Marinus en Anneke DE ZONNEBLOEM Corry en Eddie Hurkmans van Esch 65 jaar getrouwd! koninklijk onderscheiden Koninginnedag: kraak de kluis! Aphrodite Weekblad voor Moergestel Moergestelse Corry en Eddie Hurkmans bij reuzin Ermelindis. M.O. Het Oranjecomité Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Bijzonder jubileum op Park Stanislaus Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl jaar speelde hij voor Sinterklaas. Dit betekent dat talrijke Moergestelse kindertjes hun hei lig geloof in de Goedheiligman aan hem heb ben te danken! Honderden kostuums Corrie Hurkmans was betrokken bij veel wat haar echtgenoot Eddie ook deed. Maar ze had daarin altijd een zelfstandige rol. Haar presta ties als vrijwilligster zijn al net zo fenomenaal. Een indrukwekkend voorbeeld zijn de min stens 700 kostuums die zij heeft genaaid voor onder meer musicals, revues, carnaval. “Ik ben de tel kwijt, mogelijk zijn het er nog veel meer”, schat Corry Hurkmans. Haar Eddie valt haar bij: “Zevenhonderd is écht aan de magere kant.” De meeste van deze kostuums zijn tot op heden bewaard gebleven. Ze maakte overi gens ook de kleding van reuzin Ermelindis. In 1963 was Corry Hurkmans mede-opricht- ster van de Pierewaaiers, een naam die is be dacht door lijn van Brunschot (dit voor de historische verslaglegging). In datzelfde jaar werd ze leidster van de St-Jangroep van Jong Neder-land, een jeugdbeweging die door haar mee is opgericht. Bij de scouting was ze bestuurslid, bij WieKentKunst dragende en stuwende kracht, bij de reuzen was betrok ken bij de op-richting, bij het bedenken van het concept, bij het maken van de kleding. Corrie Hurkmans was en is vrijwilligster bij de parochie, bij de harmonie en bij de KBO. Voor deze laatste organisatie is ze nog vrij wel dagelijks in touw. Haar vrijwilligershart ligt nadrukkelijk ook bij de bejaarde bewo ners van Stanislaus. WOENSDAG 4 MEI 2011 36e JAARGANG Nr. 1613 KENNISMAKING In 1940 (beide zijn dan nog maar 19 jaar) leren Marinus en Anneke elkaar kennen op het hu welijksfeest van Jans Bekkers, zusje van Anne ke. Na een periode van 7 jaar verkering gehad te hebben trouwen ze op 7 mei 1946 ’s morgens om half tien in de kerk van het H. Hart in Boxtel ten overstaan van deken Broekman. MARINUS Marinus van Esch is geboren op 29 januari 1920 op een boerderij op Kerkhoven in Oister wijk. Zijn geboortehuis staat er nog. Marinus was 9 jaar toen het gezin naar Moergestel kwam: de ‘Kerkèndse haai’! Het gezin Van Esch telde 11 kinderen en aan het hoofd ston den vader en moeder die er samen boerderij hielden. Na zijn lagere schoolperiode (‘Ik heb alleen maar lagere school gehad’, klinkt Mari nus bijna verontschuldigend) was er thuis op de boerderij meer dan werk genoeg. Daarnaast ging hij hier en daar nog helpen als ‘arbeider’ of‘knecht’ als dat nodig was. Nee, hij heeft niet stilgezeten! ANNEKE Anneke Bekkers zag het levenslicht op 31 december 1920 in Luissel, gemeente Boxtel. Ook haar ouders hadden er een boerderij. Het gezin Bekkers telde 8 kinderen. Na de lagere school in Boxtel bezocht te hebben ging An neke nog 1 jaar naar de huishoudschool. Ge bruikelijk was dat voor meisjes in die tijd. Daar konden hen de eerste kneepjes van de huishouding worden bijgebracht. Na deze schoolperiode komt ook Anneke thuis te wer ken op zowel boerderij als in het gezin. ZATERDAG a.s. Zaterdag 7 mei wordt het feest van hun 65- jarige echtverbintenis gevierd. Die dag is er ’s middags een H. Mis in de kapel van Stanislaus. Later in de middag is er een receptie voor familie en medebewoners in de ontmoetings ruimte. Daarna wordt het feest in besloten familiekring nog even voortgezet. Graag wensen we Anneke en Marinus een fijne dag toe komende zaterdag, samen met hun 3 kinderen, 5 kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen! Van harte gefeliciteerd met dit bijzondere feest en dat jullie samen nog lang mogen genieten van dat fijne plekje op Stanislaus! MOERGESTEL Na een periode van 41 jaar moet Marinus het werk op de boerderij opgeven vanwege z’n gezondheid. Ze komen naar Moergestel en nemen er hun in trek op het adres Pr. Margriet- straat 4. Hier blijven ze ’n jaar of vier tot ze ’n aanleunwoning gaan betrekken op De Reusel- hof. Daar blijven ze 20 jaar. Ruim 'n jaar gele den zijn ze naar Park Stanislaus gekomen en daar wonen ze tot volle tevredenheid van alle bei. Ze hebben het er uitstekend naar de zin en zeggen er nog eens nadrukkelijk bij dat de verzorging er prima is! ‘We hebben het goed hier’, klinkt het uit beider mond. Jongens en meisjes, zoals jullie weten is op Koninginnedag de kluis NIET gekraakt! In de kluis zit een DVD-speler. Degene die de juis te sleutel heeft wint de inhoud van de kluis. Heel veel kinderen