A. VERKOOIJEN n J-Pc Bevers en Welpen gaan huifbedrijden! 2 Thebe De Reuselhof heeft haar deuren gesloten Bijeenkomst leiding Jeugdvakantie- week Kies voor je eigen levensstijl... ...samen met Hypotheek Visie Het leven van Carol Schade... Netwerkochtend ’De Verteltafel’ Actie voor orgel en glasinlood-raam I Voor al uw computerproblemen Anti-virus Reparatie Back-up Installatie Netwerk Onderhoud Hardware Internet Webdesign Software De laatste bewoners van De Reuselhof net voor hun vertrek naar Stanislaus. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl (013) 513 2985 (b.g.g. 06-50434714) Kloosterdreef 2a, Moergestel vend een keer kijken en neem je vrienden mee. Meer informatie is te vinden op de website: www.scoutingmoergestel.nl Computerservice KEES VAN DER BRUGGEN stucadoorswerken Op woensdag 6 juli a.s. staat er weer een no- nonsense netwerkochtend gepland voor vrou wen. Informatie vind je op www.deverteltafel.nl Je kunt je hier ook aanmelden. TEGELZETTERSBEDRIJF Voor al uw tegelwerkzaamheden... HYPOTHEEKVISIE jP- \iJcrof\X ■*«- Zaterdag 11 juni zijn de Bevers en Wel pen van Scouting St. Jan Moergestel gaan huifbed- en huifkarrijden bij Stich ting Huifbedrijden De Vosjes, begeleid door Frans de Laat. Iris Mommers en Anne Heeffer, beide 10 jaar, vertellen erover: 'We hadden een uitstapje naar Prisma en daar mochten we met de huifbedden mee. Het is eigenlijk voor gehandicapten, maar wij mochten voelen hoe hun dat doen. In het huifbed ging je op de paarden liggen met een dekentje er overheen. Als de paarden gingen lopen schommelde je heen en weer. Het was heel erg leuk en gezellig, jammer dat het zo snel voorbij was en we alweer naar huis moesten.' De kinderen en de leiding hebben het allemaal erg leuk gevonden. We willen daarom Frans de Laat, zijn zoon Bart de Laat en zijn assistentes Het raam van Crispinus en Crispinianus dat drin gend aan een opknapbeurt toe is. Vrienden van gM|| St. Jan Moergestel Onze stichting kan, dankzij de gulle gaven van de Moergestelse gemeenschap, ons kerkgebeu ren op een positieve manier ondersteunen zoals de overkapping op het kerkhof waar al heel veel mensen plezier van hebben gehad. Voor dit en het komende jaar hebben we twee projecten op de planning staan: a. De restauratie van het orgel in de kerk. b. Het opknappen van een zestal gebrandschil derde ramen zoals Isidorus, de partoonheilige van de boeren en het Ermelindisraam en met name het raam van Crispinus en Crispinianus, die model staan voor onze Moergestelse Ge meenschap: de patroonheiligen van de leer looiers en schoenlappers. Daarom willen wij u vragen om ook wat euro’s te lappen of een raam te adopteren. Wij zijn een ANBI-instelling. Dit betekent een fiscaalvrien- delijke schenking. Komende week ontvangt u thuis een uitno diging om een storting te doen op rekening 12.23.94.925 (Stichting Vrienden van St. Jan). Mocht u nadere info wensen bel gerust naar 06.53.29.26.35 Namens het bestuur van de Stichting, Jan Vriens, voorzitter Frans Kuijpers, secretaris Annelien en Gerrie heel erg bedanken dat ze voor ons hun vrije zaterdagochtend op wilden geven om dit met ons te doen. Fransje bedankt! Bij Scouting ben je al welkom vanaf je 5e jaar. Of je nu een meisje bent of een jongen, dat maakt niets uit. Waar Scouting goed rekening mee houdt, is dat een zesjarige nu eenmaal andere zaken leuk vindt dan een zestienjarige. Daarom kent Scouting verschillende leeftijds groepen. Ook voor jou is er een leeftijdsgroep waar je de dingen kunt doen die jij leuk vindt! Alle kinderen worden verdeeld over de vijf groepen die er zijn, vanaf 5 jaar ben je Bever, dan vanaf 7 jaar heet de groep Welpen en tus sen 11 en 15 jaar ben je een scout. Ook na je vijf tiende kun je nog steeds terecht bij de scouting. Iedere groep heeft zijn eigen leiding en zijn eigen activiteiten aangepast naar wat de kinde ren kennen en kunnen. Elke week avonturen beleven, kennismaken met de natuur, schminken, knutselen en spel len, maar ook kampvuur stoken en hierop je eigen brood bakken. Of met elkaar van hout en touw een brug bouwen over het water, waarvan je zelf dacht dat je het niet kon. Bij Scouting kan het allemaal, en