5 25 25 CARE Moergestelse fietsroute van het ene middelpunt naar het andere middelpunt van de Benelux giro 0800-8003 I ft 00 h KBO-Brab; www.eyecarefoundation.nl KBO-orabant FOUNDATION Alzheimer Café Oisterwijk- Moergestel Rondom de Toren Open Dag bij De Krekul PAGINA 3 Bent u 50+ en houdt u van dansen, onze dans- r 6ve Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Deze route is in Midden-Brabant en West- Brabant op grote schaal verspreid bij VW- kantoren, campings en centra waar veel toeris ten komen. Het is een voorbeeld van hoe het middelpunt in korte tijd uit is gegroeid tot een van kaarten komen aan de orde op vrijdag avond en dinsdagavond. Genoemde activiteiten en nog vele andere acti viteiten staan vermeld in ons KBO jaarboek je. Hierin staat ook de contactpersoon per acti viteit met contactgegevens, die u de volledige informatie kan verstrekken. Het boekje is op aanvraag verkrijgbaar bij onderstaande perso nen. U kunt op elk moment aansluiten bij onze activiteiten, vrijblijvend deelnemen of proef lessen nemen. Een groot aantal activiteiten vindt plaats onder leiding van een vakkundig docent. Deelname is zeker het overwegen waard, het levert u een mooie vrijetijdsinvulling op en vele nieuwe sociale contacten. Hebt u belangstelling of wilt u meer informa tie, neem dan contact op met: Harrie de Laat tel: 513 2330 (h.delaat@hetnet.nl) of Jan Jonkers tel: 513 2209 (jja.jonkers@home.nl). Raadpleeg ook eens onze site: www.KBO- Moergestel.nl toeristische fenomeen. Dagelijks komen er mensen uit alle delen van het land een kijkje nemen. De Moergestelse VW overweegt er een ansichtkaart van uit te geven. Afdeling Moergestel FIETSEN IN DE VAKANTIE Het middelpunt van de Benelux in Moergestel ligt aan de Scheerman. Vanaf daar loopt de route over Biest-Houtakker, langs Goirle, over Nieuwkerk en door Alphen naar Chaam. Dit deel is 40 kilometer lang. Terug gaat de route met een lengte van 45 kilometer over Baarle- Nassau, Poppel en Hilvarenbeek. Toen de mid- delpunt-discussie op zijn hevigst woedde is van verschillende kanten opgemerkt dat er een fietsroute zou moeten komen. De Stichting Oisterwijk 800 heeft dit idee opgepakt. Juist in deze vakantieperiode zijn veel mensen aan het fietsen. Het gebied tussen Moergestel en Chaam leent zich perfect om te fietsen door natuur en langs interessante toeristische objecten. Bij de VW in Den Boogaard en bij Novy aan het Rootven is een nieuwe fietsrou te (gratis) verkrijgbaar. Deze fietsroute verbindt het Middelpunt van de Benelux aan de Scheerman in Moergestel met het vermeende middelpunt van de Benelux in Chaam (en terug). De laatste tijd is er veel te doen geweest over dit middel punt: ligt het in Moergestel? Of in Chaam? De Stichting Oisterwijk 800, initia tiefnemer van het middelpunt in Moergestel, heeft aan deze discussie een ludie ke toeristische draai gegeven door een fietsroute uit te zetten. Op dinsdag 23 augustus is er weer een Alz heimer Café Met als thema: Wat is demen tie: Als gastspreker deze avond: Arjan Videler psycholoog GGZ Breburg. Het Alzheimer Café is een trefpunt voor men sen met dementie jong en oud, familie, vrien den, hulp en dienstverleners en andere belang stellende zijn van harte welkom. De gasten pra ten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de mogelijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekend. De ondersteuning die mensen elkaar op zo' n avond geven is van zeer grote waarde, en gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, mocht u vragen hebben stel ze gerust. