ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ I Gilde St. Joris 24 uur op de fiets Nu opgeven voor de 29e wandel avondvierdaagse Moergestel In Den Boogaard op 19-20-23 mei, tussen 18.30 en 20.00 uur NIEUW in DEVERKgg£l Jaarlijkse donateursactie Zangvereniging Crescendo KBO Rondleiding Joodse begraafplaats Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Gemeenteschild- verschieting 3 gilden Zomeravondbridge in Moergestel Tweede openbare vergadering Dorpsraad Moergestel w Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Barbara met een gemiddelde van 7.128 De beste schutters per gilde waren: Henk Berben schildert de plaatsbordjes die aan de Benelux-wegwijzer worden bevestigd. Albert Nooren heeft onder meer de bordjes gemaakt. Alles is vrijwilligerswerk. de Donk, commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, Europarlementariër Wim van de Camp en burgemeester Hans Janssen van de gemeente Oisterwijk. In 2012 viert de gemeente Oisterwijk, waar het dorp Moerges tel deel van uitmaakt, achthonderd jaar stads rechten. Het symposium wordt ook bijgewoond door delegaties van Vlaamse grensgemeenten en Afdeling Moergestel Op donderdag 26 mei is er om 19.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Kees Weimers van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge gebouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begraven. Graag van te voren aan melden via 528 8352. Kosten 5,00 pp. Op zaterdag 14 mei 2011 was de jaarlijkse verschieting om het gemeenteschild. Dit schild is door de gemeente Moergestel ge schonken aan de 3 gilden. Elk jaar wordt er geschoten door de drie gilden St.Catharina, St.Sebastiaan en Barbara en St. Joris. Het schieten is elk jaar bij een andere gilde. Dit jaar was St. Joris aan de beurt. Doordat de gilden niet met eenzelfde wapen schieten is er een formule bedacht om tot een goede puntentelling te komen. Er deden veel schutters mee aan deze verschie ting; het weer was wat winderig zodat het de schutters parten speelden. Toch was het weer een gezellig samenzijn tussen de gildebroeders en zusters van de drie Moergstelse gilden. Maandelijkse BINGO Let op! Donderdagmiddag 26 mei 2011 gaan we weer bingo spelen. Aan vang 14.00 uur en dit keer in de theater zaal van Den Boogaard. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spe len. Ook als u geen lid bent van de KBO bent u van harte welkom. Er worden 6 rondes gespeeld en een kopje koffie wordt u door ons aangeboden. Er zijn leuke prijzen te winnen. Graag tot ziens in Den Boogaard. Uw spelleidsters Addy van Gorp en Joke van Asch In de maanden juni, juli en augustus stoppen we er even mee. In september komen we dan weer terug. Allemaal een hele fijne vakantie toegewenst. extra stimuleren, daarom stelt zij voor elke wandelaar een vergoeding ter beschikking. Daartoe moeten wij dan wel meer informa- tie registreren. Daarom vragen wij bij de inschrijving, naast het adres ook de geboor tedatum van elke deelnemer. Wilt u hier reke ning mee houden. Ook vragen wij uw aandacht voor vrijwilligers. Het wordt steeds moeilijker voor ons om op de 4 avonden voldoende mensen te vinden die hand- en spandiensten willen verrichten. Wilt u ons helpen, het zou toch zonde zijn als er geen Avondvierdaagse meer in Moergestel georga niseerd kan worden. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 27 mei weer veel gezelligheid op het plein. De Harmonie heeft haar medewerking toegezegd en ook Ambiejans is van de partij om de sfeer op het plein te vergroten. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Tijdens de 4 avonden is de orga nisatie te bereiken via het nr. 06-52483244. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel De komende week zullen onze leden weer langs komen bij de donateurs van Crescendo. Met de steun van deze donateurs zijn wij ook dit jaar weer heel erg blij. Onze leden beleven wekelijks veel plezier aan het samen zingen en door het wekelijks repe teren kunnen we twee keer per jaar weer een mooi concert voor u verzorgen. Dit alles is alleen mogelijk met uw steun. De leden en het bestuur willen onze donateurs alvast hartelijk danken voor hun bijdrage. Binnenkort (de datum is helaas nog niet bekend) zal een repetitieavond door MTV wor den uitgezonden in het programma: ‘Waor zedde gè bij?’