3 Automobiel- en schadebedrijf Persoons Bus- en vliegreis naar Lourdes Lourdes, waar de hemel de aarde raakt I BOVAE c Podotherapeut DANKBETUIGING Anneke van Esch-Bekkers MTV en de Nijmeegse Vierdaagse w Het leven van Carol Schade... JVW zoekt nog leiding Laatste oproep ^0 Groeten Danny Leon MTV 4 Het festival is een uiting van de enorme pop- R. van de Geijn Moergestel, juli 2011 - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Zoals voorgaande jaren is MTV weer van de par- Praktijk gesloten van 25 juli tot 15 augustus Graag willen we iedereen bedanken voor de grote belangstelling bij het ziek-zijn en na het overlijden van mijn vrouw, ons mam, oma en super-oma Een speciaal woord van dank aan pastor Theo te Wierik, huisartsen Blessing en Terwindt, Will Pellis en personeel van Park|Stanislaus voor de goede verzorging. Stichting Teut en Techniek Voor de Stichting Teut en Techniek zoeken we nog mensen. Stichting Teut en Techniek is het blauwe team van de Jeugdvakantieweek. Dit team vormt de huishoudelijke staf en zorgt voor de inwendige mens. Heb je tijd en zin om met hun mee te draaien in de week van 15 t/m 19 augustus, meld je dan aan door te bellen met Geesje van den Boer (505 2345) of vul het formulier in op de site www.jvw- moergestel.nl. Je hoeft niet de hele week aanwezig te zijn. Ook wanneer je maar enkele dag(del)en beschik baar bent kunnen we je hulp goed gebruiken. kathedraal de Notre Dame in Reims bezocht. De 2e dag gaan we naar Nevers. Bernadette is ulariteit van smartlappenkoren. Nederland telt er ruim 850, rekent de secretaris van Jeremiade snel voor. De gemeente Oisterwijk heeft er drie: de Molenzangers, Jeremiade en het smartlap penkoor van de KBO in Moergestel. Voor het festival worden zes regionale koren uitgenodigd. Kriekenakker 16 - Moergestel Tel. (013) 513 1809 PODOTHERAPEUT R. van deGEYN Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 Auteur Jan van Leest gaf ons toestem ming om het artikel dat hij schreef over het leven van Carol Schade te publiceren in Moergestel-Nieuws. Het artikel ver scheen in 2010 in de 61e jaargang van het vlugschrift van Heemkundekring De Kleine Meijerij. Het derde deel over deze ‘opmerkelijke inwoner van Moergestel’ vindt u op pagina 7. MARINUS VAN ESCH Kinderen, klein- en achterkleinkinderen len we op de laatste dag alle Moergestelse deel nemers die binnenkomen op de “Via Gladiola” Een smartlap is een andere benaming voor een levenslied. Het genre is bepaald niet typisch Nederlands. Het woord is zelfs aan het Duits ontleent. Maar Nederland kent sinds de jaren ’60 beroemde vertolkers van de smartlap, waar onder de Zangeres Zonder Naam. En de vader- Op de bijeenkomst van afgelopen vrijdag heb ben we een heleboel groepen kunnen voorzien van I groepen leiding tekort. We zoeken nog leiding voor 3 kleutergroepen, 2 groepen van het B-programma (groep 3-4) en 10 groepen C (groep 6-7-8). Heb je je aangemeld als leiding, maar was je vrij dag jl. verhinderd, en heb je dus nog geen groep, neem dan contact op met Geesje van den Boer (505 2345). Weten wij nog niet dat je mee wilt doen, meld je dan aan bij Geesje of vul het formulier op de site in, www.jvwmoergestel.nl, zodat we contact met je op kunnen nemen. Het smartlappenkoor Jeremiade, waarvan Moergestelaar Daan van Ee de voor zitter is, organiseert op tweede pinksterdag volgend jaar een festival voor smart lappenkoren. Het is de bijdrage van dit in 2006 opgericht koor aan Oisterwijk 800. Jeremiade is een Oisterwijks koor met een grote Moergestelse achterban, aldus hier in de kapel in een schrijn. Op de terugweg gaan we naar het plaatsje Rocamadour. De reis wordt begeleid door Joke Hoekman, reisleidster, Kees Schrama, pastoraal begeleider en Peter en Gerda van den Brand als medewer kers. De vliegreis is van 15 t/m 20 september 2011. Vertrek vanaf vliegveld Eindhoven. Met deze reis kunnen ook mensen mee die een rolstoel nodig hebben in Lourdes. U krijgt veel hulp en aandacht van de vrijwilligers van de Lourdesgroep. Voor verdere inlichtingen en het aanvragen van een uitgebreide brochure kunt U terecht bij Joke Hoekman Oisterwijk, tel. 521 6701. landse muziekcanon kent talrijke smartlappen, zoals ‘Aan de muur ’t oude kerkhof’ en ‘ach vaderlief, toe drink niet meer’. Wat deze lied jes met elkaar gemeen hebben is dat ze zo lek ker zijn mee te zingen. Dat nu is volgens Peter Heijne precies het genoegen dat de koorleden smaken van hun lidmaatschap van een smart lappenkoor. ‘Leuk verdriet’, heeft Maike Hor sten het in een koor zingen van een smartlap eens treffend