I a 'n 1 Tover uw tienermeisje om in een jonge vrouw voor één dag! ^nform&tie Mieke Oerlemans-de Feij 96 00 KBO-Brabant Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding 29-04-2011 29-04-2010 De asperges zijn er weer! MET rolstoel: Opstapplaats: Eigen vervoer (ja of nee): Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Een jaar heel ver weg maar toch nog dichtbij Jan Oerlemans De Scheerman 16 5066 EH Moergestel Schoonheidssalon APPARANZA Linda van Esch Telefoon: 06 -13 27 38 93 Maria-viering Ommel donderdag 19 mei 2011 Gaat mee (naam teLnr.): John van Gestel-Wolfs Afdeling Moergestel CADEAUTIP voor Moederdag: teen WAARDEBON voor een behandeling naar keuze! iMogetijltfieirf tot schillen van asperges terwijC u wacht! Tie dag gegarandeerd vers “k Div. sorteringen en prijsklassen d'i Op smaa(ge(wee(t S' Iedere dag vers gestoken uit w eigen (we(erij! MTV Radio MTV radio is er, zoals elke week, op de zon dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. ZM, een luchtig ontwaakprogramma met actuele onderwerpen, sport, cultuur, de uitagenda, de BOOMgast, achtergronden bij het plaat selijke nieuws en natuurlijk herkenbare muziek. De presentatie is deze week van Ron Hermus en Corné Schoenmaker, de techniek en mu- zieksamenstelling is in handen van John Steijger. De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Alleen op de kabel FM 87.5 of het tv kanaal van uw lokale omroep. Op 9 april overleed Gerrit Hoffmans, sinds september 2009 weduwnaar van Lenie Hoffmans-Boerlage. Gerrit werd geboren in Oploo als oudste in een gezin van 12 kinderen. Toen hij 2 was verhuisde het gezin naar Moergestel waar hij op de boerderij opgroeide. Gerrit bleef zijn hele leven vergroeid met het boerenleven. Net na de oorlog leerde hij Lenie kennen en na hun huwelijk gingen ze wonen aan de Bosstraat waar hun 4 kinderen werden geboren. Het overlijden van Pierre, nog maar 10 maanden oud, was een zware slag. Gerrit hield van de natuur - hij was vele jaren IVN gids - en van tuinieren, met zijn planten, voord de fuchsia’s, was hij heel precies. Gerrit was vele jaren parochiewacht, een vaste dag in de week, en altijd bereid de dienst van een ander over te nemen. Na de dood van Lenie werd hij stiller, het gemis viel hem zwaar. Hij kreeg wat pro blemen met zijn gezondheid en hiervoor moest hij enkele weken geleden worden opgenomen in het ziekenhuis waar hij op 83 jarige leeftijd rustig is ingeslapen. Pastor Theo te Wienk msc Ria Willems (secr.) a.s. Donderdag 28 april, heeft MTV vanaf 19.00 uur weer een geheel nieuw program ma waarin deze week: De reünie van de Graaf van Urselschool; Voorstellen leden Oranjecomité; Natuurlijk Ties. De uitzending begint om 19.00 uur, duurt plm. 30 minuten en wordt direct herhaald. Een herhaling van deze uitzending is op zaterdag 30 april vanaf 13.00 uur tot na mid dernacht. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! den en afspraken maken met deze en gene, het begeleiden tijdens de vieringen, het coördine ren van de liturgische vieringen, het wegbren gen van de paasattenties naar zieken en oude ren, het verzorgen van de gebedsdiensten en de wake met muziek en teksten, de Palmpasen stokken maken met de kinderen, het organise ren van de Vastenaktie, het opnemen van alle activiteiten op onze website, het ophalen van de Vastenaktiezakjes en misschien ben ik acti viteiten vergeten... Als we toch geen vrijwilli gers hadden!!! Nogmaals: bedankt, allemaal. Pastor Theo te Wierik Martien Oerlemans We bedanken velen die mee hebben gewerkt rond het Paasfeest. Graag willen we ook Martien bedanken omdat hij wekelijks aan de parochie gelegenheid geeft om de parochieberichten te