MOERGESTEL FIETSDORP f Moergestel fietst de wereld rond (deelname gratis!) PROGRAMMA MOERGESTEL FIETSDORP VAN 13 MEI TOT EN MET 22 MEI Moergestel Fietsdorp A Moergestel Fietsdorp A Moergestel V Fietsdorp nl Moergestel Fietsdorp ondersteunt aantal plaatselijke goede doelen Voorzitter Ben van Esch: "We gaan tien dagen vlammen. Horeca maakt feest van Fietsdorp “We gaan tien dagen vlammen.” Ben van Esch, voorzitter van Horeca Moergestel, laat er geen misverstand over bestaan dat de Moergestelse horeca een feest gaat maken van Moergestel Fietsdorp. Ben van Esch en de zaken die hij vertegenwoordigt rekenen op een succes. Het programma dat de horeca te bieden heeft speelt daar een belangrijke rol in. Bovendien is het St.-jansplein plein dit jaar volkomen anders ingericht waardoor juist ook de horeca goed uit de verf kan komen. Iedereen kan meehelpen aan succes Moergestel Fietsdorp grootste fietsfeest van Nederland - PAGINA 5 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MEI 2011 De goede doelen (projecten) moeten een maat- Presentatie duofiets Stanislaus op plein 21.30 u: 17.30 u: 15.00 u: 22.00 u: 2011 Over dit inmiddels landelijk bekende parcours worden de in totaal 40.075 kilometer gefietst. De organisatie hoopt stiekem dat het nog veel meer kilometers zullen worden. “Het is een uiting van gemeenschapszin die kenmerkend is voor Moergestel”, onderstreept voorzitter jan Vriens. Centraal thema: elke dag: ‘Moergestel fietst de wereld rond’ voor plaatselijke goede doelen: Officiële opening Rondje Guus als nieuwe toeristische attractie voor Moergestel. Inwoners van Moergestel gaan samen de wereld rond fietsen. Foto: Paul Spapens Moergestel Fietsdorp wordt veroorzaakt door mensen van buiten”, heeft Ben van Esch in de drie voorgaande jaren waargenomen. Bij Horeca Moergestel zijn twaalf zaken aangeslo ten. Voor een dorp ter grootte van Moergestel zijn er dat veel, aldus Ben van Esch. Hij verklaart dit uit het succesvolle horecaverleden van het dorp 17.00 u: 18.00 u: 19.00 u: 14.00 u: 18.00 u: 18.00 u: 20.00 u: 18.00 u: 20.30 u: 14.30 u: 15.00 u: 15.00 u: 15.00 u: 16.00 u: 17.00 u: DONDERDAG 19 MEI 18.00 u: Start fietsteams voor Rondje Guus 19.30 u: Rondje Guus voor iedereen Symposium over de Benelux in Den Boo gaard met eregast staatssecretaris Ben Knapen van Europese zaken en commis saris van de koningin Wim van de Donk. Onthulling door Ben Knapen en burgemeester Hans Janssen van 'Moergestel middelpunt van de Benelux’. Start fietsteams voor Rondje Guus Moergestel Zingt, een initiatief van WieKentKunst. Aansluitend muziek in de feesttent De lichtjestocht (Rondje Guus) voor jong en oud VRIJDAG 13 MEI 15.00 u: Presentatie duofiets op Stanislaus 20.00 u: Officieel startsein Moergestel Fietsdorp 2on door burgemeester Hans Janssen. MAANDAG 16 MEI 10.30 u: Start Brabantse seniorendag i.s.m. KBO 15.45-17.45 u: Demonstratie dansen door leerlingen van de Zuivelfabriek 18.00 u: Start fietsteams voor Rondje Guus 20.00 u: Optreden (S)taporkest d’Ambiejans ZATERDAG 21 MEI V.a. 14.00 u: Speciale jeugdactiviteiten op St.Jansplein 20.00 u: Start de 80 van Oisterwijk Live Band "Soul X-treme” Moergestel fietst tussen 13 mei en 22 mei de wereld rond. In een soort estafette fiet sen de inwoners een rondje van 16,6 kilo meter. Na 2.414 van deze rondjes moet de aardomtrek van 40.075 kilometer zijn vol tooid. Het ‘wereldrondje’ is een onderdeel van het evenement Moergestel Fietsdorp, het grootste fietsfeest van Nederland. Aan ‘Moergestel fietst de wereld rond’ is een aantal goede doelen gekoppeld die de 6.000 Moergestelaren ten goede komen. Daarnaast prijst de voorzitter de traditionele 'highlights’ van Moergestel Fietsdorp. Zoals Moergestel Zingt van WieKentKunst. De race met de kleine fietskes en de Lichtjestocht. Zeer te spre ken is de horeca ook over de inrichting van het plein. Dat is zodanig vormgegeven dat het een groot terras wordt. De start en finish van alle acti viteiten zijn op het plein zelf. Voor het publiek is dat heel erg leuk. “Dit wordt geweldig", voorspelt voorzitter Ben van Esch van Horeca Moergestel. ZONDAG 15 