WJ ROEFI-Handbal Moergestelse Dartcompetitie 2011 OiBr 24 Uur non stop estafette fietsen door gilde st Joris geslaagd KOPREGEL: Laatste weekend Moergestel Fietsdorp “liep” lekker SV Roef! Korfbal NIET SPORTIEF JAMMER Ranglijst 180 uitworp: 1. Johan v Daelen Programma speelweek 4: Woensdag 25-05; Plok Klaore- Plok Epi Donderdag 26-05; de vrijbuiter- Mix Plok; Triple one II-Veerkes jaja Triple One I is vrij Lichtjestocht dwars door het Draaiboompje De vrijdagavond verreden Lichtjestocht kende een zeer bij zondere 'aftakking' van de route. De deelnemers werden van af het fietspad dwars door café het Draaiboompje gevoerd. Pastoor zegent Fietsdorp-fietsers in Scherpenheuvel Het wandelgebeuren heeft zich definitief bewezen als tweede pijler onder Moergestel Fietsdorp. Dit evenement wil uit groeien tot een beweegevenement. Vorig jaar werd de '80 van Oisterwijk' met aftanden van 80,40, en 20 kilometer voor de eerste keer gehouden. Dit jaar waren er meer deelnemers en was de organisatie verder geperfectioneerd. Op de foto lopen Uitslag: Rosoio - Roef! 4 - 4 Programma 28-5: Pup. Roef. Dl - Odisco Dl aanv. 9.30 aanw. 9.00 Met de inzet van een hoogwerker van Frank Burgers (uiterst rechts) en een nieuwe machine van Frans Becx (uiterst links) is de wegwijzer van het middelpunt van de Benelux overeind gezet. De nieuwe machine wordt bediend door Ben Sche- pens. Tweede van rechts, Dré van Hal, bestuurslid van de Stichting Oisterwijk 800. 1.Triple One I 3-24; 2.Triple One II 3-19;3. de vrijbuiter 3-18;4.Plok Klaore 3-15; 5. Veerkes jaja 2-11; 6. Plok Epi 2-11; 7. Mix Plok 2-10 Ranglijst uitworpen: 1. Leon Viellevoye 102; 2Jeroen v Abeelen 79. Het is een ongeschreven regel bij het korfbal, dat als je tegenstander valt en daardoor niet kan verdedigen je de bal vast houdt en niet verder speelt. Afgelopen weekend gingen we naar Reusel om tegen Rosoio te spelen. Ro soio staat bekend om haar fysieke spel dus vooraf hebben we dit goed doorgesproken. De wedstrijd gaat gelijk op en kenmerkt zich door lange aanvallen van beide zijden. Het duurt tot de 13de minuut vooraleer de score wordt geopend. Het is Anne Jonkers, die voor Roef! de 0 - 1 op het scorebord zet. Het blijft gelijk op gaan en als Kim Vrijhoe ven met nog vijf minuten de 0 - 2 maakt lijkt Roef! goede zaken te gaan doen. Na de vak- wisseling blijkt de thuisclub ook te kunnen scoren en ze komen voor rust nog op 2 - 2. Na rust gaat het de eerste tien minuten prima met Roef! en via scores van wederom Kim en Anita Timmermans wordt de voorsprong 2 - 4. Goed verdedigend en minder aanvallend komt Roef! daarna minder goed uit de verf. Het is dan ook de thuisclub die in de 20ste minuut de aansluitingstreffer maakt 3-4. Daarna blijft de wedstrijd in evenwicht tot de 33ste minuut. Een van onze verdedigster Speelronde 3 zit er weer op. Deze week een hoge uitworpLeon Viellevoye 102 uitworp. Triple one I gaat aan de leiding. Op http://mdc.plok.it is alles nog eens terug te vinden. Uitslagen speelweek 2: Triple One II - Mix Plok 9-3; Plok Klaore - Triple One I 5-7; De Vrijbuiter- Plok Epi 8-4 Uitslagen speelweek 3. Veerkes JAJA- de Vrijbuiter 4-8; Mix Plok- Plok Klaore 7-5; Triple One I- Triple One II 7-5 Stand na speelweek 3: harte welkom om een kijkje te komen ne men.De wedstrijden beginnen om 9.30 uur tot 17.00 uur. Voor het programmma veld- competitie kun je ook kijken op www.svroef. nl, afdeling Handbal. Handbal is altijd raak! Notulen vergadering 4 april 2011. Aanwezig: Jan van Elderen, Johan van Dae len, Rinus Denissen, Hans Verheijen en Ton van Boxtel. Onderwerp: Jaarmarkt 1 mei 2011 I.v.m. 75-jarig bestaan gaan we op de jaar markt koeken en oliebollen verkopen om de kas te spekken. Hopende dat iedereen zijn steentje bijdraagt aan een positieve invulling die dag. Plaats: bij Rinus (Jumbo) Verkoop: koeken, oliebollen. Worstenbrood onder voorbehoud. Iedereen in tenue. 