gedefinieerd. JJ. V. W. MOERGESTEL Het smartlappenkoor Jeremiade gefotografeerd bij de kerk van Moergestel. Op de achterste rij helemaal rechts de Moergestelse voorzitter Daan van Ee. Op de eerste rij, derde van links dirigent Maike Horsten. Schuin rechts achter haar (met zwart hoedje) oprichtster Mari Pakos en direct achter haar staat secreta- ris Peter Heijne. Foto: Mibo Media. Festival voor smartlappenkoren volgend jaar in kader Oisterwijk 800 wordt georganiseerd en waar steeds zo’n 500 bezoekers op afkomen. Met het festival in het kader van Oisterwijk 800 wordt tevens het eerste lustrum van Jeremiade gevierd. Het programma zoals dat secretaris den van zes koren op De Lind in Oisterwijk. “Met deze zes koren kunnen we een goed gevuld middagprogramma aanbieden”, aldus Peter Heijne. Refererend aan de Moergestelse achter ban voegt Daan van Ee daar aan toe: “We hopen dat veel Moergestelse mensen van de smartlap penkoren komen genieten.” dagen. Hoe gaan we dat aanpakken? Wij willen op die bewuste vrijdag 22 juli langs de route gaan staan met een spandoek “MTV” samen met de Moergestelse vlag. Als wij jullie mobiele tele foonnummer krijgen, houden we vanaf’s mor gens al contact met jullie; waar staan wij, hoe laat jullie denken te finishen. Daarom deze oproep: willen alle Moergestelse deelnemers zich vanaf vandaag zich bij ons melden. Bel 06- 51800520 of mail naar dannykefa home.nlWij hopen heel graag jullie te ontmoeten in Nijme gen. Daan van Ee. Hij wijst op het optreden dat per traditie jaarlijks in den Boogaard wordt georganiseerd en waar steeds zo’n 500 bezoekers op afkomen. U kunt dit jaar nog met ons mee naar Lourdes! De Lourdesgroep Bisdom ‘s- Hertogenbosch organiseert in samenwerking met de Stichting Organisatie Lim burgse Bedevaarten een bus- en vliegreis naar Lourdes. De busreis is van 29 augustus t/m 6 september 2011 en U kunt opstappen in Rosmalen en Oisterwijk. Er zijn nog maar een paar plaatsen vrij in de bus. Indien U per trein of vliegtuig naar Lourdes wilt, kunt U in Lourdes logeren in het hotel waar ook de buspelgrims logeren. Pastoraal begeleider van deze busreis is diaken Kees Schrama uit Oisterwijk. Een prachtige reis door het mooie Frankrijk. OPRICHTSTER IS ERELID Maike Horsten is de dirigent van smartlappen koor Jeremiade, het eerste in zijn soort in de gemeente Oisterwijk. De oprichting in 2006 kwam tot stand nadat Oisterwijkse Mari Pakos graag bij een smartlappenkoor wilde, maar overal tegen een ledenstop opliep. Toen heeft ze zelf maar een koor opgericht. Ze is nu ere lid van Jeremiade, een treffende naam omdat het klaaglied betekent. Maar van de 55 leden van Jeremiade hoor je niemand klagen. Hooguit zouden ze er graag wat meer mannenstemmen bij hebben. Ongeveer tweederde van de leden is vrouw. Omdat het seizoen van een smartlappenkoor loopt van september tot en met juli, valt in die periode volgend jaar het eerste lustrum van Jeremiade. Dat inspireerde extra om Oisterwijk 800 een festival aan te bieden. Tijdens het door de Stichting Oisterwijk 800 in Tiliander geor ganiseerde Beursplein konden mooie afspraken worden gemaakt met horecazaken op de Lind. Bij drie horecazaken vinden de optredens van de zes koren plaats. Uit andere plaatsen waar zulke festivals worden gehouden is bekend dat deze kooroptredens een heel goede sfeer geven. En wie zin heeft haakt in. Samenzang van bekende liedjes is al net zo populair, blijkt onder meer uit het succes dat Moergestel Zingt jaarlijks boekt. Voor meer informatie: www.jeremiade.nl Uitslag trekking loterij Moergestel Fietsdorp Gazelle Fiets701 Fruitpers424 Novy prijsH 3 Broodrooster429 Minifiets835 en 855 Beekse Bergenbon69,225,528 Entree Fakibolo418,529,762 Sapglazen455 Fietstas830 Bloemenkrans179,412 Pakket kids432 De prijzen zijn uiterlijk tot en met 10 juli af te halen bij: Jan Vriens, Tilburgseweg 45 na Voor a,,e drukwerk: van geboortekaartje tot boek... tij bij de Nijmeegse Vierdaagse. Ook dit jaar wil- ’Leuk verdriet’ van Jeremiade vragen naar hun bevindingen van de afgelopen heeft veel fans in Moergestel Peter Heijne nu voor de geest staat is een optre- leiding maar we komen nog voor enkele Op de heenweg 2 overnachtingen en op de terugweg 1. De le dag wordt de zeer mooie IzotL#»r!»-aol Mntrp Domp in Ppimc t telefonische afspraak: 513 2042. Na die datum is er geen recht meer op de prijs. 13 jaar in het klooster St.Gildard geweest en ligt PAGINA 3 Behandeling op afspraak Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JULI 2011 Hersenstichting Nederland

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3