j85 Zeefdrukken van Emmie van Roef! Een witje gaat er altijd in Kampioenen onder elkaar Jos van F<;ch JVW Moergestel zoekt nog meer vrijwilligers Beers in het oude kerkje Sitostick Elke week 'n Weekmenu de 'Snack van de week'! Vleesspiesschotel vleesspies met sausje naar keuze, gem. sla frietjes elektrotechniek Nationale collecte Handicap.nl 6 t/m 11 juni GEVONDEN VOORWERPEN DEZE WEEK: Lekker. Leeftijd is dus: J de site komt te staan. Oisterwijkseweg 9, Moergestel, Tel. 5132465 maandag (hele dag) dinsdag (hele dag) woensdag (hele dag) donderdag (hele dag) vrijdag (hele dag) 0 maandagmiddag 0 dinsdagmiddag 0 woensdagmiddag 0 donderdagmiddag 0 vrijdagmiddag U kunt het ophalen bij Jan Vriens, Tilburgseweg 45 tel. 013-513.2042) Zondag 5 juni: Hb 1: 14:30u Parkstad/Cheetahs - Roef! Hb 2: 14:00u Uden Red Sox - Roef! Sb jun: ll:00u en 13:00u Pirates/Badhoevendorp - Roef! Sb pup: 10:30u Birds - Roef! Precies een week vóór de receptie, aanstaan de vrijdag 3 juni 2011 dus, vindt er nog een evenement plaats. De spelers van het oude kampioenselftal van Audacia uit 1998 heb ben de spelers van het huidige le uitgedaagd om onderling uit te maken wie zich de echte kampioenen mogen noemen. De wedstrijd ‘oud tegen nieuw’ wordt op vrijdag 3 juni 2011 om 19.00 uur gespeeld aan de Molen straat. Oude tijden herleven met spelers als Corne Zoontjes, Frans Tekath en Jan Habra- ken. Wilt u deze oude helden nog een keer zien schitteren, kom dan vrijdag 3 juni naar ons sportpark. Namens het bestuur van Audacia, Joep Visser Zowel het le als het 2e elftal van Audacia is dit jaar kampioen geworden. Dit is een reden om de gehele selectie een receptie aan te bieden in de kan tine van Audacia. Hiervoor is iedereen uitgenodigd! Wilt u de spelers en tech nische staf persoonlijk feliciteren met het behaalde succes, dan nodigen wij u van harte uit op de kampioensreceptie die wordt gehouden op vrijdag 10 juni 2011 vanaf 19.30 uur in de kantine van Audacia. Wedstrijden komende week Honk- Soft- en Bee ball Donderdag 2 juni: Hb pup 110:30 en 11:30 Roef! - Tilburg We hebben natuurlijk een geweldig voorjaar. Het is nog nooit in de weer- geschiedenis zo droog geweest. De terrasjes zitten al vanaf begin april vol met mensen in zomerkleding. En om de droogte te bestrijden drinken ze graag een witje. Als u daar ook van houdt dan bent u aanstaande vrijdag bij de Bierproefvereniging Moergestel op het juiste adres. Doe je mee, houd alvast vrijdagavond 1 juli vrij. We bespreken dan het programma en verdelen we de groepen. Nadere informatie volgt nog in Moergestel Nieuws. Sinds 1927 De Ango komt al sinds 1927 op voor gehan dicapten en chronisch zieken. Ango springt bij waar nodig is. Met individuele financiële hulp, maar ook met juridisch advies en be- lastingadvies. In het hele land zijn daartoe Ango-afdelingen en adviseurs die mensen met raad en daad bijstaan. Ze zijn als peper of nootmuskaat: de toevoe gingen kruiden het werk. Emmie studeerde 30 jaar gelden af op de pedagogische academie met als specialisatie tekenen. Als autodidact bekwaamde zij zich daarna in een scala van uitdrukkingsvormen in de beeldende kunst. De zeefdrukken geven veel weer van dat wat de kunstenaar zelf voelt, denkt en beleeft. Maar het zijn geen zelfportretten. Emmie van Beers zoekt met veel interesse naar de emoties die ze in haar omgeving ziet. Dat maakt de tentoonstelling zo leuk en con fronterend. Want als je naar haar portretten kijkt, dan kijk je meestal ook naar een facet van jezelf. En omdat die confrontatie met humor wordt gepresenteerd, werkt de ten toonstelling vooral relativerend. