OPEN DAG Nieuw gebruik - Oud gebouw De grote JVW-show We zoeken nog (spel) leiding ERFGOED LOGIES DEN HEIJKANT PAGINA 3 nemende panden. alweer voor de 7e keer haar jaarlijkse speel- Un schóón plekske dè zuukte op den Heijkant! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl al geweest? Zoals jullie al elders in het Moergestel Nieuws Wij zetten onze deuren open op ZONDAGmiddag 11 september 2011 van 13.30 tot 16.30 uur en bieden ieder de kans om een kijkje te komen nemen in onze verbouwde rijksmonumenten waar prachtige appartementen-erfgoedlogies van zijn gemaakt. vriendelijke prijs. Ook deze keer zal dat plaats vinden in ons verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat. De markt is binnen en dus genieten van de JVW. Tot volgend jaar, Maureen Hekker Voorzitter JVW Moergestel HEIKANT 8 - 5066 CR MOERGESTEL Kees en Tonnie Bierkens Grard Kees Tom Moergestel heeft er weer iets nieuws bij... Drunen (Bil), Maud op ’t Hoog en Marieke van Dijck (BI2), Christian van Son en Jur Swinkels (BI3), Anouk Storimans en Maud van den Oe- telaar (B14), Joost Vermeer en Emiel (portemon nee kwijt) van de Schoot (B15), Mariska Rijnen, Essy van Doormaal en Willem Oerlemans (BI6), Jessie van Ruremond en Muuk van de Sande (Cl), Nicole van Antwerpen en Mandy van der Bruggen (C2), Femke Klijsen, Anouk van Oir- schot en Claartje Blessing (C3), Maddy en Manon Kuijpers (C4), Minouck Jonkers en Kimberley Vugts (C5), Steven Mols en Guido van de Wiel (C6), Bas Beerens, Bono Lokven en Johan Rijnen (C7), Nina van de Heuvel en Yvonne Vriens (C8), Perry van de Wouw en Anneke Beekmans (C9/10), Youri van Vechel, Jan van Gestel en Ruud Wolfs (Cl 1), Roel Diep straten en Rick Lapien (C12). En niet te vergeten de mensen die bereid waren om in te vallen als groepsleiding toen dat nodig bleek. De spelleiding, de Moergestelse brandweer en “losse krachten”: Marianne Huisman, Ineke Klomp-Neggers, Sjan Parade, Dion van Gorp, Brechtje van de Schoot, Maaike van Dam, Jessica Jansen, Debby Brok, Mevr. Kools, Willy-Anne Roozen, Da nielle Donkers, Daniëlle van de Sande, Monique Janssen, Jan van Vechel, Twan van Gestel, Suus van Gestel, Anke op ’t Hoog, Marco van Esch, Leonie van de Wouw, Jeroen Bierens, Janneke van de Ven, Marjo Mallens, Ton Fonken, Peter Jans, Jorrit Kivits, Frank Kouwenberg, Mirjam Snel, Jan van lersel, Annette en Henk Donders, Joke Hoozemans, Bjorn van Heeswijk, Harriet van Esch, Judith Fonken, Marijn van Esch, Silvia Kivits, Louis Klomp, Chantal op ’t Hoog, Annie Hekker Ons onvolprezen blauwe team (STT): Addy van Gorp, Veronique van Oort, Lian Vriens, Corrie Mallens, Madeleine Verbeek en Monique op ’t Hoog, Henny Smits Voor gebruik van terrein/gebouw/materiaal: Scouting St. Jan, Roef!, brandweer Moergestel, CV De Dors(t)vlegels, familie Kouwenberg, Kees van Elderen, Petra Broeren, Agnes en Pe ter van lersel Sponsors: Ook de Moergestelse ondernemers dragen de Jeugdvakantieweek een warm hart toe. Hen willen we graag bedanken voor hun (financië le en/of materiële) bijdrage en voor het feit dat we altijd een beroep op hun kunnen doen, (zie advertentie elders in dit blad) Mochten we nog iemand vergeten zijn, dan is dat zeker niet omdat we de hulp niet op prijs hebben gesteld, maar meer door het feit dat iedereen zo bereidwillig, zelfs op het laatste moment, nog wil meehelpen, waardoor de admi nistratie soms niet bij te houden is. Gevonden voorwerpen Ieder jaar blijven er wat spulletjes liggen. De gevonden voorwerpen worden tot 10 septem ber bewaard bij Corrie Mallens, Korenstraat 6. Als je iets kwijt bent, kun je bellen (513 3368) en/of tussen 18.00 en 20.00 uur bij haar komen kijken of het gevonden is. Iedereen hartelijk bedankt en tot volgend jaar weer in de laatste week van de zomervakantie. Tot Jeugdvakantieweek 2012 van 6 t/m 10 augus tus! