EUROPROF Okvo Stiltewandeling, om relatief snel tot rust te komen De schade van stress zie www.europrof.nl Joris Hermus Adriana Antonia Spitters-van der Hijden De Guld verhuist! KBO ant Eerste finaliste verkiezing HorecaHeld 2012 bekend PAGINA 3 Interesse? Neem contact: Dankbetuiging FAMILIE SPITTERS Moergestel, april 2011 Een MBO school voor beroepen in de Horeca Hospitality, voor meisjes vanaf 1 jaar. Ook diploma's met een internationaal bereik (NVQ-certificaten) We zijn verbijsterd omdat geheel onverwachts aan ons is ontnomen, onze vriend en medebewoner Ouderinitiatief Olivier Raadhuisstraat 36 5066 AP Moergestel Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Vriendschap direct om je heen, Oprechte warmte, nooit alleen. Langs deze weg willen wij iedereen: familie, vrienden, buurtgenoten en kennissen heel hartelijk bedanken voor het medeleven na het overlijden van onze moeder, oma en groot-oma In het bijzonder bedanken wij pastor Theo te Wierik, huisarts P. Blessing- van Luijt, personeel van ThebejDe Reuselhof en Uitvaartverzorging Will Pellis. Kleinschalig Flexibel Individuele leerroutes Veel praktijkonderwijs Internationale mogelijkheden voor stageplaatsen Danique Guy Hanneke Harm Ingrid Jacqueline Leroy Marjoleine Patrick Paulien Thijs Tilburgseweg 54 5066 BV Moergestel Tel (013)513 22 65 Fax (013)513 20 11 E-mail: europrof@europrof.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 APRIL 2011 Gebrek aan assertief gedrag veroorzaakt veel stress Huis voor Zingeving: Lezing Roeland de Looff over wetenschap en spiritualiteit MISSIE ONTWIKKELING VREDE Vastenaktie 2011 (7) Mirjan Theuns gehuldigd tot CaféHeld korte tijd helemaal tot jezelf komen. Je kunt Mirjan Theuns gehuldigd tot Caféheld. Een HorecaHeld is... Bescheidenheid siert CaféHeld Mirjan Theuns j deraars hebben. Ze doen gewoon hun werk; elke astroloog Roeland de Looff (1957) bij het Huis voor Zingeving de lezing “Je echte werkelijk heid”, over recente wetenschappelijke inzich ten en de gevolgen daarvan voor spiritualiteit. De meeste spirituele benaderingen gaan uit die vooronderstelling onjuist is? Roeland de Looff hierover: “De wetenschap toont aan dat de werkelijkheid bestaat uit één allesomvat tend veld van energie. De afzonderlijke vormen die wij waarnemen rijzen op in dat energie- Meer assertiviteit verhoogt levensvreugde en verlaagt ziekteverzuim Mensen die in staat zijn om hun balans te her- Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Toolkit? Onderzoek toont aan dat er een groeiend tekort is aan vakbekwaam personeel in de horeca. De kredietcrisis zorgt voor enige verlichting maar op langere termijn is de vraag structureel gro ter dan het aanbod. HorecaHelden zijn de voor beelden die inspireren bij het vinden, binden j” en jaarlijkse groepstraining voor de medewer- 3elangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Verplaatsing datum voor rikken en jokeren Op Goede Vrijdag 22 april is het geen rikken en jokeren in Den Boogaard. Deze avond is verplaatst naar vrijdag 6 mei. De aanvangstijd is 19.30 uur. in een mooie, rustgevende omgeving. Vanuit mijn praktijk, Grootmoeder Aarde, heb ik veel ervaring opgedaan met het wandelen met Woensdag 27 april organiseert Grootmoeder Aarde weer een stiltewandeling. Dit is een De stiltewandeling vindt plaats op woensdag ochtend 27 april van 9.00 tot ca. 11.30 uur. De wandeling zelf duurt ongeveer een uur. Daarna praten we nog even na, onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname zijn 5,- euro. De stiltewandeling is voor ieder een toegankelijk, maar er wordt wel op onver harde paden gewandeld. Voor meer informatie en aanmelding kun je kij ken op: www.grootmoederaarde.nl of bellen met Saskia Basten: 06-51003388. bereiken. Bijv, een beter leven, geluk, volmaakt heid of spirituele verlichting.Maar wat nu als een groep in stihe Het blijkt dat dk een heel goede manier is om even helemaal los te komen uit de drukte van