QOEF! Audacia- nieuws X- Bram Welten voor het laatst in de Komtoer Moergestelse dartcompetitie 2011 Korfballiefhebbers/ -speelsters dit moet je lezen! Expositie in De Verdieping Nationale Molendag tweede weekend mei Carla van Gisbergen exposeert in Hilvarenbeek 18 juni Benefietconcert Semmy’s Rock 2011 H.S.V. De Rietvoorn Cheetahs - Roef. 9-16 en 4-15; Hb jun Roef .9.45 Kickers -Roef 14.30 finish St. Jansplein. Naam en voornaam: Adres: Postcode-Woonplaats Geboortejaar: Akkoord ouder: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Bram Welten, een van de favorieten voor een overwinning, rijdt dit jaar voor het laatste jaar de Komtoer in de hoogste categorie. Met Ruud en Luuk van Gestel en Niels van Haa- ren hebben we 4 lokale renners in het totale rennersveld. De wedstrijden beginnen zon dag 15 mei om 12.00 uur met start en finish op het St. Jansplein. Inschrijfformulier: Dikke Banden Race op Zondag 15 mei in Moergestel met start en - De start van de DBR voor kinderen van 7 t/m 12 jaar is om 12.00 uur. - Alle deelnemers krijgen een valhelm in bruik leen. - Daarnaast is iedere deelnemer verzekerd vol gens de voorschriften van de KNWU. Dit formulier inleveren bij Novy, Rootven 10 of bij R. Hora, Kloosterbeemd 22 te Oisterwijk. ..8.45 10.15 11.40 ..9.30 Sb pup: 10:30u Hb 1: 14:00u Dinsdag 17 mei: Hb pup 2 19:00u getoond worden. Openingstijden: vrijdag 13 mei 19.30-21.30; zaterdag 14 mei 13.00-17.00; zondag 15 mei 11.00-17.00. Diverse pop-rock (cover)bands uit het hele land werken belangeloos mee om van deze dag een succes te maken. De presentatie van deze dag wordt verzorgd door Aukje en Marieke van Ginneken. Meer informatie kunt u vinden op www.semmysrock.nl Lineup: ENorm, MeatLove tributeband, Mo ped KraftkwartetPebbles and the Bambams, tot beelden die op de expositie in de ‘Verdieping’ groten van de overlevingskansen van De Moergestelse dartcompetitie 2011 is weer van start gegaan en wel met zeven teams. De eerste 180 is gegooid door Johan van Daelen en een 79 uitworp van Jeroen van Abeelen. Veerkes JaJa heeft gewonnen met 7-5 van Plok Klaore, Triple One I wint met 10-2 van De Vrijbuiter en Plok Epi wint met 7-5 vanTriple One II. Voor meer info zie www.plok.it SV ROEF! Korfbal 33 jaar! In mei 2011 is het 33 jaar geleden dat voor het eerst korfbal werd gespeeld in Moergestel; SV Roef! is geboren. De afgelopen jaren hebben zich geken merkt door vele hoogtepunten en na tuurlijk ook een enkel dieptepunt. Re den voor ’n feestje? Nee, toch niet... Is korfbal lang niet weg te denken geweest, door de vele andere sporten in Moergestel is het ledenaantal de laatste jaren terug gaan lopen. Roef korfbal lijkt de strijd te gaan ver liezen. Voor het komende seizoen hopen wij nog met een seniorenteam in de 3de klasse uit te kunnen komen. Wie maakt dit mogelijk en De Nationale Molendag wordt dit jaar gehou den op zaterdag 14 en/of zondag 15 mei 2011. Sinds 1972 staat in het tweede weekend van mei een groot aantal van de molens open voor het publiek. De door De Hollandsche Molen en het Gilde van Vrijwillige Molenaars georganiseerde Molendag is inmiddels uitge groeid tot hét jaarlijkse molenevenement. Op www.nationalemolendag.nl is te zien wel ke molens zaterdag, zondag of op beide dagen zijn geopend. Molens werden eeuwenlang gebruikt voor onder meer het malen van graan, het zagen van hout, het slaan van olie uit zaden en het maken van papier. Daarnaast maalden zij meren droog en reguleerden zij de waterhuishouding in ons land. Als gevolg van de technische ontwikke ling verdwenen molens vanaf het eind van de 19e eeuw steeds meer uit beeld en werden ges loopt. Het waren de stoom-, diesel- en elektri sche gemalen, die de rol van met name de water molens overnamen. Ook de gemalen