1,25 Gebraden gehakt Ir Slagerij -^ketelaarS Informatie Sterk in prijs verlaagd! Protestantse gemeente Oisterwijk Zomertips van WV Moergestel M 00 00 03 Parochie St Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. PRR0C1 L 1’ilïïïFM Vleeswaar uit eigen charcuterie: 100 gram De Gildeslager verrast je smaak! Schoolstraat 18 te Moergestel Vraagprijs 465.000,- k.k. Zondag 26 juni 2011 - ds. Wim de Leeuw, Eindhoven Er is kindemevendienst en creche. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: 013 536 80 55 VAN OERS MAKELAARDIJ ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2011 Na de dienst is er de mogelijkheid om brie ven te schrijven voor Amnesty International. De brief gaat dit keer naar de ambassade van Sudan om voor de vrijlating te pleiten van Abuzar al Amin een journalist van de Soeda- nese krant Rai Al Shaab. Hij zit volgens Am nesty duidelijk en alleen vast vanwege het uit oefenen van zijn recht op vrije meningsui ting. Deze zondag, de tweede van de zomer, staat Matteüs 10: 34-42 op het rooster. Het is een wat lastige tekst die al begint met de zin van Jezus “ik ben niet gekomen om vrede te bren gen, maar het zwaard”. Jezus waarschuwt dat het niet allemaal vrede is. Hij waarschuwt dat er, om hem te kunnen en willen volgen, soms keuzes gemaakt moeten worden die je eigen lijk niet wil maken: tegen je familie in. Je moet niet denken dat het een makkelijke weg is, waarschuwt Jezus, je moet je leven verlie zen omwille van mij, dan zal je het behouden. Een lastige tekst. Wat moeten we er mee? Hoe kunnen we dat naar ‘nu’ brengen? Ik weet dat niet zo goed. Misschien kunnen we eruit mee nemen dat geloven niet altijd de makkelijkste weg is. Dat je soms tegen onbegrip van de wereld aanloopt, tegen onbegrip van collega’s, vrienden die niet geloven. Misschien kunnen we uit deze tekst lezen dat je dan niet op moet geven, maar door het onbegrip heen moet pro beren te blijven geloven in de kracht van Gods liefde. En dat het een keuze is, een persoon lijke keuze, om die stap te zetten. MTV Radio MTV radio is er, zoals elke week, op de zon dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. ZM, een luchtig ontwaakprogramma met actuele onderwerpen, sport, cultuur, de uitagenda, de BOOMgast, achtergronden bij het plaat selijke nieuws en natuurlijk muziek. De presentatie is in handen van Ron Her- mus en Martin Laurenssen. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Het zomerseizoen 2011 is begonnen en de VW Moergestel biedt diverse nieuwe toeristische mogelijkheden aan in onze mooie omgeving. Moergestel maakt deel uit van natuurgebied Het Groene Woud en de nieuwe wandelknooppun- ten- en fietsknooppunten kaarten zijn nu ver krijgbaar om het gebied te ontdekken: zoals wandelroutenetwerk Oisterwijk en Haaren en fietsknooppuntenkaart Het Groene Woud. De fietsknooppuntenkaart Het Land van de Hilver bestrijkt het gebied rond Hilvarenbeek. Verder zijn er diverse gratis kaarten van het gebied. Het team van het agentschap staat woens- dag/donderdag/vrijdag van 10.00 - 14.00 klaar om u advies te geven. Kom gerust vrijblijvend langs om het aanbod te bekijken. Ook voor diverse cadeaubonnen kunt u terecht bij VW Moergestel. Tot ziens in onze vestiging in Den Boogaard. Woensdag 29 juni, 20.00 uur: Werkgroep “El kaar Nabij” PARK STANISLAUS - DE REUSELHOF Op zaterdagavond, 18 juni, namen we litur gisch afscheid van De Reuselhof. De 21e was de grote verhuizing van de bewoners naar Park Stanislaus. Op zondag 26 juni wordt de kapel officieel overgedragen aan Thebe. Het pastoraat komt vanaf die dag volledig bij de parochie te liggen. Vanaf zaterdag 2 juli is de eucharistie viering op