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhou ding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Volwaardig leven Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisa- tie van de Ango. Ango wil medemensen met hun beperking of chronische ziekte een vol waardig leven geven. Eigen regie en niet (al tijd) afhankelijk te zijn van anderen. Dit kan met een sta-op stoel of een matras, maar ook met een autoaanpassing zodat iemand weer kan gaan werken en een eigen inkomen kan verdienen. Ook vinden wij het sociale aspect belangrijk en kan men een bijdrage vragen voor de aanschaf van een computer om via het internet contacten te leggen of voor een hobby of (vrijwilligers)werk. Ango en lokale projecten slaan handen ineen De nationale collecte van Handicap.nl vindt dit jaar plaats van 6 tot en met 11 juni. Het geld dat Handicap.nl ophaalt gaat naar het Ango fonds. Vanuit dit fonds wordt individuele financiële hulpverlening betaald aan mensen die buiten andere regelingen vallen. Ook lokale initiatieven worden met de opbrengst ondersteund. Lokale initiatieven Veel plaatselijke verenigingen die betrok ken zijn bij gehandicapten en/of chronisch zieken organiseren de Handicap.nl collecte. Een deel van de opbrengst wordt door deze verenigingen besteed aan eigen activiteiten. Meer informatie: www.handicap.nl. Tijdens Moergestel Fietsdorp zijn de volgende voorwerpen gevonden 1. blauwe jack met capuchon (here there), merk C A 2. blauwe Nike-jas met capouchon en gestreepte binnenvoering 3. turkoise hempje rn i i i i i i i i i i i 4 hele dagen, 1 hele dag) 5 hele dagen) 5 hele dagen en 1 avond) I I I I I I I I I I I I I I I I I I het belangrijkste bestanddeel tarwemout en deze mout zorgt er voor dat het tarwebier al tijd troebel is. Witbier en weizenbier zijn echte zomerbie- ren. Het is fris en fruitig. De Duitse vari ant is vaak oranjekleurig en er bestaat ook nog een dunkelweizen. Het Belgische en Nederlandse witbier bevat vaak nog sinaas appelschil en koriander. Vele liefhebbers drinken het als dorstlesser en door het al coholpercentage van rond de 5% is het goed doordrinkbaar. Of dat op deze avond ook het geval zal zijn is de vraag. Want de da mes zijn zo eigenwijs geweest om op zoek te gaan naar minstens 1 verrassing die niet aan bovenstaande criteria voldoet.Dus zorg dat u aanstaande vrijdag om 20.15 uur aanwezig bent in De Veerkes om kennis te maken met de "andere” witbieren en weizenbieren. De organisatie voor de Jeugdvakantieweek is rond en natuurlijk zijn we weer op zoek naar een heleboel vrijwilligers voor groeps leiding, spelleiding en algemene ondersteu ning (het blauwe team). Een groot aantal jongeren heeft al gereageerd op de persoon lijke uitnodiging om weer leiding te zijn, maar ook als je nog nooit hebt meegedaan kun je je aanmelden. Vul het inschrijfformu- Zaterdag 4 juni: Hb pup 1 10:30 en 11:30 Gryphons - Roef! Hb pup 2: 14:30u Roef! - Cardinals Opgooi jongens: 10:30 Roef! - Stags Opgooi meisjes: 14:00u Roef! - Gemert Hb jun: 14:30 Kickers - Roef! Sb 1: 14:00u en 16:00u Robur ’58 - Roef! Sb 2: 17:00u Roef! - Twins 2 