ToerMee Automobiel- en schadebedrijf Persoons 1 f KVO Jongeren uit Moergestel staan klaar voor tijdelijke bewoning in Reuselhof BOVAG TOE zondag 28 augustus v.a. 11.00 uur Genieten van de bloeiende heide W 00 00 Ook voor schoolboeken naar de bibliotheek! Kledingbeurs Spoordonk Rondom de Toren Dagje naar de duinen Collecte EHBO St. Christoffel Moergestel KBO-Brabant 3elangenorgantsatie voor senioren ^0 taat. www.ehbomoergestel.nl en/of: R. RooijakkerS, tel. (013) 513 2228 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Woensdag 7 september van 9.00- 10.00 uur beginnen de yogalessen weer in Den Donk om ons naar de duinen te brengen. De kinde- Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 Info: Nelleke van der Smissen tel. (013) 534 3513 yogadocente-ademtherapeute lid van de Vereniging van Yogaleerkrachten Nederland www.vyn.nu Dorpsraad Moergestel behaalt resultaat geholpen worden. Dorpsraad Moergestel heeft vervolgens met Ad Hoe Beheer BV overlegd. De lijst wordt door hen gevolgd. Echter er waren reeds woningen toegewezen aan jonge ren uit Den Bosch en Tilburg. Dit kon niet meer teruggedraaid worden. Inmiddels zijn er afspraken gemaakt met de accountmanager Afgelopen vrijdag kreeg de eerste groep de sleutels uitgereikt door Mitchell Sarucco van Ad Hoe Beheer BV. Reuselhof is nog steeds van Thebe. Het gaat vooralsnog om tijdelijke bewoning om verloedering en diefstal tegen te gaan. Ad Hoe Beheer BV uit Den Bosch heeft de opdracht gekregen van Thebe om dit te realiseren. De appartementen kunnen vermoedelijk bewoond blijven totdat een koper er bouwplannen kan realiseren. De oproep van Stichting Dorpsraad Moergestel om zich te melden voor een woning in de Reuselhof leverde ruim 30 reacties van jonge ren op. De lijst met jongeren is besproken en afgegeven aan accountmanager Yeffry van Dongen van Ad Hoe Beheer BV. Helaas kun nen onze jongeren niet allemaal aan een woning Op zaterdag 24 september organiseert Buurt vereniging “Rond den Torre” wederom een kledingbeurs, ditmaal de najaar- en winterkle- ding voor kinderen vanaf mt 80, als ook tiener- maten en kleding voor jong volwassenen. De kledingbeurs is van 9.00 uur tot 12.00 uur en wordt gehouden in Dorpshuis “Den Deel”, Bernadettestraat 3 te Spoordonk (bij de kerk) De toegang is zoals altijd gratis. Ben je nog nooit geweest laat je dan nu verrassen en kom dan zeker eens kijken naar ons grote aanbod (ruim 4000 stuks) van goede kwaliteit voor een lage prijs. Wil je ook door jou zelf geprijsde kleding, met gebruik van onze adviesprijzen inleveren op donderdag 23 september van 18.00 uur tot 20.00 uur, die gewassen, gestreken, in goede staat is en van deze tijd? Stuur dan een email naar bv.ronddentorre@hotmail.com of bel naar 0499- 574099 (Lisette van Oirschot). Wij proberen jouw kleding te verkopen. Kleding die niet verkocht is en je niet retour wilt, geven wij graag aan een goed doel, dus laat graag je kleding achter wat ons ook ontzettend veel opruimwerk scheelt. Tot ziens op onze kleding beurs. Schrijf u in voor de bijeenkomsten! Rondom de Toren in Moergestel ontmoeten we elkaar voor spiritualiteit, zin-geving, bezie ling en geloof. In de brochure, Samen parochie zijn, die u een dezer dagen in uw brievenbus aan treft staat een aanbod voor het nieuwe werk jaar. Het doel van Rondom de Toren is mensen ontmoeten met verschillende meningen en ideeën, die ieder op een eigen manier in het leven staan. Mensen ontmoeten die op bepaal de momenten in hun leven zich vragen stellen over dat leven. Je zou kunnen zeggen dat be wustwording en diversiteit kernwoorden zijn van deze ontmoetingen. Naast de avonden van de geloofsverkenning en de Bijbelinleidingen gaan we op een aantal zaterdagen overdag naar de Pelgrimshoeve. Hier verdiepen we ons in de religieuze en spirituele inhoud van de christe lijke feestdagen zoals het kerstfeest en de ad ventstijd. Naast kennis opdoen laten we ons hier ook inspireren tijdens meditatieve momenten. Misschien vindt u de teksten en de gebeden, de taal die gesproken wordt in de mis of de eucha ristieviering in de kerk vaag en spreekt u dit niet zo aan? Misschien vraagt u zich af wat mensen elk weekend opnieuw in de kerk zoeken en vinden? Waar