Wie wordt de nieuwe koning van gilde St. Joris? De Verteltafel Winnaars ballonnenwedstrijd Koninginnedag Zus Willems-Brekelmans Afscheid van enkele trouwe vrijwilligers bij De Reuselhof De ZomerKrekul is in aantocht Mensen uit parochie bezoeken de Gemeenschap Sant’Egidio in Antwerpen Talentvolle vrouwen opgelet! DANKBETUIGING "Concreet ondernemen in 1 dag" Ineke en Ria www.deverteltafel.nl Zullen we zeggen: tot ziens? Hartelijke groeten, Marjolein Cindy KINDEREN WILLEMS Moergestel, juni 2011 De Verteltafel www.deverteltafel.nl info@deverteltafel.nl 013-5136060 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Graag willen wij iedereen bedanken voor de grote belangstelling bij het overlijden van ons mam, oma en oma granny Een speciaal woord van dank aan pastor Theo te Wierik, Wil Pellis, de Reuselhof en afd. H3 van het St. Elisabeth Ziekenhuis voor de goede verzorging. Een workshop waar wij met elkaar aan de slag gaan met jouw missie, visie en bedrijfsstrategie. Op 29 juni ben je welkom op onze locatie in Moergestel en op 1 juli in Tilburg, de Reeshof. Denk je: "daar zou ik meer van willen weten...", kijk dan op de site van: Heb jij een baan voor het leven, of kies jij voor het ondernemerschap? De keuze is aan jou! Kies je voor het ondernemerschap, dan zou de eerste stap kunnen zijn: Op 21 juni a.s. was het zo ver: de deur van De Reuselhof ging op slot en kwam er een einde aan het bestaan van dit zorgcentrum. Het einde van een huis waar zo veel ouderen, met name uit Moergestel, in de afgelopen 37 jaar gewoond en geleefd hebben. Met het sluiten van de deur komt er voor som mige mensen die betrokken waren bij het wel en wee van de bewoners in De Reuselhof ook een einde aan hun werk als vrijwilliger. Een groot deel van de groep vrijwilligers verhuist met de bewoners mee naar Park Stanislaus - gelukkig- maar enkele mensen nemen afscheid of hebben in de afgelopen periode al afscheid genomen. Vrijwilligers hebben in het bestaan van De Reuselhof altijd een heel belangrijke plaats in genomen. Belangeloos, trouw en met hart en ziel droegen zij, ieder op eigen wijze, bij aan het welzijn van de mensen die in het zorgcentrum woonden. Een groep mensen, meest vrouwen, was gedurende vele, vele jaren heel trouw actief en aanwezig om de taak uit te voeren die was afgesproken. Zij deden dat met liefde en betrokkenheid. Wij vinden het jam mer dat zij de beslissing hebben genomen om nu te stoppen, maar begrijpen en respecteren die keuze zeker. Ook langs deze weg willen wij, namens alle Reuselhof bewoners en medewer kers, de nu vertrekkende vrijwilligers: Cilia Smits, Koosje van Aarle, Marij van Korven en Tiny v.d. Berg, bedanken voor hun trouwe, betrokken en dienstbare inzet in De Reuselhof. Wij nemen nu afscheid van hen maar zien alle vertrokken vrijwilligers graag terug tijdens de reünie voor alle (oud) medewerkers en (oud) vrijwilligers op 1 juli a.s. Tegen de vrijwilligers die wel meegaan naar Park Stanislaus willen we zeggen: fijn dat jullie nog betrokken blijven bij de verhuizende bewoners; zij en wij hebben jul lie hard nodig. Maar uiteraard ook aan jullie dank voor wat je in De Reuselhof hebt gedaan. Om half twaalf gaan de gilden elkaar afhalen bij de gildehuizen in dezelfde volgorde als bij het betreden van de kerk en gaan in optocht naar het schietterrein waarbij onderweg de pastor en de burgemeester opgehaald worden. Bij aankomst op het schietterrein gaat de op tocht driemaal (tegen de klok in) rond de schuts- boom ‘om de boze geesten te verdrijven’. De