4 ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ ga Moergestel krijgt een Tirolerfeest en een nieuwe stichting voor ouderen Semmy’s Rock succesvol verlopen! Vrijwilligerswerk bij de politie ’De Vurhaai’ houdt garage verkoop! Het leven van Carol Schade... I Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! 7 éz Groetjes Sacha, Suzanne en Maartje Op zaterdag 24 september vindt er een zgn. ’garageverkoop’ plaats in buurtvereniging "De Vurhaai" (Oisterwijkseweg). Deze verkoop is voor iedereen toegankelijk. Zolders en schuren worden leeggehaald en/of opgeruimd, dus er is ongetwijfeld een grote collectie van-alles-en-nog-wat. Er zal zeker iets tussen zitten wat u kunt gebruiken. Noteer de datum dus alvast: zaterdag 24 september a.s.1 We komen er nog op terug! TIROL IN MOERGESTEL Peter Swinkels is begeesterd van alles wat met Tirol te maken heeft, legt hij uit in zijn Blitz- hütte, zoals een handbeschilderd bordje de naam van zijn Tiroler onderkomen bekend maakt. Die Blitzhütte moet je zien om het te geloven. Achter op de plaats van het huis van DE 'URHAAI' Peter Swinkels grijpt Oisterwijk 800 aan om idee ten uitvoer te brengen wordt gevuld door allerlei activiteiten. Het Tirolerfeest is daar een eerste voorbeeld van.” Het kernbegrip van dit initiatief is gezamen lijkheid, in dit geval ten dienste van ouderen. Gezamenlijkheid is tevens de belangrijkste pei ler onder de viering van Oisterwijk 800. Zo heeft dit jubileumfeest geïnspireerd tot een bij zonder Moergestels plan. ren. Wij gaan er voor zorgen dat er voldoende vrijwilligers komen om er mee te gaan fietsen. Zo willen wij veel meer goede dingen gaan doen voor onze ouderen. Het Tirolerfeest is een eerste activiteit die geld op moet brengen voor de stichting.” Meer informatie over het Tirolerfeest en de nieuwe stichting: p-swinkels@home.nl of 06-53354149. Pieter Burgers Toon Coppens lijmen Smits Auteur Jan van Leest gaf ons toestem ming om het artikel dat hij schreef over het leven van Carol Schade te publiceren in Moergestel-Nieuws. Het artikel ver scheen in 2010 in de 61e jaargang van het vlugschrift van Heemkundekring De Kleine Meijerij. Het vierde, tevens laat ste, deel over deze ‘opmerkelijke inwoner van Moergestel’ vindt u op pagina 7. Een naam voor de stichting is er nog niet, een doel wel. Peter Swinkels: “Stel dat er onder de Moergestelse ouderen bepaalde noden zijn, dan kunnen die aan de stichting worden voorgelegd. De stichting beheert een pot met geld die steeds De organisatie van dit Tirolerfeest is in handen van de Pieremaote, een groep van zeven Moer- gestelaren die ooit actief zijn geweest binnen car- navalsverenging De Pierewaaiers. De opbrengst van het Tirolerfeest gaat naar een stichting die voor de belangen van de ouderen in Moergestel op gaat komen. Op initiatief van Peter Swinkels wordt na de zomervakantie naar de notaris ge gaan voor de oprichting. Momenteel worden bestuursleden aangezocht. DUOFIETS EEN BEGIN Behalve door Oisterwijk 800 heeft Peter Swin kels zich ook laten inspireren door de duofiets die tijdens Moergestel Fietsdorp in gebruik is genomen. Deze duofiets kan gebruikt worden door alle Moergestelse ouderen en mensen die door een handicap niet zelf meer kunnen fiet sen. De duofiets was een initiatief dat vanuit de basis van de samenleving is ontstaan. Dit sprak Peter Swinkels zeer aan. Hij begreep er ook uit dat het belangrijk is voor ouderen partij te trek ken. Peter Swinkels: “De bestaande duofiets die is ondergebracht bij Stanislaus gaan wij behe- Hij zegt dat hij al een jaar of drie van plan was om een echt Tirolerfeest aan te richten, maar ja, een jaar is heen voordat je er erg in hebt. Geïnspireerd door Oisterwijk 800 besloot Peter Swinkels dit jubileumjaar aan te grijpen om in de zomer van 2012 zijn droom werke lijkheid te laten worden. Dan toveren hij en de Pieremaote de tuin rond de Blitzhütte om in een stukje Tirol in Moergestel. In Tirol zelf worden lekkernijen en drank gehaald. Een Tiroler muziekgroep geeft de maat aan. En dan kan het Tirolerfeest beginnen. De netto- opbrengst komt geheel ten goede aan de nieu we stichting, schetst Peter Swinkels zijn be doelingen. verzorgt zij/hij ook de koffie- en theevoorzie- ning. Beantwoorden en verwerken van inko mende telefoongesprekken en