werden later het slachtoffer van de technische ontwik keling. Zij raakten buiten gebruik en werden afgebroken. Gelukkig zijn er nog steeds molens komt het team van Geke, Annet, Yvette, Anita, Aniek, Sanne, Kim, Marlijn en Claudia, die dolgraag willen blijven korfballen, verster ken. We spelen weliswaar op een bescheiden niveau maar gaan ’s zondags het veld op om te winnen (wat regelmatig lukt) maar ook om plezier te hebben met elkaar. Daarna nog wat gezellig nakletsen in onze kantine voordat we weer naar huis gaan. We trainen op de maandagavond van 19.30 tot 20.30 uur op ons sportveld aan het Stok- eind of tijdens het winterseizoen in de naast gelegen sporthal van 19.00 tot 20.00 uur. Denk jij bij dit team en deze meiden, voor namelijk midden twintigers, pas ik en wil je graag een paar keer per week lekker bezig zijn met korfbal dan ben je van harte welkom. Kom op maandagavond een keer langs of bel met onze trainer/coach Peter Vrijhoeven. Hij is te bereiken onder nummer 06-51530853. Wij sluiten af met ‘hopelijk tot binnenkort’ van negen meiden, die graag willen blijven korfballen in Moergestel. Portfolio groep nodigt uit! De portfoliogroep bestaat uit een tiental foto grafen, die onder de inspirerende en bezielen de leiding van Hans Zoete het afgelopen win terseizoen zich hebben verdiept in hun eigen fotografie. Vooral beeld, verbeelding, stijl, opvat ting over fotografie hebben uiteindelijk geleid De Komtoer wordt begonnen met de Dikke Banden Race. Hieraan kan en mag iedereen deelnemen, die niet ouder is dan 12 jaar. Het maakt niet uit of je een gewone fiets, mountain bike of citybike hebt. Er mogen zelfs versnel lingen op zitten. Als het maar geen racefiets is, want dat zou niet eerlijk zijn. Het parkoers waarop je fietst, is helemaal vrij van verkeer, zoals in een echte wielerwedstrijd. Na afloop is er voor de winnaars een echte beker! Voor alle andere kinderen is er een leuke verrassing. Omdat jullie een echte KNWU wedstrijd rijden, leent de organisatie jullie een helm en ontvang je een rugnummer. Als je die na afloop van je wedstrijd inlevert, ontvang je een leuke attentie. De wedstrijden beginnen om 12.00 u en duren tot ongeveer 12.30 u. ROEF HANDBAL Uitslagen: MCJ Roef-GHV 2-6; GDJ Roef- en gemalen te bewonderen in ons land. De Nationale Molendag is dé gelegenheid om deze waardevolle werktuigen te bekijken. Opengestelde molens zijn te herkennen aan de Molendagvlag. Ook als de wieken of waterra deren rondgaan is de molen in de meeste geval len te bezoeken. Uiteraard doet de Moergestelse molen ook mee aan de Nationale molendag. Op zaterdag 14 mei is de molen van 11 tot 17 uur te bezich tigen en zal er bij voldoende wind tarwe wor den gemalen. De molenaars zullen u graag ontvangen en allerlei wetenswaardigheden over deze zeer monumentale en oudste molen in de regio, het malen van graan en het mole naarsambacht vertellen. Overigens is de molen altijd te bezoeken als de wieken draai en en één van de poorten is geopend. In onze regio doen verder de molens in Goirle, Hilvarenbeek, Oisterwijk, Oirschot en Spoor- donk mee aan de Nationale Molendag. Wanneer deze molens open en te bezoeken zijn en welke activiteiten er worden georganiseerd, kunt u vin den op nationalemolendag.nl Het artistieke werk van Caria van Gisbergen (1967) laat zich niet in één categorie vangen. Haar tentoonstelling, vanaf zondag 15 mei in de Wandelgangen in Hilvarenbeek, herbergt zelfs harde contrasten, die samen voor een spannend geheel tekenen. Er zijn de bloemen die figuratief flonkeren in bladgoud: lieflijk en verleidelijk. Maar er zijn ook de geabstraheerde vissen die stikken in de plastic soep van de oceanen: grimmig en depri merend. De Hilvarenbeekse, geboren en getogen in