ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ 4 Schepens Tweewielers: beste fietsverhuurder van Nederland! Gilde St. Joris haalt top Alpe D’Huez! 15 Jaar Typebureau van der Pluijm! Rondleiding Joodse begraafplaats Moergestelse dartcompetitie 2011 Streep met daarachter Dion. Op zaterdagochtend werden de huisjes schoon- het uiteindelijk allemaal om begonnen... 1 DE WERFT 34 MOERGESTEL Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De Top 5 beste verhuurbedrijven: 1. Schepens Tweewielers, Oisterwijk 8,3; 2. Profile Adri Mouw, Ermelo 8,0; 3. Rijwielhandel de Groot, Terschelling 7,6; 4. Profile der Kin deren, Bergen 7,5; 5. Tweewielercentrum Kleij- berg, Diever 7,4. Op donderdag 30 juni 2011 is er om 19.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids is Hélène van Kempen. U dient zich van te voren aan te melden via tele foonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp. Bron artikel: ANWB Kampioen; foto: Peter Timmermans. HONK- SOFT- EN BEE BALL Wedstrijden komende week: Zaterdag 25 juni: Bee Ball 10:00u Starlights-Roef!- N.-Cardinals Opgooi meisjes 10:00u PSV - Roef! Hb pup 1 13:00 en 14:00u Roef! - Cardinals Hbpup2 12:30u Twins-Roef! Sb 1 14:30u en 16:30u Roef! -UW Zondag 26 juni: Hb 1 14:30 Ridderkerk Rowdies - Roef! Hb 1 11:00u Nuenen - Roef! Sb 2 10:30u Gryphons - Roef. Het team van Schepens Tweewielers, gevestigd aan de Kerkstraat in Oister wijk, is als beste fietsverhuurbedrijf van Nederland uit de bus gekomen. De test werd gehouden door ANWB Kampioen. De test werd gehouden bij 27 bedrijven door het hele land en de resultaten waren zeer wis selend. Zo werd gecontroleerd op o.a. de tech nische staat, maar er werd ook gekeken naar de geboden service en de huurvoorwaarden. Bij negen van de 27 bedrijven is niet meteen dui delijk wat de huurvoorwaarden zijn. Personeel moest het antwoord schuldig blijven op vragen over het eigen risico bij diefstal van de fiets. Nog eens tien verhuurbedrijven hebben hun huur voorwaarden alleen op internet staan. Maar daar heb je natuurlijk niks aan als je midden in de natuur staat met je huurfiets. Over het alge meen luidt het oordeel van de ANWB dat het best goed gesteld is met de staat waarin de Nederlandse buurfietsen verkeren. Deze woning moet snel verkocht wordenll! Verslag van de reis en beklimming van de zes gildebroeders van gilde St. Joris. De uiteindelijk aan de hand van de diverse onderdelen samengestelde top 5 laat Schepens Tweewielers als trotse lijstaanvoerder in Neder land zien. Aan de hand van de opgedane feiten geeft de ANWB het volgende advies aan kan- didaat-huurders: vraag naar de risico’s bij diefstal en/of verlies controleer voor vertrek de bandenspanning vraag een bandenplakset ga na of je zadel op de juiste hoogte staat vraag om een extra slot sluit een aanvullende verzekering af Dinsdagochtend om vijf uur vertrekt de eerste groep motorrijders richting Alpe d’Huez. Ze rij- I den er twee dagen over met een tussenstop in Cluses, net onder het meer van Genève. Op dinsdag vertrok ook keizer Hans Kerkhof met zijn vrouw en Wilma per camper, gevolgd door Geert Claassen in gezelschap van de ‘moe der van de fietsgroep’ Sjaan Rijnen en erehoofd- man Piet Kouwenberg in het gezelschap van Jan Wolfs. De motorrijders hebben regelmatig gestopt om te drogen na al het slechte weer onderweg. Einde middag komen ze bij het hotel waar de nacht wordt doorgebracht. De tweede dag klim men ze weer op de motor voor een aangepaste route die sneller zou moeten zijn. Na 50 kilo meter raken ze echter midden in de sneeuw op de Col de La Colombière (1613 mtr. hoog). Met nog 50 kilometer te gaan moesten ze nog een sneeuwstorm trotseren op de Col de Glandon. Hierna gaan