Leverkaas Gepaneerde schnitzel 1,10 Jr jnformatie e0,95 Slagerij ^’ketelaar Protestantse gemeente Oisterwijk KBO Boetseerclub exposeert in de bieb Tiny Op *t Hoog-Oerlemans 1 I I c r c CO 00 00 Parochie St. Jans Onthoofding i 1 Vleeswaar uit eigen charcuterie: 100 gram 100 gram Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl MTV Radio MTV radio is er, zoals elke week, op de zon dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. ZM, een luchtig ontwaakprogramma met actuele onderwerpen, sport, cultuur, de uitagenda, de BOOMgast, achtergronden bij het plaat selijke nieuws en natuurlijk muziek. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker en Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Joris Laurens sen. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met M TV radio. De totale opbrengst van de pinkstercollecte is Euro 936.25 Een geweldige opbrengst! Zoals meegedeeld is de helft voor pater Theo Raaij makers. Onze administrateur heeft er Euro 500,- voor Theo van gemaakt. Het is intussen al gestort op de rekening van zijn stichting. Ook het bedrag van Euro 436,25 is overge maakt voor de andere missionarissen. REIS NAAR TAIZÉ Donderdag 30 juni kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar weer een nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week: Langs het Tuinpad’; +Tijd: Reuselhof; Gevonden voorwer pen. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna deze aansluitend steeds wordt herhaald. Op zaterdag 2 juli vanaf 13.00 uur, kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Zondag 3 juli 2011 - ds. Jannie van der Zee- Vroegindewei Er is kindemevendienst en creche. Op zondag 3 juli staat Matteüs 1125-30 op het rooster. Het is een tekst van Jezus met een mooi vers erin: kom naar mij, jullie die ver moeid zijn en onder lasten gebukt gaan, dan zal ik jullie rust geven (vers 28) Een troosten de zin, een hoopvolle zin. Met onze lasten en vermoeidheid mogen we bij Jezus, bij God komen en Hij zal ons rust geven. In “De Eerste Dag”, handreiking bij het roos ter van de Protestantse Kerk, wordt bij deze zondag de nadruk gelegd op “Rust”. Rust is een oerverlangen van de mens, iets wat we allemaal nodig hebben. Even geen lasten op de schouders. Even geen druk, geen moeten. Maar volledig tot rust komen en daarmee weer tot onszelf. In de gehaaste samenleving ont breekt dit vaak. Wellicht kunnen kerken zo’n rustplek bieden. Om even binnen te lopen (ook wij stellen in de zomerperiode op zater dagen de kerk weer open), om stil te worden, tot jezelf te komen. In datzelfde blad las ik woorden van Augustinus, die hier zeer bij pas sen: De mens maakt grote reizen om zich te ver bazen, over de hoogte van de bergen, over de geweldige golven van de zee, over de lange loop van de rivieren, over de uitgestrektheid van de oceaan, over de eeuwige kringloop van de sterren, maar aan zichzelf gaat de mens zonder verbazing voorbij. In de maanden juli en augustus zal de boet seerclub, evenals vorig jaren, een aantal werk stukken die het afgelopen seizoen gemaakt zijn, tentoonstellen in de bieb. U zult merken dat elk lid van de boetseerclub een eigen aan pak heeft naar gelang aanleg en ervaring. Elk lid brengt al seizoenen lang regelmatig zelfgemaakte gebakken werkstukken mee naar huis, die voor deze gelegenheid in de bieb getoond worden. Niet allemaal kunststukken want ieder werkt op zijn of haar niveau en tempo en het resultaat staat niet op de eerste plaats. Zo blijft het meedoen bij de boetseerclub voor iedereen aantrekkelijk