gaat het eigenlijk om tijdens een H. Mis? Op zaterdag 1 oktober verdiepen we ons in de achtergrond en waarde van de Eucha ristie, het kernritueel van het katholieke geloof. Bent u ooit in het Kapucijnenklooster in Til burg geweest? Op zaterdag 8 oktober krijgt u de kans voor een bezoek en wordt het u duide lijk wat de H. Franciscus met natuur en milieu te maken heeft. We gaan ook een middag wan delen in de verstilde natuur van de adventstijd. In de brochure, Samen parochie zijn kunt u het allemaal uitgebreider lezen. Wij nodigen u uit om ons te laten weten waaraan u wilt deelne men. Dit kan telefonisch 513 2774 of via een briefje in de brievenbus van het parochiecen trum of via de mail secretariaat@parochie moergestel.nl Iedereen is hartelijk welkom, we hopen u te mogen ontmoeten. Pastor Theo te Mierik en Jeanne Ketelaars Rondom de Toren Speciaal voor kinderen Zoals het enige kinderkoor in Moergestel! Rondom de Toren in Moergestel ontmoeten ook kinderen elkaar voor spiritualiteit, zin geving, bezieling en geloof. In de brochure, Samen parochie zijn, die u een dezer dagen in uw brievenbus aantreft staat ook een aanbod speciaal voor kinderen. Zoals samen zingen in het kinderkoor van de parochie. De geschool de dirigent Esmee wil de kinderen niet alleen liedjes leren maar ook stemvorming is belang rijk en niet te vergeten het lol hebben in het samen zingen. En weet u, het zijn echt niet alleen kerkliedjes, ook een musical is onderdeel van het repertoire. En inmiddels al weer voor het derde jaar bestaat de kinderclub De Schaaps kooi. Ouders vinden het belangrijk dat hun kinderen ook van de Bijbelverhalen horen en dat er verteld wordt over Jezus en God en bijv, over de grote feestdagen enz. Ouders vinden het soms moeilijk om dit zelf thuis te doen en zoe ken naar ondersteuning in de geloofopvoeding van hun kinderen. Samen met andere kinde ren is ook gezellig en leuk. Wij nodigen u samen met u kinderen uit om eens langs te komen en mee te doen. Natuurlijk bent u ook van harte welkom in de gezinsvieringen en kinderwoord diensten op zondagmorgen in de kerk. De groep misdienaartjes zoekt ook naar uitbreiding. Misschien, dat door deelname aan deze activi teiten u zelf, als ouders samen met uw kinde ren, (opnieuw) kennis maakt met geloven en samen kerk zijn. Het is het proberen waard. Weer samen naar school, we willen het nieuwe schooljaar ook beginnen met een gezinsviering in de kerk. Zondag 4 september om 10.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom, we hopen u samen met de kinderen te mogen ontmoeten. Pastor Theo te Mierik en kinderkerk werkgroepen Ook dit schooljaar kunnen leerlingen van het Theresialyceum en 2College in Tilburg en omgeving hun schoolboekpakketten voor het nieuwe schooljaar ophalen bij Bibliotheek Midden-Brabant. De laatste week van augus tus staan er bij de bibliotheken zo’n 5.000 dozen met schoolboeken klaar. School- en bibliotheekpas in één! De leerlingen ontvangen een gecombineerd school- en bibliotheekpasje. Met dit pasje kun nen zij zich legitimeren op school én boeken, cd’s, dvd’s en tijdschriften lenen bij de biblio theek. Vanaf maandag 22 augustus tot en met vrijdag 26 augustus kunnen in Bibliotheek Tilburg Centrum, ’t Sant, Wagnerplein, Oister- wijk en Berkel-Enschot de schoolboekpakket ten opgehaald worden. Maak kans op een transportfiets! Bij het inleveren van het oude pasje maken alle leerlingen kans op een splinternieuwe hippe transportfiets! De pasjes kunnen bij de biblio theek ingeleverd worden. Uit alle inzendingen In de zomervakantie zijn we mat alle kinderen van BSO ’t Honk een dag naar de Loonse en Drunense duinen geweest bij Bos en Duin. Het was heerlijk weer. We hebben eerst alle benodigde spullen bij elkaar gezocht: wat lekkers, boterhammen, drinken, een kleed en natuurlijk speelgoed voor in de duinen! Eenmaal bepakt en bezakt stond de taxi al klaar ren hebben allemaal goed mee gesjouwd! We gingen eerst een stukje door het bos, voordat we bij het zand aankwamen. Daar hebben we gaten gegraven, eikels gezocht, van de berg afgerold en met de bal gespeeld. Vooral het heel hard schreeuwend van de berg afrennen, wat favoriet bij de kinderen. Dit mag niet bij de BSO