ze op naar Alpe d’Huez waar ere- hoofdman Piet Kouwenberg hen ’s middags op stond te wachten. Na ‘n uurtje arriveerden ook de twee andere auto’s met de andere rijders, Sjef, Dion, Theo, Jos en Henri en ook Ans en Mieke, die op woensdag vroeg in de ochtend waren vertrokken. Toen iedereen z’n plaats had gevonden en uit gerust was, vertrokken de motoren en auto’s voor de eerste maal naar de top van de Alpe d’Huez. Iedereen was er stil van en onder de indruk van de steile klim waar ook nog eens sneeuw lag. Op de donderdagochtend was er een gezellig samenzijn met Sjaan als ervaren eierbakster voor de hele club. Nadat alle fietsen door de mecanicien waren gecontroleerd, werd beslo ten om op het vlakke gedeelte warm te rijden en daarna ‘n stukje bergop te rijden. De zenu wen werden niet in bedwang gehouden dus er moest fullspeed de berg opgereden worden. Die snelle start brak bij diverse rijders al snel op, maar na een kleine pauze gevolgd door een lager tempo kwamen ze weer op gang, bocht na bocht, meter voor meter omhoog. Eveneens door de snelle start waren zelfs de ver zorgers verrast, en er moest snel proviand wor den gehaald op de camping om onderweg te worden uitgereikt aan de renners. Vooraan waren Sjef op ’t Hoog en Theo Moor man die het tempo hoog hielden, daarna kwa men Henri Hendrikx en Jos van den Heuvel. Verder achter reden Geert Claassen en Dion Ketelaars die eikaars steun hard nodig had den. Sjef was als eerste boven in een tijd van 1.16.00; vier minuten later was Theo er ook. Op 1.20 min. arriveerden gebroederlijk Henri en Jos. Nu was het wachten op Dion die alleen aan Typebureau van der Pluijm bestaat 15 jaar. En dat is een moment om te vieren. In 1996 werden de eerste lessen gegeven in Moergestel. Momenteel is het bedrijf gegroeid met vele lesplaatsen. Zoals: Moergestel, Oisterwijk, Berkel Enschot, Haaren, Udenhout, Hilvarenbeek, Goir- le en Tilburg op 2 locaties nl.: de Heij- hoef Reeshof en Openbare Basisschool de Blaak. Brigitte van der Pluijm (oprichtster en direc trice van het bedrijf) vertelt het volgende: De allereerste cursussen werden nog gegeven op typemachines. Nu is dat wel anders. Er wordt tegenwoordig gewerkt met de modern ste computerapparatuur. Elke cursist heeft tij dens de les de beschikking over een eigen lap top. Naast het blind leren typen zit er tegen woordig ook een pakket computerbasisvaar- digheden in het programma.” Typebureau van der Pluijm heeft gedurende het vijftienjarige bestaan veel ervaring opge bouwd met het lesgeven aan kinderen die speciale aandacht nodig hebben. Denk aan: dyslectie, lichamelijke beperkingen, maar ook adhd, add, pdnos, etc. In goed overleg met de ouders kan iedereen deelnemen aan de cur sus. Brigitte: “Het bedrijf heeft een sterk regionaal karakter. Het is erg leuk om oude cursisten weer terug te zien. Velen hadden les toen ze de leeftijd hadden van 10,11 jaar. Zij houden me af en toe nog aan op straat, en vertellen me dat ze in hun carrière een sterk voordeel hebben van het blind kunnen typen. Volwassenen willen ook graag blind leren typen maar worden nog wel Week 7 is gespeeld. Aankomende week is het een inhaalprogramma. De eerste helft van de competitie zit erop. Geen 180 gegooid, maar wel hoge finishes. Twan de Bakker 80, Doms de Laat 84, Leon Viellevoye 102, Rini Beekmans 92, Erik van Eyl 92 en Harrie Strijbosch 103. Bij de statistieken gaat Marco van Hal aan de lei ding. Verder info zie, http://www.plok.it Uitslagen gespeelde wedstrijden: Triple one II-de vrijbuiter 4-8;Veerkes jaja- Triple Onel 2-10; Plok Klaore-Triple one II9- 3; Plok Epi-Veerkes jaja6-6; Mix Plok- Triple One 15-7; Triple One I-Plok Epi 5-7; Mix Plok- Veerkes jaja4-8 Stand: 1 Triple One 16-46; 2 Veerkes jaja 6-34; 3 Triple One II6-314 Mix Plok 5-29; 5 de vrij buiter 5-28; 6 Plok Klaore 4-24; 6 Plok Epi 4- 24. 