en mogelijk. Natuurlijk krijg je hulp van onze docent Leon Verhoeven als dat nodig is. Maar minstens zo belangrijk is vinden wij de wekelijkse sociale contacten. Met de expositie willen we laten zien dat iedereen, die dat graag wil, creatief genoeg is om mee te doen. Mocht u na het bezoeken van de bieb of na het lezen van dit artikel interesse hebben om ook te gaan boetseren, dan bent u van harte welkom. Kom gewoon langs vanaf oktober in Den Boogaard op vrijdagmorgen tussen half tien en half twaalf of neem contact op met Maria van de Zande, tel. 513 1472. De Gildeslager verrast je smaak! meer jongeren op bezoek in Taizé en mede daarom is Taizé een begrip in de kerkelijke wereld. Zie: www. Oecumenische gemeenschap Taizé.nl ZIEKENHUISOPNAME In de afgelopen maanden kwam het regelma tig voor dat kerk betrokken parochianen opge nomen werden in het ziekenhuis. Jammer dat dit niet was doorgegeven aan het secretariaat van de parochie. Ria en Rinus, van het secre- kosten) aan Taizé in Frankrijk. De geschiede nis van de gemeenschap begon in 1940 toen de Zwitser Roger Schutz in het Franse plaatsje Taizé in de omgeving van Cluny aankwam. Hij kocht er met leningen een huis waar hij voor al Joodse mensen op ving die het oorlogsge weld ontvluchtten. In 1942 moest hij vluchten, maar twee jaar later keerde hij terug in Taizé. In de tussentijd hadden de eerste broeders zich bij hem aangesloten, hiermee was de oecumeni sche gemeenschap geboren. Vanaf het begin trokken veel theologen naar Taizé om kennis te maken met deze kloostergemeenschap. Vanaf het eind van de jaren vijftig kwamen steeds dictus XVI gewaarschuwd tegen bedreigingen als het totalitarisme en het nihilisme die zoals 3.000 jaar geleden wegen op de mens.'Als God verdwijnt, wordt de mens slachtoffer van afgo derij', zei de paus. In zijn toespraak haalde de paus profeet Elia aan die het volk opriep de Heer te erkennen als de enige God. WIJ GEDENKEN Op 1 juni overleed Ad Berkelmans, echtge noot van Maria van Gils. Ad werd geboren in Berkel-Enschot als jongste in een gezin van 7 kinderen. Na zijn schooltijd ging hij werken in het familiebedrijf. In 1967 trouwde hij met Maria van Gils en ze kregen samen 3 kinderen. Ze lieten een nieuw huis bouwen aan de Til- burgseweg. Hij genoot daar erg van de tuin, de moestuin en zijn dieren. Ad was een Bourgon diër, hij hield van lekker eten en een glaasje wijn. Ook toen Ad ziek werd hield hij de regie in eigen handen. Hij overleed thuis op 70 jarige leeftijd. Op 9 juni overleed Zus Willems-Brekelmans, sinds 1990 weduwe van Bernard Willems. Zus werd geboren in Hilvarenbeek en groeide op in een warm, horecagezin. Na haar huwelijk met Bernard Willems keerde ze terug in de horeca. De 4 dochters hadden een geweldige tijd in ’t Stokske waar moeders specialiteit de koffie tafel was. Na de dood van haar man in 1990 bleef ze nog tot op zeer hoge leeftijd meehelpen in de zaak van Peet en Harrie. Haar gezondheid maakte opname in de Reuselhof noodzakelijk, ze is hier op 93 jarige leeftijd overleden. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (seen) 0900 332 22 22 X7 JMfONTWOfMC 3e ZONDAG NA PINKSTEREN Week van 2-9 juli 2011 ZATERDAG 2 juli Park Stanislaus, 17.30 uur: H. Mis met samen zang. Parochiekerk, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. ge mengd koor. Jgt. Petrus en Dien Ketelaars van Balsvoort; overl. ouders van Haaren-de Bakker en zoon Jos; overl. ouders Nouwens- Timmermans en zonen Pieter, Jan en Jo. ZONDAG 3 juli Parochiekerk, 10.00 uur: H. Mis met samen zang. Jgt. Adrianus Ketelaars e.v. Johanna Wolfs en dochter Jo; verj. Cornells Vissers e.v. Piëta van Elderen; overl. ouders van der Loo-van de Sande; jgt. Jan en Miet Verhoeven-Mulders en dochter Ellie. WOENSDAG 6 juli Park Stanislaus, 19.00 uur: Gebedsviering met communie-uitreiking DOPEN Zondag 3 juli, 11.45 uur: Jens, zoon van Frans en Esther Mallens; 12.30 uur: Sep, zoon van Ad en Susan van Opstal-van Zon. AGENDA Maandag 4 juli (Kermismaandag!), 10.00 uur Gildemis met alle drie gildes. Dinsdag 5 juli, 20.00 uur: overleg Parochiebe stuur en Pastoraatsgroep. Woensdag 6 juli, 14.00 uur: Uitstapje kinder koor en misdienaars; 19.30 uur: Werkgroep MOV. Pinkstercollecte voor de Ned. Missionarissen tariaat, berichten direct de pastor wanneer ta„ iemand is opgenomen. Gewoonlijk komt de pastor wekelijks in het ziekenhuis. Maar als we niet weten dat iemand is opgenomen...!!! De pastor bezoekt, op verzoek, iedereen in het zie kenhuis. Dus ook als u minder vaak in de kerk aanwezig bent. We willen immers een open parochie zijn waarin iedereen zijn en haar plaats mag hebben. Diaconie: Vijftig jaar geleden verscheen me- Donderdag 7 juli tot en met zondag 10 juli dezeggenschap-encycliek brengt de pastoraatsgroep een bezoek (op eigen Met de encycliek Mater et Magistra, dit jaar een 1—-t-.-j- I halve eeuw geleden uitgevaardigd door paus Johannes XXIII, nam een kerkleider voor het eerst ondubbelzinnig stelling: aan de arbei ders moet medezeggenschap worden toege staan in de onderneming waar ze werken. Behalve medezeggenschap in de ondernemin gen en een pleidooi voor een democratisch bestuur, bracht Johannes XXIII ook de posi tie van de arbeiders in minder ontwikkelde landen onder de aandacht. Ook dat was nieuw. Een nadenkertje: "Waar God verdwijnt wordt mens slachtoffer ideologieën" Tijdens de algemene audiëntie heeft paus Bene- PAGINA 2 ’I MTV Hans I echtgenote van Cees Op 't Hoog 16 maart 1987 Geheel onverwachts hebben wij in haar eigen vertrouwde omgeving afscheid moeten nemen van ons mam, onze zorgzame schoonmoeder en trotse oma Als wij u niet persoonlijk hebben kunnen bereiken, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. Correspondentieadres: Prinses Margrietstraat 27 5066 BA Moergestel Woensdag zal om 19.00 uur in de kapel van Zorgcentrum Park Stanislaus, Kloosterdreef 1, een avondmis worden gehouden, waarbij zij zal worden herdacht. Daarna kunt u aan Tiny op haar kamer 3.32 nog een laatste groet brengen. Veel heb je ons gegeven, veel heb je voor ons betekend, plotseling uit ons leven verdreven, blijf je in onze harten leven. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: 513 3221; 06 - 29 04 52 06 5 I c l A I 1 1 1 1 1 I Wij nodigen u uit voor de uitvaartdienst op donderdag 30 juni om 10.30 uur in de parochiekerk St. Jans Onthoofding in Moergestel. Aansluitend begeleiden we ons mam naar haar laatste rustplaats bij ons pap op het kerkhof van de parochie aan de Bosstraat. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur 11 maart 1932 - Moergestel - f 24 juni 2011 HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d. Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 JUNI 2011 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen n-~Jl voor afroepweekend opgeven. Kerkstraat 10 Moergestel tel: 013 - 513 12 62 www.slagerijketelaars.nl Open: ma. wo. do. vrij, van 08.30 tot 18.00 uur. za. 08.00 tot 16.00 uur. Bjorn, Sven Martin Maria en Ad Bas, Laura Niek en Ingrid Amber, Ymke Bernadette

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2