MEI Vanaf 08.15 u: Doorkomst deelnemers toertocht Abdijentocht 08.30 u: Recordpoging Max van Kempen onder deskundige begeleiding 10.00-17.00 u: Tentoonstelling bijzondere fietsen van Piedrobartolo In Den Boogaard V.a. ii.oo u: Moergestel Magisch Fietsen: een gezins)tocht met veel bijzonder vermaak Deelname aan 'Moergestel Fietst de wereld rond’ is eenvoudig en staat open voor iedereen - jong en oud en ongeacht het type fiets. Deelname kan individueel of in groepen. Deelnemers kunnen zich door middel van bedrukte t-shirts of anders zins presenteren, maar dat is slechts een moge lijkheid, geen verplichting. Ouders met kinderen, buurtverenigingen, cafébezoekers, bedrijven, cam- pinggasten, inwoners uit de omliggende plaatsen en noem maar op - stap op de fiets en rij een of meerdere Rondjes Guus. TWEE SOORTEN GOEDE DOELEN De Stichting Moergestel Fietsdorp kent twee soor ten goede doelen. Het eerste type bestaat uit acti viteiten waarvoor de deelnemer zelf actief is. Daarvan kent Moergestel Fietsdorp 2011 een voorbeeld. Het gilde St. Joris heeft voor de 60 leden nieuwe uniformen nodig. Per stuk kosten die 450 euro. Ze gaan met onder meer 6 gilde- broeders naar de Alp d'Huez fietsen en ter voor bereiding fietsen ze tijdens Moergestel Fietsdorp 24 uur non-stop. Hiermee wordt sponsorgeld opgehaald. Deelname aan ‘Moergestel fietst de wereld rond’ is gratis. In een eerder bericht van de Stichting Moergestel Fietsdorp was er sprake van dat per rondje moest worden betaald. De organisatie heeft daar van afgezien. “Het gaat er ons om dat zoveel mogelijk mensen meedoen. Als een ver plicht sponsorbedrag daarvoor een hindernis is, doen we dat dus niet”, aldus voorzitter Jan Vriens. Nu worden de deelnemers gevraagd een vrijwillige bijdrage te doen. Lunchbijeenkomst de Toestroom in Den Boogaard met als sprekers: Richard Groenendaal en Guus Moonen Tocht voor elektrische fietsen langs Kapellekes (Tijn Ketel Bokaal) Uitreiking bokaal door Mien Ketelaars Start fietsteams voor Rondje Guus Optreden Opstaporkest harmonie Prinses Juliana 20.00 u: Optreden "Dirty Stream Jazzband” en percussiegroep "Caramba” Het evenement Moergestel Fietsdorp wordt dit jaar voor de vierde keer georganiseerd. Het duurt een stuk korter dan voorgaande edities. Tijdens dit grootste fietsfeest van Nederland wordt het fietsen voor iedereen op tal van manieren gepro moot. Met Moergestel Fietsdorp werd begonnen om de dorpsgemeenschap een extra impuls te geven. Moergestel heeft er landelijk en internatio nale bekendheid door gekregen. In de eerste drie jaar groeide het fietsevenement uit tot een feno meen omdat inwoner Guus Moonen telkens 10.000 kilometer non-stop rond zijn woonplaats fietste. Dit jaar werd een alternatief gevonden door met zijn allen de wereld rond te fietsen. WOENSDAG 18 MEI Scootmobieltocht onder begeleiding Workshop Loods 4 voor kinderen: schilderen spaarvarken Start fietsteams voor Rondje Guus Optreden de ''Bollekes" en de “Beneluxband” Eerste optreden van het KBO-Smart- lappenkoor ’Agge Mar Weg Bent’ VRIJDAG 20 MEI 15.30 u: DINSDAG 17 MEI 12.00 u: voor jong en oud 12.00 u: Jeugd komtoer met dikke bandenrace 13.00 u: Activiteiten bij kanoboerderij: bumperbal en waterfietsrace Vanaf 13.30 u: Kinderactiviteiten zoals springkussen, mini-fietsjes, smincken, kleuren en knutselen e.d. op St.-jansplein. 17.00 u: Slothuldiging wielrenners jeugdronde 17.00 u: Disk-jockey ZATERDAG 14 MEI V.a. n.oo u: Kapellekesfietstocht (ongeveer 35 km) 19.00 u: Openlucht fietsmis bij Mariakapel. Pastor Theo te Wierik gaat voor. 20.00 u: (mini)Fietskus race: ploegentijdrit Liveband “Punt Uit” in de horecatent ZONDAG 22 MEI 05.00 u Start van de 40 van Oisterwijk 07.30 u: Fietstoertocht naar Scherpenheuvel via historische plaatsen in Vlaanderen die net als Oisterwijk 800 jaar stadsrechten vieren. 