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2011 Vervolg van voorpagina Heikant 8 na de grondige verbouwing. Deze nieuwe schuur vormt nu de kern van het 5 ha. grote sierteeltbedrijf waar snijheesters en pothortensia’s worden gekweekt. Veel kenmerken van de oude langgevelboerde- rij zijn bewaard gebleven, zoals de gemetselde segmentbogen met grafittovulling in de boog- trommels boven de ramen en de muizentand- lijst onder de dakvoet. De bakstenen Vlaamse schuur heeft een zadel dak met wolfseinden; de afsteek aan de korte gevel biedt een beschutte toegang tot de schuur. Wim en Mieke Mols openen hun deur op Open Monumentendag. DONKHORST 4 Hier wordt de bezoeker verwelkomd door Ma rijke en Joop Voorn. In hun prachtig gerestau reerde boerderij zullen zij u ontvangen om te ervaren hoe men in een oude boerderij op een geheel eigen manier een inrichting kan reali seren. Vanuit een Antroposofische inspiratie heeft architect Herman Rademaker een totaal concept uitgewerkt. Zo is de indeling van de ruimte beneden gebaseerd op de lemniscaat, een achtvorm. Hierdoor zijn de vertrekken rond om niet rechthoekig of vierkant. De lichtinval in het midden gedeelte wordt gerealiseerd via lichtsluizen die uitmonden in dakramen. U zult verbaasd zijn over hoe hier oud en nieuw De jeugdvakantieweek van dit jaar valt samen te vatten in een paar woorden: een geweldige week, enthousiaste kinderen en zeker ook enthousiaste leiding en prima weer. De foto’s op onze site (www.jvwmoergestel.nl) geven een mooi beeld van de week. Het gele team, Maureen, Geesje, Dion, Pieter-Jan, Marcel, Jessica, Denise, Raoul, Willem, Dré, Renée, Hilke, Jack, Ruud, Koen, Hein Mocht uzelf ook plannen hebben om een res tauratie aan te pakken of trekt u het restaura tiewerk in het bijzonder dan is het ketelhuis op het voormalige KVL terrein in Oisterwijk een bezoek waard. Hierin vindt u dit jaar een aan tal stands van bedrijven die zich met het res tauratie werk bezig houden. Aan de hand van voorbeelden en voordrachten of in een per soonlijk gesprek vertellen zij u graag over alle aspecten van het restauratie werk. Dat op deze dag het naastgelegen machinegebouw geopend is spreekt vanzelf, zodat u ook nog een bezoek je kunt brengen aan de stoommachine. Wat de overige opengestelde monumenten be treft, de OMD commissie heeft dit jaar weder om een handzaam boekje uitgebracht waar in de monumenten staan beschreven. Dit boekje kunt u in Moergestel gratis afhalen bij: De Rabobank Raadhuisstraat 9, supermarkt Jumbo Rootven 38, de Bibliotheek, de VW en den Boogaard St. Jansplein 5a en 5. En natuurlijk ook op zondag 11 september vanaf 11.00 uur bij de infostand bij het raad huis aan de Lind 56 in Oisterwijk en bij alle deelnemende panden. Nieuw dit jaar is het gebruik van QR-codes. Deze Quick Response code is aangebracht bij het monument. Via je smartphone is het moge- op een originele wijze met elkaar verbonden lijk om informatie te verkrijgen over alle deel- zijn. -J-J“ Dit jaar deden de groepen hun best om de “show te stelen” en daarmee de competitie te winnen, maar ook om zoveel mogelijk gele munten te verdienen. Tijdens de disco in ’t Draaiboompje, onder muzikale leiding van