alledag. Het thema van deze stiltewandeling is het mid- vuur, voor mij is Mirjan een echte Horeca Held!” punt, de bomen zijn weer groen en de vogels zingen. De natuur is weer helemaal tot leven gekomen. Daar staan we even bij stil. Gilde St. Sebastiaan Barbara gaat op de Moer- gestelse Jaarmarkt verhuizen. Na jarenlang een vaste standplaats te hebben gehad bij de Boeren bond in de Schoolstraat gaat het gilde naar een meer centrale plaats aan het Rootven. De nieu we plek komt bij de Jumbo met als vanouds een gezellig terras en natuurlijk ook de schietstand. Met de handboog wordt op doel geschoten en de jeugd heeft altijd prijs. Op zondag 1 mei a.s. is het weer zover, voor de 34e keer wordt weer de grootste jaarmarkt ge houden met het Gilde St. Sebastiaan Barba ra aan het Rootven. Wij hopen vele vrienden van het gilde te mogen begroeten. stellen in wat ze kunnen en moeten, zijn van zelfsprekend beter gewapend tegen lichame lijke en geestelijke ziekte. Dit pakt gunstig uit voor de levensvreugde van de mensen zelf, maar ook voor het beheersen of reduceren van verzuim en de bijbehorende kostenposten. Stresskundig Stresskundig, gevestigd in Helvoirt, is gespe cialiseerd (deskundig) op het gebied van stres shantering door middel van coaching, counse ling, trainingen en workshops. Stresskundig start binnenkort met de workshop “zet jezelf op 1” waarin de volgende onderwerpen aan bod komen: Wat is assertiviteit nu eigenlijk Wat is het belang van assertief gedrag Hoe geef jij je eigen grenzen aan Wat zijn overtuigingen en belemmeringen Hoe kan men bewust keuzes maken en hel der communiceren Hoe kan men 'nee' te zeggen zonder een ander te kwetsen •Wat is en doet lichaamstaal is en hoe wordt het goed gebruikt Workshop “Zet jezelf op 1” Datum: 6 mei 2010 Tijd en duur: 10.00 - 16.30 uur Kosten: 85,00 euro p.p. Locatie: Sociaal Cultureel Centrum ‘De Helft- heuvel” te ‘s-Hertogenbosch Inschrijven mogelijk door een mail te sturen o.v.v. naam, adres, PC en Woonplaats. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Anke Buisman 0411 -641932, Nicole Hui gen 06-40097496 of via mail: info@stresskundig.nl Het is bekend dat ruim 60 procent van al het ziekteverzuim veroorzaakt wordt door vooral psychische klachten. Stress is zo’n typische psychische klacht die vaak niet meteen herkend wordt, of in een te laat stadium, met uitval en lang durig ziekteverzuim als gevolg. Geen grenzen aan kunnen geven en het gehoor dat zij daarin kunnen of willen geven. Dit wikken en wegen van wel of niet doen, is een van de belangrijkste oorzaken van stress. Zowel in de privé- als in de werkomgeving. Onderzoeken tonen aan dat deze vorm van stress voorkomen kan worden door een juiste vorm van assertief gedrag. Mensen die weten hoe ze op een correcte manier voor zichzelf op kunnen komen, krijgen meer zelfrespect. In tegenstelling tot wat soms gedacht wordt, ont vangen zij meer respect en waardering van anderen omdat ze standvastiger zijn en over- voor als de collectant bij u aan de deur komt. Hebt u de collectant gemist, dan kunt u uw gift ook overmaken op het rekeningnr. 1345.03.589 t.n.v. Missie- en Ontwikkelingswerk Moergestel. Dank voor uw betrokkenheid. Woensdag 27 april a.s. verzorgt de Tilburgse 1-D1JJ-T tr/intiM.:: u„. u..:„ wandeling in het Groene Woud, in de omge ving van Moergestel. Doordat er in stilte wordt gewandeld kun je hierbij in relatief korte tijd helemaal tot jezelf komen. Je kunt het zien als een soort wandelende meditatie van een ego dat een bepaald doef zou moeten den van de lente. De lente is op haar hoogte- veld. Ze zijn niet geïsoleerd, maar onderdeel van dat energieveld. Dit geldt ook voor ons als mens. Hoewel wij denken dat wij gescheiden zijn van al het andere dat bestaat (ik en de wereld) is daar in werkelijkheid geen sprake van. j Afgescheidenheid is een illusie gecreëerd door I de zintuigen. Onze echte werkelijkheid is een- 1 heid.” Tijdens deze lezing krijg je informatie over hoe de wetenschap dit heeft aangetoond en wat de gevolgen zijn voor ons mens zijn. De ware aard van de werkelijkheid is anders dan je ooit had kunnen vermoeden... Aan vang: 20:00 uur (toe gang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie). Inschrijven is niet nodig. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl De meibedevaart van de kring zal worden ge houden op donderdag 19 mei 2011 te Oostel- beers. De dag zal beginnen met een viering om 11.00 uur in de H. Andreaskerk. Aansluitend is er een lunch in ’t Dorpsplein”. Om 14.00 uur volgt de Mariaviering; speciale intenties kunt u die dag schriftelijk doorgeven. Kosten incl. lunch zijn 12,50 euro. Graag opgeven bij Rikie, Past. Janssenstraat 10. Moergestel helpt de dove mensen in het bin nenland van Suriname In de week voor Pasen is de huis-aan-huiscol- lecte voor de Vastenaktie. De opbrengst gaat in zijn geheel naar het project van dit jaar, de inrichting van een hoorkliniek in Ligorio, diep in het binnenland van Suriname Daar kunnen y j m-nsen hebben moeite om een balans te we onze dove medemensen echt mee helpen. vinden de eisen die aan hen worden ld Velen zijn al doof van kindsbeen af. Dank zij - de hulp vanuit de hoorkliniek zullen zij en komende generaties verlost kunnen worden uit hun treurig lot. Vorig jaar vestigde de opbrengst van de collec te met 4155 euro een record, waarvoor we van uit de MOV-werkgroep u hartelijk dank zeggen. Deze week hopen we opnieuw dat u met gulle hand wilt geven. Omdat het een eigen project van Moergestel samen met Berkel betreft, zal de opbrengst van onze collecte bovendien door de landelijke Vastenaktie nog verdubbeld wor den. Wilt u het witte vastenzakje klaar leggen komen. In Grand Café De Lindenhof te Soest is de Tijd te binden. Met name het inwerktraject Mirjan Theuns gehuldigd tot Caféheld. met een mentor en inwerkplan verdienen bij- Antonio van den Hengel, HorecaHeld 2010, j zondere aandacht, evenals de “studieregeling” feliciteerde de drie genomineerden, waarna Mirjan het felbegeerde HorecaHelden-speld- kers. Haar collega’s gaan voor haar door het je, de oorkonde en bloemen kreeg overhan- l,:~:-IT- digd. Mirjan was samen met Thomas Wijns van Biercafé ’t Arendsnest in Amsterdam en Cristel Dekker van Café JP Coen in Hoorn voor de titel genomineerd. Via www.horeca ...iemand die zijn collega’s of medewerkers helden.nl ontving Mirjan de meeste stem- inspireert, verder brengt en daarmee voor de men en zij dingt nu als eerste finaliste in horeca kan behouden. De meester die zijn leer- december mee naar de landelijke titel Hore- ling opleidt, de manager die zijn collega’s inspi- caHeld 2012. reert en de gastvrouw die elke dag laat zien hoe je gasten gelukkig maakt. Er zijn veel Horeca- “Ik probeer mijn werk gewoon zo goed moge- Helden. Velen van hen zijn anoniem. Vaak lijk te doen.” I weten HorecaHelden niet eens dat ze bewon- neidenneid siert t.atetieid Mirjan 1 neuns deraars nenoe van Eetcafé De Tijd in Oisterwijk. “Ik kon j dag opnieuw, eerst niet eens geloven dat ik genomineerd was. De mensen om mij heen maken het mogelijk dat ik goed in mijn werk kan zijn. Ik sta niet zo graag in de spotlights. Als het maar op een leuke manier gezellig is, dan doe ik gewoon mijn werk, en met heel veel plezier!” Uit de nominatie “Mirjan’s nooit aflatende energie, begrip en en boeien van vakbekwaam personeel. Als hulp- inlevingsvermogen naar met name haar mede- middel voor goed personeelsbeleid heeft SVH werkers is ongekend. Zij stimuleert en motiveert I de Toolkit ontwikkeld. haar collega’s het beste uit zichzelf naar boven Door via www.horecahelden.nl de praktische te halen door hen opbouwende feedback te instrumenten en tips uit de SVH Toolkit te geven, postief én kritisch. Zij weet het meren- gebruiken, kan iedereen een HorecaHeld wor- deel van de medewerkers lange tijd aan Eetcafé den.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3