Moergestelse situaties in bewerkt stuk Annie M.G. Schmidt MTV in de vakantie! Brief van Theo Pauwma, Slijterij In den Korenmaaier' I Maandag 8 augustus zijn we er weer! Tijdens de vakantie zijn wij gesloten van 24 juli tot en met 7 augustus. Foutief telefoonnummer in KBO Nieuwsbrief Allemaal een plezierige vakantie toegewenst! Naast de tv-makers gaan ook onze radiomede- werkers een aangepast programma presente ren. Elke presentator kiest in de komende vakan tieweken zijn eigen (muziek-)thema. Kortom: voor zowel de vakantiegangers als ook voor de thuisblijvers zijn de programma's van MTV de moeite waard. uw eigen mogelijkheden. De cursus bestaat uit 9 bijeenkomsten van elk 2 uur. U krijgt tips om risico’s op vallen te ver minderen. U deelt uw ervaringen met medecursisten Onder begeleiding worden eenvoudige oefe ningen gedaan. Om deel te kunnen nemen moet u 65 jaar of ouder zijn, korte afstanden kunnen lopen, even tueel met behulp van een rollator of wandelstok. De cursus wordt gegeven door een fysiothera peut en een ergotherapeut van Thebe. De cur susprijs bedraagt 25,- euro. De cursus wordt gegeven van 13.30 tot 15.30 uur in Thebe Park Stanislaus. Op dinsdagen 27 september, 4, 11 en 18 oktober, 1, 8, 15 en 22 november 2011 en 24 januari 2012. De laatste keer is een herhalingsbijeenkomst. U kunt zich telefonisch aanmelden via The be: 0900-8122 (0,10 p/min.) of via: www.the be.nl Aanmelden voor 20 september 2011. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JULI 2011 Moergestelaar Frans de Bruijn initiatiefnemer bijzondere theaterproductie Moergestel, juni 2011 Beste familie, vrienden en bekenden, We zitten weer bijna op de helft van het jaar en dus wordt het tijd voor een korte groet, deze keer vanuit Nederland.Ja, ik ben sinds een paar weken in Nederland en dat zal niet bij ieder een bekend zijn. Ik mocht vanwege de leeftijd van mijn moeder en ook vanwege het feit dat ze behoorlijk ziek is geweest aan het begin van het jaar, wat sneller op vakantie dan gewoon- O.a. te zien in de vakantie-uitzendingen van MTV: de opening van het Parochiecentrum in 1991 door pastor Herman-Jozef van den Broek. Vanaf 21 juli gaan de medewerkers van MTV met vakantie. Tot onze eerste nieuwe uitzending op donderdag 1 sep tember, kunt u echter nog steeds op de donderdag en/of zaterdag MTV blijven kijken. Net als voorgaande jaren gaan we nl. weer 20 jaar terug in de tijd. Dit wil zeggen dat u vanaf 21 juli maar liefst 6 uitzendingen uit het jaar 1991 kunt bekijken. Om precies te weten wan neer we welke items uit de oude doos halen, kunt u kijken op de website www.moergesteltv.nl Op zaterdag worden de uitzendingen nogmaals herhaald. lijk. Normaal gesproken kom ik elke drie jaar en nu was het maar anderhalf jaar geleden. Daarom kijken sommige mensen er een beet je van op dat ik er al weer ben! Je komt ook niet maar zomaar eventjes naar huis, want het is een heel eind. En ik ben in Nederland bijna meteen ziek geworden - een virus - en dus heb ik niet al te veel kunnen doen. Dat was ook niet de bedoeling, eerlijk gezegd: gewoon een beetje lui eren en lezen en uitrusten! Dat moet ook een keertje gebeuren en in Bolivia komt het er niet van. Ook terwijl ik hier ben kunnen ze me nog vin den; ik krijg regelmatig berichten van hoe de zaken erbij staan daarginds en blijf dus goed op de hoogte. Bijna meteen na mijn aankomst kreeg ik een beroerd bericht: een jongeman, die vroeger bij ons is geweest heeft nu grote nier problemen; hij heet Igor en is 25 jaar jong (dat is een geschatte leeftijd, want we hebben nooit zijn officiële geboortedatum uit kunnen vin den); zijn twee oudere broers Ronald en Beto Vanaf donderdag 1 september zijn we dan weer terug met een terugblik op de vakantieperiode. Vanaf dat moment wordt de programmering overigens enigszins aangepast. Hierover kunt u over enkele weken alles lezen in dit blad. dus worden aangemerkt als initiatiefnemer. Frans