onze voortreffelijke DJ Tom Kuijpers zijn de winnaars bekend gemaakt. Bij de kleuters heeft het kleinste groepje (AH) gewonnen: Keno Denissen, Tom van Dijck, Bart Roosen en Roel Theeuwes met als leiding Meeke Schellekens en Kristel de Kivit. Bij het B-programma werd de competitie ge wonnen door BIO: Kim Boogaers, Manon van Elderen, Doortje van Engelen, Lisan Fonken, Kim op ’t Hoog, Lobke Kuijpers, Kim de Laat, Rinske van Nunen, Britt Pijnenburg en Anouk van Rijn. Deze meiden zijn tot deze uitsteken de prestatie gekomen door de prima begeleiding van Evy Verbakel en Claudia van Esch. De strijd om de gele muntjes is bij het B-pro gramma beslecht in het voordeel van B12. Marieke van Dijck en Maud op ’t Hoog heb ben samen met hun groep (Veerle Burgers, Meeke Denissen, Eva van Dijck, Maartje op ’t Hoog, Larissa Kennis, Maaike Kivits, Emma Moorman, Ilse Mouthaan, Evi Roosen en Karlijn Theeuwes) 18 muntjes weten te verza melen. De competitie bij de C-groepen was ongemeen spannend. Uiteindelijk heeft groep C6 van Guido van de Wiel en Steven Mols de strijd gewonnen. Met slechts 1 punt voorsprong heb ben Julie van Alphen, Maud Berkelmans, Marieke van Erp, Lot van Gestel, Yanoe van Kerkoerle, Lotte Langeslag, Nienke Lapien, Gon Ligtvoet, Floor en Marijn Mekel en An nabel en Lotte Verspeek de overwinning be haald. De strijd om de gele muntjes is een ruime gewonnen door C7. Janneke van den Boer, Rob Boogaers, Tom Buter, Anouk Derksen, Luuk van Gestel, Hessel van den Heuvel, Robin Hoeven, Loïs op ’t Hoog, Esme Horsten, Jannes Klijsen, Anouk van de Langenberg, Roy Smol ders, Veerle van Vechel, Merel Zijlstra en lei ding Bas Beerens, Bono Lokven en Johan Rij nen wisten maar liefst 21 muntjes te verover en. Ieder jaar kunnen we rekenen op belangstel ling en steun van vele mensen die we dan ook hartelijk willen bedanken voor hun enthou- siaste, belangeloze inzet. BEDANKT: De leiding: Sabine Verbeek en Marjetta van Esch (Al), Vicky Verbeek en Myrthe van der Bruggen (A2), Laura Oerlemans en Leanne Jussen (A3), Renate Vermeer, Melissa Viellevoye en Kyra van de Ven (A4), Carlijn en Jasmijn Mutsaers (A5), Sabine van den Boer, Manon Parade en Liza Timmermans (A6), Jade Smolders en Isabel van Esch (A7), Demi Kuijpers, Minou Klijsen en Jessica Rijnen (A8), Dieuwertje van der Schoot en Lieke Barten (A9), Anne Stokkermans en Anouk Brekelmans (AIO, Meeke Schellekens en Kristel de Kivit (AH), Inge van de Ven, Marloes Mulders en Kim Smits (Al2), Ries van Balkom en Nynke Ver baten (A13), Lieke van den Oetelaar, Joyce Ver bakel en Mirte van der Linden (A14), Evelien Kolen, Charlotte op ’t Hoog en Marieke Moor man (Al5), Amy Swinkels, Astrid van Oort en Denise Langeslag (Bl/2), Ivo Heessels en Jas mine Yazid (B3), Janita van Oort, Esmé Wolft en Iris van Oort (B4), Chantal Stokmans en Monique van Houtum (B5), Luc Swinkels en Sjuul Jonkers (B6), Inge Roovers en Daan Broers (B7/8), Kim van Oirschot en Aprill Horsten (B9), Evy Verbakel en Claudia van Esch (B1Ö), Marit op ’t Hoog en Desiree van markt weer net zo’n succes wordt als de vori ge jaren! Enkele regels voor degenen die iets te koop aan willen bieden: Iedereen kan bij ons een tafel huren waar hij/zij zijn speelgoed/spel- len/kinderkleertjes zelf te koop kan aanbie den. Een tafel van ca. 2m2 kost 7,50 euro, te voldoen bij inschrijving of overmaken op rek. 13.45.12.200. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbaar speelgoed of kinderkleding over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 1 oktober vanaf 13.00 uur bren gen bij Den Donk, Bosstraat la in Moergestel. