Gouden bruiloft Leen en Wim Jonkers Vier generaties Vlassak Zondag 1 mei Jaarmarkt Moergestel Aphrodite Moergestel Fietsdorp zoekt vrijwilligers I Teams kunnen zich weer aanmelden voor Moergestel Fietsdorp Kopij aanleveren i.v.m. Pasen Weekblad voor Moergestel M.O. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Jonkers elkaar het ja-woord gaven. Achtereenvolgens voor de burgerlijke stand in het gemeentehuis van Hilvarenbeek en voor het altaar in de St. Antoniuskerk te Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl i *4 Zondag 1 mei a.s. is het weer zover, voor de 34e keer wordt in het centrum van Moergestel een grootse jaarmarkt ge- WOENSDAG 20 APRIL 2011 36e JAARGANG Nr. 1611 Op 8 maart 2011 is Jesse Vlassak geboren. Hijzelf zal er weinig weet van heb ben, maar voor de familie Vlassak is het extra leuk omdat Jesse met zijn komst de vierde generatie com pleet heeft gemaakt. Op de foto zien we de vader van Jesse (links achter) die op 10 augustus 1928 in Moergestel werd geboren. Eric Vlassak, opa van Jesse, rechts achter, is gebo ren op 24 juli 1955 en woonach tig in Moergestel. En dan heb ben we overgrootvader Harry Vlassak die geboren is op 5 no vember 1926. Hij koestert de kleine Jesse.Van harte profi ciat! Wielerteams behoren tot de standaardonder delen van Moergestel Fietsdorp en ze dra gen nadrukkelijk bij tot het succes van dit grootste fietsfeest van Nederland. De in schrijving van teams voor deelname aan Moergestel Fietsdorp staat nu weer open. Dat kan via de website www.moergestelfietsdorp.nl. De teams vallen binnen de Stichting Moergestel Fietsdorp onder de verantwoor delijkheid van Oisterwijker Mart de Swart, zelf een fervent wielrenner in teamverband en trainingspartner van ultrafietser Guus Moonen. Een team dat deelneemt aan Moer gestel Fietsdorp bestaat uit minimaal vier personen. De teams zitten van 16 mei tot en met 20 mei op de weg. Er wordt gefietst voor een goed doel. De inlevertijden van kopij en adverten ties voor de krant van volgende week zijn aangepast i.v.m. de Paasdagen. REDACTIONEEL Alle kopij voor de krant dient bij ons bin nen te zijn a.s. vrijdag 22 april 12.00 uur. Alle teksten die later worden aangeleverd kunnen we niet meer plaatsen in de krant van woensdag 27 april. Dat geldt ook voor de (sport)teksten uit het Paasweekend! ADVERTENTIES Advertentie-opdrachten en materiaal (ook Zoekertjes!) mogen worden ingeleverd tot zaterdag 23 april 12.00 uur. hun ‘verhaal’ vertelden op hun huidige adres Pr. Margrietstraat 21... Gelukkig vindt hij zijn weg in het vrijwilligers werk en zijn goeie buren Riet en Jan Janssen en vrienden Anneke en Frans Pijnenburg trek ken hem door deze vervelende periode heen. ‘We hebben veel met hen op en we hebben veel aan hen te danken’, zeggen Wim en Leen steeds... LEEN VAN GEEL Leen wordt geboren op 21 maart 1936 in Lage Mierde op een boerderij aan de Lage Mierd- seweg die er inmiddels ook niet meer staat. Vader was landbouwer en had een eigen boer derij. Het gezin Van Geel had 9 kinderen: 4 WIM JONKERS Wim ziet het levenslicht op 24 december 1934, het was nog net geen Kerst... Hij is geboren in het laatste huis rechts aan de, zoals het des tijds genoemd werd, ‘Hippelpad’. 'n Jaar later verhuist het gezin Jonkers (vader Jan is immers zaakvoerder aan de Boerenbond) naar de boer derij aan de Schoolstraat waar nu de winkel van de Boerenbond gevestigd is. Het gezin Jonkers telde 7 kinderen: 4 meisjes, 3 jongens. Wim gaat naar de bewaarschool aan de Dreef en later naar de St. Jozef-jongensschool aan de Bos straat. Na de lagere school vervolgt Wim zijn opleiding aan de landbouwschool in Oirschot (4 jaar), en daarna doet hij daar nog 1 jaar tuin bouwschool voordat hij thuis mee op de boer derij gaat werken. In 1955 neemt hij een baan aan als hulpbesteller bij de toenmalige PTT, maar in 1958 wordt hij vrachtwagenchauffeur bij de gebroeders Paul en Jan Roozen. ‘Twee hele fijne werkgevers’, zegt Wim, ‘die veel te vroeg zijn overleden’. Jan mocht slechts 47 jaar worden, zijn broer Paul werd 59. 