de Bruijn wilde dat graag om zo aan te sluiten bij de gemeenschappelijke viering van Oisterwijk 800 in de drie kernen. Dit sprak de Stichting Oisterwijk 800 zeer aan, evenals het streven van Frans de Bruijn om het niet bij een eenmalige theaterproductie te laten. Hij is vast van plan om er een tweejaarlijks cultureel eve nement van te maken. Dit structurele karakter loopt eveneens in de pas met de doelstellingen van Oisterwijk 800. TONEELMENSEN MOERGESTEL ‘En ik dan?’ gaat over een ietwat frivole geschei den moeder. Haar zoon heeft een beetje met de boeken geknoeid van een stichting. Om de ver denking van fraude te helpen voorkomen, weet de moeder het zo te regelen dat zij medewerk ster wordt van de stichting. Dit leidt tot enorm veel hilariteit. Destijds was Mary Dresselhuys hoofdrolspeelster. Voor de opvoering van de herschreven komedie worden door Frans de Bruijn en de twee andere leden van de werk groep amateurtoneelspelers uit Oisterwijk en Moergestel aangezocht. De opvoering van ‘En ik dan?’ is eind volgend jaar. je gebleven en de volgende dag door naar Co chabamba. Ik was ’s avonds om een uur of acht ’thuis’. En ja, ik heb eigenlijk alleen maar hele goede herinneringen aan mijn bezoek aan Nederland. Het was wel kort, maar ik heb er erg van kun nen genieten, ondanks het feit dat ik een aan tal dagen ziek ben geweest. Ik heb veel familie en vrienden en bekenden kunnen zien en ook nog tijd gevonden om wat uit te rusten en te lezen, en ik heb ook vaak en erg veel en goed gegeten! Er zullen wel een paar kilo's af moe ten! Maar dat zal hier ook niet zo meevallen, ook al hebben ze dan wel allemaal meteen gezien dat ik ben aangekomen! Beste mensen, ik schrijf eigenlijk vooral even omdat ik jullie allemaal van harte wil bedan ken! Ik heb weer eens de gulheid van de men sen van Moergestel - en ook anderen - mogen meemaken en het was werkelijk fantastisch. Dank aan alle mensen van de parochie, vooral ook dank aan pastor Theo, veel dank ook aan alle mensen van Park Stanislaus, en aan alle anderen die eraan hebben bijgedragen dat ik zeker niet met lege handen/zakken ben terug gekomen naar Bolivia! Ik zal jullie bijdragen zo goed mogelijk proberen te gebruiken! Hier terug ben ik meteen weer aan het werk kunnen gaan. Er is natuurlijk onze zieke Igor met zijn nierproblemen. Hij heeft vandaag en morgen weer dialyse en vertelde me gisteren dat hij problemen heeft met zijn ogen, dus meteen maar een afspraak gemaakt met de oogspecia list... Er zijn ook andere zieken en natuurlijk wat problemen die op me lagen te wachten... Óf je nu lang weg bent of kort, er zijn altijd wat toestanden wanneer je aankomt. Maar we zul len er wel uitkomen en alles begint al weer een beetje normaal te draaien. We hebben gelukkig nog schoolvakantie hier vanwege de winter. dus dat geeft me wat meer tijd en stilte op school. Beste mensen, nogmaals heel veel dank voor alles!! De allerbeste wensen en heel veel groeten en voorlopig weer even tot schrijfs! Theo PAGINA 3 Voor de KBO nieuwsbrief van juli was een fou tief telefoonnummer doorgegeven. Het juiste telefoonnummer voor aanmelding van de cur sus ‘Zicht op evenwicht’, georganiseerd door Thebe in Moergestel, is 0900-8122. Als u ouder wordt neemt de kans op vallen toe. Bent u ook bezorgd om te vallen? Of vermijdt u wel eens activiteiten omdat u bezorgd bent daarbij te vallen, zoals wandelen, traplopen of boodschappen doen? Dan is de cursus “Zicht op Evenwicht” echt iets voor u. Deze cursus helpt u weer onbezorgd actief te zijn! In de cursus leert u onder ande re: Minder bezorgd zijn om te vallen; Meer te gaan bewegen; Uw kans op vallen te verminde ren; Weer onbezorgd uw dagelijkse activiteiten te verrichten; Optimaal gebruik te maken van ‘Het was één langgerekte lachbui’, schreef recensent Paul Beugels in november 1968 in De Volkskrant over ‘En ik dan?’