EUROPROF T ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Tentoonstelling klassieke racefietsen in Boogaard zie www.europrof.nl Gerrit Hoffmans DANKBETUIGING DANKBETUIGING KBO-Brabant Op weg naar de reünie... MTV presenteert donderdag 12 mei haar 500ste uitzending Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Dauwtrappen met de Harmonie Interesse? Neem contact: Een woord, een gebaar, een kaart, uw aanwezigheid, het heeft ons goed gedaan! Kinderen en kleinkinderen WIM EN LEEN JONKERS-VAN GEEL Moergestel, mei 2011 I Graag willen we iedereen bedanken voor de vele kaarten, attenties, bloemen en gelukwensen voor ons Gouden Huwelijksfeest. Een speciaal woord van dank aan pastor Te Wierik en burgemeester Janssen en aan alle mensen die ons een onvergetelijke dag hebben bezorgd. Een MBO school voor beroepen in de Horeca Hospitality, voor meisjes vanaf 16 jaar. Een speciaal woord van dank aan Pastor Theo te Wierik en uitvaartverzorging Will Pellis. Ook diploma's met een internationaal bereik (NVQ-certificaten) Kleinschalig Flexibel Individuele leerroutes Veel praktijkonderwijs Internationale mogelijkheden voor stageplaatsen Graag willen wij u hartelijk danken voor uw blijken van medeleven, warmte en belangstelling die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze pa en opa Frans van Elderen mei in zijn hand de uitnodiging voor de reünie. Tilburgseweg 54 5066 BV Moergestel Tel (013)513 22 65 Fax (013) 513 20 11 E-mail: europrof@europrof.nl Het programma is als volgt: -14.30 uur begint de Mariaviering in de kapel. U kunt op eigen gelegenheid gaan. - Wie gezamenlijk wil gaan wordt tijdig op het St. Jans-plein verwacht, zodat we om 13.30 uur op de fiets kunnen stappen. - De auto’s vertrekken vanaf het plein om 14.00 uur. - Mocht het weer erg slecht zijn, dan gaan we allemaal per auto, stellen we voor. - Wie wil, kan na de viering meegaan naar de Nachtegaal, een uitspanning vlak bij de kapel voor een kop koffie of thee aangeboden door de KBO. Er zijn geen kosten verbonden aan de Mariavie ring. Om voldoende boekjes voor de viering te hebben en voor wie samen wil vertrekken, graag vooraf opgeven (tot 18.5.11), in onze Nieuws brief van april staat de aanmeldingsstrook. De harmonie maakt zich stilaan op voor een feestweekend op 27, 28 en 29 mei a.s. De aftrap vindt op vrijdagavond plaats met een reünie van leden en oud-leden (met hun partners) in Den Boogaard'. Onder het genot van een hapje en 'n drank je zullen de gasten die avond worden ont vangen. a.s Donderdag presenteert MTV de 500ste uitzending uit haar 30-jarig be staan. Begonnen op 26 december 1981 als piraten zender, maar al snel door de toen nog zelfstan dige gemeente Moergestel gelegaliseerd, wer den er elke maand uitzendingen in zwart/wit verzorgd. De duur van de diverse items kon in die tijd nogal eens oplopen. Een item van 20 minuten was geen uitzon dering, en achtergrondmuziek van Vivaldi was meer regel dan uitzondering. In het snel veranderende medialandschap heeft MTV zich volledig aangepast Inmiddels wordt er wekelijks een nieuwe, digitale, uit zending gemaakt en zijn de items flitsender geworden. Met de modernste technieken worden beeld, geluid en effecten op compu ters samengevoegd tot een aantrekkelijk geheel met een duur van ongeveer 30 minu ten. Grote wens voor de toekomst: - Volledige digitalisering. - Van opname op locatie, tot het beeld bij u op de tv. Het programma voor a.s. donderdag 12 mei: - Van 0 tot 500, een speelse terugblik. - Straotpraot, reacties op. - ‘Waorzeddegèbij?’; de eigen vrijwilligers in beeld - Zoektocht naar het verleden, promo nieuw item - Moergestel Sportief, het belang van bewe gen bij een gezonde levensstijl - De Koektrommel, Janus en Noud krijgen een koekje van eigen deeg - Toonbeeld, vioolbouwer Jacques van Gompel Vanwege de SOOste uitzending (toch een mijl paal) is de uitzending weer van ouderwetse lengte, dus bijna anderhalf uur Veel plezier! In cultureel centrum Den Boogaard is tijdens Moergestel Fietsdorp een tentoonstelling inge richt van klassieke racefietsen. De ‘vintage’ renfietsen zijn van Bart Trompenaars en Peter Valkema. Onder de naam Piedrobartolo laten ze de racefietsen zien op 15 en 22 mei vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur. De introductie van aluminium en carbon heeft de schoonheid van fietsontwerpen weinig goed gedaan, vinden Bart Trompenaars en Peter Valkema. Topfietsen van vandaag mogen dan strakker fietsen dan ooit tevoren, ze zien er soms uit ‘als de gebochelde van de Notre Dame’. De fietsen van ‘Piedro’ (Peter) en ‘Bartolo’ zijn in de jaren ’60, ’70 en ’80 met de hand gelast in Italië, Nederland en Vlaanderen. Meer informatie over deze fietsen op www.piedrobartolo.com. Aanmelden