zaterdagavond in Park Stanislaus om 17.30 uur. Pater Theo Raaijmakers gaat in deze eerste viering voor. Wekelijks zal, na de dienst, de pastor de communie rondbrengen in het huis en drinkt hij een kopje koffie met de bewo ners voordat hij voorgaat in de dienst van 19.00 uur in de parochiekerk. Op de woensdagavonden, 19.00 uur, is er ook een viering in de kapel. Op de eerste en de derde woensdag is dit een gebedsdienst (met communie uitreiking). Op de tweede en vier de (eventueel vijfde) woensdag is er een eucha ristieviering. Voor alle pastorale zaken kan en mag men een beroep doen op Jacqueline Vis. Eerste Vrijdag in Park Stanislaus Op de Eerste Vrijdag van de maand wordt de eucharistieviering om 10.00 uur verplaatst van het parochiecentrum naar de kapel van Park Stanislaus. Iedereen uit de parochie is welkom in deze viering. De eerste viering is vrijdagmor gen, 1 juli, om 10.00 uur. Catechese en Diaconiefolder voor het werk jaar 2011 - 2012 Enkele doelgroepen ontvangen de folder nog voor de zomervakantie thuis. In de laatste week van augustus zal deze folder huis aan huis wor den bezorgd. ACTIE VRIENDEN VAN ST. JAN Deze week zullen onze bezorgers een schrijven van de werkgroep Vrienden van St. Jan bij u bezorgen. Wij bevelen deze actie van harte bij u aan. Postbezorgers, bedankt voor jullie hulp in deze! KERKHOF Er is toestemming vanuit het bisdom en de gemeente voor een sanitaire ruimte op ons kerkhof. Naast de prachtige overdekte absou- teplaats hopen we ook dit project te kunnen realiseren met (wederom) de hulp van vrijwil ligers want anders wordt (ook) dit project te duur. Dank aan jullie allemaal! Wie helpt nu nog met de laatste euro’s? BIJEENKOMST WERKGROEPEN Op 18 mei was een bijeenkomst met alle werk groepen uit het werkveld ‘diaconie’. Woensdag 15 juni volgde een avond met alle werkgroepen uit het werkveld ‘liturgie’. Op woensdag 5 okto ber wordt een avond belegd met alle werkgroe pen uit het werkveld ‘Kerkopbouw’ (aanvang 19.30 uur). Betrokkenen zullen via hun contact persoon t.z.t. een uitnodiging ontvangen. Een diaconale activiteit vanuit onze parochie Uit een verslag van Jan Hosli: “Vorige week donderdag zijn Ans en ik naar Delft gereden met de ruimte van mijn bestelbusje vol met een kinderbox, twee wandelwagens, een mini oven, een babybadje en 15 zakken met baby en kinderkleding. Het grootste deel is afkomstig uit Moergestel. Afgelopen zondag was Ans op de rommelmarkt en wilde wat babykleding kopen voor hetzelfde doel. Zij kreeg de hele voorraad mee en van omstaanders een klok en een paar kindersportschoenen. Dit alles is te danken aan de plaatsing van het artikel in Moergestel Nieuws vanuit de parochie. Dank u wel namens Ans en Grace”. Nog een diaconaal project: een klein beetje hulp voor een groot probleem Bij onze pastor kwam een noodkreet: een Suri naamse vrouw zit in grote nood omdat ze enke le keren bedrogen is door haar partner(s). Ze heeft enkele kinderen rond de leeftijd van 16 jaar die naar school moeten en voor wie ze alles moet bekostigen. Ze leeft vooral van de voed- selbank. Werkgroep Hartkracht 7 kon haar een beetje helpen met een gift die de werkgroep van deze en gene ontvangen heeft. Ook dit is dia conie. Alleen de pastor weet naar wie de bijdra ge gaat en van wie het komt. De toekomst van onze aarde. Ook een zorg voor de Kerken? Onze parochie? Paus Benedictus XVI heeft de Staten opgeroe pen samen na te denken over de toekomst van onze aarde op korte termijn. Volgens de paus is het noodzakelijk onze benadering van het milieu totaal te herzien. Respect voor het milieu en het zoeken van propere energie moeten de politieke en economische prioriteiten