het is elke week anders. Elke week weer een nieuwe belevenis. Heb je ook zin in avontuur, je eigen eten koken op een houtvuur of je lekker verkleden Kamperen met je vriendinnen of vrienden, een hangmat maken om in te luieren of met zijn allen een vlot bouwen. Iedere week kun je samen een nieuwe uitdaging aangaan. Voor het komende seizoen 2011-2012 (en verder) is er nog plaats bij alle groepen. Kom vrijblij- In Thebe Park Stanislaus wonen mensen met uiteenlopende zorgvragen of zelfs zonder zorg vraag. De vraag van bewoners kan verschillen van ondersteuning bij het huishoudelijk werk tot intensieve verpleeghuiszorg. De verschillen de zorgteams die werkzaam zijn binnen Thebe Park Stanislaus worden horizontaal ingezet. Dit betekent dat een team verantwoordelijk is voor een hele verdieping binnen het gebouw. Per bewoner verschilt de zorgvraag, dus de medewerkers verlenen hier zowel extramura le zorg (thuiszorg), als intramurale zorg (ver zorgingshuiszorg). In het najaar worden 8 plaat sen voor somatische verpleeghuiszorg inge richt. Het vernieuwde woonzorgcomplex is tot stand gekomen in een samenwerking tussen woon- stichting Ley st romen en Thebe. De officië le opening van het vernieuwde Park Stanis laus vindt 28 september a.s. plaats. Auteur Jan van Leest gaf ons toestem ming om het artikel dat hij schreef over het leven van Carol Schade te publiceren in Moergestel-Nieuws. Het artikel ver scheen in 2010 in de 61e jaargang van het vlugschrift van Heemkundekring De Kleine Meijerij. Het tweede deel over deze 'opmerkelijke inwoner van Moer gestel’ vindt u op pagina 7. Loop eens binnen of bel voor een afspraak. U bent «.ijwoifs van harte welkom! Het was een hele volksverhuizing afgelopen dinsdag bij woonzorgcentrum Thebe De Reuselhof in Moergestel. De laatste veertig bewoners vertrokken deze dag naar hun nieuwe appartementen in het gerenoveerde Thebe Park Stanislaus. De hele dag was het een komen en gaan van verhuiswagens. Ondertussen wer den de bewoners vermaakt in de recreatieruimte van de Reuselhof, onder het genot van een kopje koffie en live muziek. Aan het eind van de middag was het dan tijd om de deuren van de Reuselhof definitief te sluiten en, vergezeld door familiele den, de nieuwe woning op te zoeken. Renovatie Park Stanislaus voltooid Begin mei vorig jaar werd er een start gemaakt met de renovatie van het bestaande gebouw aan de Kloosterdreef in Moergestel. Eind april 2010 is de nieuwbouw geopend, met daarin 68 appartementen en drie kleinschalige groeps woningen voor dementerenden. Het gereno veerde gedeelte biedt nu plaats aan 52 bewoners. Deze bewoners beschikken ieder over een ruim 2-kamerappartement. De nieuwbouw en het gerenoveerde gedeelte zijn met elkaar verbon den. Zowel de appartementen in de nieuw bouw als in het gerenoveerde deel zijn uitge- rust volgens de laatste normen. Zo zijn alle appartementen rolstoel- en bedtoegankelijk. De ruimte per bewoner is flink toegenomen, van 24 m2 naar 52 m2. Ook is het gebouw nu zo ingericht, dat er met een kleine aanpassing een deel van een verdieping tot een groepswoning voor dementerenden kan worden omgebouwd als daar behoefte aan ontstaat in de toekomst. Vrijdag 1 juli wordt iedereen die zich heeft aangemeld als leiding om 20.00 uur verwacht in Den Donk. We bespreken dan kort het programma en verdelen de groepen. Ook als je je nog niet hebt opgegeven, ben je van harte welkom want we hebben nog lei ding nodig. Als je 1 juli verhinderd bent, kun je vanaf 4 juli bellen met Geesje van den Boer (505 2345) om alsnog een groepje te kiezen. Mensen die maar beperkt tijd hebben kunnen zich nog aanmelden als spelleiding. Op onze site (www.jvwmoergestel.nl) kun je een formulier invullen of bel met Geesje van den Boer. Tot vrijdag 1 juli! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 JUNI 2011 Moergestel Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug©home.nl Hypotheek Visie Besterdring 221, 5014 HK Tilburg tel. (013)581 18 66 Kijk ook eens op hypotheekvisie.nl 1T JS OU8 BUSINESS PAGINA 3 Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mail: info@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3