voor de reünie van de 100-jarige har monie kan nog via e-mail: jubileum@juliana j moergestel.nl of het inleveren van een briefje bij Marieke Maton, De Stappen 8a. Bij opgave graag naam, aantal personen, e-mailadres en telefoonnummer vermelden. Bedevaart naar de H. Eik Op 24 mei a.s. in de Mariamaand houdt KBO- Moergestel een Mariaviering in de kapel van de Heilige Eik in Oirschot. Pastor Theo te Wierik msc gaat voor in de Eucharistieviering. U kunt gezamenlijk per fiets of auto meegaan, of op eigen gelegenheid. Zondagochtend 15 mei om 06.15 uur komen i de leden van muziekvereniging Prinses Ju liana bijeen om gezamenlijk en natuurlijk met muziek naar Oisterwijk te wandelen. Wij nodigen graag iedereen uit om samen met de harmonie dit “dauwtrappen” eens mee te beleven. Om kwart over 6 in de ochtend zal het nog stil zijn in de straten van Moergestel, de koffie staat dan natuurlijk al bruin bij café de Brouwer op deze zondagmorgen. Bijna alle leden van de harmonie zullen al dan niet fris en fruitig ver zamelen, om omstreeks 06.30 uur marcherend door ons dorp trekken om tijdig in Oisterwijk aan te komen voor het bijwonen van een spe ciale eucharistieviering in de H. Joanneskerk. Deze kerkdienst wordt opgeluisterd door een ensemble van muziekvereniging Prinses Juli ana. Na dit moment van bezinning zullen we een stevig ontbijt voorgeschoteld krijgen bij “De Tijd”. Iedereen is uitgenodigd om samen met de harmonie te ontbijten tegen een kleine vergoeding. Terug naar Moergestel gaat altijd in etappes, om 10.00 uur zal burgemeester Hans Janssen ons ontvangen in de raadszaal. De traditie om bij de familie Kortmann in de tuin een versnape ring te nuttigen, staat ook dit jaar weer op het programma. De familie Kortmann nodigde ons ook dit jaar spontaan uit. Ook de bezoeken aan diverse horecagelegenhe den staan dit jaar weer op het programma. Wij zullen omstreeks 14.30 uur weer terug zijn bij café De Brouwer. Ben je toch altijd al vroeg wakker of wil je juist eens vroeg uit de veren op een mooie zondag ochtend, ga dan eens mee om te “dauwtrap pen” met de harmonie. Op zondag 15 mei om 06.15 verzamelen we bij café de Brouwer. OUD-LID FRANS VAN ELDEREN Het traceren van oud-leden is een ‘heidens’ karwei geweest, daar mag u zeker van zijn, ’n Tweetal hebben we afgelopen week opgezocht. Eén van hen is Frans van Elderen, zoon van Kiske en Miet van Elderen van de Oisterwijkse- weg. Hij woont aan de Looierstraat in Oister- i wijk. Eind mei, om precies te zijn de 29e, wordt j hij 82 jaar. Hij meldde zich in 1947 aan als tam- j boer. Dat was hij samen met Jo Nouwens en nog twee anderen, maar de namen van hen herin nert hij zich niet meer. In die tijd was er nog geen sprake van een drumband. Er waren vier tamboers die voorop liepen als de harmonie ‘uitrukte’. Frans herinnert zich nog de lessen j die hij kreeg van Harrie de Laat. Meestal bij hem voordat Frans z’n vriendin thuis af kon leve ren. Diens vader was echter nog wakker en er vielen allerminst vriendelijke woorden. De vriendin van Frans was met kleren en pumps en al aan in bed gekropen en Frans was zo ont daan dat hij spoorslags naar huis trapte en zes weken niet in Oisterwijk is geweest... Het is later allemaal nog goedgekomen. Frans van Elderen is ’n viertal jaren lid geweest van ‘Prinses Juliana’. In 1951 heeft bij z’n lid- maatschap opgezegd. ’n Misschien aardige bijkomstigheid... Frans heeft inmiddels ’n kleinzoon die niet onverdien stelijk saxofoon speelt bij harmonie ‘Asterius’ in Oisterwijk. Zou hij dan tóch iets meegekre gen hebben van zijn opa...? aan huis, maar ook wel in de bakkerij van Rini van de Wouw aan de Kerkstraat. Hier heeft hij ook nog ’n korte periode geprobeerd om trom bone te leren spelen, maar dat bleek niet aan Frans besteed. Dirigent van de harmonie was in de tijd waar over we het nu hebben, uiteraard Piet Pennings. Hij dirigeerde met straffe hand, maar wendde ook andere capaciteiten aan. Daarover de nu vol gende anekdote die Frans ons vertelde. Frans had destijds verkering met ’n ’mèdje’ uit Oister wijk, de woonplaats van Pennings. Er was ’n feestavond van de harmonie en Frans en zijn vriendin konden in zijn auto meerijden naar Moergestel. Frans was daarvoor eerder in de avond al met de fiets naar Oisterwijk gegaan. De hele avond had men al geroepen dat het ‘mèdje’ om twaalf uur thuis moest zijn, maar Piet z’n borreltje was nog veel te lekker en dus... u raadt het al, het werd ’n hele tijd later PAGINA 3 JULIANA PRINSES RECTIFICATIE KRIJTENBOGTSTRAAT 3, MOERGESTEL Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 Iwww.allroundmakelaardij.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MEI 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3