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00-22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69, Oisterwijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk Tel: 528 4571. Een nieuw seizoen met een aantrekkelijke programmering voor alle senioren! Voor KBO Moergestel start eind augustus/begin september het nieuwe seizoen. Alle belangstel lende senioren(wel of geen KBO lid) kunnen deelnemen aan de activiteiten. Voor verschil lende activiteiten kunnen zich nog geïnteres seerde senioren aanmelden. De volgende activiteiten met een korte toe lichting willen wij onder uw aandacht bren gen: Biljarten: Libre op maandag t/m vrijdag namid dag en Driebanden maandagavond Handvaardigheid: Centraal staat het maken van prachtige kaarten op dinsdagmorgen. Boetseren: Het bewerken, bakken en afwerken van klei tot persoonlijke, unieke werkstukken, vrijdagmorgen. Boetseren CVA: Uitsluitend boetseren voor degenen, die gehandicapt zijn door een CVA. Tekenen!Schilderen: Tekenen met podood en/of pastel/pen. Schilderen met aquarel, acryl of olieverf. Er is een vrije keuze in onderwerpen, materiaal en technieken, dinsdagmiddag. Drie Dimensionaal: Het maken van drie dimen sionale schilderijen van foto’s, natuuropnames, vakantieposters etc. op dinsdagmiddag Kalligrafie: De kunst van het schoonschrij ven met diverse lettertypen en versieren. Dit is toepasbaar bij wenskaarten, boekenleggers, kalenders, bloemenkaartjes etc. donderdag morgen MB VO in Den Boogaard: Meer bewegen voor senioren(gymnastiek) op dinsdagmiddag. MBVO in sporthal Stokeind: Meer bewegen voor senioren op woensdagmorgen. MBVO in water: Meer bewegen voor senioren 55+ in het water van de Leije (dinsdag-, don derdagmorgen en vrijdagmiddag). Fietsen: Wekelijks over een afstand van 25/35 km op maandagmiddag. Echo seniorenkoor: De repetitie is elke maan dagmorgen waarbij een breed repertoire wordt gezongen. Er wordt deelgenomen aan de jaar lijkse korendag en vele bijzondere activiteiten. Rikkenljokeren en kaarten: Diverse vormen w n Rondom de Toren in Moergestel ontmoeten we elkaar. Op straat in de winkel op de markt in het café en in de kerk. Rondom de Toren van onze kerk, die als herkenningpunt al generaties lang boven ons dorp uitsteekt, komen we ook bij elkaar voor spiritualiteit, zin-geving, bezieling en geloof. Rondom de Toren is de nieuwe naam voor de bijeenkomsten, abdijdagen, kennismakingen en werkdagen die we als parochie organiseren. In de brochure, Samen parochie zijn, die u een dezer dagen in uw brievenbus vindt staat een aanbod voor het nieuwe werkjaar. Het doel van Rondom de Toren is mensen ontmoeten die niet hetzelfde denken die verschillende meningen en ideeën hebben, dat maakt het interessant. Mensen ontmoeten die op bepaalde momenten in hun leven zich vragen stellen over dat leven. Je zou kunnen zeggen dat bewustwording en diversiteit kernwoorden zijn van deze ontmoe tingen. Zo zitten de bijeenkomsten ook in elkaar, na een inleiding is de gedachtewisseling het belangrijk ste onderdeel. In het najaar besteden we zes avonden aan een (hernieuwde) kennismaking met het christelijk katholieke geloof. Waar gaat het eigenlijk over en wat kan ik hier mee? De ervaringen van mensen van vorig jaar zijn; ‘Juist omdat het zes avonden zijn en omdat je écht even samen hierin onderduikt, heeft het zo’n meerwaarde’. Of, een kennismaking met de Bijbel, het meest verkochte boek ter wereld, maar waar gaat dat over? En bezoek onze Spirituele Cinema in Galerie de Verdieping in Moergestel op: 5 november, Des Hommes et des Dieux 7 januari, II y a longtemps que je t’aime 14 april, Mar Adentro, thema euthanasie Iedereen is hartelijk welkom, we hopen u te mogen ontmoeten. Pastor Theo te Wienk en Jeanne Ketelaars Begin mei werd in Moergestel het eerste mid delpunt van de Benelux onthuld. Chaam volg de vorige week. De kwestie van twee middel punten was landelijk nieuws. De Stichting Oisterwijk 