele dag naar toe. Er wordt voor koffie en vlaai en een lunch gezorgd. Er kan gewandeld worden en bij slecht weer is er ook voor bin nen een programma. De kosten voor deze dag waarbij de bus (ook voor rolstoelen) is inbegrepen zijn 15,- euro per persoon. U kunt zich opgeven bij Lies de Laat (tel. 513 3251) en bij Riet Janssen (513 1816). Dat kan tot 15 september en van hen krijgt u verdere informatie over vertrektijden en plaats. Het Prinses Beatrix Fonds bestrijdt spierziek ten en bewegingsstoomissen door het financie ren van wetenschappelijk onderzoek en zet zich in om de kwaliteit van leven van patiën ten en hun familie te verbeteren. Ook dit jaar doet het fonds weer een beroep op een bijdrage van de Moergestelse bevolking om mensen met een spierziekte een betere kwali teit van leven te geven. Vorig jaar heeft de Moergestelse bevolking een flinke bijdrage geleverd aan de strijd tegen deze spierziekten. Ook dit jaar (12 tot 19 september) zullen onze collectanten bij u aanbellen met de be kende Oranje collectebus. Het is weer de nationale collecte-week van het Prinses Bea trix Fonds. Pastoor Jos van den Broek. Op 18 juli jl. was het 60 jaar geleden dat oud-pastoor van de Levenskerk Jos van den Broek (Krijtenbogtstraat 17) tot priester werd gewijd. Op zondag 18 septem ber wil de Levenskerk dit vieren met een plechtige Eucharistieviering, die voor deze gelegenheid om 11.00 uur wordt gehouden. een die hem wil feliciteren om geen cadeaus te geven, maar een bijdrage voor het missie- project van de Levenskerk, het kindertehuis Casa do Guri in Brazilië. Project Oisterwijk 800 samen met Digitaal Oisterwijk Tijdens Open Monumentendag aanstaande zondag 11 september zijn voor de eer ste keer deelnemende monumenten in Moergestel voorzien van een zogeheten QR-code. Dat is een moderne ‘streepjescode’. Door deze met een smartphone te scannen wordt ter plekke de informatie op deze QR-code zichtbaar. De monu menten met een QR-code in Moergestel zijn drie boerderijen aan respectievelijk Broekzijde 14, Donkhorst 4 en Heikant 8. De primeur voor Open Monumentendag 2011 is het resultaat van een initiatief van de Stich ting Oisterwijk 800 en Digitaal Oisterwijk. Deze twee organisaties hebben samen een pro ject ontwikkeld om volgend jaar in het 800-jaar in totaal 800 objecten in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk van een QR-code te voorzien. QR maakt momenteel een stormachtige ont wikkeling door. Op steeds meer plaatsen en objecten kom je de zwart-witte blokjes tegen. QR is de afkorting van Quick Respons. Het is een uitvinding die al dateert van 1994. In een land als Japan is het een enorme rage. Die ont wikkelt zich nu ook in Nederland. De Stichting Oisterwijk 800 wil als onderdeel van de viering een gemeenschappelijk digitaal platform voor de gemeente Oisterwijk ontwikkelen. Daarin heeft de stichting in Digitaal Oisterwijk een goede partner gevonden. Een eerste onderdeel van dat digitaal platform is de QR-code. Vorige week vrijdag is een eerste QR-raam- sticker geplaatst achter de raam van het heem- centrum van De Kleine Meijerij aan de Spoor- laan 70 in Oisterwijk. Het is de bedoeling dat eind volgend jaar 800 van deze stickers zijn geplaatst in Moergestel, Heukelom en Oister wijk. Deze kunnen komen bij winkels, cafés en bedrijven, scholen, kantines, natuur, histori sche gebouwen, noem maar op. Door middel van de QR-code kunnen de deelnemers infor matie over hun bedrijf, instelling of activiteit doorgeven. p Huidverzorgingsmstiti Op 4 september 1938 trad Jos van den Broek als jongste zoon uit een gezin van 11 kinderen in bij de Oblaten van de H. Franciscus van Sales (osfs) in Tilburg. Nadat hij op 18 juli 1951 tot priester was gewijd, was hij eerst 2 jaar leraar, maar hij wilde liever de zielzorg in. Monseigneur Bekkers bood uitkomst en liet Jos samen met 3 andere jonge priesters het bedrijfsapostolaat opstarten in Tilburg. De volgende 9 jaar was Jos hier actief en regel matig bespraken de priesters van dit bedrijfs apostolaat de problemen van die tijd (zoals het huwelijk en de huwelijksbeleving) met elkaar onder leiding van Bisschop Bekkers. Daarna werd Jos aalmoezenier bij de Lucht macht, eerst 9 jaar in Eindhoven en daarna 15 jaar op het hoofdkwartier van de NAVO in Monchen-Gladbach. Na zijn pensionering vroeg de toenmalige De ken Herman van den Broek aan pater Jos van den Broek om samen met wisselende collega’s actief te willen zijn in de Levenskerk en op 15 september 1991 werd Jos tot pastoor benoemd door Bisschop J. ter Schure. Hij werkte inten sief samen met pastor Martien Rijkhoff M.S.C. Na zijn gouden priester jubileum in 2001 trad een periode van meer dan een jaar van ziekte en zorg aan. Omdat zijn gezondheid het niet meer toeliet heeft hij na lange aarzeling ont slag gevraagd als pastoor van de Levenskerk en dit ontslag is hem, na 17 boeiende jaren bij de Levenskerk, verleend door Bisschop Antoon Hurkmans. Zoveel mogelijk komt Jos nog van uit Moergestel naar de Levenskerk, maar zijn gezondheid gekoppeld aan sterk verminderde mobiliteit is vaak een beletsel. Schoolstraat 5 MOERGESTEL 0 ET7—I Tel. 013-513 1474 g q g 5 i nieuws n es GllA'ïlS- PAN IS Uitgave en redactie: Bum '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@plonet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur STU OIO Deze actie loopt van 12 sept. t/m 25 sept. 2011 Vraag in de salon naar de voorwaarden Raadhuisstraat 17 5066 AP Moergestel I gemeente Openingsactie |,‘0

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1