EUROPROF Bewoners Floraweg - Reedijk - Driehuizerweg (’t Broek) laten iedereen meegenieten DE ZONNEBLOEM lies Kelclaats - l\ijnen tiun 50-jarig fiiiwelijksfeest te meren. Tituis 'Ketelaars Meibockbieren proeven I DANKBETUIGING zie www.europrof.nl MTV-Fietsradio weer in de lucht Zondag 5 Juni: Moergestelse Vlooienmarkt De Buurt aan Zl-winnaars plaatsten eigenhandig het bankje. WIM EN LEEN JONKERS-VAN GESTEL Moergestel, mei 2011 Interesse? Neem contact: Kjnderen en kleinkinderen ‘Ifuysackerstraat 55066 0CP 'Moergestel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Een MBO school voor beroepen in de Horeca Hospitality, voor meisjes vanaf 16 jaar. Tiy willen dezefeestelijke dag am 13.30 uur beginnen meteen ‘Mis in onze parodtiekerk St. lans Ontfiaafding te 'Moergestel. Graag willen we iedereen bedanken voor de vele kaarten, attenties, bloemen en gelukwensen voor ons Gouden Huwelijksfeest. Een speciaal woord van dank aan pastor Te Wierik en burgemeester Janssen en aan alle mensen die ons een onvergetelijke dag hebben bezorgd. Op 9 mei 2011 Hopen onze ouders en grootouders Ook diploma's met een internationaal bereik (NVQ-certificaten) Kleinschalig Flexibel Individuele leerroutes Veel praktijkonderwijs Internationale mogelijkheden voor stageplaatsen r MISSIE ONTWIKKELING VREDE straten. Er kwamen 150 oud-bewoners op af die met elkaar en met de huidige bewoners een feest van herkenning beleefden. Belangrijk on derdeel was een grote tentoonstelling met foto’s van de straat uit het grijze verleden. Het enthousiasme van de Floraweg, Reedijk Driehuizerweg sloeg over op de de deelnemers aan de feestelijke Buurt aan Z! avond van 19 november. Ze kozen dit initiatief tot het leuk ste van alle deelnemers, wat de hoofdprijs van 1.000,- euro opleverde. Tilburgseweg 54 5066 BV Moergestel Tel (013)513 22 65 Fax (013)513 20 11 E-mail: europrof@europrof.nl 'U bent aan Harte welkom vanaf 19.00 uur tot 21.30 uur in Tartghoerderij ‘t ‘Draaihoompje. tf’ild 15066 CL ‘Moergestel. Nationale Vereniging Daguitstapje met de Zonnebloem Op donderdag 23 juni organiseert de Zonne bloem Moergestel een daguitstapje naar het themapark Mondo Verde in Landgraaf. Dit is een veelzijdig park met o.a. wereldtuinen en een dierenpark. De kosten voor deze dag zijn 25 euro p.p. waarbij koffie met iets lekkers en een lunch en het vervoer zijn inbegrepen. Het vertrek is om 0930 uur vanaf het plein. De mensen die niet zelf kunnen komen worden opgehaald. U kunt zich opgeven bij Riet Jansen tel 5131816 of Lies Jansen tel. 513 3251. (ook via de ether op FM 105.2) Net zoals in de afgelopen jaren, verzorgt MTV- radio, gedurende de activiteiten van Moergestel Fietsdorp, weer 24-uur per dag radio onder de naam Radio Fietsdorp. Sinds 1 mei is de zender al in de lucht en is dus ook de wekelijkse ZM-uitzending via de ether te ontvangen (105.2 FM) Vanaf 13 mei volgt MTV-fietsradio de activitei ten vanaf het plein en kunt u dus 24 uur per dag via uw lokale radiozender op de hoogte blijven van alle gebeurtenissen. Daarnaast is er natuur lijk ook elk uur het nieuws en een actueel regio naal weerbericht. De precieze programmering kunt u binnenkort lezen in dit blad. Dus vanaf nu is MTV-radio, naast de kabel op 87,5 en het TV-kanaal van MTV, ook te ontvan gen in de tuin en in de auto, op de fiets en onder de douche en natuurlijk gewoon in de keuken en met de wekkerradio op 105.2. Op 30 april was het een feestelijke bijeenkomst voor de bewoners van Floraweg, Reedijk Driehuizerweg. Als winnaars van de beste Buurt aan Z!-prijs hebben ze een bank geplaatst onderaan de brug aan de Reedijk. Op deze manier kunnen fiet sers en wandelaars die langs komen eens lekker gaan zitten en genieten van de mooie omgeving. Want, trots zijn de bewoners van het buitengebied wel op hun buurt. In deze straten staan 13 woningen/boerderijen op flinke afstand van elkaar. Om de onderlin ge contacten te onderhouden hebben de bewo ners jaarlijks een feestelijke buurtbarbeque. In 2010 hebben ze een grootse reünie georganiseerd voor de huidige en alle oudbewoners uit hun Het is alweer voor de 7e maal dat C.V. de Dorstvlegels een vlooienmarkt organiseert. Deze vlooienmarkt is door het grote succes van afgelopen jaren niet meer weg te denken in Moergestel. Dit is te danken aan alle stand houders en de vele bezoekers die onze vlooien markt in al deze jaren bezochten en natuurlijk omdat de Moergestelse Vlooienmarkt nog steeds een echte ouderwetse vlooienmarkt is gebleven waar uitsluitend tweedehands goederen te koop aangeboden mogen worden. Als de weergoden ons dit jaar goed gezind zijn, wordt het weer een fantastische markt die elk jaar ruim duizend bezoekers trekt. Deze zeven de Moergestelse Vlooienmarkt zal plaats vin den op zondag 5 juni op het St. Jansplein. Voor wie dus pas voorjaarsopruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit een mooie kans om nu al in te schrijven voor deze vlooienmarkt. De huur van een markt kraam bedraagt 17,50 euro incl. bovenzeil. De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00 euro. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met T. Moorman, tel: 06- 20802389 of L. Donkers, tel: 06-52344166. Graag bellen na 18.00 uur. De vereniging Bierproeven gaat op vrijdag avond 6 mei een aantal Meibockbieren proe ven. Niet van Hollandse of Belgische bodem. Nee, het worden bieren uit het Mekka van de Bockbieren Duitsland. Immers het Bockbier is ontstaan in het Duitse Hanzestad Einbeck en wordt hier gebrouwen sinds 1378. Bockbier is een bier dat donkerblond amber tot lichtblond is. De smaak wordt beschreven als “bitterig”, ofwel het bier is niet vrij van enige bitterheid, maar deze is zeker niet over heersend. Verder komen woorden als moutig, zoetig en fruitig voor, vaak in combinatie. Kor tom een bier met een palet aan smaken. De volgende 5 ‘Mai Bockbieren’ zullen worden gepresenteerd op vrijdag 5 mei. Allereerst natuurlijk de Einbecker Mai-Ur- Bock. Daarna de Altenmünster Maibock uit de Allgau in zuid Duitsland. Vervolgens de Flensburger Frühlingsbock gebrouwd in Slees- wijk-Holstein in het hoge noorden van Duits land nabij Denemarken. Daarna uit Kulmbach, de Bierstad uit Frankenland in Beieren, de Maibock van de Mönchhofer Brauerei. Tot slot wordt de bierproefavond afgesloten met een Doppel-Doppel Bock van Alc. 10% vol. van de Tsjechische bierbrouwerij Breznak uit de Bohemen. De bierproefavond begint om 20.15 uur in Herberg de Veerkes. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50 euro. Men is van harte welkom. Nadere informatie is te verkrijgen e-mail ruud@verenigingbierproeven.nl VASTENAKTIE 2011 Tijdens de bliksemactie in de Goede Week voor Pasen, 18-22 april, is er door 40 vrijwilligers gecollecteerd voor het Vastenaktieproject van 2011, t.w. de inrichting van een hoorkliniek in Ligorio in het binnenland van Suriname. Door de collectanten is een bedrag van 3.141,31 euro opgehaald, collecte en bus kerk: 468,86 euro en overschrijvingen op de rekening van de M.O.V.-groep 290,- euro. Bij elkaar levert dit een bedrag op van 3900,17 euro. De opbrengst zal ten goede komen aan het project in Suri name. De M.O.V.-groep dankt alle mensen die een bijdrage hebben geleverd om tot dit bedrag te komen. Ook dankt zij alle vrijwillige collectan ten voor hun belangeloze inzet. M.O. V.-groep Moergestel Huis voor Zingeving: Kennismaking met filosofie door Ineke van Pelt Veel mensen denken bij het woord ‘filosofie’ aan saaie mannetjes die op een zolderkamer zitten te neuzen in moeilijke boeken. Maar filosofie is gewoon leuk en in feite filosoferen we alle maal. Iedereen vraagt zich weleens af wat eigen lijk de zin van het leven is. En er zijn ook min der ernstige vragen zoals: Hebben we wel een vrije wil? Wat is waarheid? Wat is mooi? Is de mens van nature goed of slecht? Kunnen die ren denken? Bestaat toeval? Ineke van Pelt (57) verzorgt woensdag 11 mei bij het Huis voor Zingeving een kennismaking met filosofie. Vorig jaar verscheen Ineke's eer ste boek 'Denkend aan Anna-Lisa', over het 4- jarig meisje uit Tilburg dat in 2009 op onver klaarbare wijze om het leven kwam door het plotseling omvallen van een zware schouw. Deze avond zet Ineke van Pelt uiteen wat filo sofie eigenlijk inhoudt, hoe het ontstaan is en welke filosofen van grote invloed waren (en nog steeds zijn). Na de pauze is er de mogelijk heid samen in gesprek te gaan over een aantal filosofische vraagstellingen. Ieders mening is van belang, dus ieder is vrij om zijn of haar mening te geven. Alleen luisteren kan ook. Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie). U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl Deze lieve jongen wordt 13 mei 50 jaar! PAGINA 3 MTV ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2011 'MP

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3