Op vakantie? Vul de vakantiekaart in! Bewoners van De Reuselhof verhuizen naar Park Stanislaus WieKentKunst schrijft wedstrijd uit Benefietconcert Semmy’s Rock Informatiestand ’Gezond op reis’ in Bibliotheek Moergestel Aphrodite Vakantie is tijd van ontmoeten Collecteweek 2011 Rode Kruis van start Weekblad voor Moergestel Renovatie Park Stanislaus voltooid surft u naar het onderdeel Vakantie. voor de meest kwetsbare mensen. dit pakket! Deze actie loopt nog t/m 1 juli. L Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Kort verhaal over thema 'feesten en vieringen’ Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Vakantietest geeft u snel een indicatie of u goed voorbereid op vakantie gaat. Met de Vakantiekaart informeert u de politie over uw afwezigheid. Denk eraan om uiterlijk één week voor uw vertrek de vakantiekaart ingevuld op te sturen naar de politie. U kunt de kaart invul len op de politiewebsite www.politiemwb.nl of op het politiebureau. Via het nummer 0900- 8844 kunt u alle informatie ook telefonisch doorgeven. Er is één voorwaarde: de vakantie periode moet minimaal zeven dagen duren. het ware nagespeeld. Het lezen van boeken is óók een feest; dat inspireerde tot de ver- halenwedstrijd. Het vernieuwde woonzorgcomplex is tot stand gekomen in een samenwerking tussen woon- stichting Leystromen en Thebe. Beide zijn eigenaar van een deel van het totale complex. De officiële opening van het vernieuwde Park Stanislaus vindt 28 september a.s. plaats. Wat: Benefietconcert Semmy’s Rock Wanneer: 18 juni 2011 Waar: Partycentrum De Ster Nieuwkuijk Tijd: 15.00 - 01.15 Tickets: 10,- in de voorverkoop via www.ticketpoint.nl 100% voor het goede doel!!! WOENSDAG 15 JUNI 2011 36e JAARGANG Nr. 1619 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Op zaterdag 18 juni wordt in partycen trum De Ster in Nieuwkuijk benefietcon cert Semmy’s Rock gehouden t.b.v. Stich ting Semmy. Stichting Semmy heeft ten doel het verlengen van de levensverwach ting en uiteindelijk het vergroten van de overlevingskansen van kinderen die getrof fen zijn door hersenstamkanker. Voor meer informatie over Stichting Sem my zie www.stichtingsemmy.nl kunst. nl. Nadere informatie via telefoonnummer 513 3072. ningen voor dementerenden. Het gerenoveer- t nu plaats aan 52 bewoners. Deze bewoners beschikken ieder over een ruim 2-kamer appartement. De nieuwbouw en het gerenoveerde gedeelte zijn met elkaar verbon den. De Stichting WieKentKunst organiseert jaar lijks een cultureel evenement. Dit heeft een unieke opzet waarvoor de organisatie is onderscheiden met de provinciale Knippen- berg-prijs (voor erfgoed). Op 23, 24 en 25 september staat het thema ‘feesten en vie ringen’ op het programma. Alle feesten die in een Brabants dorp als Moergestel door- Locatie: bibliotheek Moergestel Datum: maandag 20 juni 2011 Tijd: 14.00 tot 16.00 uur Toegang: gratis Kijk op www.bibliotheekmb.nl voor meer informatie. Bibliotheek Midden-Brabant... grenzeloos ontdekken We zien vele mensen in de loop van een jaar. stoppen even voor een praatje, stappen dan weer door. Maar hebben we ze ontmoet? We sturen ze een mail, slaan een balletje met ze, hebben hun naam in onze mailbox zitten, hun nummer in ons boekje, voor het geval we ze moeten bereiken. Maar vinden we de tijd voor een ontmoeting? Ontmoeten gebeurt wanneer niets meer moet en het diepste weten mag, het wederzijds weten van mens te zijn. Ontmoeten is van verhaal tot verhaal, van gezicht tot gezicht, van gezicht tot inzicht. “In het gelaat van de ander word ik geroepen”, schreef Emmanuel Levinas. Vakantie is er de tijd voor. Zaterdag 18 juni om 19.00 uur vindt de laat ste themaviering voor de