08.00 u: Start 100 km skeelertocht 08.30 u: Start van de 20 km lopers 08.30 u: Start MTB veldtoertochten 30/50 km 08.30-17.00 u: Binnenkomst wandelaars 10.00-17.00 u: Tentoonstelling bijzondere fietsen van Piedrobartolo in Den Boogaard 11.00 u: Muzikaal ontbijt met de renners c.a. V.a. n.oo u: Streekproductenmarkt op St. Jansplein 13.30 u: Start ‘8 van Gèèsel’ (mini-Kennedymars) V.a. 13.30 u: Kinderactiviteiten zoals springkussen, mini-fietsjes op plein, smincken, kleuren en knutselen e.d. Speciale attractie: de specta culaire klimwand van 't Klauterwoud Presentatie bijzondere en antieke fietsen Fietsteams finale Finish skeelers Disk-jockey Frank van Weert Prijsuitreiking fietspriktocht voor de jeugd Zanger Django Wagner (wijzigingen voorbehouden; www.moergestelfietsdorp.nl) Van de tweede categorie goede doelen zijn er dit jaar vijf. Deze goede doelen krijgen na afloop een bedrag dat tijdens Moergestel Fietsdorp gezamen lijk wordt opgehaald. De belangrijkste inkomsten bron dit jaar is ‘Moergestel fietst de wereld rond’. Deze goede doelen zijn: een bijdrage aan het erf goedhuis dat de Stichting WieKentKunst in Moergestel realiseert. Een bijdrage aan een sani taire ruimte op de begraafplaats. Nieuwe headsets voor MTV - headsets zijn nodig voor onderlinge communicatie tussen regisseur, audiotechnicus en cameramensen. Een bijdrage aan de Stichting Lidwina voor vakantiereizen voor gehandicapten. Een social sofa (beter bekend als ‘Bèngske’), een initiatief van Moergestel Fietsdorp zelf. schappelijk doel betreffen en meerdere personen moeten er gratis gebruik van kunnen maken. Een grote voorkeur is er voor projecten waarvan de hele samenleving profijt heeft. Het bestuur van de Stichting Moergestel Fietsdorp bepaalt aan de hand van de (openbare) voorwaarden welke goede doelen in aanmerking komen voor financiële ondersteuning. Tijdens de eerste Moergestel Fietsdorp in 2008 werd veel geld opgehaald voor het Rode Kruis. Inwoners van Moergestel genoten een week lang van een fijne vakantie. Cuus Moonen ging er op bezoek en reed een ererondje door de eetzaal. Foto: Paul Spapens. De Stichting Moergestel Fietsdorp organiseert vanaf 13 mei weer het jaarlijks fiets- en beweegevenement. Het doel van dit grootste fietsfeest van Nederland is in de allereerste plaats het versterken van de Moergestelse samenleving en in de tweede plaats het aan halen van de banden tussen de inwoners van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. jaarlijks worden een of meerdere goede doelen in staat gesteld om door middel van deel name aan Moergestel Fietsdorp financiële middelen te vergaren. Om daarvoor in aan merking te komen, zijn nieuwe voorwaarden opgesteld. Deze staan op de website www.moergestelfietsdorp.nl Goede doelen die mee mogen doen komen uit de kern Moergestel, maar als sprake is van een rela tie tot de kernen Oisterwijk en/of Heukelom dan genieten die de voorkeur. Immers, de Stichting Moergestel Fietsdorp streeft naar een breed beweegevenement voor heel de gemeente Oisterwijk. Daarbij zal steeds Moergestel de kern zijn van de activiteiten. Een tweede uitgangspunt om als goed doel in aanmerking te komen, is dat de organisatie van Moergestel Fietsdorp ervan verzekerd moet zijn dat het goede doel volop meewerkt aan het tot een succes maken van het evenement. Ben van Esch rekent om nog een andere reden op een succes. Moergestel Fietsdorp heeft een naam opgebouwd en Moergestel is van oudsher een uit- gaansdorp. Graag vertelt de horeca-voorzitter over hoe vroeger uitgaanders van heinde en verre naar Den Boogaard kwamen en naar de discotheken. En ook al is dat nu minder geworden, de naam en faam zijn er nog steeds. “De drukte tijdens en ook uit het feit dat de mensen nog steeds graag in Moergestel willen zijn. De vierde editie van Moergestel Fietsdorp wordt door de geza menlijke horeca aangegrepen om er een mooie happening van te maken. De inzet van activiteiten spitst zich toe op de twee weekeinden. De optre dens die zijn gepland zullen vooral de jeugd inspi reren om in de tent op het St.-jansplein feest te gaan vieren. Het feit dat deze gezamenlijke prestatie ook nog eens wordt geleverd voor dorpsbrede goede doe len maakt dit unieke initiatief alleen maar sterker. Vertrekpunt is het St.-jansplein, tevens epicentrum van Moergestel Fietsdorp.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5