licht administra tieve werkzaamheden die verband houden met de receptietaken maken de functie compleet. V ri j willigersvergoeding Voor het laten verrichten van vrijwilligerswerk zijn landelijke richtlijnen vastgesteld. Een orga nisatie mag per dagdeel van 4 uren een onkos tenvergoeding van 5 euro uitbetalen. Per maand mag de vergoeding (inclusief eventuele reis kosten) niet hoger zijn dan 150 euro. Het jaar bedrag mag niet hoger zijn dan maximaal 1500 euro (inclusief ontvangen reiskosten). Een vrij williger die een bijstandsuitkering geniet mag maximaal 95 euro per maand en maximaal 764 euro per jaar onkostenvergoeding ontvangen. Vacatures Voor de politiegebouwen in Tilburg zijn mo menteel volop vacatures voor belangstellen den. Is uw interesse gewekt of heeft u vragen, meldt u zich dan via email postbusboavpvolon tairs@mw-brabant.politie.nl. In uw email ver meldt u uw volledige personalia en adresgege vens. In de kolom Onderwerp van uw email ver meldt u: GV/GH Tilburg. Beschikt u niet over e-mail stuur dan een briefje met gegevens naar politie Midden en West Brabant, Bureau BOA/ VP/Volontairs Breda, Postbus 8050, 5004 GB Tilburg. Peter Swinkels en zijn vrouw Toos aan de Oister wijkseweg is een schuurtje omgetoverd in een Tiroler skihut. Tegen de buitenmuren en in het interieur hangen en staan en liggen zoveel antieke dingen, gebruiksvoorwerpen en zom aar hebbedingetjes uit Tirol, dat je je inder daad in die landstreek waant. Zeker als de in 1957 geboren Moergestelaar Tiroler muziek draait of Tiroler kleding aantrekt - voor de gelegenheid draagt hij een lange Lederhose, een traditionele bloes en een vilten hoedje met speldjes waaraan je ervaren bergwandelaars herkend. “Ja”, zegt hij volledig ten overvloede, “Tirol is mijn grote liefde.” Moergestelaar Peter Swinkels is verzot op Tirol. In de Blitzhütte gaat hij gekleed in een Lederhose en een traditionele bloes. Een Moergestelse initiatiefgroep rond ondernemer Peter Swinkels grijpt de vie ring van Oisterwijk 800 aan om een organisatie op te zetten die in de toekomst speciaal voor ouderen activiteiten gaat organiseren. Een eerste activiteit vindt plaats in 2012, het jubileumjaar dat in Moergestel, Oisterwijk en Heukelom gezamen lijk wordt gevierd. “We gaan in de zomer een Tirolerfeest organiseren”, aldus Peter Swinkels. Vrijwilligerswerk is in onze samenleving niet meer weg te denken. Talloze organisaties kunnen beter functioneren doordat vrijwilli gers taken op zich nemen. Vrijwilligerswerk is vaak boeiend en sociaal verruimend. Ook de politie Midden en West Brabant heeft de mogelijkheid om enthousiaste mensen vrij willigerswerk aan te bieden. Allerlei functies Momenteel werken in de regio Midden en West Brabant vrijwilligers in allerlei ondersteunen de functies. Er zijn gastvrouwen/gastheren, medewerkers buurtpreventie, buurtonderzoe- kers, burgerbikers en vrijwilligers die dage lijks een knipselkrant voor de organisatie in elkaar zetten. Gastvrouw en gastheer Een gastvrouw/gastheer bemenst een receptie of ontvangstbalie waar zij/hij de bezoeker ont vangt. Na ontvangst wordt de burger verwezen of verder in het gebouw begeleid. In gebouwen waar vergaderaccommodaties gehuisvest zijn, Vl.n.r. de organisatoren John, Maartje, Suzanne, Sacha en Nicole. De eerste aflevering van Semmy’s Rock die zaterdag 18 juni plaatsvond in De Ster in Nieuwkuijk, is een daverend succes geworden. Er is een bedrag verzameld van maar liefst 6747,43,- euro! Een prachtig resultaat dat o.a. laat zien dat een herhaling van het evenement zeker tot de mogelijkhe den behoort. Namens de organisatoren hartelijk dank aan iedereen die aan het succes heeft meegewerkt! Jr Gilzerbaan34 5037 KV Tilburg TOB 5920080 F013 4688259 Iwww.allroundmakelaardij.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JULI 2011 PAGINA 3 Recentelijk studeerde Roel Scheffers aan de Hogeschool Fontys af als werktuigbouwkundige richting automotive engineering. Zijn afstudeerstage die hij bij de firma Becx met zeer goed gevolg afrondde, heeft er mede toe bijgedragen dat hij meteen na zijn studie daar aan het werk kon. Roel, nog heel hartelijk gefeliciteerd en succes met je verdere loopbaan. Ans, Peter Renee, Joost Firma Becx V/l U y/Tc. 0 3 w

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3