8.00 uur: Opbouwen stand door het bestuur. Bloktijden aanmaken in 4 gedeelten: 10-12/12-14/14-16/16-18. Johan van Daelen zal na opgave de mensen indelen. Jan en Hans zorgen voor oventje. Rinus zorgt voor grote pan. Ton stuurt mailtje rond (graag zonder bij lage) 18 april repetitieavond. Adres Joop de Beus, Boterhoek 78, 5683 AW Best. 0499-371988 Lijkt korfbal jou sport, kom eens meetrai nen, pas na zes trainingen hoef je te beslis sen of je er eventueel bij komt. De trainin gen worden gegeven op het Roef!-veld naast sporthal Stokeind elke maandag vanaf 18.15 uur. Wil je meer informatie bel 013-5132326 of 06-51530853. ROEF! KORFBAL, GEZELLIG, DAAR WIL JE BIJ ZIJN!!!! Staatssecretaris onthult middelpunt Benelux Onder grote belangstelling heeft staatssecretaris Ben Knapen van Europese zaken (op de foto staat hij rechts van burge meester Janssen) vrijdag het middelpunt van de Benelux aan de Scheerman onthuld. Frank Burgers van het gelijknamige verhuurbedrijf bracht de staatssecretaris in een hoogwerker naar de top van de wegwijzer waarna hij een doek verwij derde. Aan de onthulling werd onder meer meegewerkt door de gilden uit de gemeente Oisterwijk, scouting Sint Jan en harmonie Prinses Juliana. Uit volle borst op Moergestel Zingt Deze foto laat goed zien hoezeer mensen genoten tijdens het door de Stichting WieKentKunst georganiseerde Moergestel Zingt. De sfeer was bijzonder goed, gemoedelijk en uitgela ten. Aan de vierde editie van Moergestel Zingt deden rond de 500 mensen mee en daarmee was dit de drukste bezochte editie ooit. Moergestel Zingt vond plaats in de door de hore ca geplaatste tent op het St.-Jansplein en was, net zoals ande re jaren, een van de hoogtepunten van Moergestel Fietsdorp. Met vereende krachten wordt wegwijzer over eind gezet de organisatie verder geperfectioneerd. Op de foto lopen de deelnemers aan de Kennedymars over de Oirschotseweg. valt en, in plaats van te wachten, gaat Rosoio voor de score en benut deze 4-4. Ongeloof bij de speelsters van Roef!, schaamte bij de toeschouwers maar het doelpunt telt. Spor tiviteit blijkt soms een te moeilijke opgave, wat helaas vaker bij deze club blijkt voor te komen. Al met al jammer van het puntver lies. De competitie zit er op en volgend jaar? Ja, de toekomst is nog erg ongewis dus heb je zin om met ons te korfballen wacht niet te lang. De non stop estafette fietsen die door zes gildebroeders van gilde St.Joris gehouden is in het kader van Moergestel Fietsdorp is geslaagd. De zes gildebroeders stonden vrij dagavond 20 mei om zeven uur al te pope len om te mogen te vertrekken. Om klokslag half acht werd het startsein gegeven om te vertrekken. De eerste ronde werd door alle zes de sportieve gildebroeders gezamenlijk gereden om er een beetje in te komen. De volgende ronde werden in ploegen van twee renners afgelegd, iedere ploeg fietste twee uur of als het zo uit kwam een ronde extra, wat in het begin van de avond wel enkele keren voor kwam. De renners waren alle maal goed in vorm en hadden het parkoers helemaal in hun hoofd zitten, echter rond de klok van tien uur werd de ronde verstoord. De gastheer en gastvrouw van ons gildehuis ’t Draaiboompje pakte hun als op papier gezette fiets café wel heel figuurlijk op het parcours liep nu dwars door het café en de zaal. De renners en hun begeleidende mo toren werden hier door weï verrast, maar door het aanwezige publiek werden ze iedere ronde tot sluitingstijd aangemoedigd. Ook de lichtjestocht ging over de nieuwe route en voor enkel enthousiaste fietsers was een keer niet genoeg. De renners zijn heel de dag en nacht door gildebroeders en zusters begeleid en verzorgd. Op de zaterdag was er veel be langstelling voor de renners die als enige een activiteit overdag hadden. De laatste ronde