180 score: 1 Johan van Daelen Hoogste finish: 1 Harrie Strijbosch 103; 2 Leon Viellevoye; 3 Erik van Eyl en Rini Beekmans 92 Programma week 8: Inhaalweek Brigitte van der Pluijm. teruggehouden met de gedachte: “Dat kan ik toch niet meer leren”. Niets is minder waar. In die 15 jaar hebben honderden volwassenen blind leren typen!” Typebureau van der Pluijm heeft op elke les locatie een vaste trainer. Cursisten ervaren dit als zeer prettig. Dit geeft de trainer de mogelijkheid oog te hebben voor extra aan dachtspunten. Deze worden direct opgepikt en aangepakt. Brigitte: “In de toekomst zullen er nog meer dere locaties worden toegevoegd aan de cursus plaatsen. Na vijftien jaar groeien we nog steeds. We staan open voor nieuwe ontwikkelingen. Van typemachine naar laptop naar Meer informatie: www.typebureau.nl e- mail: info@typebureau.nl of tel. 513 3793. kwam. Geert was bij deze poging afgestapt door een oude blessure. Aan de finish kregen de rijders een vendel- groet gebracht door vaandrig Jan Wolfs. De afdaling ging hierna een stuk sneller en terug op de camping werd er nagepraat en de tactiek voor de volgende dag: de echte beklimming doorgesproken. Janus Horrevorts had nog een verrassing voor de snelste renner. Hij had vijf jaar geleden een petje gehad van de renner met de “Bolletjestrui” de beste bergrenner in de Tour de France en deze was voor Sjef. ’s Avonds was er nog een gezel- lig samenzijn met alle Frankrijkgangers. De vrijdagochtend waren de renners minder gespannen, ze wisten nu wat hen te wchten stond. Na een ontbijt en de warming up werd er voor de tweede maal gestart, nu echter met de wetenschap om niet te snel van start te gaan. Geert voelde al snel dat zijn blessure hem weer parten ging spelen. Zijn fiets werd door Rick van Doormaal overgenomen, die gaat proberen boven te komen. De tweede keer waren het Sjef en Henri die de kopgroep vormden, daarachter reden Theo en Jos en vervolgens Dion en Rick. Aan de finish werd er nog een sprintje getrok ken door Sjef en Henri in het voordeel van Sjef. Als volgenden passeerden Theo en Jos de streep met daarachter Dion. Als laatste kwam de jongste van het stel, zon- i der één kilometer getraind te hebben, en zo 1 waren er toch zes renners van gilde St. Joris boven op de top van de Alpe d’Huez. Boven wachtte de gildebroeders een aangena me verrassing: de renners werden ontvangen door oud minister-president Dries van Agt, die samen met zijn kinderen en kleinkinderen ook deze berg hadden beklommen. Na het nemen van veel foto’s werd de afdaling ingezet. Op zaterdagochtend werden de huisjes schoon gemaakt en werd de terugtocht aanvaard. In Frankrijk stuitten de gildebroeders op een gilde dat aan het koningschieten was, dus daar werd even belangstelling getoond. Rond de klok van acht uur was iedereen weer terug bij het gildehuis ’t Draaiboompje waar vele gildebroeders en zusters, tamboers en bruidjes en familie de renners warm onthaalden. Er werd nog een vendelgroet gebracht en wat als grap begonnen was werd een geslaagde expe ditie. Dit alles is mogelijk gemaakt door vele spon soren waarvoor veel dank, we hebben een zeer mooi bedrag kunnen storten in het uni formenfonds van gilde St. Joris en daar was Elk serieus bod zal in overweging genomen worden! Verrassend ruime woning met garage is gelegen in een kindvriendelijk hofje. BEL SNEL (013) 592 00 80 VOOR EEN BEZICHTIGING WEG PECH! ■MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2011 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 f 013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5