Bij ons hoeft u niet hllll Kinderopvang OPEN Michiels Woonstijl in de hoek te staan! Michiels maakt het mooi in huis ’’Samenwerken is elkaar versterken” humanitas 2e PINKSTERDAG I DANKBETUIGING Gastouder gezocht in Moergestel Zing mee met Mannenkoor NCB i - is de visie van de Dorpsraad Moergestel i.o. als model €1.267, leverbaar in stof én leder 9 15 Mei is voor ons een onvergetelijke dag geworden. RINUS EN DINY OERLEMANS-DE LAAT Moergestel, juni 2011 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Graag willen wij iedereen hartelijk bedanken voor de kaarten, attenties, bloemen en felicitaties die wij mochten ontvangen op de dag van ons Diamanten Huwelijksfeest. De bewoners van de Korenschuur willen wij dank zeggen voor de prachtige versiering van de flat. Gastouderopvang Humanitas zoekt per september 2011 een betrouwbare, ervaren, gekwalificeerde gastouder voor de opvang van 2 kinderen in Moergestel (in september zijn deze kinderen 7 maanden en 2 jaar). Opvangdagen: in overleg, 2 vaste dagen per week. Interesse? Bel de Servicedesk: 045-5615340 of mail: infogoo@kinderopvanghumanitas.nl WONEN JONGEREN Onder jongeren wordt verstaan: woningzoe kenden van 18 tot 37 jaar. Tijdens het kennismaken met de wethouders Kees Rijnen en Joop van Hezik hebben we aan gegeven dat jongeren wonen één van de onderwerpen is, waar we graag mee aan de slag gaan. Kees Rijnen gaf aan, dat de gemeente DE BREDE SCHOOL Een nieuwe school brengt ook de mogelijkhe den met zich mee om gevaarlijke verkeersitu- Mannen die graag meezingen, zijn van harte welkom bij het prachti ge Mannenkoor - NCB. Ons koor bestaat uit een leuke groep mensen, die samen met veel inzet een mooie en degelijke zangvereni ging vormen. Met plezier goed zin gen is belangrijk, naast een grote mate van gezelligheid als zangvereni ging- Het koor (vierstemmig) met ruim vijftig leden heeft een prima klank en treedt regelmatig met succes naar buiten door deelname aan concerten met andere koren in Brabant. De wekelijkse repetities (30-35 keer per jaar) zijn op woensdagmiddag onder leiding van de vaste dirigent en organist in Veghel. Kom gerust luisteren, u bent van harte welkom. Als blijkt dat er behoefte is aan extra ondersteuning in de beginperiode kan hierin worden voorzien. Wij zien graag aanmeldingen van nieu we leden om het Mannenkoor - NCB ook voor de toekomst te ver sterken en te behouden. MOOIER MOERGESTEL Het laatste onderwerp van deze avond heet te: ‘Mooier Moergestel”. Iedereen is inmiddels op de hoogte dat we van de mogelijkheid gebruik kunnen maken om het St. Jansplein ‘op te knappen’. Er is een finan ciële bijdrage toegezegd door de gemeente en nu rest de vraag: Hoe kijken de Moergestelnaren naar hun plein. Wat zouden zij graag veranderd willen zien, wat zijn de consequenties hiervan en wat moet blijven zoals het is. Ook hier volgden weer leuke ideeën: Mooier met bloemen; Mooier met een fontein; Mooier met meer ruimte voor rolstoelers; Mooier met meer social sofa’s en prullenbak ken. De vraag aan u allemaal met betrekking tot dit onderwerp: Stuur uw idee in, zoals u denkt dat het dorpsplein eruit zou moeten zien, daarbij ook vermelden hoe het een en ander onderhou den moet worden. Het meest creatieve idee zal worden beloond!! Dat brengt ons op het volgende: Op de site van de dorpsraad Moergestel staat een ideeën bus vermeld. Maak daar gebruik van! Ter afsluiting volgen hier nog enkele punten aangebracht door de inwoners: Iedereen heeft de plicht om zijn eigen stoep schoon te houden. Rommel rond de glasbak op te ruimen •Auto’s van de trottoirs! Mindervaliden en mensen met kinderwagens moeten gebruik van de