Politie toont waardering voor helpende burgers Moergestel- Nieuws en de vakantie... Reeënexcursies in de avonduren ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk ’Vakantiesouvenier’ kan duur uitvallen... Mooie tuinen.nl _Qvhg BON Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl "Goed gedaan.1", zegt de politie tegen burgers die iets bijzonders voor hun medeburgers doen. (Foto Bart van Hattem). Enthousiaste reacties De genodigden reageren vaak enthousiast na zo’n avond. Ze vinden over het algemeen zelf dat ze niets bijzonders hebben gedaan en stel len de blijk van waardering van de politie zeer op prijs. Twee jongelui gaan achter een tasjesdief aan en zorgen ervoor dat een oudere dame haar portemonnee terugkrijgt. Een klant overmeestert een overvaller die een snackbarmedewerkster een mes op de keel zet. Een treinmachinist kan net op tijd zijn trein stilzetten als hij een melding krijgt van een poging tot zelf doding, en vangt ook nog de verwarde man op tot de politie arriveert. Het zijn zomaar een paar voorbeelden van de vele die de politie bijna dagelijks tegen komt. Omstanders die iets bijzonders doen voor een medeburger. Hulp verle nen aan iemand in nood of daadwerke lijk iemand aanhouden tot de politie ter plaatse is. Beloonde burger avonden De politie is trots op burgers die alert zijn op verdachte situaties en die ook daadwerkelijk optreden om zo iets voor hun medeburgers te betekenen. De politie beloont deze bijzondere burgers door twee maal per jaar een 'Beloonde Burger avond' voor hen te organiseren. Op zo'n avond worden de mensen ontvangen door een districtschef en krijgen ze een geva rieerd programma aangeboden met een kijkje achter de schermen bij de politie. Zo krijgen de deelnemers onder meer een rondleiding in het cellencomplex en krijgen uitleg hoe de arres tantenverzorging geregeld is. De avond biedt de genodigden ook de gele genheid om ervaringen uit te wisselen. Tijdens het moment zelf denken mensen er niet bij na, ze doen gewoon wat ze vinden dat ze moeten doen. Achteraf komt vaak het besef, 'wat heb ik eigenlijk gedaan'. Op zondag 17 juli 2011 is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Yvonne van Bilsen van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, ver telt aan de hand van vele graven over de geschie denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge ge bouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begra ven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de Vereniging Israëlitische Begraafplaats Oister wijk voor de instandhouding van de begraaf plaats. “Ze schieten toch niet écht?” Alle bezitters van een nepwapen worden straf rechtelijk vervolgd. “Hoezo”, is dan vaak de reactie, “het gaat om speelgoed, ze schieten toch niet écht?” Dat het daar niet om gaat licht de Bredase officier van justitie, Daniëlle Laheij, toe: "Heel veel overvallen worden gepleegd met nepwapens. Ze zijn dan wel van kunststof en veel lichter, maar als je er een op je gericht krijgt, weet je dat niet. Wij vervolgen bezitters van nepwapens, juist omdat ze geschikt zijn om ermee te dreigen.” Bling bling Arie van lersel, vuurwapenspecialist bij de poli tie, legt uit: "Helaas voeren de ons omringen de landen een ander beleid. Het is vrij simpel om tijdens de vakantie in het buitenland aan nepwapens te komen. En ze hebben een grote aantrekkingskracht op jongens en soms ook op hun vaders. De jeugd vindt het stoer om zo’n wapen te hebben, vooral tegenover leeftijdge noten. Voor je het weet wordt ermee gedreigd. Bovendien blijkt uit wetenschappelijk onder zoek dat een imitatiewapen vaak een opstapje is naar een scherpschietend wapen." www.vet-nep.nl De website www.vet-nep.nl licht jongeren voor over de gevaren van het bij zich hebben van nep wapens én het gebruik ervan. Het uiteindelij ke doel is om het aantal geweldsmisdrijven met deze wapens te reduceren en hierdoor het gevoel van veiligheid te laten toenemen. Straffen voor nepwapens Het bezit van een nepwapen is strafbaar volgens de wet Wapens en