Proficiat, Doctor Hein Vera! VAN OERS UITNODIGING VOOR OPEN DAG DANKBETUIGING ^0 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Stiltewandeling, om relatief snel tot rust te komen Kinderclub De Schaapskooi HARRY EN MIETJE WOLFS-OP 'T HOOG MAKELAARDIJ Moergestel, juni 2011 Zaterdag 18 juni is het “Open Huizen Route”, komt u eens kijken tussen 10:00 en 13:00 uur bij onze woningen in Moergestel: - De Stappert 30 Oistorwijksowog *13 Verkocht - Hogenackerstraat 1 - De Looijakker 29 - Krijtestraat 30 - De Voorbeemt 14 Graag willen we iedereen bedanken voor de vele kaarten, attenties, bloemen en gelukwensen voor ons Gouden Huwelijksfeest. Tot ziens, boerderij 'Ons Erf', Kuil 31 in Udenhout. Voor meer info: www.boerderijonserf.nl Een speciaal woord van dank aan pastor te Wierik, Gilde St. Catharina en niet te vergeten de Buurtvereniging 'De Heuvel' voor de mooie versiering in de Heuvelstraat. Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Zorgboerderij 'Ons Erf' zet 25 JUNI a.s. de staldeuren open. Ons Erf draait al 3 jaar op volle toeren en geeft zorg aan dementerende en hulpbehoevende ouderen. Iedereen die belangstelling heeft, graag de boerderij van binnen en buiten wil zien en wil weten wat er nou precies gebeurt op de zorgboerderij, is van harte welkom. De Open Dag is op zaterdag 25 juni a.s. van lO.OOu tot ló.OOu. Samen met familie, vrienden en kennissen kunt u de zorgboerderij bekijken en een kopje koffie drinken op Ons Erf. Voor de kinderen is er een speurtocht, een educatief bezoek aan de varkens en er zijn verschillende streekproducten van de duinboeren te proeven. .94,2 .90,4% .84,4 movendus met een korte toespraak de doctors bul uitgereikt. Los van deze ceremonie heeft Hein een jaren lang onderzoek en speuren bekroond gezien met een verrijking van de historie over de gemene gronden in de Meierij van den Bosch. Een welgemeend proficiat aan Doctor Hein Vera, waarbij zich velen tijdens de receptie aansloten. zijn zinvol, de kinderen leren iets over het geloof, maar zijn vooral heel gezellig en leuk. Aanstaande woensdag 22 juni is alweer de laat ste kindermiddag van dit jaar. De middag is in het parochiecentrum en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Deze keer is het onderwerp: “Wat kan ik doen voor een ander?” We zullen samen zingen, knutselen, vertellen en.we gaan samen een levend ganzenbordspel spelen. Aanmelden is gewenst, maar niet verplicht. Voor aanmelden en vragen dorris.rijnen@ home.nl Voor foto’s zie www.parochiemoergestel.nl We hopen op jullie komst!! Woensdag 22 juni organiseert Grootmoeder Aarde weer een stiltewandeling. Dit is een wan deling in het Groene Woud, in de omgeving van Moergestel. Doordat er in stilte wordt gewan deld kun je hierbij in relatief korte tijd helemaal tot jezelf komen. Je kunt het zien als een soort wandelende meditatie in een mooie, rustge vende omgeving. Vanuit mijn praktijk, Grootmoeder Aarde, heb ik veel ervaring opgedaan met het wandelen met een groep mensen in stilte. Het blijkt dat dit een heel goede manier is om even helemaal los te komen uit de drukte van alledag. Het thema van deze stiltewandeling is het begin van de zomer. De eerste dag van de zomer is meteen ook de langste dag van het jaar. Vanaf nu worden de dagen weer steeds iets korter. Daar staan we even bij stil. De stiltewandeling vindt plaats op woensdag ochtend 22 juni van 9.00 tot ca. 11.30 uur. De wandeling zelf duurt ongeveer een uur. Daarna praten we nog even na, onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname zijn 5,- euro. De stiltewandeling is voor ieder een toegankelijk, maar er wordt wel op onver harde paden gewandeld. Voor meer informatie en aanmelding kun je kijken op: www.groot- moederaarde.nl of bellen met Saskia Basten: 06- 51003388. geachte opponent” al naar gelang de door de ondervrager gestelde vragen. Als de tijd verstre ken is en ook dat is vooraf bepaald, dan komt de pedel de promotiezaal met staf binnen, stampt daarmee op de grond en roept luid: “Hora est!” (het is tijd). Dat was ook op die 9e juni het geval. De commissie trok zich daarop terug voor beraad en daarna werd aan de pro- opbrengsten voor de parochie Het zal niemand verbazen dat de Kerkbalans van dit jaar een mindere opbrengst heeft dan andere jaren. (U