binnen, dus nu deden ze het extra hard! De kinderen hebben zich uitstekend vermaakt, het was een heerlijke dag. van 29 augustus t/m 3 september We willen graag de dingen blijven doen voor Moergestel, die u van ons gewend bent. Daarom vragen wij u uw steun door middel van onze collecte om dit te kunnen blijven doen. Zodat wij kunnen blijven doen waar we voor staan. Hulp bieden bij evenementen en ver zorgen van lessen. Om zo te weten hoe te reage ren. In sommige gevallen telt elke “seconde”. BLOEMENCORSO We gaan met de KVO naar het bloemencorso te Zundert. Wie gaat er mee op zondag 4 September? U kunt zich tot 28 augustus opge ven bij Joke, tel. 013 513 2167 zodat zij de entreekaarten vantevoren kan bestellen. Dan hoort u ook over de vertrektijd en de kosten. wordt de winnaar getrokken. Geen leerling van het Theresialyceum, 2College of sowieso geen leerling meer? Maar wilt u wel kans maken op de transportfiets? Dat kan! Vertel ons via Face book waar uw eerste ritje op de nieuwe trans portfiets naar toe zal gaan. De beste inzendin gen doen mee aan de loting. Meer fun de bibliotheek.... De bibliotheken staan volgende week geheel in het teken van de leerlingen: er is een Twitter- fountain waarop alle tweets over de schoolboe ken gelezen kunnen worden, en er is een Twitterquiz met vragen over de bibliotheek. Geef de juiste antwoorden en maak kans op een leuke prijs! Ook is er speciale aandacht voor de grote (jongeren)collectie van boeken, cd’s en dvd’s en is er een loungehoek waar zo vlak voor het nieuwe schooljaar even bijge kletst kan worden... Kijk op www.bibliotheekmb/schoolboeken voor meer informatie. Bibliotheek Midden-Brabant.grenzeloos ont dekken Afdeling Moergestel Het bestuur van KBO Moergestel nodigt alle senioren van harte uit om deel te nemen aan de dag van de senioren op vrijdag 30 septem ber. De dag heeft drie hoofdactiviteiten. De middag bestaat uit beweegactiviteiten: blijven bewe gen is van groot belang, zeker ook voor senio ren. Maak kennis en doe mee aan een beweeg- activiteit. Daarnaast is er avonds de mogelijk heid gratis deel te nemen aan de Brabantse kof fietafel en het optreden van Brabantse groep “Kwartjesvolk” met hun muziek en humor. Het kost u niets: doe mee en meldt u aan! De KBO-leden krijgen de volledige informa tie met de nieuwsbrief die 28 augustus ver schijnt met het maandblad “Ons”. Niet leden kunnen een exemplaar afhalen aan de bar in Den Boogaard. Vanaf half augustus tot half september staat de heide in bloei. Ook op Kampina is het groen overgegaan in een paars-roze bloemenzee. Bijen, hommels en ander insecten wanen er zich in het paradijs. Maar ook voor ons is juist nu een wandeling over de Kampina genieten van de bovenste plank. IVN Oisterwijk en LNMH Haaren bieden u daarom op zondag 28 augus tus graag een excursie aan waarin u van alles te weten komt over dit natuurspektakel van kleu ren, geuren en zacht gezoem. De gids vertrekt om 10.30 uur vanaf de parkeerplaats aan de Posthoornseweg (einde verharde weg) te Oister- wijk. Deelname aan deze excursie is gratis. Wilt uzelf, onder leiding van een gids, met een groep op pad, neem dan contact op met Piet van de Kar, wandelcoördinator van het IVN. Wij kunnen een excursie aanbieden die is afge stemd op uw eigen wensen. Voor een excursie van ca. 2 uur vragen wij 45,- euro. E-mail: pietvandekar@home.nl tel. 0416- 280912. www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl zodat jongeren uit Moergestel de eerste voor keur krijgen. De eerste 14 jongeren van de lijst zijn uitgenodigd om een sleutel van een appar tement in ontvangst te nemen. Niet alle appartementen zijn echter geschikt voor bewoning. Een aantal is in mindere of meerdere mate gestript. Andere hebben niet de benodigde voorzieningen. Na een rondgang afgelopen vrijdag blijken toch nog zes wonin gen meer geschikt voor tijdelijke verhuur aan jongeren uit Moergestel. De Dorpsraad Moer- gestel is dan ook blij met het behaalde resul- I taat. AdMutsaers PAGINA 3 Er zijn nog enkele plaatsen vrij. 'PRROCMC Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 2011 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek...

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3