Vanaf 20.15 uur beginnen we met het proeven van een vijftal bieren in de biersoort witbier. We kennen allemaal het Hoegaarden witbier, sommigen kennen de Wieckse Witte en vakan tiegangers naar Duitsland en Oostenrijk ken nen mogelijk de Duitse variant van ons witbier de zogeheten Hefeweizen met merknamen als Erdinger, Paulaner en Schneiderweizen. Eigenwijs, maar de bierproefvereniging wil de bierliefhebber meer bieden dan wat algemeen bekend is. Dit keer zorgen drie vrouwelijke leden voor een eigenwijs assor timent aan witbieren danwel weizenbieren die de doorsnee liefhebber van witbieren zeker niet kent. Een ding hebben alle vijf de bieren gemeen. Een belangrijk bestand deel in het bier kennen ze allemaal en dat is tarwemout. Witbier wordt daarom onder de kenners ook wel tarwebier genoemd. Nor maal bestaat de basis van een blond of bruin speciaal bier uit pilsmout, net als bij pils dus. Daar worden dan bepaalde gekleurde mouten aan toegevoegd en dan wordt het een amber bier, een tripel, een dubbel, een stout etc. Maar bij witbier of weizenbier is lier in en doe het in de bus bij Geesje van den Boer, Pr. Margrietstraat 18 of vul het formulier op de site in (www.jvwmoergestel. nl - vrijwilligers - inschrijven). In het weekend van 4 en 5 juni 2011 exposeert Van Beers uit Westelbeers in het Oude Kerkje in Middelbeers. Het belangrijkste thema voor Emmie van Beers is ‘de mens’. Zij is betrokken bij, ge boeid en gefascineerd door mensen in al hun facetten, emoties en gedrag. De zeefdrukken zijn de neerslag van haar verwondering tot onthutsing over de mense lijke aard. En dan gaat het over alle emoties, het hele spectrum. Lief, kwaad, teruggetrok ken, bazig, open, nieuwsgierig, weerbarstig, noem maar op. Om de emoties weer te geven zijn eenvou dige, sterke vormen gebruikt. Heldere kleur vlakken, grillige lijnen en rasters. De zeef druk is een zeer geschikte techniek om dat heldere beeld te krijgen. Zeefdrukken is een ambachtelijke techniek, je moet nadenken en zorgvuldig plannen om goede resultaten te krijgen. De sponta niteit is te vinden in het kleurgebruik en in de kleine toevoegingen op de zeefdruk. Die toevoegingen zijn belangrijk, ze stellen de emotie op scherp, ze brengen de nuance aan. spelleiding algemene hulp (Stichting Teut en Techniek) en ben hiervoor beschikbaar op de volgende dag(del)en: 0 maandagmorgen 0 dinsdagmorgen 0 woensdagmorgen 0 donderdagmorgen 0 vrijdagmorgen N.b. Bij deelname aan de JVW ga je akkoord met de mogelijkheid dat een foto van je op zrz> et/zï h/imt fzj I--- j Ik doe mee aan de jeugdvakantieiveek: i I Naam: I I Adres: I Tel: j Mailadres: 1 Mobiel: I I Geboortedatum: I I Ik wil meedoen als groepsleiding aan: I 0 programma A (kinderen van groep 1-2, I 0 programma B (kinderen van groep 3-4-5, I 0 programma C (kinderen van groep 6-7-8, J Ik doe samen met: I I Ik ben niet beschikbaar als leiding, maar wil meedoen als: I 0 I 1 o I 0 o MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUNI 2011 PAGINA 4 06 8379 2272 www.josvanesch.nl info@josvanesch.nl Hét elektrotechnisch installatiebedrijf voor zowel particulier als zakelijk waarbij de nadruk ligt op kwaliteit, netheid en (Brabantse) persoonlijkheid. i i ,„6.°° Geldig van donderdag t/m woensdag; zowel afgehaald als bij ons te gebruiken. I 'T’l

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 4