publiceren, en gratis! Martien, we waarderen dit zeer. Bedankt! PARK STANISLAUS EN HET PASTORAAT Jacqueline Vis en pastor Theo te Wierik heb ben een prettig gesprek gehad met Ria Stam van Park Stanislaus. Ria wilde graag horen hoe de parochie dacht over het pastoraat wanneer de Pastorale Dienst van de Zusters van Liefde eind juni vertrekt uit Moergestel. We kunnen nu al aangeven dat vanaf zaterdag 25 juni er iedere zaterdagavond een eucharistieviering zal zijn in de kapel van Park Stanislaus. Ria moet nog met de mensen van de zorg overleggen hoe laat deze dienst kan plaatsvinden. Het wordt 17.30 uur of 18.00 uur met een voorkeur vanuit de parochie voor 17.30 uur. Ook is er gesproken over andere vieringen en over cate cheseactiviteiten. U hoort en leest daar bin nenkort meer over. Over en weer is er veel goodwill en dan is er veel mogelijk! WIJ GEDENKEN Op 4 april overleed Adriana (Jaan) Spitters- van der Hijden. Ze werd geboren in Oirschot in 1917. Ze verloor al op jonge leeftijd haar moeder. En zoals gewoon was in die tijd ging ze direct na de lagere school werken in diver se gezinnen. Zo leerde ze haar man, Petrus Spitters kennen, ze trouwden en kregen 8 kin deren. Het verdriet om de tragische dood van hun dochtertje Annie van bijna twee jaar heeft ze haar hele leven met zich meegedragen. Jaan hield van het leven, ze was hartelijk en gewoon. Ze was een tevreden mens. Ze had niet veel nodig om gelukkig te zijn, als ze haar familie om zich heen had was het goed. Op haar 83ste verhuisde ze naar een aanleunwoning bij de Reuselhof. Drie jaar terug kreeg ze een kamer op de Reuselhof waar ze een paar dagen voor haar 94ste verjaardag overleed. Zondag 1 mei - ds. Wim de Leeuw, Eindhoven Er is kindemevendienst en creche. Deze zondag na Pasen wordt wel beloken Pasen genoemd. Als latijnse naam heeft het “Quasi modi geniti” meegekregen, “als pasgeboren kinderen”. De evangelielezing gaat verder met Johannes 20 en vertelt over de eerste verschij ningen van Jezus en de ongelovige Thomas. Thomas wil niet geloven wat de leerlingen ver telden: Hij is opgestaan! Hij wil eerst zien voor hij kan geloven. En dat gebeurt ook met de verschijning van Jezus aan hem. Het alternatieve leesrooster geeft deze weken na Pasen verhalen uit Genesis aan. Het is boei end om deze oerverhalen weer eens te lezen. Het zijn verhalen die ook veel vragen oproepen: waarom staan ze in de bijbel? moeten we dit let terlijk zo geloven? Zo nee, wat is dan de bedoe ling van deze verhalen? Zo ook Genesis 3. In dit verhaal verleidt de slang de vrouw tot het eten van een vrucht van de boom van goed en kwaad, waardoor ze voortaan kennis hebben van goed en kwaad. God stuurt ze weg uit de tuin van Eden, zodat ze niet ook nog eens van de levensboom zouden eten. Is dit een verklaring waarom het goed en het kwaad in de wereld gekomen is? GEEF ELKAAR DE HAND MARIAVIERING 19 MEI A.S. Donderdagmiddag 19 mei gaan we naar Ommel voor onze jaarlijkse Mariaviering. We vertrek ken om 12.30 uur met de bus vanaf Reuselhof en 13.00 uur vanaf het St. Jansplein. Bent u woonachtig in de Reuselhof, Stanislaus of elders in ons dorp en wilt u de viering mee maken, vul dan onderstaande strook volledig in met de vermelding waar u wilt instappen en of u gebruik maakt van een rolstoel, of dat u met eigen vervoer gaat. Voor de buskosten vragen we een vergoeding van 6,00 euro per persoon, te voldoen bij inle vering van de strook of bij het instappen van de bus. Wij zullen tussen 17.30 uur en 18.00 uur weer terug zijn in Moergestel. Graag uw bericht voor 10 mei inleveren bij: Jacqueline Vis: Raamackerstraat 10, Ricky Mar tens: Krijtestraat 17, Corry de Jong: Past. Jans- senstraat 