zijn, aldus de paus. De VN vormt volgens de paus het natuurlijk kader voor deze reflectie, die niet het slachtoffer mag worden van blinde, partijdige politieke en economische belangen. De paus waarschuwde voor een almachtige techniek. ‘De techniek die de mens domineert berooft de mens van zijn mens zijn’, aldus de paus. De tech niek moet dringend een ethische dimensie krij gen, stelde Benedictus XVI. De menselijke eco logie is een imperatieve noodzakelijkheid, voeg de hij eraan toe. Milieubescherming is nood zakelijk voor het overleven van de mensheid, aldus de paus. Paus Benedictus XVI zal zaterdag in het Vati- caan 1.400 zigeuners ontvangen. De paus zal lui steren naar vier getuigenissen van de zigeu ners die vaak het slachtoffer zijn van wantrou wen en uitsluiting. Paus Paulus VI ontmoette een groep zigeuners in 1965. Naar aanleiding van het Jubeljaar 2000 vroeg paus Johannes Paulus II vergiffenis voor de fouten die door kerkmensen tegenover zigeuners werden ge maakt. Pastor Theo te Wïerik msc Rta Willems (secr.) Donderdag 23 juni kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar weer een nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week: Koektrommel: Nico Oerlemans; Waor zedde gij bij: Audacia E/F; Gevonden voorwerpen. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna deze aansluitend steeds wordt her haald. Op zaterdag 25 juni vanaf 13.00 uur, kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! 2e ZONDAG NA PINKSTEREN, SACRAMENTSDAG Week van 25 juni - 2 juli 2011 ZATERDAG 25 juni 17.30 uur in Park Stanislaus: H. Mis met sa menzang 19.00 uur in de Parochiekerk: H. Mis met sa menzang. Pater Theo Raaijmakers gaat om 19.00 uur voor. Verj- Piet Rijnen e.v. Miet van Casteren, Cornelia op ’t Hoog en Antonius Rijnen; jgt. Johannes Wolfs e.v. Johanna van der Heijden, Nel Engelen en kinderen ZONDAG 26 juni, 10.00 uur: Terugkomviering Communicanten met kin derkoor. Pater Theo Raaijmakers gaat voor. Jgt. Engelbertus Roozen en overl. ouders; jgt. Betsy van Haaren-Horrevorts; Henricus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; jgt. Adrianus Hoeven e.v. Johanna van Opstal, zonen Frans en Christ en schoondochter Sisca; jgt. Johanna van Oir- schot-van Velthoven; le jgt. Marinus Jonkers e.v. Dina van Oort. WOENSDAG 29 juni, 19.00 uur: H. Mis in Park Stanislaus Feest van Petrus en Paulus en viering van het 60 jarig priesterfeest van Paus Benedictus. VRIJDAG 1 juli, 10.00 uur: H. Mis b.g.v. Eer ste Vrijdag in Park Stanislaus! AGENDA Maandag Tl juni, 10.00 uur: Vergadering be stuur “Cantate Domino” Dinsdag 28 juni, 20.00 uur: Doopvoorbereiding. 0900 332 22 22 PAGINA 2 Mfï Vraag naar onze uitgebreide verkoopbrochure! www.slagerijketelaars.nl 12 62 Herontwikkeling mogelijk! O.a. is er een principe-uitspraak van de Gemeente voor de goedkeuring van starterswoningen met behoud van de winkel. p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: Info6moergesteltv.nl t: 513 3221; 06 - 29 04 52 06 www.vanoersmakeloardlj.nl IH 'v. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen I n--I' »oor afroepweekend opgeven. Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Fraaiwinkel/woonhuis gelegen aan een doorgaande weg in het dorpscentrum van Moergestel. Het pand biedt vele mogelijkheden door de goede ligging, de verschillende ruimtes en de doeleinden volgens het bestemmingsplan. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 513 1008 ma-vrij: 08.00-17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Kerkstraat 10 Moergestel tel: 013 - 513 Open: ma. wo. do. vrij, van 08.30 tot 18.00 uur. za. 08.00 tot 16.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2