trottoirs kunnen blijven maken Wandelpaden naar de Reusel Social sofa’s bij de Reusel en prullenbakken Bamboe geluidswering langs de Akkerweg Evenementenbord bij binnenkomst Moerges tel behouden (a la Oostelbeers) Sportveld Treintje van Oisterwijk ook door Moergestel laten rijden Ter bevordering van het toerisme: Duidelijker aangeven waar men naar de wc kan gaan/kof- fie kan gebruiken Contactgegevens kunt op de site lezen: www.sdmoergestel.nl Dit gedachtegoed maakte dat een tweede openbare vergadering werd gehouden afgelopen woensdag 1 juni, met als uitgangspunt: de inwoners van Moergestel infor meren over wat er tot heden is ondernomen; waar we medewerking voor zoeken; ideeën en tips. Ruim een half jaar geleden heeft de eerste bij eenkomst plaats gevonden. Het bleek dat er behoefte zou zijn aan een klankbord van de inwoners naar instanties en gemeente. Er zou den veel zaken niet gehoord en niet opgelost worden. Er werd een dorpsraad geïnitieerd. Vrijwilligers werden begeleid in het formeren van een dorps raad, welke een afspiegeling zou moeten zijn van de inwoners van het dorp Moergestel. Dat is ook gelukt! De dorpsraad heeft bestuursleden, geboren en getogen Moergestelnaren en ‘import’ Moerges telnaren. Ook wat betreft de leeftijd is het een ware afspiegeling. Van begin twintig tot gepen sioneerd. De drijfveer voor allen: oren en ogen van het dorp Moergestel. Dit betekent: Samen met u, inwoners van Moer gestel, verenigingen, clubs, instanties, gemeen te Oisterwijk en wijkraden, werken aan een nog mooier en leefbaarder Moergestel. En weet u.we kunnen het niet alleen. We hebben uw inzet en medewerking hard nodig! Wat heeft de dorpsraad de afgelopen maan den voor u gedaan? Op de eerste bijeenkomst zijn de volgende the ma’s naar voren gekomen: Wonen; Werken; Verkeer/Veiligheid; Recreatie; Zorg en Welzijn; Cultuur en Onderwijs. Naar aanleiding van deze onderwerpen zijn er werkgroepjes geformeerd. Een werkgroep be staat uit 1 bestuurslid en enthousiaste inwoners van Moergestel die het onderwerp ook na aan het hart liggen. Website www.sdmoergestel.nl - Enquête voor jongeren in het kader van ‘huisvesting’ - Twitter (@sdmoergestel) - Ideeënbus - Busstop Bakery - Gesprek met wethouders Oisterwijk - Herij king woonvisie - Inspraak herinrichting St. Jansplein - Gesprek met wijkpolitie - Aansluiten bij themavergaderingen. VERKEERSVEILIGHEID Met name het stilstaand verkeer op de Rootven is voor menigeen een vervelende kwestie. We weten inmiddels dat de gemeente niet voorne mens is iets aan deze verkeerssituatie te veran deren d.m.v. eenrichtingsverkeer of bredere parkeerplaatsen. Dus met deze gegevens als uitgangspunt zijn wij aan de slag gegaan. Het resultaat is medewerking vragen aan de win keliers. Zij kunnen vragen aan de bedrijven die hun waren komen afleveren om op het St. Jansplein te parkeren. Immers alle winkels zijn op loopafstand te bereiken. Bij de kinderdagverblijven zoals bij Mokido treft men ook vaak auto’s op plaatsen aan waar deze niet voor bedoeld zijn. De gevaarlijke situ aties die ontstaan, worden veroorzaakt door de ouders. De ouders parkeren het liefst zo dicht mogelijk bij het kinderdagverblijf en verlie zen de dan ontstane verkeerssituatie compleet uit het oog. Vraag is: hoeveel van deze ouders kunnen het kindje lopend of op de fiets bren gen en halen... niet weet wat de werkelijke woonbehoefte onder de jongeren is. Hij vroeg ons zoveel mogelijk jongeren te mobiliseren om de woonbehoefte in kaart te brengen. Barbara Suijkerbuijk de voorzitster van de Dorpsraad bood aan een enquête te willen maken om de woonbehoefte van jongeren in kaart te