ALLROUND MAKELAARDIJ Voor al uw beregeningsmaterialen ALLROUND MAKELAARDIJ Kverkooyen Komtoer in Moergestel op zondag 15 mei Geografisch middelpunt Benelux ligt in Moergestel Dansen voor 50+ers in Den Boogaard Voorlezen in de bibliotheek van Moergestel Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! isolerende beglazing schilder- en behangwerk Pijnenburg uit Tilburg en de stichting Moergestel Fietsdorp. Voor al uw: SERVICE VERKOOP MOERGESTEL www.fransbecx.nl DE SON, 35 Feesten en activiteiten voor familie en bedrijven. Tel. (013) 590 5542 GSM 06 101 18 158 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 VOOR PEUTERS EN KLEUTERS wordt op woensdag 11 mei a.s. van 14.30 tot 15.00 uur voorgelezen uit “Het grote prenten boek van Kikker en Rat”. Kikker en Rat zijn op zoek naar een schat, maar vinden niets. Ze gaan een visje vangen voor het eten. En dan ont dekken ze nog iets lekkers... Bibliotheek Moergestel, St. Jansplein 5a, Tel. 513 2243. www.bibliotheekmb.nl Dit jaar staat Moergestel in de maand mei bekend als het fietsdorp van Nederland. Schildersbedrijf Vlaanderen die ook in 2012 800 jaar stadsrech ten vieren. Geconcludeerd is dat aan de zuid grens nauwelijks en veel te weinig grensover schrijdend wordt samengewerkt. Sprekers op het symposium zijn onder meer staatsse cretaris Ben Knapen van Europese Zaken, Europarle-mentariër Wim van de Camp, bur gemeester Ernest Buijs van de Vlaamse grens gemeente Arendonk, en burgemeester Hans Janssen van gastgemeente Oisterwijk. dels goed bezochte dansavonden wordt de muziek verzorgd door Sjefke en zit de koffie en thee bij de entree prijs inbegrepen. Vanaf20.30 uur is men welkom en de entree is 2,50 euro per persoon. Voor een gezellig avond je dansen kunt u in den Boogaard terecht op 7 mei 2011. Kaarverkoop is aan de deur. De Komtoer staat bekend als een ‘Rondje om de Kerk’ in Moergestel voor de jeugd. De wed strijden worden niet alleen gehouden voor de jeugdige renners aangesloten bij de KNWU, maar ook voor de schoolgaande kinderen op gewone fietsen de zg. DBR. DIKKE BANDEN RACE Om 12.00 uur wordt gestart met de Dikke Banden Race, een officiële fietswedstrijd voor jongens en meisjes op gewone fietsen. Er wordt in drie categorieën gereden, te weten cat. 1; meisjes en jongens van 7 en 8 jaar, cat. 2; van 9 en 10 jaar en cat. 3 in de leeftijd van 11 en 12 jaar. Alle deelnemers krijgen een presentje en de best geklasseerde meisjes en jongens per categorie krijgen een extra prijs. KOMTOER Voor de jeugdrenners en rennertjes aangeslo ten bij de KNWU beginnen de wedstrijden na afloop van de Dikke Banden Race om ca. 12.30 uur. Er wordt gereden in totaal 7 categorieën in de leeftijden van 8 tot en met 14 jaar. De stich ting heeft nu al inschrijvingen van een groot aantal deelnemers uit geheel Nederland mogen ontvangen. Maar vooral de regio zal sterk ver tegenwoordigd zijn met coureurs van TWC Pijnenburg en twee deelnemers uit Moergestel, te weten Ruud en Luuk van Gestel en Niels van Haaren uit Oisterwijk. Jeugdwielerwedstrijden Onthulling internationale wegwijzer aan De Scheerman en bij landinrichting de Hilver dag 15 mei zal in het centrum van Moergestel als onderdeel van deze activiteiten voor de negende keer weer de Komtoer worden verreden. De Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk organiseert de Komtoer samenwerking met de Wielerclub zijn heden ten dagen zeer populair en trekken vele sportliefhebbers. Op zondag 15 mei van 12.00 uur tot ca. 17.00_ uur zal het centrum van Moergestel dus weer in het teken van de wielersport staan. Honder den jeugdige en wellicht toekomstige kampioe nen zullen aan de start komen. Het parcours loopt via het St. Jansplein, Kloosterlaan, Huys- ackerstraat, Kerckackerstraat, Kloosterlaan en Rootven. Voor de DBR is er een verkorte route via de het Huysackerpad. De start en finish is op het St. Jansplein bij de VIP-tent van Moer gestel Fietsdorp. het acht eeuwen geleden dat Oisterwijk stads rechten kreeg. Het geografisch middelpunt van de Benelux is vastgesteld ten zuidoosten van Moergestel. Langs dit geografisch middelpunt loopt het