Vakantie! DE ZONNEBLOEM I Grandioze seizoensopening bij Audacia Gemeentelijke subsidies 2012 Moergestelse organisaties in het teken van Oisterwijk 800 Aphrodite Maria Tenhemelopneming 15 augustus ’Moergestel-Nieuws’ heeft drie weken vakantie. Woensdag /7 augustus zijn we er weer. Voor iedereen: fijne vakantie! BRILLEN LENZEN Oisterwijk Weekblad voor Moergestel Commissie Seizoensopening Audacia 2011 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Uw GemeentemeMws op www.oisterwijk.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen B en W laten zien belang te hechten aan viering jubileumjaar 2012 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl WOENSDAG 20 JULI 2011 36e JAARGANG Nr. 1624 Nationale Vereniging ■W', AL RUIM 80 JAAR FIFTSHEZIM Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 jaar 8.000 euro beschikbaar is, voor ‘sportbe oefening’ 3.000 euro enzovoorts. Aanvragen voor zulke themasubsidies in het jubileumjaar moeten worden ingediend bij de Stichting Oisterwijk 800. Deze toetst de aan vragen aan de hand van de (openbare) criteria die de stichting vanaf de oprichting hanteert om het jubileumjaar te vieren. Bovendien heeft de gemeente de stichting criteria opgelegd waaraan moet worden voldaan. Na een toetsing wordt door de stichting aan het college een voorstel gedaan. Bij de Stichting Oisterwijk 800 kunnen op twee momenten subsidieverzoeken worden ingediend: vóór 1 oktober en vóór 1 december. Aanvraagformulieren kunnen worden aange vraagd of gedownload via info@oisterwijk 800.nl. Op deze website staan ook de criteria. ZONNEBLOEMLOTERIJ Er zijn de afgelopen weken door de vrijwilli gers van de Zonnebloem weer veel loten ver kocht. Alle wijken, Stanislaus en de Koren schuur zijn bezocht. Het werk van de Zonne bloem gaat zo steeds door. Onze hartelijke dank hiervoor. op het feest van Maria Tenhemelopne ming op 15 augustus ’s avonds om 19.00 uur. Iedereen is uitgenodigd om deze dienst bij te wonen. Bij slecht weer vindt de eucharistieviering om 19.00 uur in de parochiekerk van Moergestel plaats. De viering wordt opgeluisterd door het ge mengd koor Cantate Domino. Ook de drie gil- des uit Moergestel nemen deel aan de viering. Zij komen, met het beeld van Maria, in pro cessie over het bospad naar de kapel. Het thema van de viering is: “Maria, een trouwe moe- der”. Tip: Breng een (klap)stoel mee want het aantal zitplaatsen is beperkt. Pastoraatsgroep parochie St. Jans Onthoofding te Moergestel Leden/sponsors die zich willen opgeven voor de barbecue op zaterdag 20 augustus 2011 kun nen dit doen d.m.v. een mail naar vriendentoer- nooi@audacia.nl of een briefje in de brieven bus bij Corné Zoontjens, Korenschuur 70. Kosten voor de barbecue zijn 10,00 euro p.p. genoten met vrienden. De gehele dag zal de muziek verzorgt worden door een disco en ’s avonds na het toernooi zullen er nog 2 gewel dige artiesten optreden te weten: de André Hazes look a like “Jeroen Paardenkoper” (dit talent moet u gezien hebben!) en zanger “Mi chael Humble”. De prijsuitreiking van het toernooi zal rond de klok van 22.00 uur zijn. Op zondag 21 augustus is het de “Jeugddag”, die dit jaar mede verzorgt wordt door Voetbal- party! Vanaf 10.00 uur wordt er gestart met de B en C junioren waarna de D, E en F jeugd mid dels een voetbalclinic de dag zullen vervol gen. Zie programma en indeling website www.auda cia.nl Omstreeks 13.00 uur zal het traditionele Frühshoppen van start gaan met medewer king van de iedereen bekende Alpenjagers! Tevens zal er deze dag een reünie zijn van (het oude bekende Audacia 10) wat altijd gezel ligheid oplevert! Ook op deze dag staan de eerste officiële wed strijden op het programma voor ons le en 2e elftal. Zij beginnen met de bekercompetitie en de volgende wedstrijden staan op het pro gramma: 12.00 uur Audacia 2 en om 14.30 uur Audacia 1Na de wedstrijd van Audacia 1 is het dan de beurt aan DJ “Tommy Santo ”om er een nóg grotere feeststemming in te brengen. Wij hopen u tijdens deze dagen te verwelko men op ons sportpark aan de Molenstraat om De