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is vol ledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bel len naar één van de onderstaande nummers. Wij halen het dan gratis bij u op. U kunt dus weer aan de slag om uw goede ver koopbare speelgoed en kinderkleertjes uit te zoe ken. We hebben een 50-tal tafels om te verhu ren. Wees er snel bij want de ervaring van voor gaande edities is dat onze markt erg gewaardeerd wordt en dat we snel vol zitten. Er zijn geen professionele marktkooplieden aanwezig op onze markt, maar alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Uiteraard hopen we dat het weer druk wordt want zonder kopers ook geen markt. Dus noteert u de datum alvast op Jullie zullen wel denken de JVW is toch 7e Speelgoed- en kinderkledingmarkt hebben kunnen lezen, was de Jeugdvakantie Op zondag 2 oktober vanaf 10.00 uur is het week ook dit jaar weer in één woord fantastisch, weer zover. Scouting St. Jan organiseert dan Het weer werkte prima mee, de kinderen had- alweer voor de 7e keer haar jaarlijkse speel den weer plezier voor tien, de leiding (dit jaar goed- en kinderkledingmarkt. Dé plaats om erg jonge leiding) deed weer hun uiterste best, speelgoed en kinderkleding waar uw kinderen Ik heb genoten. te groot voor zijn geworden te verkopen. En T. natuurlijk ook dé plaats om nog goed te gebrui- Ik wilde eigenlijk wel het volgende kwijt Wij ken d en kinderkleding voor uw kin- als organisatie proberen al tijd de week zo dercn‘of kielnkmderen te kopen tegen een zeer soepel mogelijk te laten verlopen. Wij kun- - - - - nen het niet alleen. We hebben hiervoor veel I vrijwilligers nodig. De laatste jaren wordt het steeds moeilijker om vrijwi ligers te kri)- onafhankelijk van het weer wij h dat de gen. Gelukkig hebben we door de flexibiliteit I van de leiding op de zondag voorafgaande aan de JVW, nog de leiding kunnen regelen. Ik heb er wel slapeloze nachten van gehad. Voor de spelleiding geldt, dat we ieder jaar, slechts op een select groepje vrijwilligers kun nen rekenen. Het zou voor ons als organisatie fijn zijn als we, voordat de week begint, over vol doende spelleiding beschikken. Als je naar de foto’s kijkt zie je ook dat deze vrijwilligers heel veel plezier hebben tijdens de week. Wat is er leuker dan dat je je eigen kinderen ziet dollen tijdens de zeskamp. Zijn de kinderen niet trots als ze zien dat hun eigen opa zorgt voor de ranja. En wat voor mij altijd de doorslag geeft, het is toch schitterend als je de kinderen vol overgave ziet spelen, rennen, ravotten en voor al samen plezier maken. Een van de vele rede nen om je ook op te geven als vrijwilliger. Het hoeft natuurlijk niet voor de hele week maar kan ook slechts enkele dagdelen zijn. Het is voor al erg leuk om het te doen. Je bent er ook nooit te oud voor! En ook de volgende leuze geldt hier:”vele handen maken licht werk”. Dus dames, en natuurlijk ook heren, geef je op via onze site www.jvwmoergestel.nl Hou met je vakantie dus alvast rekening dat volgend jaar de JVW is van 6 tot en met 10 augustus 2012. Ik hoop dat ik volgend jaar met een gerust hart uw kalender en hopelijk tot ziens als koper of de JVW kan gaan vieren. Ja, ook wij willen verkoper op zondag 2 oktober a.s.. Voor info of aanmelding: Jan Jonkers 06- 23932361 na 17.00 uur of Peter van de Wouw 06-22171727 of e-mail speelgoedmarkt.scou ting@gmail.com

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3