brengen, http://www.enquetemaken.be /toonenquete.php?id=76669 We moeten minimaal 100 ingevulde enquêtes hebben om een reëel beeld te krijgen van de woonbehoeftes. Huisvesting in Moergestel, een onderwerp welke vele gemoederen bezighoudt. Wat kunnen wij hierin betekenen naast deze enquête en welke hulplijnen kunnen we inzet ten. Inmiddels weten we allemaal wat niet mogelijk is. Dat mopperen en steeds over de onmogelijk heden blijven praten zeker niet versterkend is en vaak niet bijdraagt aan oplossingen, hebben wij gemeend dat het weten wat niet mogelijk is, te gebruiken als vertrekpunt en samen met de Moergestelnaren inventariseren wat wel mogelijk is. Dat een ‘bank’ in dit verhaal onontbeerlijk is, moge duidelijk zijn! Er zijn diverse mogelijk heden die starters kunnen helpen aan het be machtigen van een passende koopwoning: De generatiehypotheek - Er zijn veel manieren waarop (grootouders hun kinderen financieel kunnen helpen met de aankoop van hun eerste eigen woning. Ze kun nen bijvoorbeeld geld lenen uit hun eigen ver mogen, periodieke schenkingen doen of een deel van de koopsom schenken 50.000,00 eenmalige verhoogde fiscale vrijstelling). Een andere manier is dat ze samen met hun kind de financiering afsluiten. Samen met de bank wordt de financieringsvorm gekozen die het beste past. En kunnen de kinderen de lasten zelf dragen, dan passen we de hypotheek aan. De starterslening van de Gemeente Oister wijk: - Daarnaast heeft het SVN (Stimulerings fonds Volkshuisvestiging), i.s.m. de Nederlandse gemeenten, de Starterslening ontwikkeld. De Starterslening overbrugt het verschil tussen de verwervingskosten (koopsom bijkomende kosten) van de woning en het bedrag dat de star ter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). De Starterslening is een lening waarover de eerste drie jaar geen rente en aflossing betaald hoeft te worden. De maximale Starterslening bedraagt 41.440,00. Arrangementskorting Voor starters (nieuwbouw) heeft de bank altijd een aantrekkelijk prijsvoordeel. Net zoals bij het project Ermelindishof zal zij ook in de toe komst deze arrangementen aanbieden. Huidige arrangement is een standaard korting van 0,2% over de geldende tarieven. De korting gaat met 0,1% omhoog als ook de woonverzekeringen (inboedel, opstal) gesloten worden bij de bank. Naast de maximale hypotheek van 180.000 bestaat er de mogelijkheid om 40.000 bij te lenen op speciale voorwaarden, waardoor de mogelijkheid tot het kopen van een huis wordt vergroot. Wat kunnen de inwoners van Moergestel zelf ondernemen? Grond die nu ongebruikt ligt, omdat de prijs van de grond minder is geworden, zelf te exploi teren voor woningbouw; Te koop staande hui zen splitsen; ‘mantelzorgwoningen’. www.stem.nl en www.svm.nl Beide zijn vanaf heden gelinkt aan de site van de Dorpsraad Moergestel. Voor informatie mag u contact opnemen met Frans Verhoeven, Oisterwijk, Tel. 850 9176 aties bij voorbaat te doen voorkomen. Ideeën vanuit Moergestel: Spreiding van schooltijden: onderbouw/bovenbouw; Groe pen 4 t/m 8 op de fiets naar school; Verkeers- brigadiers; Groene stappen; De kleinste ophalen met een treintje (zoals in Oisterwijk wordt ingezet voor toerisme); Woonachtig binnen 2 kilometer van school niet met auto gebracht woonprogramma's zitmeubelen vloerbedekking gordijnen binnenzonwering woonaccessoires slaapcomfort sfeerverlichting MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JUNI 2011 gratis koffie n. gratis parkeren PAGINA 3 rs SDM stichting dorpsraad moergestel Sprendlingenpark 40-42 5061 JV Oisterwijk T 013 - 52 12 044 naast praxis~|

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3