Nina van den Heuvel ’dagkoningin’ St. Joris Moergestel- Nieuws en de vakantie... Adry Hoeven meet de lengte van 800 voeten en komt uit op een totaal van 195,97 meter Aphrodite Nijmeegse Vierdaagselopers p P P P P P P ,B h r ui Jong en oud liet zich de voetenmaat nemen door Moergestelse tuinman Bij de uitvoering van zijn plan heeft Adry Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenst weewielersn 1 www.schepenstweewielers.nl Loo werd eveneens een vendelgroet gebracht aan de nieuwe koning en zijn gezin. De gildebroeders werden welkom geheten en uitgenodigd voor een kop koffie met broodje, waarna de borrel ook nog op tafel komt. Om half elf wordt er vertrokken naar het gil- dehuis waar de hoofdlieden en enkele leden van de overheden van St. Catharina en St. Sebastiaan en Barbara aansluiten. Door de Ook dit jaar zijn de Moergestelse deelne mers aan de Nijmeegse Vierdaagse weer wel kom in Gildehuis ’t Stokske aan de Zand straat la. Eigenaar JanTimmermans ontvangt de wan delaars graag op zaterdag 23 juli om 11.00 uur. Onder het genot van ’n kopje koffie kunnen de deelnemers traditiegetrouw bijkletsen over de opgedane ervaringen. Ook wordt er voor Moergestel-Nieuws weer de gebruikelijke groepsfoto gemaakt die u achteraf digitaal krijgt toegestuurd. Van harte welkom dus: zaterdag 23 juli om 11.00 uur in Gildehuis ’t Stokske! gelukt de voeten op te meten van 800 inwoners van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. De reacties waren volgens Adry Hoeven altijd positief. “Een leuk initiatief”, was de meest gemaakte opmerking. De meest gehoorde grap: “Pas op, ik heb zweetvoeten...” Dagkoningin Nina van den Heuvel behoedzaam geflankeerd door enkele gildebroeders. De zaterdag na het koningschieten is voor het gilde St. Joris een dag die even eens weer op tijd begint. Dit is volgens de traditie de dag van de gildezusters: zij schieten op deze dag om de titel ‘Koningin van de Dag’. De dag begint voor de gildebroeders om 9.00 uur met een samenkomst in het gildehuis ‘t Draaiboompje waar de koffie gereed staat. Rond de klok van kwart over negen wordt de nieuwe koning thuis opgehaald, dit is voor de eerste keer. We togen met een grote groep gil debroeders naar het woonhuis van onze nieu we koning Peter Moorman, waar eerst de vaan- delgroet wordt gebracht. Door Hein van de De bloemenborder wordt aangeplant met uitsluitend vaste planten die door de inwo ners van Oisterwijk, Heukelom en Moer gestel ter beschikking worden gesteld. Wie hiervoor planten wil aanbieden kan dat ken baar maken via ajfmhoeven@hetnet.nl. Via dit mailadres kunnen zich ook vrijwilligers opgeven voor het onderhoud van de border. zusters weer terug bij het gildehuis. Zij doen dat in vol ornaat; dit is geleend van de gilde broeders. De gildezusters trekken driemaal rond de boom om de boom te ‘vrijen’ voordat er aan het schieten kan worden begonnen. Er zou dit jaar voor het eerst in de geschiedenis van het gilde een dagkeizerin kunnen komen, namelijk Wilma van Doormaal die er de twee voorgaande keren de vogel afgeschoten had. Na ‘n half uur begon de vogel los te komen en werd er serieuzer geschoten. Door onze jong ste tamboer Nina van den Heuvel werd het laatst schot geleverd en viel de vogel naar bene den. Nadat de koningin gekleed werd met koningszilver werd deze uitbundig gefelici teerd en de dag gezellig voortgezet. Als er jongens en meisjes vanaf veertien jaar zijn die hierdoor ook interesse in het gilde krijgen, dan kunnen zij op woensdagavond wel eens kennis komen maken en een keer proberen te schieten met de kruisboog. Wel kom! Hoeven veel medewerking gekregen, in let terlijke zin onder meer van Moergestelaar Frank van de Meijdenberg die in Moergestel meehielp bij het meten der voeten. De eerste wiens voetenmaat