viering van Oisterwijk 800 Moergestel krijgt in 2012 een zomercarnaval in het kader van Avondexcursie biodiversiteit op de Kampina Uitslag loterij Geslaagd vierde bezinnings weekend van Huis voor Zingeving Roef! verwelkomt Amerikaanse versterking en moet topper laten gaan Organisatie gezamenlijke camavalsorganisaties van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk Kijk op www.huisvoorzingeving.nl. .0-6 2-4 Vertegenwoordigers van het carnaval van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk bespreken de mogelijkheden van een zomercarnaval. Tijdens deze bijeenkomst is besloten op 24 juni 2012 in Moergestel voor de eerste keer een zomercarnaval te organiseren. Op de foto van links naar rechts: Mariette Prince (Heukelom), Bas Hessels (Moergestel), John van Hulst (Oisterwijk), John van der Pas (Heukelom) en Marja van Doremalen (Oisterwijk). Biodiversiteit staat voor de verschei denheid aan levensvormen binnen een bepaald gebied. Het is een indicatie voor de gezondheid van zo’n gebied. Hoe groter de diversiteit binnen een systeem, hoe veerkrachtiger het is tegen externe invloeden zoals bijvoor beeld ziekten of klimaatverandering. In zulke gezonde gebieden kan ook de mens gezonder leven. In het laatste weekend van april (vrijdag 30 april t/m zondag 1 mei) brachten twaalf deelnemers samen met Jan Daem en Karin Segers een weekend van bezinning door in de abdij van de Achelse Kluis. Onder de noemer ‘Op de rotonde van de levenskunst’ organiseerde het Huis voor Zingeving voor de vierde maal met succes een driedaags spiritueel bezinningsprogramma. De deelne mers gingen dit keer op de schei- dingsgrens van Nederland en België op zoek naar handvatten om gelukkig te leven zoals veel mensen verlangen. Ook werd er tijdens het verblijf in de abdij gedeeltelijk geparticipeerd aan het getijdengebed van de monniken. Enkele reacties van de deelnemers op de site van het Huis voor Zingeving (www. huisvoorzingeving.nl): “Bijzondere men- www.lnmh.nl www.ivnoisterwijk.nl Nationale Picknickweek bij Natuurmonumenten Van 30 mei t/m 5 juni is voor de eerste keer De Nationale Picknickweek. Natuurmo numenten heeft extra activiteiten georga niseerd om picknicken in de natuur nog leuker te maken. Bij bezoekerscentrum Oisterwijk kunnen kinderen hun eigen picknickhut bouwen in het speelbos. Elke hut belonen we met iets lekkers. De Na tionale Picknickweek is een initiatief van Natuurmonumenten, HEMA en de Tele graaf. Categorie Gemengd Dubbel t/m 12 jaar MTV1- Donkelaar 20 - 5 De Hoge Heide - MTV24 - 1 Categorie Gemengd Dubbel t/m 14 jaar De IJpelaar H2 - MTV1 5 - 0 EXTRA De HEMA heeft een picknickmand in haar assortiment. Je kunt sparen voor deze HE- Mand, met spaarzegels uit de Telegraaf. Het was een week van uitersten. Roef, da mes 1 mocht haar buitenlandse versterking verwelkomen. Maar ook gaf Maria van Kilsdonk te kennen dat ze vanwege priver- edenen direct gaat stoppen bij dames 1 Wat is er nog meer te doen? Bij bezoekerscentrum Oisterwijk zijn tij dens de Nationale Picknickweek gratis speurtochten verkrijgbaar. Of je kunt op pad met een iPod waarop boswachter Frans Kapteijns enthousiast over de Oisterwijkse natuur vertelt. Ook in andere gebieden van Natuurmonumenten is van alles te doen, zo als varen in een fluisterboot over het Wor- mer- en Jisperveld. Op de website www. picknickweek.nl staat een overzicht van alle locaties en activiteiten. 701 424 813 429 835 en 855 480 en 795 69, 225, 668, 528 418, 529,762 455 184 517 830 484 715 179,412 432,459 Casey Willard Ook was er goed nieuws voor de dames 1 van Roef! Het team kreeg versterking van uit Amerika. Een half jaar geleden werd er gezocht naar een buitenlandse versterking. Via de Australische Karen Marr pitching coach van het Nederlands softbal team kwamen we uit bij Casey Willard. Karen was Casey’s oude coach in Amerika. Karen. Volgens haar zou Karen een prima speelster zijn voor het eerste team van Roef. Er werd contact gelegd met Casey en blij verast en ging meteen in op ons verzoek om Roefl te komen versterken. Na een half jaar met el kaar gepraat te hebben via facebook en mail was het afgelopen woensdag zover. Casey kwam aan vanuit Louisville Kentucky. Biodiversiteit en klimaatverandering zijn voor iedereen zichtbaar aanwezig in onze na tuur. Wij laten u dat graag zien. IVN Oister wijk en LNMH Haaren bieden u op dinsdag 7 juni een avondexcursie aan op de Kampi na. De gids vertrekt om 19.30 uur vanaf de parkeerplaats aan de Logtse baan te Oister wijk. Deelname