EUROPROF Burgemeester reikt vrijwilligersprijs uit tijdens Moergestel Zingt I DANKBETUIGING zie www.europrof.nl DANKBETUIGING DANKBETUIGING Op weg naar de reünie... Moergestel Zingt, meezingkraker WieKentKunst Op vrijdagavond 20 mei wordt vanaf 20.30 uur op het Sint-Jansplein voor de vierde keer Moergestel Zingt gehouden. Dit meezingfestijn is de bijdrage van de Stichting WieKentKunst aan Moergestel Fietsdorp. Moergestel Zingt is een geweldig feest waaraan honderden men sen (jong en oud) heel veel plezier beleven. Deelname is gratis. “Je hoeft alleen goeje zin mee te brengen”, zegt voorzitter Hennie van Schooten van WieKentKunst. Interesse? Neem contact: Moergestel, mei 2011 HANS WEVERS Mei 2011 Moergestel, mei 2011 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Namens mijn kinderen en mijzelf wil ik iedereen hartelijk bedanken voor de hartverwarmende reacties na het overlijden van mijn vrouw. Een MBO school voor beroepen in de Horeca Hospitality, voor meisjes vanaf 16 jaar. Graag willen wij iedereen bedanken voor de vele kaarten, attenties, bloemen en gelukwensen bij gelegenheid van ons 65-jarig huwelijksfeest. Een speciaal woord van dank aan pastor Theo te Wierik, burgemeester Hans Janssen, Jacqueline Vis, personeel Park Stanislaus en aan alle mensen die ons een onvergefelijke dag hebben bezorgd. Graag willen wij iedereen bedanken voor de belangstelling ter gelegenheid van ons gouden huwelijksfeest. De vele kaarten, bloemen en gelukwensen maakten er voor ons een onvergetelijke dag van. Een speciaal woord van dank willen we richten aan Pastor te Wierik voor de mooie viering en aan onze buurt voor de prachtige buitenversiering. Ook diploma's met een internationaal bereik (NVQ-certificaten) Kleinschalig Flexibel Individuele leerroutes Veel praktijkonderwijs Internationale mogelijkheden voor stageplaatsen Tilburgseweg 54 5066 BV Moergestel Tel (013)513 22 65 Fax (013) 513 20 11 E-mail: europrof@europrof.nl JAN EN RIEK BEERENS-JONKERS Kinderen en kleinkinderen MARINUS EN ANNEKE VAN ESCH-BEKKERS Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Op het meezingprogramma staan voor een groot deel Nederlandstalige liedjes. In het mee- zingboekje staan ook Engelstalige meezingers. Wat alle liedjes met elkaar gemeen hebben is dat vrijwel iedereen ze kent. Dat maakt het zo leuk om ze samen te zingen. Deze samenzang wordt op een paar manieren vergemakkelijkt. Op een podium staan zangers van de koren Joy en Inspiration en leden van smartlappenkoor Jeremiade. In totaal gaat het om toch zeker veertig zangers en zangeressen. De liedjes worden gepresenteerd door ‘lady- speaker’ Toos Swinkels uit Moergestel. “Het is genieten als mensen samen plezier heb ben”, zegt ze over het plezier dat ze aan het presenteren van de liedjes beleeft. “Ik zie er echt naar uit om weer op het podium te staan.” OUD-LID JAN WOLFS Aan de Schoolstraat nr. 69A woont Jan Wolfs. Jan, inmiddels de 83 ook al gepasseerd, zal bij de meeste Moergestelnaren ongetwijfeld het meest bekend zijn van de vroegere Boerenbond. Ging je daar kippenvoer kopen, de winkel was er nog niet, dan schreef Jan steevast het bon netje uit om af te rekenen. Jan werd, hij denkt zelf in 1951, door toenma lig voorzitter André Nagel gevraagd om in het bestuur van de harmonie te komen. Het muzi kant zijn was voor Jan niet weggelegd; organi satorische kwaliteiten had hij wel, en die waren door André onderkend. Jan kwam in het goede gezelschap van Cees Freijse, Bart de Veer, Goris Janssen, Jan van Gooi en Cornelis Roozen. Met Jan Wolfs praten over de harmonie levert tal loze -leuke- herinneringen en feiten op. Daarbij jaartallen noemen kost hem, zeer tegen z’n zin, wat meer moeite. Jan’s periode in het bestuur is heel druk geweest. In die tijd was er ‘n roos ter opgesteld waarop de bestuursleden werden geacht op de repetitie te zijn. Elke week min stens één. Dat was de regel. Hoogtepunten in de periode dat Jan bestuurs lid is geweest zijn er verschillende. Zoals hij noemt het défilé op Paleis Soestdijk, óf de in die tijd befaamde skelterraces op de speelplaats van de jongensschool, óf de ontvangst van Prins Bernhard op De Hooge Braaken, óf de le prijs tijdens ’n heel warme dag op een concours in Overloon, óf het dauwtrappen onder ’n stralend zonnetje naar Biest-Houtakker om er na het bezoek aan de kerk in een pak sneeuw te stap pen, of het maken van de film van Moergestel ‘Hoe het hier reilt en zeilt’, of de uitstap met gemeente Oisterwijk ter beschikking gesteld bedrag mag worden besteed aan een activiteit waarbij de winnaar van de vrijwilligersprijs is betrokken. De harmonie