vakantie plaats. De viering wordt opgeluisterd door zang groep Inspiration. Wilt u hen ook ontmoe ten. U bent van harte welkom om met ons mee te vieren. Woonzorgcentrum De Reuselhof sluit hiermee definitief haar deuren. delijk werk tot intensieve verpleeghuiszorg. De verschillende zorgteams die werkzaam zijn binnen Thebe Park Stanislaus worden hori zontaal ingezet. Dit betekent dat een team ver antwoordelijk is voor een hele verdieping bin nen het gebouw. Per bewoner verschilt de zorg vraag, dus de Thebemedewerkers verlenen hier zowel extramurale zorg (thuiszorg), als intramurale zorg (verzorgingshuiszorg). In het najaar worden 8 plaatsen voor somatische ver pleeghuiszorg ingericht. ZELFREDZAAMHEID STAAT VOOROP Volgens de nieuwe zorgvisie van Thebe staat de zelfredzaamheid van een cliënt voorop: Thebe helpt haar cliënt om zolang mogelijk zelfstandig te blijven. Blijkt het in de prak tijk zo te zijn dat een cliënt meer zorg nodig heeft, dan kan hij of zij gewoon in hetzelfde appartement blijven wonen en hoeft niet meer te verhuizen naar een speciale afdeling. Gezond op reis In veel landen laten de hygiënische omstandig heden en de sanitaire voorzieningen te wen sen over. De kans is daardoor groter dat u hier een infectieziekte oploopt. Verre vakantiebestemmingen brengen gezond heidsrisico’s met zich mee. Maar ook in lan den minder weg - zoals Turkije, Marokko, Tunesië en Egypte - kunt u besmet raken met tropische infectieziekten. Goede voorzorgs maatregelen en hygiëne zijn daarom erg belang rijk. Zeker als u op reis gaat met kinderen, zwanger bent of gezondheidsproblemen hebt. Informatie in Bibliotheek Moergestel In Bibliotheek Moergestel krijgt u van ver pleegkundigen meer informatie over reizen onder bijzondere omstandigheden. Een per soonlijk consult van 10 minuten is uiteraard ook mogelijk. Tevens geeft de GGD u hier handige adviezen en tips waardoor u met een gerust hart gezond op reis kunt! Gezond op reis pakket De GGD heeft een pakket samengesteld met MIDDEN-BRABANT - Gaat u op reis? Dan heeft u een bijzondere gebeurtenis in het vooruitzicht! Verre reizen maken, kennismaken met andere culturen en ande re mensen ontmoeten is inspirerend. Maar helaas brengt het ook risico’s voor uw gezondheid met zich mee. In diverse vestigingen van Bibliotheek Midden-Brabant geeft de GGD Hart voor Brabant informatie over gezond op reis gaan. den vrijwilligers de straat op. Voor afde ling Oisterwijk-Haaren zal er dit jaar door ruim honderd collectanten wor den gecollecteerd. Het Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren organiseert al geruime tijd vakanties voor men sen met een lichamelijke beperking. Het Nederlandse Rode Kruis helpt direct Het Rode Kruis komt op voor chronisch zie ken en gehandicapten en is al jaren actief om, samen met duizenden vrijwilligers, eenzaam heid en sociaal isolement in Nederland te bestrijden. Jaarlijks genieten zo n 6.000 gas ten van aangepaste vakanties op het vakantie schip J. Henry Dunant of in één van de Rode Kruis-vakantiehotels. Mensen in nood, na rampen en calamiteiten, kunnen rekenen op directe hulp van het Nederlandse Rode Kruis. Zo verleent het Rode Kruis geneeskundige hulp in Nederland bij rampen en evenemen ten. Ook vraagt het Rode Kruis aandacht voor Eerste Hulp om ervoor te zorgen dat meer mensen elkaar kunnen helpen. Voor het Rode Kruis zijn 357 afdelingen in het land actief, met in totaal 35.000 vrijwilligers. Ook internatio- nemen op reis. Op vertoon van de bibliotheek- naai zet het Nederlandse Rode Kruis zich in - - - - l met de renovatie van het bestaande gebouw aan de Kloosterdreef in Moergestel. Eind april 2010 is de nieuwbouw geopend, met