Peter Moorman nieuwe koning van gilde St. Joris Moergestel- Nieuws en de vakantie... Pleinconcert jeugdorkesten harmonie eindigt vroegtijdig door noodweer J jé l Aphrodite f Oisterwijk I^ESiL'ENZ^è Nijmeegse Vierdaagselopers. M Weekblad voor Moergestel Wilt u daar alvast rekening mee houden? Voor periode van vier jaar Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers. nl www.schepenstweewielers.nl Wat ontzettend jammer van wat een heerlijk zomers avondje had kunnen zijn. Voor de tweede keer in de laatste drie jaar overkomt dit de harmonie. Zo’n afsluiting geeft uiter aard niet de voldoening waar men naar uit kijkt aan het begin van de vakantie, maar ja, schieten. Een wéér lukte het, net als vorig jaar, pastor Theo te Wierik om de vogel neer te halen. Dat gebeurde al bij zijn tweede schot. Boven: ’n Aantal van de geslaagden. Onder: Rianne van den Oetelaar maakte de resul taten bekend en reikte vervolgens de diploma’s uit. In de weken van de bouwvakantie (weken 30, 31 en 32) zal Moergestel- Nieuws niet verschijnen. Dat betreft de woensdagen 27 juli, 3 en 10 augustus. De laatste krant vóór de vakantie verschijnt woensdag 20 juli; de eerste krant na de vakantie verschijnt woensdag 17 augustus. WOENSDAG 6 JULI 2011 36e JAARGANG Nr. 1622 Uw Gemeentenieuws op ww.oisterwijk.nl 4 Ook dit jaar zijn de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse weer welkom in Gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat la. Eigenaar JanTimmermans ontvangt de wan delaars graag op zaterdag 23 juli om 11.00 uur. Onder het genot van ’n kopje koffie kunnen de deelnemers traditiegetrouw bijkletsen over de opgedane ervaringen. Ook wordt er voor Moergestel-Nieuws weer de gebruikelijke groepsfoto gemaakt die u achter af digitaal krijgt toegestuurd. Van harte welkom dus: zaterdag 23 juli om 11.00 uur in Gildehuis ’t Stokske! Peter Moorman en echtgenote Mieke toosten op het koningschap. Het vierjaarlijkse koningschieten van het gilde St. Joris, is dit keer ’n prooi gewor den voor Peter Moorman, Burg. Maeijerstraat 24. Het werd een pittige strijd tus sen slechts drie kandidaten: de koning van dat moment Jan Moorman, en de heren Ton van Doormaal en Peter Moorman. Voordat de eigenlijke strijd om het koningschap begon, was het aan de burgemeester en de pas tor om ieder driemaal op de houten vogel te I De dagen ervoor en de dagen erna waren de weersomstandigheden steeds gewel dig, maar uitgelezen afgelopen dinsdagavond ging het helemaal mis... De tem peratuur was prima, de harmonie was in zomers tenue en de klaargezette stoe len waren meer dan uitstekend bezet. Alles leek in orde voor een gezellig sfeer vol pleinconcert op het pleintje bij de Past, van Doorenstraat, de jaarlijkse afslui ting van het seizoen voor de harmonie voordat men aan een welverdiende vakan tie kan beginnen. Niets bleek echter minder waar... Het opstap- in combinatie met het opleidings- orkest had, onder leiding van waarnemend dirigent Hans van Leeuwen, nog maar één stuk gespeeld toen het draaiboek al noodge dwongen moest worden aangepast. De uitrei king van de diploma’s van de muziekschool werd snel ter hand genomen en daarna was het gedaan. De harmonie vertrok richting clubhuis De Brouwer en alles werd snel opgeruimd. Het onweer kwam er heel snel aan en net toen alles binnen was en stond barstte het in alle hevigheid los. ElIH weersomstandigheden zijn nou eenmaal niet te regelen en vaak niet te voorspellen. Rianne van den Oetelaar kon aan een mooi aan tal geslaagden het A-, B- of C-diploma uitrei ken. Zij deed dat aan de volgende personen: Teun Verbeekslagwerk A diploma Bart Hoefnagelsslagwerk A diploma Jeroen Schoutensaxofoon C diploma Tim van de Venhoorn C diploma Paul Schoutentrompet C diploma Guido Oerlemanssaxofoon C diploma Maud van den Oetelaarklarinet C diploma Teun Oerlemanssaxofoon B diploma Sanne Burgersdwarsfluit A diploma Lieke van den Oetelaar.dwarsfluit B diploma Anouk Mommersdwarsfluit A diploma Nog twee personen zullen komend seizoen aan dit lijstje kunnen worden toegevoegd. Van harte proficiat aan alle geslaagden! ’n Volleerd schutter schuilt in hem! Nadat de eigenlijke titel was opgeëist door Peter Moorman vonden alle daarbij behoren de plechtigheden en plichtplegingen plaats. Het zilveren muntstuk wat in een schaal gelegd moet worden, de handen gewassen, het ko- ningszilver omgehangen, het lopen over het gil- devaandel (enkel en alleen voorbehouden aan de nieuwe koning!), de vandelgroet die gebracht wordt en uiteraard het uitvoerig feliciteren door alle aanwezigen. Over vier jaar mag Peter zijn koningschap onder de schutsboom weer verdedigen, tot zolang heeft hij de tijd om bij voorkomende gelegenheden van zijn nieuwe titel te genieten. Theo te Wierik met de door hem ‘neergehaalde’ vogel die hij als aandenken mag behouden. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 j ■NNI Marjolein Burgers-Schilte oe es Online coaching Teamtraining Cursussen 06-43448689 www.resibenza.nl »nfo€>resiiienza.nl gemeente Coaching Teamtraining U HU1H K MUI HErSKEZia Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur nieuws iloma L -w-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1