7 Feestweekend harmonie 27-28-29 mei Eerste weekeinde Moergestel Fietsdorp fietst lekker! Moergestel Zingt, meezingkraker WieKentKunst Aphrodite ÏV Beslissing Audacia-FC Drunen in Loon op Zand Weekblad voor Moergestel Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Muziekvereniging Prinses Juliana pakt in het weekend van 27, 28 en 29 mei flink uit om samen met Moergestel het honderdjarige feest van deze vereni ging te vieren. Dat dit met knallende en overheerlijke concerten gevierd wordt, waarbij iedereen uitgenodigd is, mag u van hen aannemen! WOENSDAG 18 MEI 2011 36e JAARGANG Nr. 1615 Moergestelse duofiets 'ingefietst' Samen met burgemeester Hans Janssen heeft Jo van Velthoven- Bertens vrijdagavond door middel van een ritje op de nieuwe duofiets de vierde editie van Moergestel Fietsdorp geopend. Eerder die dag is de duofiets in aanwezigheid van Guus Moonen gepresenteerd in Park Stanislaus. Het initiatief tot deze duo fiets is genomen door Toos van der Sande. Met de duofiets kunnen Moergestelaren die niet meer zelf kunnen fietsen toch genieten van een fietstochtje. eert op het St.-Jansplein waarbij meer dan duizend toeschouwers aanwezig waren. Dit keer zal de firma Pyrofoor uit Amsterdam op de klanken van de slagwerkgroep en het har monieorkest Den Boogaard in vuur en vlam zetten. Een spetterend concert met leuke muziek en zeer zeker verrassende effecten, kortom een must om gezien en gehoord te hebben. Als toegift is er een afterparty met de Bekkersband uit Moergestel. De toegang is gratis, maar vol is vol! Zondag 29 mei is speciaal voor de kinderen uit Moergestel. Om 12.00 uur zal er een pannen- koekconcert gegeven worden in Den Boogaard. Tijdens de optredens van het opstap- en oplei- dingsorkest kunnen de kinderen gratis pannen koeken versieren en natuurlijk opeten. Alle kinderen van 0 tot 99 zijn hiervoor uitgenodigd! Ook de slagwerkgroep van muziekverenging Prinses Juliana zal een optreden verzorgen. Behalve pannenkoeken versieren en eten, jezelf laten schminken en ballonblazen mogen de kinderen actief meespelen met de slagwerkers tijdens enkele speciaal gearrangeerde muziek stukken. Een feestweekend om niets van te missen. De honderdjarige muziekvereniging Prinses Juliana verwelkomt u graag op een van haar concerten en/of activiteiten. Komtour, sympathieke sportiviteit De Komtour bracht zondagmid dag veel sympathieke sportiviteit naar het centrum van Moergestel. Terwijl ouders en grootouders zich langs het parcours hadden genes teld, coureurde de jeugd om de eer en om prachtige bekers type 'bling- bling'. De Komtour was perfect verzorgd door een club vrijwilligers onder leiding van Ruud Hora, die het op zijn beurt niet kon stellen zonder zijn vrouw José. Guus opent Rondje Guus Met een behendige ruk aan een touw heeft Guus Moonen vrij dagavond het Rondje Guus geopend. Het rondje Guus is de naar hem genoemde route waarop hij drie jaar lang 10.000 kilome ter heeft gefietst. De Stichting Moergestel Fietsdorp wil van dit Rondje Guus een toeristische attractie maken. De eerste aan zet daartoe is het aangeven van de route met behulp van een eigen bord. Deze borden worden aanstaande donderdag beves tigd. Daarmee is het Rondje Guus letterlijk zichtbaar. Op vrijdagavond 27 mei is er voor de leden en oud-leden een reünie waarbij ongetwijfeld vele anekdotes verteld zullen worden. Mocht je je nog niet aangemeld hebben voor deze reünie als oud-lid, dan kan dit nog door een direct een mail te sturen naar jubileum@julianamoer gestel.nl Op zaterdag 28 mei is er in Den Boogaard een bingo voor de senioren uit Moergestel. Alle bewoners van Stanislaus, Reuselhof en leden van KBO zijn van harte welkom om gratis mee te