. Dit eerste toneelstuk voor het grote publiek van Annie M.G. Schmidt wordt eind volgend jaar opgevoerd in het kader van Oisterwijk 800. “Dit stuk, dat in die jaren honderden keren op de planken is gebracht, wordt volledig herschreven naar de situatie in Moergestel en ook Oister wijk en Heukelom”, zegt Moergestelaar Frans de Bruijn over het toneelplan dat op zijn initiatief momenteel wordt uitgewerkt. Hij doet dat samen met Jan van Rijthoven en Huub Lemmers. Frans de Bruijn (1950) noemt zichzelf ‘een echte theaterman’. Dit om aan te geven waar om hij zich liet inspireren om als onderdeel van de viering van het jubileumjaar in 2012 met een spraakmakend theaterinitiatief te komen. De Moergestelaar was van 2007 tot en met 2010 directeur van Tiliander en Den Boogaard. Eind jaren ’90 stopte hij als directeur van Sarnafil, een Oisterwijks bedrijf voor kunststof dakbe dekking. Uit liefhebberij organiseerde hij onder meer een tournee van de Amerikaanse Black Eagle Jazzband. Hij was directeur van het Eurre- gio Jeugdorkest waarin ook ooit jonge musici uit Moergestel en Oisterwijk hebben gespeeld. In Moergestel was Frans de Bruijn voorzitter van Harmonie Prinses Juliana, die dit jaar het eeuwfeest viert. Frans de Bruijn is dus gepokt en gemazeld als het om theater gaat. “En in het theater bedenk ik graag nieuwe dingen”, zegt hij over zijn plan het blijspel ‘En ik dan?’ van Annie M.G. Schmidt in een puur plaatselijke versie uit te laten voeren. Dit stuk werd gekozen omdat zijn vriend Jan van Rijthoven hem zei dat het gemakkelijk te bewerken is. Jan van Rijthoven liep al meer dan een jaar met dit idee en mag waren al bij ons en op een gegeven moment vroegen de buren van de moeder van Igor om alsjeblieft Igor ook mee te nemen: de vader hebben we nooit gekend en de moeder was (bijna) altijd dronken; Igor kwam als 6-jarige bij ons, volledig ondervoed, evenals eerder zijn broer Beto. Hij is tot zijn 21e of zo bij ons ge weest en daarna op zichzelf gaan wonen; hij werkt en we hebben toch wel regelmatig con tact met hem en het ging steeds goed. En nu zit hij dus met zijn nierproblemen: twee tot drie keer per week spoelen en ze zullen moeten gaan denken over een transplantatie Met het zie kenfonds kom je daar niet ver in Bolivia en dus zal het meeste ervan betaald moeten worden. Daar ben ik toch wel een beetje mee bezig geweest de laatste weken en we zullen kijken of we wat geld bij elkaar kunnen krijgen. Als dat niet zou lukken, dan wordt het heel moei lijk en zoals ik de laatste dagen vaak heb gezegd, “Igor mag niet dood”, maar dat zou wel gebeu ren als we niets voor hem kunnen doen. Altijd zijn er wel problemen of toestanden en altijd is er wel iemand die speciaal aandacht nodig heeft en op dit moment is dat Igor. Maar alle andere dingen gaan natuurlijk ook gewoon door. Ik dank jullie allemaal hartelijk voor jullie steun. We hopen dat jullie allen ook in de toe komst ons zullen blijven steunen, want anders zijn we nergens! Met heel veel groeten en de allerbeste wensen en tot een volgende keer! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochababa Bolivia theojgmr@gmail.com Giften graag naar: Rabobank: 1345 20 769 t.n.v. Stichting Werk Theo Raaijmakers Let op: we hebben een nieuwe website: www. stichtingwerktheoraaijmakersnl Weer terug op zijn post kregen we deze brief van Theo... Het is alweer een week geleden dat ik weer aangekomen ben in Cochabamba, Bolivia. Moergestel lijkt weer heel veraf, maar ook heel erg dichtbij... Ik vloog op 5 juli van Amsterdam naar Sao Paolo in Brazilië, ben daar één nacht- Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel jt. Tel. (013) 513 1350 - Vrijdag koopavond tot 20.00 uur Verhuur van tapinstallaties Moergestelaar Frans de Bruijn is een van de oprichters van de nieuwe Stichting Theatergroep Oisterwijk. Hij was een aantal jaren directeur van Den Boogaard. Achter de bar hangt een bord dat daar aan her innert. Bruijn café

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3