werd genomen was burge meester Hans Janssen. Daarna volgde een lange stoet inwoners. Van de 800 deelnemers was iets meer dan de helft vrouw. Naar schatting 200 kinderen hebben hun voeten laten meten. Soms deden hele groepen tegelijk mee, zoals de Moergestelse koren Inspiration en Cantate Domino, het B-team en een smartlappenkoor. Adry Hoeven stelde het voetenmeetapparaat op tijdens verschillende grote publieksevenemen ten, zoals de avondvierdaagse van Moergestel. Als straks de bloemenborder klaar is, kan ieder een op borden lezen waar een voet van een bepaalde persoon is uitgezet. Uiteraard staat de lengte er bij. De Stichting Oisterwijk 800 verwacht dat de border landelijke belangstelling zal krijgen omdat het zoiets unieks is. Het uitzonderlijke karakter wordt onder meer gevormd door het opmeten van de voeten. Maar bovenal is deze bloemenborder een bijzondere uiting van saam horigheid. De bloemenborder is een van de vele tientallen ideeën in het kader van het jubile umjaar waarin acht eeuwen stadsrechten voor Oisterwijk wordt gevierd en waaraan nadruk kelijk ook Moergestel en Heukelom meedoen. Er is immers sprake van een gemeente. Een van de doelstellingen van het jubileum is de inwo ners van de drie kernen nader tot elkaar te brengen. “Aan de border kan iedereen meedoen. Er groeit letterlijk iets”, aldus Adry Hoeven over de symboliek achter zijn unieke plan. Huidverzorgingsinstituut hoofdlieden werden er drie vogels op de boom geplaatst waar van er twee door de gil debroeders mochten worden afgeschoten. De eerste vogel werd er afgeschoten door vaandrig Jan Wolfs, de tweede door een spe cialist in het afschieten van vogels, oud-ko- ning Jan Moorman. De gildezusters zijn ondertussen ook samen gekomen in het gildehuis om gezamenlijk met de huifkar naar de vrouw van de nieuwe koning te gaan. Deze ontvangt de gildezusters op een koffietafel. Hierna gaan de gildezusters enke le horecazaken langs om een borrel te pakken. Rond de klok van twee uur komen de gilde- n B Adry Hoeven, een creatieve stertuinondememer uit Moergestel, bedacht de Bloemenborder. Hij mat 800 voeten op. De bloemenborder achter het gemeentekantoor in Oisterwijk wordt 195,97 meter lang. Dat is de totale lengte van 800 voeten van even zoveel inwoners van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. Zij hebben allemaal een voet op laten meten door Moergestelaar Adry Hoeven. De gemiddelde lengte van al deze voe ten is 24,49 centimeter. In het kader van Oisterwijk 800 bedacht Adry Hoeven een bloemenborder waarin planten komen van inwoners van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Met de aanleg van de unieke bloemenborder wordt eind septem ber, begon oktober begonnen. De bloemenborder zou eerst 800 meter lang worden, waardoor er een letterlijke relatie was met de 800 jaar stadsrechten voor Oisterwijk. Deze lengte was echter praktisch niet haal baar in het Lindepark achter het gemeentekan toor. Daarop kwam Adry Hoeven met een alter natief: de lengte van 800 voeten opmeten en deze bij elkaar optellen. Inmiddels is het hem leuws Weekblad voor Moergestel Houdt u daar rekening mee? AL RUIM 80 JAAR RETSPLEZl» Outei es e Uw Gem«ent»»«uws op www.oUterwijk.nl Dat betekent dat volgende week de laatste krant vóór de vakantie ver schijnt. Na de vakantie zijn we weer terug op woensdag 17 augustus! Vanwege de vakantie zal Moergestel- Nieuws in de weken 30, 31 en 32 niet verschijnen. Dat betreft de woensdagen 27 juli en 3 en 10 augustus. WOENSDAG 13 JULI 2011 36e JAARGANG Nr. 1623 Met deze week: ZorgMet Howgeetel tijdens zomervaleintte gesloten Bestemmingsplan Kont Moergestel Pdnses Beatrtxstraat 27 vastyestetó Nieuws over proces bestemmingsplan butengetSed Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1