uurtjes Automobiel- en schadebedrijf Persoons II1S5 KFerkooyen Onbekenden aan de deur? Bang om te vallen? Kunt u een paar mis^n? ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES BOVAG Collecteer ook in de derde week van september. Meld o aan op nierstichting.nl of bel 035 697 8050 ■bi Mooie tuinen.nl Jvhg isolerende beglazing schilder- en behangwerk BON Voor al uw: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Naam - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013)513 3357 De cursus start op dinsdag 27 september 2011 in Thebe Park Stanislaus, Kloosterdreef 3 in Moergestel en donderdag 29 september in Thebe de Vloet, Vloeiweg 85 in Oisterwijk. De cursus is van 13.30 uur tot 15.30 uur en kost 25,— per persoon. Sluitingsdatum voor aanmelding is één week voor start van de cur sus. Voor meer informatie over de cursus en de dienstverlening van Thebe kunt u bellen met 0900-8122 (0,10 p.m.) of kijkt u op www.thebe.nl doet, zodat u als dat nodig is altijd achteraf kunt reclameren. Pas op met kopen aan de deur, want dit bete kent in principe dat u overhaast moet beslissen. Neem de tijd! Boven de 34,- moet de verko per u wettelijk 8 dagen bedenktijd geven, zodat u nog kunt annuleren. U kunt de verkoper gerust vragen op een ander tijdstip terug te komen, zodat u nog met iemand kunt overleg gen. Uw wijkagent Voor meer informatie kunt u terecht bij uw wijkagent. U vindt uw wijkagent via het menu Mijn Wijk op website www.politiemwb.nl. Als elke seconde telt, kunt u 112 bellen. Als het ook zonder zwaailicht kan, belt u 0900-8844. Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 WSchildersbedrijf Wees inbrekers een stapje voor! De cursus “Zicht op Evenwicht” is bedoeld voor mensen van 65 jaar en ouder die bezorgd zijn om te vallen. De cursus heeft 8 bijeenkom sten van 2 uur. De deelnemers krijgen tips om het risico op vallen te verminderen. Ook wor den er onder begeleiding eenvoudige oefenin gen gedaan. Het doel is uiteindelijk om weer onbezorgd actief te zijn. Ook is er de mogelijk heid om ervaringen met medecursisten te delen. Een oud cursist: “We hebben veel van elkaar geleerd”. Thebe organiseert cursus Zicht op Evenwicht. Vanwege het succes van de voorgaande cur sus start Thebe op 27 en 29 september nieu we cursussen “Zicht op Evenwicht” bij u in de buurt. Onder begeleiding van een fysio- en een ergotherapeut krijgen de deelnemers tips en worden er oefeningen gedaan om het risi co op vallen te verkleinen. Bij het ouder worden neemt de kans op vallen toe. Uit onderzoek blijkt dat ruim de helft van de 65-plussers bezorgd is om te vallen en ver mijdt alledaagse activiteiten bijvoorbeeld bij het doen van boodschappen. Een oud cursist: “Voordat ik aan de cursus begon was ik bang om te vallen, nu doe ik dingen rustiger en bewuster”. Marloes van der Vleuten fysiotherapeut en Maud Speekenbrink ergotherapeut, beide werk zaam bij Thebe, verzorgen de cursus. “Wat we vaak zien is dat mensen die ouder worden min der gaan bewegen. Hierdoor worden de spieren minder sterk en wordt het risico op vallen gro ter. Door meer te bewegen blijft het lichaam in conditie en verbetert het evenwicht. De kans op vallen neemt hierdoor af.”, aldus Marloes. Een oud cursist: “Dat bewegen heel belangrijk is wist ik al, maar het is nu nog duidelijker geworden”. Helaas heeft niet iedereen die bij u aanbelt, goede bedoelingen. Sommige mensen proberen u bijvoorbeeld aan de deur op te lichten of uw huis binnen te komen om iets van u te stelen. Soms vragen ze u om een glaasje water of om pen en papier en glipt een handlanger uw huis binnen, terwijl u hiermee bezig bent. Ook doen dieven zich wel voor als collectant, meteropne- mer of reparateur. Het kunnen mannen, vrou wen of kinderen zijn. Vertrouw nooit zomaar een vreemde. Om te voorkomen dat u hier slachtoffer van wordt, volgen hier een aantal preventietips: ...Laat nooit zomaar een onbekende binnen. Wilt u iemand ergens mee helpen, laat ze dan buiten staan en sluit de buitendeur terwijl u haalt wat u wilt geven (een pen of een glas water bijvoorbeeld). •Dieven en oplichters komen in alle vormen en maten. Ook schattig ogende kinderen of moeders met kinderen zijn niet per definitie te vertrouwen. Laat vreemden geen gebruik maken van uw toilet, verwijs ze liever naar een openbaar toi let. •Vraag meteropnemers en reparateurs naar hun legitimatie en controleer deze goed. Vertel direct dat u met het bedrijf of de instelling zult bellen en doe dit ook echt. Kijk in het telefoon boek voor het nummer. Sluit de deur terwijl u belt. •Laat mensen geen gebruik maken van uw (mobiele) telefoon. Laat ook geen mensen bin nen die een telefoontje willen plegen. Eventueel kunt u voor ze bellen terwijl zij buiten wach ten. Betaal geen (porto)kosten voor pakjes die u niet heeft besteld. Er zijn gevallen bekend waar bij een nepkoerier mensen vraagt te pinnen via een mobiel pinapparaat. Het verkeerde pasje wordt dan teruggegeven en er wordt geld van de rekening gestolen. •Collectanten zijn verplicht een legitimatie bewijs en een vergunning van de gemeente bij zich te dragen. Vraag daar gerust naar. Doe de deur even dicht terwijl u uw portemonnee gaat halen, of leg een klein geldbedrag vlakbij de voordeur neer in bijvoorbeeld de meterkast. •Als mensen u een dienst aanbieden, zoals messen/scharen slijpen of schoorsteenvegen, leg dan van tevoren (schriftelijk) de prijs vast. Anders kunnen achteraf enorme rekeningen worden gepresenteerd. Weet met wie u zaken PAGINA 6 f Woonplaats Telefoon j Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 1 Zaterdag 20 augustus de look-a-like van André Hazes in de kantine van Audacia. Deze moet u gezien hebben tijdens vrien- dentoernooi van Audacia. VU-RIO riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Veel mooie merkkleding 1/2 prijs in Twin- keltje Wij maken plaats voor de winterkle- ding. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josva- nesch.nl Bent u ook al zo lang fan van de “Alpen jagers”? Kom dan a.s. zondag 21 augustus naar de kantine van Audacia en geniet van deze legendarische band. Vanaf 13.00 uur bent u van harte welkom! a.s. Vrijdag 19 augustus coverband “Punt Uit” in de kantine van Audacia tijdens de sei- zoensopening vanaf 20.00 uur. U bent van harte welkom! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 2011 Zoekertjes’ UJISLUlTiNB schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! De wintercollectie komt eraan, daarom maken wij plaats. Vele rekken !4 prijs. Twinkeltje Wil je weer afvallen na de vakantie? Ga snel naar www.beexbalance.nl Verloren: gouden dunne trouwring (van mijn overleden vader). Hoge emotionele waarde! 06-23365953. Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J f

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 6