. Hier kunt u een indruk krijgen van een repetitieavond. Wellicht zegt u na het zien van de uitzending: ‘Misschien is dit iets voor mij’. Schroom u niet en kom gerust eens langs om ook eens mee te doen. We repeteren op maandagavond van 19.30 - 21.30 uur in de kapel van Nieuwenhof, Kloosterdreef 2. Voor meer info: Judi Lagemaat, tel. 468 1277. Zoals ieder jaar kunt U ook nu weer deelnemen aan de zomeravondbridge in Moergestel. We beginnen op donderdagavond 26 mei a.s. om 19.45 uur in de Den Boogaard. Gelieve 19.30 uur aanwezig te zijn. De data zijn: 26 mei, 9 juni, 23 juni, 7 juli, en 25 augustus telkens om 19.45 uur. Ook elke maandag middag kunt U bij ons terecht, op de vrije bridge inloop we beginnen dan om 13.30 uur. Gelieve dan om 13.15 uur aan wezig te zijn. Heeft U op maandagmiddag geen partner, geen probleem, wij zorgen er voor. Voor evt. verdere informatie 513 2533. Op de geslaagde jaarmarkt fietsten onze spor tieve 6 gildebroeders in 6 uur zoveel mogelijk kilometers bij elkaar. Ook werd er met kopjes gegooid om vele borden in stukken te gooien. Op vrijdagavond 20 mei om half acht zullen de 6 renners 24 uur non-stop estafette fietsen. De finish is op zaterdagavond om half acht op het plein. Nu is er ook weer de mogelijkheid om de ren ners te sponsoren om zo geld bij elkaar te krij gen voor het uniformenfonds van het gilde. Op het plein staat een tentje van het gilde waar ook de mogelijkheid is om een vrij sponsorbe drag te schenken. De tent is van acht tot tien uur bemand. Tussen tien uur en acht uur 's morgens is de ver zorging vanuit de tent die bij ons gildehuis ’t Draaiboompje staat. Hier is natuurlijk ook iedereen welkom om de renners ’s nachts bij te staan. Ook is de mogelijkheid om te raden hoeveel kilometers door de 6 renners samen zijn afge legd in 24 uur, de inzet bedraagt 1 euro per keer raden. De schietcommissie van gilde St.Joris heeft hiervoor een prijs beschikbaar gesteld: een dinerbon van vijftig euro te besteden in ons gil dehuis ’t Draaiboompje. Hopelijk zullen de renners weer een mooi bedrag bij elkaar fiet sen voor het uniformenfonds. We hopen dat vele mensen van ons dorp en verre omgeving de renners zoveel financieel als moreel zullen steunen. ONTVANGST Op 1 juni 2011 vindt in Den Boogaard de tweede openbare vergadering van de Dorpsraad Moergestel plaats. De avond start om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom en wordt u ontvangen met koffie en thee. INDELING VAN DE AVOND Deze avond stelt het bestuur van de Dorpsraad zich aan u voor. Na de voorstelronde vertelt het bestuur wat zij zou willen en kunnen beteke nen voor het dorp. Om hier concreet invulling aan te geven, willen we vervolgens graag van u horen wat er leeft in het dorp. Daarom richten we deze avond ‘verteltafels’ in. VERTELTAFELS Aan de verschillende verteltafels schuiven zo’n tien bewoners aan. U kunt aan elkaar en aan één van de bestuursleden van de Dorpsraad vertel len wat u zo mooi vindt aan Moergestel en wat er beter zou kunnen. We zullen ook de vraag stellen hoe het dan beter kan en wat u daar zelf aan kunt bijdragen. Wilt u bijvoorbeeld mee helpen aan het vergroten van de verkeersvei ligheid? Of heeft u leuke ideeën om iets te doen voor jongeren of ouderen? DOEL VAN DE AVOND De onderwerpen die door veel bewoners ge noemd worden, nemen we op in ons jaarplan. Dat betekent dat we aan deze onderwerpen in 2011 in ieder geval aandacht zullen besteden. Waar mogelijk zullen we 1 juni ook concrete afspraken met u maken over het uitvoeren van deze onderwerpen. Graag tot ziens op 1 juni. De uitslag was als volgt: 1. St. Joris met een gemiddelde van 14.4; 2. St. Catharina met een gemiddelde van 14.2; 3. St. Sebastiaan en Vlaamse gemeenten die net als Oisterwijk in 2012 acht eeuwen stadsrechten vieren. Volgend jaar is het precies achthonderd jaar geleden dat de Brabantse hertog Hendrik I een aantal plaat sen stadsrechten gaf. Dit wordt volgend jaar gevierd door de Vlaamse plaatsen Arendonk, Lier en Turnhout en de Nederlandse plaatsen Bergen op Zoom en Oisterwijk. Als uitvloeisel van de voorbereidingen van de vieringen is een samenwerking tot stand gekomen tussen deze plaatsen en dat weer heeft uitgemond tot de wens de banden ook na 2012 aan te halen. Tijdens dit symposium wordt de grondslag gelegd voor initiatieven die de samenwerking aan de Nederlandse zuidgrens met de aanpalen de Belgische grensregio’s sterk moeten bevor deren. Het toeval wil dat uitgerekend in de jubileren de gemeente Oisterwijk het geografisch mid delpunt van de Benelux ligt. Dit middelpunt wordt gemarkeerd met een wegwijzer die onder meer naar de drie hoofdsteden van de