Collecteer ook in de derde week van september Kees Henk van Helvert leerde schrijven op een leitje Ketelaars Moergestelse Dartcompetitie 2011 Nederland tweede bij EK Softball Little League Seniors in Duitsland I |l Oud goud? Wij maken er een mooi sieraad van! Sch i Iderijen Scu Ipturen Sieraden Di t/m Vr 9-18u Za 9-13u www.keesketelaars.nl 013-5133168 jes maken de tentoonstelling interessant omdat iedereen nog wel eens een potlood hanteert, zelfs in deze tijd waarin met behulp van een touchscreen op een tabletcomputer wordt ge schreven. Henk van Helvert verzamelt schrijfgerei. Een deel van zijn collectie laat hij tijdens WieKentKunst in den Boogaard zien. Henk van Helvert is in 1945 geboren, naar hedendaagse maatstaven is hij dus rela- Het team van The Brabant Braves wist zich op 18 juni te plaatsen om Nederland te ver tegenwoordigen op het Europese Kampioen schap Little League Softball in Ramstein, Duitsland. The Little League is een toer nooi dat door Amerika wereldwijd georgani seerd wordt en waarvan de winnaar per we relddeel zich kwalificeert voor The World Series in Amerika. Ons Nederlands team ging een spannend toer nooi in tegen Duitsland/Amerika (het Duitse team bestaat uit een All Stars team van verschil lende Amerikaanse die in Duitsland gestatio neerd zijn) en Italië. Koeweit, dat meedoet aan het Europese Kampioenschap, had zich op het laatste moment teruggetrokken. De plaatsing voor de finale was geen cadeau. Onze dames hebben de sterren van de hemel gespeeld in de halve finale tegen Duitsland/ Amerika die zij wonnen met 13 tegen 5. In de finale kreeg Nederland het team van Italië tegen. Je mag spreken van een zenuwslopende finale. In de eerste inning kwam Nederland voor met 3 tegen 0. Italië kwam terug in de vijf de inning met 5 tegen 9 voor Italië. Onze mei den lieten zien wat softbal is en kwamen terug in de eerste helft van de zesde inning tot 9-9. De zevende, zenuwslopende en beslissende inning maakte het Italiaanse team het af met een eindscore van 10 tegen 13 in het voordeel van Italië en werd Europees Kampioen Little League Seniors 2011. Nederland een verdiende en eervolle tweede plaats en een mooie ervaring op dit niveau. Een welverdiende proficiat aan de speelsters die allemaal uit Brabant komen van de clubs Roef!, Twins en Starlights-Uden Red Sox. Henk van Helvert doet zijn verhaal met voor zich op tafel een deel van zijn indrukwekken de collectie. Met de nodige voorzichtigheid vouwt hij een groot stuk perkament uit waar op lang geleden met een ganzenveer een erfpacht is beschreven. Natuurlijk zit er ook een gazen- veer in zijn verzameling, of leitjes waarop hij heeft leren schrijven. Indrukwekkend zijn de eeuwenoude linnen zakjes waarin eertijds offi ciële documenten werden bewaard. Er zitten I met ganzenveer beschreven stukjes perkament aan vastgenaaid waarop de inhoud staat ver meld. Curieus zijn de houten plankjes waarvan pododen werden gemaakt. Alleen al deze plank- Speelronde 11 zit er weer op. Triple one I gaat aan de leiding gevolgd door Veerkes JAJA en Plok Klaore. Een 180 score van Kees Kouwen- berg. De hoogste finish is nog steeds van Harrie Strijbosch met 103. Op http://mdc.plok.it is alles nog eens terug te vinden. Uitslagen speelweek 10 en 11 Veerkes jaja- Plok epi 7-5; Triple One II - Plok Schrijfgerei Zo heeft Henk van Helvert vele honderden schrijfattributen, samengevat in het mooie woord schrijfgerei. Op verzoek van WieKent Kunst stelt hij er een tentoonstelling van samen als onderdeel van het thema-evenement ‘fees ten en vieringen’. WieKentKunst laat op vrij dagavond 23 september zien dat het lezen van een boek ook een feest is. Bij het schrijven van een boek komt heel wat schrijfgerei te pas. Ziedaar de link tussen boeken lezen en schrij ven. De verzamelaar woont in Haaren. Doordat hij secretaris is van heemkundekring De Kleine Meijerij is er een zekere band met Moergestel. Hij verdiende kost in de machinebouw, een heel andere tak van sport dan schrijven. De schrijfverzamelaar vertelt wel eens tegen zijn drie kleinkinderen dat hij op een lei heeft leren schrijven. “Ja, ja, dè voelt dè ge ouwer wordt. En de kleinkinderen, die kunnen het gewoon niet begrijpen. Het is iets onwezen lijks voor ze.” WieKentKunst op 23,24 en 25 september richt Henk van Helvert in Den Boogaard een tentoonstelling met zijn schrijfgerei in. Toch was het niet deze aan den lijve ondervon den schrijfrevolutie die hem deed besluiten pennen en vulpennen, inktpotten, puntenslij pers, passers, lineaaltjes, inktstellen en allerlei aanverwante schrijfattributen en kantoorarti kelen te gaan verzamelen. Zijn vader was onder wijzer in Nuland, het dorp Zeeland, Loosbroek en Berlicum. Hij verzamelde schrijfgerei. Toen hij stierf heeft Henk van Helvert zich er lief devol over ontfermd, want verzamelen zat hem, net als de meeste andere gezinsleden, in het bloed. Zo verzamelt hij ook rookattributen, binnen afzienbare zo historisch als wat! Expositie ‘Schrijfgerei' WieKentKunst in kader ‘feesten en vieringen' Ranglijst 180 uitworp: 1. Johan van Daelen en en tikt nu op de computer tief jong. En 1945 is echt nog niet zo heel erg lang geleden en toch verenigt de secretaris van heemkundekring De Kleine Meijerij een onvoorstelbaar grote revolutie in zich. Hij leerde schrijven op een leitje (met een griffel) en tegenwoor dig tikt hij alles op een computer. Je zou zeggen dat het voor de hand lag dat hij schrijfattributen ging verzamelen. In het kader van ‘feesten en vieringen’ van Klaore 2-10; Triple one I- Mix Plok 10-2; Veerkes jaja-Triple one II11-1; Plok Epi- Plok Klaore 6-6; Mix plok- de vrijbuiter 7-5 Stand na speelweek 11: 1. Triple One I 8-64; 2. Veerkes jaja 9-56; 3. Plok Klaore 9-55; 4. Plok Epi 9-50; 5. Mix Plok 8-47; 6. de vrijbui ter 8-46; 7. Triple one II 9-42 Ranglijst uitworpen: 1. Harrie Strijbosch 103; 2. Leon Viellevoye 102; 3. Rini Beekmans/Eric van Eyl 92 a 1 Kees Kouwenberg. 2- Meld u aan op nierstichting.nl of bel 035 697 8050 Kunt u een paar uurtjes missen? ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JULI 2011 PAGINA 7 ILvIlK Vdll lldVUri 1b 111 gCUUICll, Ilddl llUUvllllclctgbv lllddLblclVvll 1b 111] VlUb ivla*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7