hebben al geprobeerd de kluis te kraken, maar dit is helaas nog niet gelukt. Denk jij dat je de juiste sleutel hebt? Dan kun je alsnog komen proberen of jouw sleutel op het slot past. Dit kan op vrijdagmiddag 6 mei tussen 17 en 19 uur bij Lucille Stevens, Past. De Louwstraat 7. Huidverzorgingsinstitu Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Nationale Vereniging Uitstapje naar de Heilige Eik De Zonnebloem organiseert op 24 mei ‘s mid dags een uitstapje naar de Heilige Eik. Pastor Theo te Wierik zal daar om 14.30 uur een dienst verzorgen en daarna gaan we in Oirschot nog iets drinken. Er wordt voor een rolstoel bus en overig vervoer gezorgd. Het vertrek is om 13.45 uur vanaf Stanislaus. U kunt zich opgeven vóór 13 mei, iedere dag vanaf 17.00 uur bij Leo Boogaers, tel. 513 1775. Moergestel kent dit jaar ’n recordaantal gouden bruiloften (en hoe jammer ook: ze willen niet allemaal in onze krant.Daarnaast hebben we, en dat is ook best uniek, twee echtparen die hun 60-jarige bruiloft vieren. De kroon wordt echter gespan nen door het 65-jarige huwelijk van Marinus van Esch en Anneke Bekkers. ‘Nee, wij hoeven niet uitvoerig in de krant...’. Maar eenmaal gezeten in hun knusse appartement op Park Stanislaus (Kloosterdreef 1-50) komen de verhaaltjes snel op gang als opmaat naar hun 65-jarige feest op zaterdag 7 mei a.s. Het jonge paar gaat wonen op de ouderlijke boerderij van de bruid en zet daar de boerde rij voort. Liefst 41 jaar zullen ze dat blijven doen en ondertussen krijgen ze drie kinderen: drie dochters. “Nooit verwacht. Over- donderd”, reageert Ed die Hurkmans (79) als hij na de plechtigheden in Tapperij De Schouw een broodje soldaat maakt. De lunch met vrienden en personen die het echtpaar hebben aangemeld voor de Koninklijke onderscheiding is georganiseerd door de twee zonen Guus en Edward. Tegen de muren en voor de ramen is een slinger met foto’s van het bekende Moer gestelse echtpaar bevestigd. Op haar beurt zegt Corry Hurkmans dat ook zij totaal overdonderd was met het huldeblijk dat een Koninklijke onderscheiding in de allereerste plaats is en dat door iedereen als zodanig wordt ervaren. De plechtigheid in Den Boogaard - zij die er bij waren zwaaien burgemeester Hans Janssen lof toe voor de manier waarop hij zich van deze taak heeft gekweten - is goed en wel voorbij of er wor den al bossen bloemen voor het feestechtpaar bezorgd. Dat juist Eddie en Corry Hurkmans zijn onderscheiden gaat als een lopend vuur tje door het dorp waaraan zij zo verknocht zijn. Permanent vrijwilliger Het bijzondere aan Eddie en Corry Hurk-mans is dat ze zich vanaf hun huwelijk als vrijwilli ger voor Moergestel in hebben gezet. Dat ze daar altijd mee zijn doorgegaan, ook toen ze in de jonge kinderen zaten. Öók nu ze oud van dagen zijn geworden. “We hebben inderdaad best veel gedaan”, beaamt Corry Hurkmans na enig aandringen. “Maar we hebben het steeds met veel plezier gedaan. En als je iets met plezier doet, dan ga je daar mee door. Er is immers geen reden om er mee te stoppen.” Eddie Hurkmans: “En dat vrijwilligerswerk wordt gewaardeerd zie je wel aan de konink lijke onderscheiding die we hebben gekregen.” Het echtpaar heeft zoveel gedaan, dat een Moer gestel Nieuws van gemiddelde om vang te klein is om er alles in te verwoorden. Daarom een zeer beperkte bloemlezing, te beginnen met die van Eddie Hurkmans. In 1964 heeft hij de ver kennerij mee opgericht. Vanaf 1964 is hij be trokken bij het Pierewaaiers-carnaval. Met een onderbreking van acht jaar was hij vanaf 1972 tot heden actief lid van kerkkoor Cantate Do mino, waarvan achttien jaar bestuurslid en organisator van het jaarlijks ‘Ceciliafist’. Hij was jarenlang vrijwilliger binnen de KBO, mede oprichter van en zeer actief betrokken bij Wie KentKunst. Samen met zijn echtgenote Corry Hurkmans was Eddie Hurkmans mede-ini- tiatiefnemer en bedenker van het unieke con cept van de reuzen. Terugblik-kend op het uit reiken van de onderscheiding zegt Eddie Hurk mans het jammer te vinden dat de burgemees ter met geen woord heeft gerept van de Moer gestelse Sinterklaasviering - gedurende vijftien Betrokken echtpaar deed (en doet!) zeer veel voor Moergestel Nu Eddie Hurk mans de tachtig nadert en zijn echt genote Corry Hurk- mans-Janssen toch ook al een aardig eindje in de zeven tig (75) is, heeft koningin Beatrix hen onderscheiden voor hun belangelo ze inzet van tiental len jaren voor de Moergestelse samenleving. Het echtpaar, dat nog steeds vrijwillig actief is, is tijdens de Lintjesregen in cultureel centrum Den Boogaard door burgemeester Hans Janssen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. nieuws AL RUIN 80 MM FIETSH1Z1& Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1