maakt zich stilaan op voor een feestweekend op 27, 28 en 29 mei a.s. De aftrap vindt op vrijdagavond plaats met een reünie van leden en oud-leden (met hun partners) in Den Boogaard’. Onder het genot van een hapje en ’n drank je zullen de gasten die avond worden ont vangen. Burgemeester Hans Janssen reikt tijdens de pauze van Moergestel Zingt op vrij dagavond 20 mei rond 20.45 uur de Moergestelse vrijwilligersprijs uit. De Stichting WieKentKunst, organisator van de vrijwilligersprijs, roept alle Moergestelaren op de prijsuitreiking bij te wonen. De Moergestelse vrijwilligersprijs wordt voor de elfde keer uitgereikt. De tien eerdere win naars waren Eddie Hurkmans, wijlen Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denis- sen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scouting St. Jan, Jacqueline Vis-van de Wouw, Kees Jansen, de Moergestelse omroep MTV en vorig jaar Corrie en Rien Ceulemans. Sinds een paar jaar vindt de uitreiking van de Moergestelse vrijwilligersprijs plaats tijdens Moergestel Fietsdorp. De Moergestelse vrij willigersprijs is een gemeentelijke prijs. Het initiatief is destijds genomen door de Stichting WieKentKunst. Later is dit huldeblijk aan de vrijwilligers overgenomen door de gemeente. Nu zijn er vrijwilligersprijzen voor alle drie de kernen: Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Elke kern heeft een eigen jury, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking, een eigen beeld je en een bedrag van 250 euro. Dit door de Net als vorig jaar vindt Moergestel Zingt plaats in de grote tent op het St.-Jansplein. Bij goed weer kan deze tent aan alle kanten open wor den gezet. Het gebruik van de tent is vorig jaar goed bevallen. De sfeer was prima. Iedereen genoot. Tijdens Moergestel Zingt worden 25 bekende meezingliedjes gezamenlijk gezongen. Omdat meezingen pas echt leuk is met de teksten in de hand, deelt de organisatie vooraf boekjes uit met de complete ‘playlist’. Deze boekjes worden gratis ter beschikking gesteld en kun nen mee naar huis worden genomen. Dat laat ste stellen bezoekers op prijs omdat ze zo beschikken over een boekje met teksten van bekende liedjes. “We hebben het aan de spon sors te danken dat we dit gratis aan kunnen bie den”, aldus Hennie van Schooten. De KVO fietst woensdag 25 mei naar Den Bosch en brengen een bezoek aan de Zoete Lieve Vrouw in ‘De St. Jan. Vertrek om 9.30 uur vanaf St. Jansplein. Neem een lunchpakket en voldoende drinken mee voor onderweg. ten op een of andere manier worden opge pompt’, zei Jan. We hebben het nu over de tijd dat Moergestel nog minimaal was verlicht door straatlantaarns. In 1963 kreeg onze harmonie voor de aller eerste keer uniformen. Tot dan toe was men ‘gewoon’ gekleed. Saillant detail: de eerste keer dat het uniform werd gedragen was tij dens de uitvaart van bestuurslid Jan Jonkers die enkele dagen eerder was overleden ten gevolge van een hartaanval. Jan laat ons ook vol trots, en het heeft een ere- plekje!, het kleine vaandeltje zien dat hij kreeg bij gelegenheid van zijn gouden huwelijksfeest in 2006. ‘In 1956 kregen mijn vrouw en ik ook al een serenade toen we. in Hilvarenbeek getrouwd zijn. Klaas Smits en Ton Fonken waren daar ook bij’, herinnert hij zich nog. In 1969 of 1970 treedt Jan uit het bestuur. Het was welletjes geweest, maar, zo zegt hij, ik heb het altijd met plezier gedaan’. Kijkend naar de uitnodiging die voor hem op tafel ligt: ‘Ik denk ook wel dat ik ’s avonds nog wel even naar de reünie kom’. de harmonie naar Scheperpenheuvel, of de diri gentenwissel van Piet Pennings naar Huub Gowie.Jan weet het nog allemaal! Ook gebruikelijk in die tijd waren de jaarlijk se festivals, telkens in een ander dorp in de omgeving. Was dat festival in Moergestel dan werd de houten kiosk geplaatst in de boomgaard tegenover Breda’s Welvaren, en... wie ziet het nog voor zich als de harmonie er in de avond opuit trok... Veldwachter Geersaem met de fiets voorop en achter liepen twee personen met een stallantaarn. Tussen de harmonie lie pen zes personen met een altijd sissende gas lamp om de muzikanten het nodige licht te geven zodat ze hun partijen konden lezen. Gaslampen die al enkele uren voor vertrek wer den aangestoken door Jan van Gooi. ‘Ze moes- Jan Wolfs met links het vaandeltje dat hij kreeg op de dag van zijn gouden huwelijksfeest. w Lieve Anita: hartelijk gefeliciteerd met je 50e verjaardag! Van: Knartje, Juf en Tarzan MUZIEKVERENIGING JULIANA PRINSES PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MEI 2011 (Bart. Anne en Merijn)

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3