Hoofdman van het organiserende gilde haalt het slot van de boom en de vogel word op de boom geplaatst door de drie Hoofdmannen waarbij de Hoofdman van koningschietende gilde de laatste handeling verricht. De oude koning wordt van zijn koningszilver ontdaan en het zilver word aan de schutsboom gehangen, het koningsschild wordt tevens aan het gilde geschonken door de koning. Er wordt door de burgemeester, de pastor en de huidige koning ieder drie keer geschoten waar bij de boom tussen de schoten door eventueel naar beneden kan voor het anders bevestigen van de vogel. Dan nodigt de Hoofdman alle gilde broeders uit voor het koning schieten. Wie het laatste stuk van de vogel eraf schiet is de nieuwe Koning. De hoofdman installeert daarna de nieuwe koning. Als u van cultuur houdt wat al heel lang in stand is gehouden heten wij u van harte wel kom op ons schietterrein bij ’t Draaiboompje. andere Moergestelse gilden ook aanwezig zullen zijn. Gilde St. Joris verzorgt samen met de pastor Theo te Wierik de kerkdienst. Na of tijdens de dienst wordt de meegebrachte vogel gewijd. De moedervanen van de gilden worden tijdens de dienst voor in de kerk gezet waarbij het vaan van het koningschietende gilde in de midden staat. Na de dienst wordt de pastor Theo te Wierik benoemd tot “Gildeheer van de drie Moergestelse gilden”. Dit als eerbetoon aan Theo voor wat hij voor de gilden en heel Moer gestel gedaan heeft. Na deze benoeming volgt de vernieuwing van de eed van trouw aan het kerkelijk gezag en wordt de vendelgroet gebracht aan de pastor, de burgemeester, de koning, de keizer en de hoofdman van de aanwezige gilden. Deze zomer voor het eerst gaat De Krekul, de stichting ter bevordering van creativiteit en cultuur, in samenwerking met KBO Oisterwijk, zomerworkshops aanbieden in de periode van 11 t/m 24 juli. De achterliggende gedachte is dat de zomermaanden voor veel mensen ook een zame maanden zijn; (klein)kinderen, vrienden en kennissen zijn dan immers op vakantie. Daarom gaat De Krekul twee weken lang work shops geven, voor volwassenen en voor kinde ren, en soms ook samen. Voor de duidelijkheid: workshops verschillen met de cursussen die De Krekul de rest van het jaar aanbiedt vooral in de lengte, de duur van de bijeenkomsten. De meeste workshops varië ren in lengte van één dagdeel tot één dag. Op zondag 24 juli is er een slotmanifestatie; met alle deelnemers gaan we een groot kunstwerk maken op het terrein van De Krekul. U ziet, u hoeft zich in die al te rustige weken niet te ver velen. Wilt u deelnemen aan één of meerdere works hops dan kunt u zich aanmelden via e-mail: zomerkrekul@gmail.com. Bovendien is er op 25 juni een inschrijfdag van 11 tot 16 uur bij De Krekul; u kunt zich inschrijven en natuur lijk kunt u zich ook nader laten informeren. Voor een volledig overzicht van de workshops met tijden, prijzen en overige informatie, zie: website www.krekul.nl Op kermismaandag vier juli is er weer het traditionele koning schieten bij gilde St. Joris. Om de vier jaar wordt er ’koning geschoten’. Lees hoe een dag van het gilde dat koning schiet verloopt en de gebruiken voor deze dag. Op zaterdag 25 juni wordt door de drie hoofd mannen van de gilden de leugenblok geplaatst. De boom wordt tevens op slot gedaan en de sleu tel is bij de hoofdman. Op deze blok mogen de gildebroeders schieten tot hij er af geschoten is. Hier is dus de gehele week voor het koning- schieten de gelegenheid voor. De kermismaandag begint al vroeg. De gil debroeders komen om kwart voor acht samen