Moergestel, toont zich ook in de keuze van genres niet eenkennig. Het landschap hangt band, Scarlet Stories, SPuM, New York Diesel en Hedgeclipper. ‘Stichting Semmy’ is door de oprichters ver noemd naar hun overleden zoontje die deze vreselijke ziekte overkwam. Het doel van de stichting is dan ook het verlengen van de levens verwachting en uiteindelijk het vergroten van de overlevingskansen voor alle kinderen die getroffen zijn en gaan worden door hersen- stamkanker. Dit wil de stichting bereiken door geld in te zamelen, waardoor onderzoeken hier naar mogelijk zijn. Tot groot verdriet, heeft één van de organisa toren van Semmy’sRock eind 2009 te horen gekregen dat hun dochtertje Rosanne deze ver schrikkelijke ziekte heeft. Op 6 november 2010 is zij op 2 jarige leeftijd overleden. Het VU Medisch Centrum in Amsterdam is met financiële steun van Stichting Semmy een onderzoek gestart naar ponsgliomen. Om dit onderzoek te ondersteunen is de tumor van Rosanne gedoneerd. Dit onderzoek kost veel geld. Reden om Stichting Semmy te steunen door middel van de organisatie van benefietcon cert Semmy’sRock. Geef ouders en ernstig zieke kinderen hoop op leven! pea i^anKwanei reooies ana me namoams, - y kom naaf f or Less Purple,theGR1T, SheerBlue, Willems- Semmy,sRocëk 201 Met een bijdrage geeft u j ouders écht een steun in de rug. Maar veel I belangrijker is dat u en/of uw bedrijf meehelpt om een nieuwe generatie hersenstamtumorpa- tiëntjes een kans te geven op een toekomst. Heeft u interesse en bent u bereid om dit jaar onze Semmy’sRock sponsor 2011 te wor den; meld u dan aan, kijk op onze site www.semmysrock.nl en email naar: semmys rock@gmail.com Suzanne Colsen (mede-organisator) Geen tijd om te piekeren Audacia l'GG 0 Na 20 seconden was het al raak, een scherpe voorzet van Sander Janssen werd ongelukkig in eigen doel gewerkt: 1-0. In de 4e minuut ver schafte Rogier Op ’t Hoog zich een vrije door gang naar de keeper en werkte bekwaam af: 2- 0. Audacia had geen tijd nodig om te piekeren hoe een bres te slaan in de verwachte stugge tegenstand, er lagen er al twee in. Toen in de 15e minuut Coen Schollen een geplaatste vrije trap van Richard van den Meijdenberg op waar de wist te schatten: 3-0, was het helemaal gedaan met de tegenstand. Alleen de keeper van de Boschenaren wenste zich nog te verzetten en zo kon Audacia niet aan dubbele cijfers komen. Er vielen nog vier doelpunten: Geert Antonis in de 37e minuut, in de 54e Niek Op ’t Hoog en vlak daarop Sander Janssen. In de 69e nam Lars van Amelsfort de laatste voor zijn rekening door een aanval over vele schijven af te ronden: 7-0. Zo ligt Audacia op koers in het scenario naar de finale van deze competitie: een beslissings wedstrijd op 18 mei om 19.00 uur op neutraal terrein (nog niet bekend), maar eerst is er nog het duel tegen RKKSV in Rosmalen, adres: Sportpark Eikenhage, Kruisstraat 13A, 5243 RD Rosmalen (bij het Autotron). Uitslagen zondag 8 mei 2011 Audacia 1 - TGG 1:7-0, Tuldania 2 - Audacia 2:0-6, Audacia 3 - Steensel 2:2-4, Oirschot Vooruit 5 - Audacia 4: 3 - 3, Audacia 6 - Oirschot Vooruit 11:1-7, EDN’56 5 - Audacia 7:2-4. Programma zondag 15 mei 2011 RKKSV 1 - Audacia 1 Audacia 2 vrij UNA 5 - Audacia 313.00 Audacia 4 - Tuldania 310.00 Spoordonkse Boys 6 - Audacia 610.00 Audacia 7 - Nemelaer 810.00 Dames: Longa - Audacia11.00 tebrengen. Al met al een leerzame dag voor jong Dinsdag 17 mei: Voor het programmma veldcompetitie kun je Op zaterdag 18 juni wordt in partycen trum De Ster in Nieuwkuijk benefiet concert Semmy’sRock gehouden t.b.v. Stichting Semmy. Stichting Semmy heeft ten doel het verlengen van de le vensverwachting en uiteindelijk het ver- kinderen die getroffen zijn door hersen- stamkanker. Na een geslaagde jaarmarkt