aan deze excursie is gratis. Wilt uzelf, onder leiding van een gids, met een groep op pad, neem dan contact op met Piet van de Kar, wandelcoördinator van het IVN. Wij kunnen een excursie aanbieden die is afgestemd op uw eigen wensen. Een excur sie van ca 2 uur kost €45. Email pietvandekar@home.nl tel. 0416-280912 Uitslagen Regio Voorjaars- competitie Jeugd (11 mei) Categorie Meisjes t/m 12 jaar Berlicuml - MTV1 MTV2 - Alphen 1 Maria van Kilsdonk Na drie en een half jaar heeft Maria (foto boven) besloten te stoppen met softbal. Ze kon haar drukke privé leven niet meer combineren met het softbal. In deze peri ode heeft ze veel voor Roef! betekend. Als één van de drijvende krachten in het eer ste team heeft ze er mede voor gezorgd dat Roef! in de overgangsklasse speelt. In de 3,5 jaar tijd is met dames 1 kampioen ge worden en gepromoveerd. Maria zal gemist worden. Zoals het zich al laat aanzien, wordt het zo mercarnaval een groot spektakel van Bra bantse cultuur. De hoofdingrediënten zijn een muziekfestival van straatorkesten en een carnavaleske optocht. De organisatie is er op gericht om van het zomercarnaval een jaarlijks terugkerend festival te maken. Een werkgroep van vertegenwoordigers van het overkoepelend carnaval in de drie plaatsen organiseert en coördineert het zomercarna val. Het is de bedoeling met zoveel mogelijk organisaties samen te werken. Centraal in het zomercarnaval staat de kenmerkende (camavals)muziek van straatorkestjes. Daarvan bestaan er in Noord-Brabant en Limburg vele hon derden. Ook Heukelom, Moergestel en Oisterwijk kennen hun eigen muziekgroe pen. Voor het zomercarnaval worden tien tallen orkestjes uitgenodigd, te beginnen met de plaatselijke muziekskes. De groe pen treden op op podia op het St.-Jans- plein. Daarnaast worden andere muziek groepen uitgenodigd, zoals harmonieën en de in populariteit toenemende steelbands. Samoeba uit Moergestel is daar een voor beeld van. Alle muziekgroepen lopen mee in een op tocht die door het dorp trekt. Voor deze optocht worden ook andere uitingen van ‘lopende’ Brabantse cultuur uitgenodigd, zoals gilden. Het geheel wordt muzikaal, swingend, kleurrijk en vrolijk. De deelne mers aan de optocht gaan zomers gekleed of maken er een grappige vertoning van die past bij zomers carnaval. Aan het eind van de muziekoptredens op de podia en van de optocht komen alle deelnemende muziek groepen bij elkaar voor een massaal slotak koord. Het is de trekking van de loterij van zondag 22 mei: Fiets Fruitpers Novy prijs Broodrooster Minifiets Gezichtsbehandeling Beekse Bergen Fakibolo Sapglazen Leeuw ING Duracel Bunny Fietstas Fietscomputer Dio bon Bloemenkrans Pakket kids De prijzen zijn af te halen bij: Jan Vriens, Tilburgseweg 45 op woensdag en donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur. sen ontmoet waarmee ik samen een waar devol weekend heb beleefd.”, “Het was een mooie en zinvolle ervaring om eens rustig de tijd te nemen en stil te staan bij hoe je in het leven staat.” en “Heel bijzonder om het leven van de paters een stukje mee te mogen beleven Om nooit te ver geten.” De deelnemers wonen verspreid over het hele land, in de regio (Oisterwijk en Tilburg) maar ook iets verder (Veghel, Deurne en Asten), in Arnhem (Gelder land) tot zelfs in Hoogeveen (Drenthe). In november (18 t/m 20) staat er weer een bezinningsweekend op het progamma van het Huis voor Zingeving met als titel ‘Van wonde tot verwondering’, uiteraard op nieuw verzorgd door Jan Daem en Karin Segers. Dit keer verblijft de groep (max. 12 personen) in de abdij van West-Malle in België. Meer informatie of inschrijven? Het gaat helaas niet goed met de biodiversi teit in Nederland en op de wereld. Planten en dieren verdwijnen in een schrikbarend tempo. De huidige klimaatverandering is een belangrijke oorzaak. Een meer duur zaam gebruik van onze aarde kan het tij ke ren en de wereld ook voor ons mensen leef baar houden. In Moergestel wordt op zondag 24 juni 2011 een zomercarnaval gehouden. De orga nisatie is in handen van de overkoepelende camavalsorganisaties van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Het zomercarnaval vindt plaats in het kader van de viering van het jubileumjaar Oisterwijk 800. Dit is gericht om samenwerking tus sen de drie kernen die samen de gemeente Oisterwijk vormen. Het zomercarnaval is daarin de bijdrage van het camaval van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUNI 2011 PAGINA 7 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7