800 heeft goede gronden om Moer gestel als middelpunt aan te wijzen. Dit mid delpunt is namelijk berekend door het Kadaster. Er zijn ook andere meetmethoden, zoals onder meer gebruikt om Chaam als middelpunt aan te wijzen. Maar de meetmethode van het Kadaster wordt zelfs door het secretariaat-gene- raal van de Benelux in Brussel als ‘enig officië le’ erkend. Het middelpunt in Moergestel is offi cieel onthuld door staatssecretaris Ben Knapen van Europese Zaken. Ca^ F°u' stijldansen. Wij starten in het nieuwe seizoen op 21 septem ber 2011 en eindigen weer begin april 2012. De danslessen zijn steeds op de woensdagmid dag in “Den Boogaard” in Moergestel en zijn voor zowel beginners als gevorderden, van 13.00 uur tot 14.30 uur les met daarna een pauze om met een drankje gezellig wat bij te praten en ver volgens tot ongeveer 15.30 uur gelegenheid om vrij te dansen of om een beetje te oefenen. Deze danslessen worden al ruim 30 jaar verzorgd door dansleraar Nico Kuiper samen met zijn assistente. Ook paren van buiten onze gemeen te of paren die geen lid zijn van de KBO. zijn van harte welkom. Ter afsluiting van het dans- seizoen organiseren wij steeds een gezellige avond in de vorm van een dinerdansant, alle maal oergezellig dus. Heeft u belangstelling dan kunt u zich wenden tot onze contactpersoon voor een inschrijffor mulier, ook voor vragen kunt u hem bellen of mailen. Dion Rijnen, ’t Vunderke 22, Tel. 513 1838, e- mail dionrijnen@home.nl Hennie van Schooten begint bij het middelpunt van de Benelux in Moergestel met het uitzetten van de fietsroute naar Chaam. Gratis verkrijgbaar bij VW in Den Boogaard en bij Novy De fietsroute is uitgegeven als een folder. Hierop staat een beknopte versie. De folder is gratis ver krijgbaar. Er is ook een zeer uitgebreide versie met foto’s en toeristische informatie van de interessante objecten die de fietser onderweg tegenkomt. Zowel de uitgebreide als de beknop te versie kan worden gedownload vanaf de web site www.oisterwijk800.nl. De route is uitgezet door de ervaren lange-afstand-fietster Hennie van Schooten uit Moergestel. De Krekul kan terugkijken op een uitstekend afgelopen seizoen. Ruim 600 cursisten hebben we afgelopen jaar mogen verwelkomen. Wij zijn geen hoogdravende academie maar gewoon een goed bekend staand centrum voor creatieve en culturele vorming, die mensen een kwalitatief goede vrijetijdsbesteding biedt. Dat blijkt wel uit het feit dat een groot deel van onze cursisten bestaat uit ‘vaste klanten*. Maar er is ruimte genoeg om ook u en alle andere belang stellenden een plaatsje aan te bieden bij één van de tientallen cursussen die het volgende seizoen gegeven worden. Deze cursussen zijn laagdrem pelig; iedereen kan zich inschrijven voor een cursus, ongeacht vooropleiding. Voor meer informatie en het cursusaanbod en aanmelding verwijzen wij u naar onze website www.krekul.nl Behalve de vele cursussen biedt De Krekul ook mogelijkheden voor workshops. Afgelopen cttii ta a vcrv TzzAZATT zomer werden er voor het eerst bij de “Zomer- 11J LOAN SEN VUUR krekul’ liefst 28 workshops geven voor 200 SENIOREN IN MOERGESTEL deelnemers. Op zondag 28 augustus houden wij Open Dag clubjs nog op zoek naar enkele paren voor het de inhoud van onze cursussen, de vele werk stukken die onze cursisten trots aan u willen tonen in ons sfeervol gebouw aan de Nicolaas van Eschstraat 30 in Oisterwijk. -A .ndaW" ANSI Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Belangenorganisatie voor senioren EYE Eye Care Foundation werkt aan het voorkomen en bestrijden van oogaandoeningen in ontwikkelingslanden Oog*0'9 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 2011 Eye0oct°« J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3