1980 In 1980, Wim is dan nog maar 46 jaar, kent zijn leven een totale ommekeer. Hij krijgt in dat jaar liefst tweemaal ’n hartinfarct. ‘Ik heb letterlijk in d’n hemel gekeken’ zegt ie daarover. Het betekende het abrupte einde van zijn arbeids- periode. Dat mocht hij niet meer! Er breken 10 jaren aan van, zoals hij het noemt ‘sukke len’, voordat hij in 1990 in Eindhoven ’n zware hartoperatie krijgt. Vanaf dat moment gaat het ’n stuk beter, maar werken is er nooit meer bij. p Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 IS meisjes en 5 jongens. Leen was de middelste van het gezelschap. Toen ze 5 jaar was verhuis de de familie naar Hilvarenbeek en weer later, in 1954, verhuist men naar Biest-Houtakker. Leen bezoekt er, onder leiding van de Zusters van Liefde, 2 jaar de kleuterschool en daarna doorloopt ze er 6 klassen van de lagere school. Na de schoolperiode gaat ze in diverse huishou dens aan de slag, zoals o.a. bij burgemeester Meuwese in Hilvarenbeek. Daarna komt ze terug naar huis om er in het gezin en op de boer derij te werken. KENNISMAKING We schrijven het jaar 1958. Gedanst werd er in die tijd regelmatig in de zaal van Jan de Brou wer aan het Rootven. Ook Leen toog daar altijd heen. Jan belde Leen dan op, zodat zij in Biest- Houtakker kon rondvertellen als er weer ge danst kon worden. Leen mocht dan gratis naar binnen! Op zo’n zondagavond had men eens haar fiets ventielen ‘geleend’. Leen ging te voet richting De voorbereiding van de organisatie van Moergestel Fietsdorp (13 t/m 22 mei a.s.) is weer in volle gang. Wij zoeken een aantal vrijwilligers die met name assistentie kunnen verlenen bij het wan- delgebeuren op 21/22 mei: de 80,40,20 en 8 km van Oisterwijk. Het vergt niet veel voor bereidingstijd. Wel moet men tijdens (een deel van) de wandeltochten inzetbaar zijn. Maar ook voor andere onderdelen kunnen we nog mensen gebruiken. Aanmelding kan via tel. 513 2042 (Alda Vriens) of per e-mail: vriensad vies@home.nl Vlaggen mogen uit in de Pr. Margrietstraat Leen en Wim Jonkers. Paasmaandag, 25 april, is het precies 50 jaar geleden dat Leen van Geel en Wim bijzondere feest en nog vele fijne jaren samen... houden. Nog altijd een van de eerste Biest-Houtakker. Vrijdag 29 april a.s. wordt het gouden feest gevierd met familie en vrienden. De koffie en ’n beschuitje met aardbeien stonden klaar toen ze ons huis met de fiets aan de hand. Aangekomen bij de Boerenbond, brandde er nog licht bij de familie Jonkers en Leen kende die familie wel. Of ze er ’n paar fietsventielen mocht lenen, dan zou ze die ’s anderendaags terugbrengen... Dat kon, maar ze mocht niet alleen naar huis van moeder Jonkers. Die stuurde zoon Wim mee... Het was niet meteen ‘aan’, bekennen beide, maar ’n week later was het wél zover. TROUWEN Na drie jaar verkering trouwen Leen en Wim en gaan wonen in het huis dat in de volks mond bekend staat als ‘de nogabloc’ aan d’n Hippelpad. Daar krijgen ze 2 kinderen: 1 jon gen en 1 meisje. Enkele jaren later pakt Leen de werkzaamheden weer op om in diverse gezinnen te gaan werken. Ze zal dat ’n groot aantal jaren later nóg doen om in de financiën voor het gezin te kunnen voorzien. Wim wordt immers al op jonge arbeidsongeschikt, zoals we eerder beschreven. En dat was zeker geen vet pot... In 1995 bouwen ze hun huidige woning aan de Pr. Margrietstraat 21. Ze hebben het er nog steeds uitstekend naar de zin. Wim houdt zich bezig met z’n moestuin en het vrijwilligerswerk en gaat graag ’n eind fietsen. Leen is lid van het KBÖ-koor en puzzelt graag. Daarnaast is er natuurlijk nog het dagelijkse werk in huis. FEEST Vrijdag 29 april wordt het gouden feest gevierd. De dag wordt om 13.00 uur begonnen met een H. Mis in onze parochiekerk en er is een recep tie van 18.00-19.30 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Het zal ongetwijfeld een mooie dag worden met hun beide kinderen, zes klein kinderen, familie en vrienden. We wensen Leen en Wim alvast van harte proficiat met dit hiiznndprp fppsr ?n nno vpIp fiinp iaren sampn jaarmarkten van het seizoen en ook een van de drukste. U kunt snuffelen op meer dan 200 kramen met een gevari eerd aanbod en ook de standwerkers zullen weer van de partij zijn. Tijdens uw bezoek is het bovendien goed toe ven op een van de gezellige terrassen die zich aan de markt bevinden. Dikwijls onder de tonen van één van de vele dweilorkesten die Moergestel aandoen tijdens hun jaarlijkse mei- uits tapje. Zoals altijd wordt de markt ook deze 34e keer door C. V. de Dors(T)vlegels georganiseerd. Zij zorgen voor de op- en afbouw, het toezicht bij het parkeren, zijn op die dag het aanspreekpunt voor de marktkooplieden en ruimen na afloop de vele troep weer op die door de bezoekers is achtergelaten. Je kunt dan na afloop ook bijna niet zien dat er wat te doen is geweest in het centrum van Moergestel. De markt begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Al met al dus genoeg redenen om zondag 1 mei Moergestel te bezoeken. T [ei'ws Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uitedijk maandag 12.00 AL AUIM M JMM HFTSH.EHH oer i uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1