22, bij Reuselhof of Stanislaus BELOKEN PASEN 2011 Week van 30 april - 7 mei 2011 ZATERDAG 30 april Koninginnedag 10.00 uur: H. Mis m.m.v. Ensemble van Muziekve reniging Pr. Juliana. Er is géén avondmis (Wel om 18.00 uur in De Reuselhof). ZONDAG 1 mei 10.00 uur: Eucharistieviering m.m.v. Harmonie Diessen. Mgd. Johanna van Velthoven e.v. Kees van Oir schot; jgt. Ina Smetsers-op ’t Hoog; Comelis en Helena Roosen-Persoons en dochter Jo; jgt. Jan Hendriks e.v. Toke van Klisdonk. Vrijdag 6 mei 10.00 uur: H. Mis met Echo in parochiecentrum vanwege Eerste Vrijdag. Janus Wolfs; Gerrit Hoffmans. KONINGINNEDAG Deze dag is er een eucharistieviering om 10.00 uur. Er zal geen avondmis zijn om 19.00 uur. Om 10.45 uur speelt Muziekvereniging Prinses Juliana het Wilhelmus bij de ingang van de kerk waarna er koffie is voor de kerkgangers ach ter in de kerk. Wie wil kan ‘s avonds naar de Reuselhof komen voor de eucharistieviering om 18.00 uur. AGENDA Dinsdag 3 mei 19.30 uur: Pastoraatsgroep JUBILEUMVIERING Dinsdag 3 mei 14.00 uur: Gouden huwelijks mis van Jan en Marie Rijnen-van Esch Vrijdag 6 mei 13.30 uur: Gouden huwelijksmis van Jan en Riek Beerens-Jonkers Zaterdag 7 mei 15.30 uur: (kapel Park Stanis laus) H. Mis b.g.v. 65 Jarig huwelijk van Marinus en Anneke van Esch-Bekkers HUWELIJK Zaterdag 7 mei 13.30 uur: Roel Verheijen en Annelies van der Sanden GOEDE WEEK EN PASEN Nogmaals dank aan iedereen die op de een of andere wijze zich heeft ingezet om de H.H. Dagen en het Paasfeest weer tot een mooi en vooral zinvol gebeuren te maken. Er is heel wat ‘stille arbeid’ verricht wat niet direct gezien wordt maar wat wel gedaan moet worden! Ik noem bijvoorbeeld: het samenstellen van de boekjes, het drukken, het vouwen en insteken, de Paasbrief samenstellen, drukken en bezor gen, de kerk schoonmaken, het koper poetsen, de vieringen voorbereiden, extra zangrepeti- ties van de drie koren, telefoons beantwoor den en mails, vrijwilligers te woord staan en wegwijs maken, de versiering in de kerk aan passen aan de dagen, het dienen tijdens de vie ringen, het collecteren, het paasvuur aanmaken en weer opruimen, de peuter en kleuterviering verzorgen en eieren verstoppen, koffie, thee en fris verzorgen, de kindervieringen voorberei- schoonheids-/pedicuresalon 0900 332 22 22 PAGINA 2 Vers en gezond, 'n feest voor de mond MTV De kosten per jongedame bedragen 28,50. De eerstvolgende "JONGEDAMETJESDAG" staat gepland op 13 mei aanstaande. Maak nu snel een afspraak, want vol is vol I Is uw dochter, kleinkind of nichtje benieuwd naar wat de schoonheidsspecialiste nu precies doet? Zit ze voortdurend aan uw huidproducten, make-up en nagellak? Dan is dit jullie kans op een unieke ervaring! Met de gedachte "not a girl, not yet a woman" start Apparanza dit jaar met de "JONGEDAMETJESDAG" Voor één dag word de jongedame verwend met een reiniging en een masker voor het gezicht, de nagels worden gelakt en als afsluiter word een lichte make-up aangebracht zodat ze deze dag als een echte jongedame kan stralen! Voor meer informatie: De Lage Braken 34, 5066 WX Moergestel Aspergekwekerij Baarschotsestraat 35, Baarschot (gem. Diessen) Tel. (013) 504 1353 Belangenorganisatie voor senioren ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 APRIL 2011 PfWOCMC Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info©moergesteltv.nl t: 513 3221; 06 - 29 04 52 06; 06 - 46488394 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zieoolcwww.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen n r~ Ml voor afroepweekend opgeven. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij" Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2