daarin 68 heen het jaar worden gevierd, worden als appartementen en drie kleinschalige groepswo- de gedeelte biedt Stichting WieKentKunst heeft een wedstrijd uitgeschreven voor het schrijven van meedoen. Het thema van de korte verhalen is ‘feesten en vieringen’. De winnaar Begin mei vorig jaar werd er een start gemaakt wordt bekend gemaakt op vrijdagavond 23 september tijdens een literair feest in CTZ™ het cultureel centrum van Moergestel. De korte verhalen mogen een lengte hebben tot maximaal 1.500 woorden. Ze worden beoor deeld door een jury met daarin leden van de Stichting WieKentKunst en beroepskrachten van de Moergestelse bibliotheek. De winnaar wordt beloond met een mand streekproducten uit Moergestel en omgeving. Het verhaal mag worden voorgelezen tijdens de literaire avond en het wordt gepubliceerd op een aantal web sites en in een uitgave van de Stichting Wie KentKunst. Dinsdag 21 juni a.s. verhuizen de bewoners van Thebe De Reuselhof naar hun nieuwe appartementen in Thebe Park Stanislaus aan de Kloosterdreef. een kort verhaal. Aan deze wedstrijd kan elke (hobby)schrijvende Brabander Het is weer vakantietijd. Maar let op, want inbrekers hebben geen vakantie. Zorg nnn n„iiAPf»nt»n km Da/L> ?ien vele mensen in de looP van 6611 dus dat u uw woning veilig achterlaat. De politiewebsite www.politiemwb.nl helpt K i rniiPrteren van 19 2S inni dnnr We k°men ze tegen, op straat, u hierbij. Daar vindt u de vakantietest en de vakantiekaart. Via het menu Preventief and vergadenngen r. j net hele land We passeren mensen, Op 19 juni start de collecteweek van Het inleveren van de vakantiekaart betekent het Rode Kruis. Elk jaar gaan duizen- niet dat uw woning permanent bewaakt wordt. De woning wordt in de gebruikelijke surveil lanceroute betrokken. Daarnaast kan de poli tie bij brand, inbraak of andere calamiteiten snel de sleutelhouder benaderen aan wie u de woning hebt toevertrouwd. Op www.verkeershandhaving.nl vindt u in het menu Thema's tien tips over veilig op vakan tie. Bijvoorbeeld over de juiste belading, maar ook over goede verlichting en veilige snelheid. Maar het korte verhaal sluit op nog een ande re manier aan op het evenement in Moergestel. Tijdens ‘feesten en vieringen’ vermaakten men sen zich vroeger met het vertellen van verha- Zowel de appartementen in de nieuwbouw len en anekdotes. Uit deze orale traditie ont- als in het gerenoveerde deel zijn uitgerust vol stond in de negentiende eeuw het korte verhaal gens de laatste nonnen. Zo zijn alle appar- als literair genre. In een kort verhaal wordt tementen rolstoel- en bedtoegankelijk. De meestel een personage of een gebeurtenis een- ruimte per bewoner is flink toegenomen, van traal gesteld. Vaak gaan ze over min of meer alle- 24 m2 naar 52 m2. Ook is het gebouw nu zo daagse gebeurtenissen, zoals feesten en vierin- ingericht, dat er met een kleine aanpassing gen. De korte verhalen moeten uiterlijk 15 een deel van een verdieping tot een groeps- september zijn ingeleverd bijinfo@wiekent- woning voor dementerenden kan worden omgebouwd als daar behoefte aan ontstaat in de toekomst. In Thebe Park Stanislaus wonen mensen met uiteenlopende zorgvragen of zelfs zonder zorgvraag. De vraag van bewoners kan ver schillen van ondersteuning bij het huishou- |i Huidverzorgingsinstituut daarin drie praktische producten om mee te pas ontvangt u een aantrekkelijke korting op nieuws AL RUM 80 JAAR FIFTSPLEZIEA es oe Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tof uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur OWTT noow hot rtnHo.Hool Vnbnntin r - P I IUIU Vbl LUI gil lyoil 101111

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1