Munitie. Nep-Magnums, -Brownings en -Riotguns, ook al zijn ze van een andere formaat of van een afwijkende kleur, je mag ze niet in je bezit heb ben. Ook zogenaamde balletjespistolen en laser- pistolen zijn strafbaar; die zijn niet alleen voor dreiging geschikt, ze kunnen ook verwondin gen veroorzaken. Het Openbaar Ministerie in Breda vervolgt daarom streng. Er wordt altijd een proces-verbaal opgemaakt. De straffen voor jongeren variëren van een taakstraf tot (voor waardelijke) jeugddetentie. Volwassen first- offenders kunnen een geldboete verwachten. Uiteraard worden de wapens in beslaggeno men. Ga je voor een tweede keer in de fout dan zijn de straffen aanzienlijker hoger. De vakan tie kan dus een stuk duurder uitvallen! Het is zo verleidelijk; een BB-gun of bolletjespistool dat op vakantie is ge kocht meenemen als ‘souvenir’. Veel jongeren beseffen niet dat het bezit van een nepwapen in Nederland verboden is en dat dat een forse boete en zelfs celstraf kan opleveren. De politie Mid den en West Brabant ziet elk jaar weer tijdens de zomerperiode het aantal mel dingen over (nep)wapens en het aantal in beslag genomen nepwapens toene men. Op drie op volgende zaterdagen organi seert bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten reeënexcursies in de avonduren. De zaterdagen zijn 16 juli, 23 juli en 30 juli en deze excursies duren van 19.30 uur tot 22.00 uur. Samen met excursieleiders van Natuurmonu menten bekijkt en beleeft u hoe het ree leeft op de Kampina. Wie weet staat u die avond onver wacht oog in oog met een ree! Voor reservering en informatie over de plaats van vertrek kunt u bellen met Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 523 18 00. De excursie kost leden van Natuur monumenten 4,- en niet-leden betalen 7,-. Pas uw kleding aan de weersomstandigheden aan. Let op: de minimum leeftijd voor deze tocht is 10 jaar. Het ree is een van de grootste in het wild leven de landzoogdieren van Nederland. Dat er reeën leven in het natuurgebied Kampina zal geen ver rassing zijn. Toch ziet een wandelaar of fietser ze zelden. Een ree kan zich heel goed aan het zicht van de wandelaar onttrekken. Keutels, pootafdrukken, ligplekken (leger) en veegspo- ren verraden hun aanwezigheid. De excursieleiders van Natuurmonumenten vertellen u alles over deze schuwe bosbewoner. Hoe ze leven, wat ze eten, wie hun vijand is en wat ze ’s nachts beleven! De excursieleiders nemen u graag mee voor een boeiende avondwandeling op de Kampina. Zij wijzen u onder andere op de sporen die het ree achterlaat in het bos. Meld je wel snel aan, want vol is vol! Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmonumenten.nl/agenda PAGINA 6 Houdt u daar rekening mee? 4^' Woonplaats Telefoon Voetklachten, bel Hein van lersel 013- 5054027 of kijk op www.podotherapievanier sel.nl kosten, Ml 'nonmfc' pootte 3,50; anders 5,- p.sti* en werden atan geplaatst Nj CONTANT! betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Dat betekent dat volgende week de laatste krant vóór de vakantie ver schijnt. Na de vakantie zijn we weer terug op woensdag 17 augustus! Vanwege de vakantie zal Moergestel- Nieuws in de weken 30, 31 en 32 niet verschijnen. Dat betreft de woensdagen 27 juli en 3 en 10 augustus. Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 j Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam J Straat VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Te buur: opslagruimte 250 m2. Meer infor matie: 06-51462717. Verloren: een groene Ipod Nano. Verloren op 6 juli jl. Tel. (013) 513 3420. ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Üdenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! Het Vertelatelier “verhalen vertellen kun je leren", www.vertelatelier.nl Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Resilienza coaching teamtraining. “Voor als je het even niet meer ziet zitten. www.resihenza.nl 013-5136060 06-43 44 86 89. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JULI 2011 in de bus stoppen...

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 6