openluchtviering in 2009. Ook dit jaar wordt weer de jaarlijkse Mariaviering gehouden in het bos naast de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg Alle instellingen in Moergestel (en ook in Heukelom en Oisterwijk) die subsidie ontvangen hebben eind vorige week een brief gekregen van de gemeente Oisterwijk. Daarin wordt uitgelegd dat het College van B en W ervoor heeft gekozen om een aantal bestaande subsidies in 2012 eenmalig in te zetten voor de viering van Oisterwijk 800. Het gaat in totaal om 36.000 euro. De Stichting Oisterwijk 800 zorgt voor de verdeling van dit geld. Aan deze eenmalige opzet ligt een aantal rede nen ten grondslag. Een belangrijke is dat bur gemeester en wethouders op deze manier laten zien dat ze belang hechten aan de viering van het jubileumjaar 2012. Omdat verwacht wordt dat nog veel organisaties bij de gemeente aan zullen kloppen om iets te organiseren in het kader van Oisterwijk 800, is het efficiënter deze als het ware via een adres te bundelen. Burgemeester Hans Janssen: “Deze midde len zijn geen extra geld voor de Stichting Oisterwijk 800. Het zijn bestaande middelen die niet naar de stichting gaan, maar via de stichting naar organisaties die iets willen organiseren in het kader van het jubileum jaar. De stichting is te beschouwen als een intermediair in de verdeling van dit geld. Wij hopen dat hierdoor zoveel mogelijk acti viteiten een 800-sausje krijgen.” Voor de gewenste doelmatige inzet van de mid delen voor het jubileumjaar is een nieuwe beleidsregel ontwikkeld. Deze is onlangs per brief ter kennis gebracht van alle organisaties. Hierin is geregeld dat bestaande subsidiebud getten voor 2012 verdeeld worden via de Stich ting Oisterwijk 800. Dit betekent dat organi saties voor activiteiten in het kader van het jubi leumjaar niet bij de gemeente moeten zijn, maar bij de Stichting Oisterwijk 800. Overigens gaat het hierbij om aanvullende subsidies. De organisaties moeten zelf voor een basisfinan ciering zorgen. De 36.000 euro waarover het in dit geval gaat, bestaat uit in totaal acht bestaande subsidie- potjes die bij elkaar opgeteld dit bedrag maken. Het gaat daarbij om specifieke sub- sidieonderwerpen als ‘participatie jeugd' (8.000 euro), ‘sportbeoefening’ (3.000 euro) of ‘cultuurproducties’ (8.000 euro). Deze geoor merkte bedragen blijven voor deze onderwer pen beschikbaar. Het is niet zo dat er mee kan worden geschoven. Dit betekent (als voor beeld) dat voor ‘participatie jeugd’ volgend Weekend 19, 20 en 21 augustus Vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 augustus staat het sportpark van Audacia weer bol van de voetbal- en muziekactiviteiten. We staan namelijk alweer op de drem pel van een nieuw voetbalseizoen en dan is het de beurt aan het traditionele sei- zoensopeningsweekend. Op vrijdag 19 augustus trappen we af met de volgende wedstrijden voor de lagere senioren: Selectie Audacia (aangepaste training) Audacia 3 - Manege Hooijen 20.00 uur Audacia 4 - Voab 19.00 uur Audacia 5 - VCB 20.00 uur Audacia 6 - SV SOS 19.00 uur Audacia 7 - Spoordonkse Boys 19.00 uur Deze avond wordt verder opgeluisterd door de bekende Coverband “Punt Uit” (Esbeek); zij zullen het dak van de kantine eraf spelen! Op zaterdag 20 augustus zullen vanaf 13.00 uur 12 samengestelde teams door bedrijven, vereni gingen, families etc. strijden om de felbegeer de wisseltrofee in een onderling toernooi. Deelnemende teams zijn: Audacia A2, DMG, De Klaore, Brouwer Jr, Viola, Nevelo 5, Nieuw Woensel, FC Drunen, De Hoogwerkers, Veer- kes Old School, ZW de Brouwer en De Huis- J Huidverzorgingsinstituut d 4 L. ii op deze manier het komend voetbalseizoen op feestelijke wijze mee in te luiden. Tot vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 augustus aanstaande! ES. Wilt u meer informatie omtrent het seizoen- sopeningsweekend raadpleeg dan www.auda cia.nl voor tijden en indelingen jeugddag. Bk? T WS 1 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 gemeente i|i- |ji mmmmmwmhm I p i uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1