fietsknooppuntennetwerk en komt er een ont sluiting voor wandelaars van een 700 ha. groot nieuw ontwikkelt natuurgebied De Hilver. Op de kruising van fietsroute en wandelpad wordt op 20 mei tijdens het evenement Moergestel Fietsdorp een wegwijzer onthuld met borden die met de afstanden in kilometers verwijzen naar de hoofdsteden van de drie landen. Verder komen er richtingborden naar Oisterwijk, Op zaterdagavond 7 mei is er een avond in Heukelom en het centrum van Moergestel (Op Moergestel voor iedereen die Abraham of Sarah ongeveer anderhalve kilometer). De exacte loca- heeft gezien en van dansen houdt. Op de inmid- tie van het geografisch middelpunt ligt achter een particuliere tuin aan de Bosstraat. Deze plek is onbereikbaar. Vandaar dat is besloten de wegwijzer een paar honderd meter verder te plaatsen. Een informatiebord geeft al deze ach tergronden. Het is een traditie om geografische middel punten te markeren. Zo wordt Amersfoort vaak het geografisch middelpunt van Nederland genoemd. In de vloer van de Onze Lieve Vrou- wetoren is dit middelpunt gemarkeerd. Het geografisch middelpunt van België ligt in het dorpje Nil-Saint-Vincent in Waals Brabant. In al deze plaatsen is de markering een gegeven Ongeveer 50 meter achter deze fiets komt de wegwijzer als markeringspunt van het geografisch middel punt van de Benelux. Het geografisch middelpunt van de Benelux ligt in Moergestel, meer precies aan De Scheerman ten zuidoosten van de dorpskern en aan de rand van Landinrichting De Hilver. Nabij dit geografisch middelpunt wordt op vrijdagmiddag 20 mei door staatssecretaris Ben Knapen van Europese Zaken een internationale wegwijzer onthuld. Voorafgaand aan de ont hulling van deze nieuwe toeristische trekpleister vindt een symposium plaats over het belang van de Benelux nu en in de toekomst. Zowel de wegwijzer als het symposium zijn initiatieven van de Stichting Oisterwijk 800 onder voorzitterschap van Moergestelaar Paul Spapens en de gemeente Oisterwijk in samenwerking met Stichting Moergestel Fietsdorp. Tijdens dit symposium over de Benelux in cul tureel centrum Den Boogaard in Moergestel wordt de grondslag gelegd voor initiatieven die de samenwerking aan de Nederlandse zuid grens met de aanpaïende Belgische grensre gio’s sterk moeten bevorderen. Deze samenwer king moet in 2012 worden geëffectueerd in een ‘Verdrag van Oisterwijk’. Het feit dat het geografisch middelpunt van dat toeristen trekt. Dit wordt ook beoogd met de wegwijzer van het Benelux-middelpunt. Zowel de Stichting Oisterwijk 800 als de Stich ting Moergestel Fietsdorp zijn onder meer gericht op de bevordering van het toerisme en het verhogen van de bekendheid van de ge meente Oisterwijk. De stichting Oisterwijk 800 geeft leiding aan de voorbereiding van het jubi leumjaar 2012 waarin acht eeuwen stadsrech ten voor Oisterwijk wordt gevierd. Door de gemeente Oisterwijk is de onthulling aangegrepen om samen met de twee stichtin gen in Moergestel een symposium te houden over de Benelux nu en in de toekomst. In het kader van de viering van acht eeuwen stads rechten van Oisterwijk heeft de gemeente Allerlei activiteiten worden georganiseerd met de fiets als middelpunt. Op zon- dao 1 S mei zal in het centrum van Moergestel als onderdeel van deze activiteiten de Benelux in Moergestel ligt, is berekend en officieel bevestigd door het kadaster. De exac te locatie heeft de volgende coördinaten: noorderbreedte 51 32 27,6316”/oosterleng- te 5 11’ 12,0428”. De vaststelling van het feit dat de gemeente Oisterwijk het hart vormt van België, Nederland en Luxemburg is onder j de aandacht gekomen als gevolg van de voor- banden aangeknoopt met gemeenten in bereidingen van het jubileumjaar dat de J gemeente Oisterwijk in 2012 viert. Dan is >- MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2011 A OIRSCHOTSEWEG 26A, MOERGESTEL info@gildehuishet stokske.nl www.gildehuishetstokske.nl Gilzerhaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 011-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl FRANS BECX TUINMACHINES 1 PAGINA 5 -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5