dingen naar de leuke bingoprijzen. Natuurlijk worden zij ontvangen met een kopje koffie/thee en wat lekkers! Zaterdagavond staat er weer eens iets nieuws te gebeuren. Een primeur in Nederland! Om 20.15 uur zal er een indoor vuurwerkconcert losbarsten in Den Boogaard. Zo’n zes jaar terug was er al een spectaculair vuurwerkcon- Op vrijdagavond 20 mei wordt vanaf 20.30 uur op het Sint-Jansplein voor de vier de keer Moergestel Zingt gehouden. Dit meezingfestijn is de bijdrage van de Stichting WieKentKunst aan Moergestel Fietsdorp. Moergestel Zingt is een geweldig feest waaraan honderden mensen (jong en oud) heel veel plezier bele ven. Deelname is gratis. “Je hoeft alleen goeje zin mee te brengen”, zegt voorzit ter Hennie van Schooten van WieKentKunst. De Veerkes wint Mini Fietskes Race De zaterdagavond verreden Mini Fietskes Race is gewonnen door het team van café De Veerkes. De minifietsers deden 11,02 minuten over twee kilometer. Op de tweede plaats eindigde De Brouwer A 1gevolgd door De Vriendjes en de Brugzeikers. Het team van De Vriendjes was samengesteld uit een aantal jonge kinderen die met hun sportieve inzet veel indruk maakten. De deelnemers aan de Magische Fietstocht afgelopen zondag beleefden veel plezier aan onder meer het zigeunerkamp dat door de Naemloose Speelers was ingericht bij de Pierenberg. Op een zeer creatieve manier werd het fietsend publiek een aantal magische kunsten voorgeschoteld, zoals in de glazen bol kij ken en handlezen. In een woonwagen kwam een spiegel tot leven. De combinatie van goed toneelspel, schitterende rekwisieten, de mooie omgeving van de Pierenberg en een knap staaltje techniek maakte deze voorstelling tot een belevenis. Vandaag 18 mei om 19.00 uur Door de resultaten op de laatste competitiedag is er de verwachte beslissingswedstrijd om het kampioenschap tussen FC Drunen en Audacia uitgerold. Op het terrein van Uno Animo wordt dit gespeeld. De kampioen promoveert rechtstreeks naar de 4e klasse. Bij verlies van Audacia kan nog worden gepromoveerd via de nacompetitie. De achtjarige Max van Kempen deed afgelopen zondag iedereen versteld staan. Na een lange en afmattende fietsdag met harde wind, een paar buien en ook nog eens nadat hij een keer lek had gereden, finishte hij met 150 kilome- r teren 100 meter op het fietscomputer- ke. Hij begon om 8.21 uur en hij stap- J te tegen kwart voor zes van zijn fiets- ke. De eerste reactie van de jeugdige fietskrachtpatser: "Leuk!" Max van Kempen werd begeleid door een paar ervaren wielrenners, waaronder Guus Moonen, Mart de Swart en vader Mar co. h Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Mis in de openlucht voor Fietsdorp Hoewel niet alle stoelen waren bezet, was het toch behoorlijk druk tijdens de openlucht mis zaterdagavond op de open plek in het bos achter het Mariakapelleke. De kou deed mensen beslui ten thuis te blijven en dan was er ook nog de regendreiging. Maar net als op 15 augustus bleef het wonderbaarlijk droog. Theo te Wierik ging voor in de mis ter gelegenheid van Moergestel Fietsdorp. Fietsenzegening na afloop openluchtmis Na afloop van de openluchtmis heeft pastor Theo te Wierik fiet sen en hun berijders gezegend. Hij deed dat onder het uitspre ken van een mooi, door hem geschreven gebed waarin onder meer aandacht wordt geschonken aan de relatie tussen fietsen en het milieu. De fietsenzegening was een sympathieke uiting van de identiteit van de Brabantse fietser. A nieuws é- 1 oe f Uitgave en redactie: Buro '76, Oisferwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiter/ijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur nmiHWuuintrsnuitt^ "9

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1