Benelux verwijst. Het feit dat het geografisch middel punt van de Benelux in de gemeente Oisterwijk ligt, is berekend en officieel bevestigd door het kadaster. De exacte locatie heeft de volgende coördinaten: noorderbreedte 51 32 27,6316’7 oosterlengte 5 11’12,0428. Het geografisch middelpunt is vastgesteld iets ten zuidoosten van Moergestel. Vlak bij dit geografisch mid- delpunt ligt een veelgebruikte fietsroute en komt er een ontsluiting voor wandelaars van een 700 ha. groot nieuw ontwikkeld natuurgebied De Hilver. Op de kruising van fietsroute en wandelpad komt de wegwijzer die op vrijdag middag 20 mei door staatssecretaris Ben Kna pen wordt onthuld. De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 24 t/m vrij dag 27 mei. Men kan zich nog opgeven op donderdag 19 mei, vrijdag 20 mei en maandag 23 mei elke avond tussen 18.30 en 20.00 uur en let op enkel in Den Boogaard. Men kan ook als groep inschrijven (een groep bestaat minimaal uit 10 personen). Naast de per soonlijke medaille krijgt de groep dan een groepsmedaille. Kijkt u thuis goed voor welke medaille u dit jaar gaat. In Moergestel kan men nu voor de 29e keer meelopen. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 p.p. bij de start op dinsdag 24 mei bedraagt het inschrijfgeld 4,00 p.p., dus best de moeite waard om vooraf in te schrijven, let U op dinsdag wel op het bordje met de verwijzing waar men nog kan inschrijven. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur en op vrijdag 27 mei voor de 15 km.wandelaars om 16.30 uur, voor de 10 km. wandelaars om 17.15 uur en de 5 km. wandelaars om 17.45uur. Deze tij den zijn anders dan andere jaren, dit omdat De Harmonie tijdig weer terug moet zijn i.v.m. hun reünie. Wij willen extra benadrukken dat de ervaring heeft geleerd dat veel 5 km. wandelaars best de 10 km zouden kunnen lopen en van de 10 km. wandelaars best de 15 km, dit zijn veel mooiere routes en minder druk. De organisatie heeft weer mooie routes uitge zet, dit jaar wordt weer gebruik gemaakt van het wandelroutenetwerk. Denk er aan als er staat aangegeven om naar het volgende knooppunt te lopen, dat men dan de geel-groene pijltjes moet volgen. I.v.m. de veiligheid worden de doorgaande wegen zoveel mogelijk vermeden en adviseren wij u om in het buitengebied links van de weg te lopen. Er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is wel alleen voor betalende wande laars, de organisatie gaat er vanuit dat diegene die niet bereid zijn startgeld te betalen ook zo sportief zullen zijn geen versnaperingen aan te nemen, dit geldt zowel voor kinderen als vol wassenen. Wel is er voor iedereen water. De Nederlandse Wandelsportbond (daar zijn wij bij aangesloten) wil de avondvierdaagse St.Sebastiaan en Barbara: Frank Derksen 11 punten St.Catharina: Toon Vromans 15 punten St. Joris: Theo Roosen /Peter Moorman 15 punten De overheid en schietcommissie van Gilde St.Joris Inwoners Moergestel van harte welkom in Den Boogaard en aan De Scheerman Staatssecretaris onthult middel punt Benelux Staatssecretaris Ben Knapen van Euro pese Zaken onthult op vrijdagmiddag 20 mei in Moergestel een wegwijzer die het geografisch middelpunt van de Be nelux markeert. Tijdens het symposium dat daaraan voorafgaat houdt hij een betoog over ‘Hart voor de Benelux, basis van Europa’. Het symposium vormt de opmaat tot een ‘verdrag van Oisterwijk’ dat volgend jaar wordt ondertekend en dat een intensievere samenwerking aan de Zuidgrens moet bevorderen. Inwoners van Moergestel zijn van harte uitge nodigd tot het bijwonen van het symposium en de onthulling. Deelname is in beide gevallen gratis. Het symposium vindt plaats in Den Boogaard en begint om 16.00 uur. De onthul ling van het Benelux-middelpunt is om 17.35 uur aan De Scheerman. Het symposium en de onthulling zijn georganiseerd door de Stichting Oisterwijk 800, de Stichting Moergestel Fiets- dorp en de gemeente Oisterwijk. Het plaatse lijk bedrijfsleven heeft als sponsor de realisa tie van de wegwijzer op het Benelux-middelpunt mogelijk gemaakt. Tijdens het symposium met de titel ‘Hart voor de Benelux’ wordt verder het woord gevoerd door onder anderen prof. dr. Wim van fl S'4 A I D N DUYP 25, MOERGESTEL Belangenorganisatie voor senioren Gtlzerbaan 34 5037 KV Tilburg TO13-592OO8O FOB-4688259 Iwww.allroundmakeldardij.nl I PAGINA 5 UVdLV dCllUUVLÖ pVl gliUV WaiVll. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MEI 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5