werd door alle renners weer gereden om sa men gebroederlijk over de streep te komen om klok slag half acht. Tegen het eind van de tocht waren er vele belangstellende aan de Kinderen zaaien vlinderzaad natuurijsbaan De onthulling van het middelpunt van de Be nelux kreeg een symbo lisch einde. Kinderen zaaiden bloemenzaad op het middengedeelte van de natuurijsbaan. Deze ijsbaan ligt aan de Scheerman vlakbij het middelpunt. Het mid- denstuk van de ijsbaan loopt in de winter niet onder water. Dit mid denstuk is ingezaaid met een zaadmengsel van wilde kruiden en bloemen die vlinders aantrekken. Bij het in zaaien van het vlinder zaad kregen de Moergestelse kinderen hulp van medewer kers van de gemeente Oisterwijk. Als het goed is, zijn de bloemen dit jaar al te bewonderen én kan er in de winter worden geschaatst. Toegejuicht door de klanten passeren op de foto Bea van der Sande en Jeanne Burgers de cafépassage. Het initiatief werd door een jury van WieKentKunst dusdanig creatief en ori gineel beoordeeld, dat aan het Draaiboompje een prijs werd toegekend. Een andere prijs was voor Marianne Arkesteijn en haar kinderen Miikka (6) en Annika (7). Zij hadden hun fietsen het mooist versierd en verlicht. Uitslagen: MBJ Dos ‘80 2-Roef 13-6; HA Blauwwit- Roef 40-12; GDJ Elshout-Roef 10-12; MCJ Elshout 3-Roef 7-6; GCJ Bl;auwwit-Roef 5-20; DA Elshout-Roef 17-6. Volgende week is de laatste week van de komptitie. De GCJ speelt dan hun kampi oenswedstrijd op zaterdag om 10.30 uur. Alle ouders, oma’s, opa’s, broers en zusjes en alle andere belangstellenden zijn van harte welkom om hen aan te moedigen tegen de nummer 2 van de ranglijst. Zaterdag 28 mei: GDJ 10.30 uur Roef-Avanti aanwezig 10.00 MCJ 11.20 uur Roef-Avanti 2 aanwezig 10.50 KAMPIOENSWEDSTRIJD: GCJ 10.30 uur Roef-Orion aanwezig 10.00 Zondag 29 mei: DA 11.30 uur Roef-Dongen aanwezig 11.00 MB 10.30 uur Roef-Avanti aanwezig 10.00 Zaterdag 4 en zondag 5 juni wordt ons alom bekende en druk bezochte Roef-Taxandria- toernooi gehouden. Zaterdag spelen de re creanten vanaf 16.00 uur om de Nederlandse Recreanten Cup. Zondag komen er maar liefst 96 teams hun wedstrijden spelen op het sportcomplex van SV ROEF! U bent van aankomst lijn die de renners begroeten met een applaus en confetti. De renners werden door de nieuwe hoofdman Thijn van Korven toegesproken en bedankt voor wat er gedaan was om het uniformenfonds van het gilde te ondersteunen. De bloemen waren er ook natuurlijk voor de renners die ze weer graag aan hun partners overhandigde die ook alle maal bij deze actie betrokken waren. Onder het genot van een heerlijk glas bier werd er nog samen door de renners en begeleiders nog na gepraat over dit geslaagde evenement van gilde St.Joris. Er is de hele avond en hele dag zwaar gegokt om de dineerbon die door de schietcommissie van gilde St.Joris ge schonken is te winnen. Degene die het kortste bij het aantal kilo meters die door de zes renners gereden zijn was de winnaar. Rond de klok van kwart voor acht was de telling geschied en werd de winnaar door de hoofdman bekend ge maakt. De winnaar is de bekende medewer ker van Moergestel Fietsdorp Jos Denissen uit Moergestel die het exact het gereden aan tal kilometers geraden had, namelijk 1626.8 km. Op de vraag hoe Jos hier op dit aantal kwam was het antwoord goed nadenken en kunnen hoofdrekenen. We kunnen trots zijn op de gildebroers die dit voor elkaar hebben gekregen,echter de volgende tocht de be klimming van de Alpe ‘d Huez staat weer bijna voor de deur. De renners beschouwen deze 24 uur ook als voorbereiding op de tocht in de bergen van Frankrijk. We zijn er overtuigd dat dit de gildebroeders ook zal lukken, we komen hier te zijner tijd nog op terug. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MEI 2011 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7