mag nog steeds geven!) Ongetwijfeld heeft dit alles te maken met de ont wikkelingen binnen de parochies, maar ook met het overlijden van parochianen, het seksu eel misbruik binnen de Kerk e.a. oorzaken redenen. Opvallend is wel dat in onze parochie de collectes omhoog zijn gegaan! Eigenlijk heb ben we niet te klagen en we doen dit ook niet. Toch willen we vragen om ook m.b.t. de Kerk balans onze parochie niet in de steek te laten. We hebben uw bijdrage hard nodig. Het is niet zo dat in de nabije toekomst alle gelde lijke middelen van de 5 parochies, die straks de nieuwe parochie Oisterwijk vormen, in één pot verdwijnen. Natuurlijk zal er straks één centrale financië le administratie gevoerd gaan worden, maar dat is iets anders dan dat gelden verdwijnen uit die gemeenschap waar het bijeen is gebracht. En wat wij daarover zeggen, zeggen ook de andere parochies. We moeten echt van de gedachte af: Ze blij ven van onze.... Natuurlijk wordt er straks door deskundigen een goed en eerlijk finan cieel beleid gevoerd. Dus, parochianen, blijf mee doen. We hebben een mooie parochie en dat moet zo blijven, ook wanneer we ‘deel van het geheel’ worden! De cijfers van de Aktie Kerkbalans tot en met 31 mei van ieder jaar: 200844.862 (stel dit op 100 dan zijn de vol gende jaren als volgt: 2009 42.270 2010 40.570 2011 37.886 Dank voor uw ondersteuning. Binnenkort ontvangt u bericht Lv.m. het nieu we cursusaanbod diaconie en catechese voor het werkjaar 2011 - 2011 Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (seer.) Kindermiddag in het parochiecentrum v e diezelfde universiteit. Keurig gestoken in een rokkostuum, vergezeld van zijn Kinderclub de Schaapskooi is een initiatief noL vanuit de parochie. Smds september vong jaar organiseren we maandelijks catechesemiddagen De op 13 juli 1954 te Dordrecht geboren Hein Vera, wonende aan de Kromweistraat 2 te Moergestel, stond op donderdag 9 juli jl. in de aula van de Radboud Universiteit te Nijmegen achter de katheder om zijn proefschrift te verdedigen voor een keur van wetenschappers, allemaal in toga, ter verkrijging van de graad van doctor aan j; irj --i_i_- -ij- twee paranimfen, was Hein vooraf door de pedèl van de universiteit begeleid naar de promotiezaal, genoemd naar de Brabander Anton van Duinkerken, in afwach- voor de jeugd vanaf 7 jaar. De bijeenkomsten ting van de komst van de promotiecommissie. Promovendus Hein werd door de hoogleraren ondervraagd over zijn proefschrift dat hij naar beste kunnen moest verdedigen. De titel van het proefschrift luidde: dat men het goed van de ongeboomen niet mag verkopen”, maar de subtitel gaf meer duidelijkheid, te weten “Gemene gronden in de Meierij van Den Bosch tussen hertog en hertgang 1000-2000”. (Een verwijzing naar de vroegere “gement” in Moergestel maakt enigszins duidelijk waar over het proefschrift gaat. Moergestel kende vroeger drie gemeinten, te weten die Over ’t water, de Heyzensche gemeint en de Moergestel- se gemeint van de herdgangen Kerkeinde en Heuvel. De uitgifte van de gronden geschied de door de hertog). Hein kreeg - alvorens hij ondervraagd werd - veel lof over zich uitgestort I vanwege zijn omvangrijk werk, terdege onder- bouwd, waaruit een grote kennis en betrok- j kenheid sprak. De promotie verliep daarop vol gens een vast ceremonieel. Hein werd daarbij toegesproken met “Geachte promovendus”, waarop Hein zich daarop richtte tot “Mijnheer de rector”, “hooggeachte promotor” en “hoog- Vervolg Parochieberichten Op 31 mei overleed Joep de Bruin-van Gooi, wed. van Wim de Bruin. Joep werd geboren in Tilburg in 1923. Ze trouwde op 15 november 1952 met Wim de Bruin en samen kregen ze 3 kinderen. Groot was het verdriet toen Wim in 1970 plotseling overleed. Joep toonde zich een sterke vrouw, die met veel zorg en liefde haar 3 opgroeiende kinderen opvoedde. Ze genoot van het samenzijn met de familie en graag en vaak ondernam ze leuke dingen met haar klein kinderen. De laatste twee jaar van haar leven bracht ze door op Park Stanislaus. In een lief- devolle herdenkingsdienst keken kinderen en kleinkinderen dankbaar terug op haar leven. Kerkbalans en andere geldelijke PAGINA 3 R MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JUNI 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3