bij gildehuis ’t Draaiboompje. Om acht uur gaan we naar de huidige koning Jan Moor man, met de huifkar omdat hij in Oisterwijk woont, waar we ontvangen worden op koffie en een borrel of 'n biertje. Voor het huis van de Koning wordt de vendelgroet gebracht aan de Koning en zijn gezin en de keizer en overheid van het gilde. Daarna wordt er ver trokken om naar de kerk te gaan, waar de Zaterdag 4 juni j.l. zijn wij met 12 mensen uit onze parochie naar de Gemeenschap Sant’E gidio in Antwerpen gegaan. We vertrokken om 12 uur van het St Jansplein. Na een kopje kof fie en een bezoek gebracht te hebben aan de Sint Pauluskerk lopen we tegen drie uur door de poort van een oud klooster waar Sant’Egi dio haar thuis heeft in Antwerpen. De ge meenschap Sant ‘Egidio ontstond in 1968 in Rome, het is een lekengemeenschap die in middels in meer dan zeventig landen over de hele wereld 60.000 leden telt. Daar is de gemeenschap Sant’Egidio te Antwer pen er een van. Het doel van ons bezoek is meer te horen over deze lekengemeenschap. Zo horen we dat zij zich inzetten voor de allerarmste van hun stad. Voor de mensen die aan de onderkant van de samenleving zijn geraakt en dringend aandacht nodig hebben. Ons is gevraagd die middag te helpen bij het uitdelen van de avondmaaltijd. Wij kennen allemaal thuis- en daklozen maar als je op zo’n middag intensiever met deze men sen praat leer je hun problemen pas echt ken nen. Er komen ook gezinnen - met nog jonge kinderen - die met vijf personen van 30,00 per week moeten rondkomen. U begrijpt dat deze lekengemeenschap zeer nuttig werk doet. Als we in de avond napraten over onze ervaring van de afgelopen middag zijn we diep geschokt van de leefomstandigheden van deze medemensen. We gaan - om ons op te vrolijken - nog een flin ke zak Belgische frites eten en rijden naar huis met het vaste voornemen de volgende keer weer mee te gaan. Ik heb nog een vraag aan de jongeren die dit lezenGa de volgende keer eens mee? Je leert een hele andere kant van de samenleving ken nen. Een waar jullie vast wel van gehoord heb ben en deze mensen zie je ook in Oisterwijk en omgeving lopen. Mensen die de daklozen krant verkopen. Door deze mensen te ontmoeten bij Sant’Egidio kijk je met andere ogen naar deze medemens”. Ben je nieuwsgierig geworden en wil je er meer over lezen ga dan naar: www.santegi dio.be In Baarschot is een boerderijwinkel gevestigd. In de boerderijwinkel wordt aandacht gegeven aan de ambachtelijke streekproducten van Bra bant. Proef van het landelijk leven en fiets mee met de KVO naar Baarschot op vrijdag 24 juni. Vertrek is om 13.00 uur vanaf St. Jansplein. Voor ra ke n v r o uw e r Eindelijk was het zover en konden de prijzen van de ballonwedstrijd van Koninginnedag 2011 uitgereikt worden bij Novy -van Wezel. Het is nog nooit eerder gebeurd dat er een ballon uit Moergestel over de zee is gewaaid naar Engeland! De ballon van Jennifer Viellevoye werd gevon den in Biggleswade in Engeland en legde een afstand af van 380,4 km. Zij won de eerste prijs. De tweede prijs werd gewonnen door Veerle van Vechel. Haar ballon daalde neer in Leuven (België). Op de foto de prijswinnaars, van links naar rechts: Veerle van Vechel 2de prijs)Johan van Wezel, Jennifer Viellevoye (1ste prijs), Lotte Hoefnagels (3de prijs), Lucille Stevens (Oranjecomité), Olivier Verkooyen (4de prijs) en Fleur Janssen (5de prijs). no-nonsense netwerken PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2011 Okvo t

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3