en Koningin- nedagwedstrijd waarvoor wij iedereen wil- i len bedanken is het weer tijd voor de twee- de tellende wedstrijd van dit seizoen. Op zon- dag 15 mei a.s. zullen we de TH-Beker ver- j vissen op de zandput. We vissen van 8.30 uur I t/m 11.30 uur. Om 7.00 uur is het plaatsnum- I mers trekken in ons clubhuis de Klaore. Opgave t/m vrijdagavond telefonisch bij Peter Stads (06-15542403) of Bert-Jan Kogels (06- r£vTo"‘ MO^MVMO m mri c-meas'to'i I GHV 3-9; HA Roel-HVM 9-21; MBJ Roet- RHV 10 14 Tijdens de jaarmarkt hebben we dit jaar flyers Programma 14 mei: uitgedeeld voor de Nationale Hengeldag op GDJ 11.00 uur HMC 3-Roef..... zaterdag 28 mei a.s. Tijdens deze dag mogen alle Zondag 15 mei kinderen uit Moergestel of Oisterwijk eens MCJ 10.00 uur HVM3-Roef komen proeven van het vissen. Dit wil zeggen, GCJ 11.10 uur Artemis-Roef.... kinderen krijgen les in hoe ze vissen dienen te HA 12.40 uur Dongen 2-Roef behandelen, hoe ze het beste kunnen vissen en DA 10.00 uur Taxandria-Roef we proberen de kinderen een stukje biologie bij MBJ 10.30 uur Elshout 2-Roef. maar ook voor oud. MBJ 19.00 uur Dos '80 2-Roef.. De aanvang van dit evenement is 13.00 uur I en zal duren tot omstreeks 17.00 uur. Deze dag wordt geheel gratis verzorgd door H.S.V. De Rietvoorn, dus materiaal en dergelijke wor den geheel gratis beschikbaar gesteld door de vereniging. Het enige wat men mee moet brengen is goede zin en een klein stoeltje om op te zitten. Ook de ouders en grootouders zijn natuurlijk heel welkom tijdens deze dag. Indien u meer info wilt over deze dag kunt u contact opnemen met Bert-Jan Kogels (06- 52084579) en als u zich op wilt geven kunt u zich per mail aanmelden: bjkogels@hetnet.nl Vermeld in uw mail uw naam, telefoonnummer en de naam van het/de deelnemende kind/eren. Wij dragen er zorg voor dat de kinderen een onvergetelijke dag zullen hebben. Tot op heden j is het nog niet duidelijk, maar de kans is groot dat tijdens deze dag 2 tv-beroemdheden onze club komen bezoeken. Te weten Marco Kraal en Ed Stoop. Wij hopen u en uw kind/eren te mogen begroe ten tijdens deze dag. naast het portret. Zo’n portret kan op realisti sche wijze door acrylverf op linnen tot stand zijn gekomen, zoals bij dat van haar eigen kinderen, of als abstractie door dot painting op metaal plaat zijn gevangen. In dat laatste, bijzondere portret verraadt Carla ook haar achtergrond als grafisch vormgever. Lange tijd heeft ze voor haar bedrijf Vorm in Beeld het schilderij met het bedrijfslogo gecom bineerd. Meer en meer heeft de kunst echter de overhand gekregen. Na eerder met anderen samen geëxposeerd te hebben, laat Carla van Gisbergen nu voor het eerst solo haar werk zien - aan de binnen- en buitenwereld dus. Expositie Caria van Gisbergen in het gemeen tehuis van Hilvarenbeek, Vrijthof 9. Tot 12 juni te zien op zondagen van 14.00 tot 17.00 uur (29 mei en 2e Pinksterdag gesloten). ook kijken op www.svroef.nl, afdeling Handbal. Handbal is altijd raak! ROEF HONK-, SOFT-BEEBALL Uitslagen: Sb 2 Twins-Roefl 0-3; Hb pup 1 Cheetahs - Roef. 9-16 en 4-15; Hb jun Roef - Twins 4-16; Hb 1 PSV - Roef 10-12; Sb 1 UW-Roef 9-0 en 5-0; Sb 2 Roef-Gryphons 3-8; Sb jun Roef.-Alcmaria Victrix 5-6 en 3- 11;. Zaterdag 14 mei: Hbpup 1 10:30en ll:30uRoef-PSV Opgooi: 10:00u Tilburg-Roef BeeBall: ll:00u ...Mustangs-Cardinals-Roefi Hb jun 14:00uUden Red Sox - Roef Sb 1 15:00 en 17:00u H.dorp Pioniers - Roef Sb 2 17:00u Roef - Bullfighters Hb 2 18:00uRoef - Antwerp Dockers Zondag 15 mei: Sb jun 10.00u en 12:00u..Blue Angels - Roef Alphians - Roef Roef - Hazenkamp 2 ..9.30 11 I IIDTIOAA..,TA-'On A 1745 WW v. w. ...f, w.. uu ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MEI 2011 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7